The Walking Dead (Živí mrtví) Barevný komiks: Zákulisní informace k 8. číslu

Barevný komiks: Zákulisní informace k 8. číslu

Barevný komiks: Zákulisní informace k 8. číslu

Osmé číslo komiksové předlohy podle autora dokonale vystihuje myšlenku The Walking Dead. Skupina v něm pokračuje v hledání bezpečného místa, což je ještě důležitější poté, co Lori oznámí, že čeká dítě.

6 1
16.2.2021

Když se za tím ohlédnu, tohle je první číslo TWD, které skutečně vystihuje TWD. Tím myslím to, že v tomhle čísle přesně vidíte, o čem ten příběh bude. Skupinu už známe celkem dobře, odehrávají se mezi nimi jejich malá dramata. Cestují, což poskytuje občasné konflikty a nové lokace. Hledají jídlo, přístřeší a tak dále, prostě se snaží přežít, a na konci je jeden z největších zvratů, tedy alespoň do té doby.

Takže osmé číslo skutečně udeřilo hřebíček na hlavičku.


Když se dívám na tenhle návrh, tak tady nejsou skoro žádné změny. Každý bod přesně odpovídá tomu, co se nakonec stalo. Což se naštěstí nebude dít často, jinak by tyhle zákulisní informace byly dost nudné. Takže se omlouvám.

Je nám tady představeno sídliště Wiltshire a nápis „ALL DEAD DO NOT ENTER“, který byl předlohou toho slavného nápisu v první epizodě seriálu.

Pokusím se nedělat to moc často, ale tohle je skvělá příležitost na malou reklamu. Jestli jste nečetli knihu Vzestup Guvernéra, kterou jsem napsal s Jayem Bonansingou, možná se na to budete chtít podívat. Zajímavým způsobem odkazuje na tohle číslo, objeví se v ní sídliště Wiltshire a také zjistíte, kdo napsal ten nápis. Je to skvělá kniha!

Poznámky k jednotlivým stranám:

1. Tím otazníkem u slova „těhotná“ jsem nemyslel to, že bych ještě nevěděl, jestli bude Lori těhotná, ale že se ji na to Rick bude ptát.

2. Myslel jsem, že bude zajímavé, když to Lori hned oznámí skupině. Chtěl jsem tím poukázat na stav její mysli a jak je z toho všeho trochu zmatená. Když to však teď čtu, přijde mi to dost chladné, možná víc než jsem zamýšlel. Vždy mne trápilo, proč čtenáři nemají rádi Lori. Já ji vždy viděl sympatičtější než oni. Nikdy jsem nechápal, proč to lidé neviděli tak jako já. Teď to ale konečně začínám chápat. Vidím to tak, že jsem byl mladý spisovatel a nezvládl jsem Lori tak, jak jsem měl. Trochu se teď stydím.

3. Moje zkratky, kdy jsem k sobě spojil různé dialogy, jsou občas dost vtipné. „Měli jsme sex jenom jednou! Jdeme do postele.“ No teda.

5. „Široký záběr“. Napsal jsem si poznámku, že daná strana bude začínat širokým záběrem… a trochu jsem si neuvědomil, že každá nová scéna v každém mém komiksu začíná širokým záběrem.

9. Hele, tady je něco, co jsem změnil. Nechal jsem si zombie na 12. stranu pro scénu ve sklepě. Původně jsem zamýšlel, že Carol a Sophia projdou kolem další zmrzlé zombie, aniž by si ji všimly. Mělo to ukázat, že zima je pro ně relativně bezpečná.

11. Původně se měli Donna s Allenem bavit o Andree celou stranu, ale zkrátil jsem to na jedno okénko, abychom mohli vidět to, jak jiné postavy prohledávají o­kolí.

12. – 15. Boj se zombiemi nevyžaduje moc poznámek. Ale zkrátil jsem to o jednu stranu, abychom mohli na 15. straně prohledat sklep.

22. Původně měli ceduli zakrývat listy? Huh. To je divné. Věděl jsem, že v tomhle čísle bude zima a sníh… to, že ji odkryje tající sníh dává mnohem větší smysl. Netuším, proč jsem tam chtěl dát listy. Zvláštní.

Foto: Image Comics

  • Walking-Dead-Deluxe-08-Cover-B-Moore-791416d4baa37c7c412f33421d3b49dc.jpg
  • RCO001-1612377214-8f27e5006c43792727dec8fa42a4b47a.jpg
  • Walking-Dead-Deluxe-08-Cover-C-Tedesco-43dfab0f30894fb479c253e27dce2e78.jpg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E22: Here's Negan

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás