The Walking Dead (Živí mrtví) Fanoušci jásají, staré dobré The Walking Dead je zpět

Fanoušci jásají, staré dobré The Walking Dead je zpět

Fanoušci jásají, staré dobré The Walking Dead je zpět

Ještě před startem deváté řady spousta fanoušků nevěřila, že by se jejich oblíbený seriál mohl zlepšit. Opak se stal pravdou, fanoušci jsou zatím po první polovině deváté řady potěšení nečekaným comebackem.

42 1
3.12.2018

Seriál The Walking Dead se dlouhou dobu těšil velké popularitě, protože se spousta fanoušků u něj bavil. Zvrat přišel na začátku sedmé série, kdy se změnil styl vyprávění, kvůli čemuž seriál ztrácel na popularitě. V takovém duchu byly nakonec vedeny dvě řady, tedy sedmá a osmá. Tyto dvě série však stačily k tomu, aby někteří věrní fanoušci zlomili nad seriálem své hole.

Letošní devátá série nebyla tak očekávaná, protože se na ni těšil jen málokdo. Poklesu fanoušků si byl vědom i štáb seriálu, a proto došlo ke změně na pozici hlavního tvůrce – dosavadního Scotta M. Gimplea nahradila Angela Kang. A právě ta dala seriálu nový směr, nový nádech, novou atmosféru… Seriál se prostě vrátil do starých kolejí.


(Seriál zatím funguje i bez Ricka. Foto: AMC)

Fanoušci si aktuálně seriál The Walking Dead vychvalují. Mnozí tvrdí, že prvních osm dílů deváté řady bylo lepších něž 32 předchozích epizod, které byly součástí sedmé a osmé řady. Za změnu děkují především samotné tvůrkyni, protože skutečně je poznat, že seriál vede někdo jiný.

Všechna pozitiva nových dílů tu nebudeme zmiňovat, prozatím se tedy zmíníme o tom nejdůležitějším faktoru. Spousta fanoušků tvrdila, že seriál už nebude tím stejným seriálem bez Ricka, který nás opustil v pátém díle What Comes After. Opak se však ukázal pravdou, seriál dokáže fungovat i bez něj. Vezměte si například osmý díl Evolution, fanoušci tento díl hodnotí jako jeden z nejlepších celého seriálu. Pravdou však je, že se takového hodnocení dočkal i bez přítomnosti Ricka, který se v díle vůbec neobjevil.

Všimli jste si změny na pozici hlavního tvůrce? Podařilo se Angele Kang dát seriálu zcela nový nádech? A jak hodnotíte nejnovější díly? Dejte nám o tom vědět buď do komentářů pod tímto článkem, nebo si alespoň zahlasujte v následující anketě.

Která část seriálu vás bavila více?

92%
8%
319 hlasů

Diskuze /20

Demogorgon

Len tak dalej :D

3.12.2018 | 16:05:43
barahir

Za mě tak nastejno, některý věci jsou lepší, některý horší. Začátek osmičky byl hrozně zmatenej, kdy se imrvére střílelo někde ve Svatyni a nebylo ani jasný, kde a jak se tam dostali. Z Negana udělali blbečka, kterej se neumí připravit na bitvu. Na druhou stranu, v deváté sérii byla jediná pořádná akční scéna a začíná chybět Rick a Maggie.

redaktor
3.12.2018 | 16:22:24
barahir

Btw. za slovní obrat „jde poznat“ bych vraždil. :D Snad je poznat, ne? :-)

#4 Xavik
redaktor
3.12.2018 | 16:29:57
Xavik

#3 barahir: Tohle byl nejspíš překlep, ale každopádně opraveno. :)

admin
3.12.2018 | 16:46:52
Kobbi

to je sice vše pěkné, 9 řada je luxusní, ale o proti 7 jí sleduje jen polovina diváků

3.12.2018 | 16:56:57
WolverineCzE

slabši nez 8.serié

3.12.2018 | 17:14:56
mrco1991

Jako divakovi co nezna komiks a dej kolem septacu mi prijde cely napad prevlekat se za zombie uplna hovdina, ale chapu, ze to tak mozna jen zatim vypada a vsechno se casem vysvetli. Za me zatim pozitivni zacatek devate rady ale pro me s otaznikem jak se vsechno vysvetli dal.

3.12.2018 | 17:25:58
anushka

Sleduji seriál úplně od začátku. Je pravda, že dříve ten hype na nové díly byl větší. Ale to bude asi tím, že je mi o pár let víc a už to tolik neprožívám. Začátek 9. série se mi líbí hodně. Ale nezavrhuji ani sérii 7. a 8. Negan je mnou oblíbenou postavou, takže mě bavily i předchozí díly. Teď načítám komiks trochu dopředu, jsem zrovna u dílů se šeptači. Takže se těším, jak se to bude vyvíjet v seriálu.

webmaster
3.12.2018 | 17:50:22
Wulfi44

Neodsuzoval bych celou 7. sérii. První polovina stála za to. Kvalita začala klesat během její druhé půlky. Za to s 8. sérií souhlasím. Měla obrovský potenciál, ale dopadla katastrofálně. Sám jsem nad seriálem málem zlomil hůl a to jsem poměrně velký fanoušek. Jsem rád, že se opět bavím.

3.12.2018 | 18:02:24
Billy the Kid

tak že bych se na tu 9 mrknul… :)

3.12.2018 | 18:40:42
TinaMar

7.,8. řada sice neoslovila jako ty předchozí, ale i tak pořád se mi pod vedením Gimpla hodně líbil třeba Terminus, prostředí Nemocnice, Wolves… Každopádně devítka mě zatím dost baví – prostředím, vývojem postav a hlavně absencí dialogů typu 7.,8. série, určitě se těším na pokračování…

3.12.2018 | 18:44:11
McLovin

Moc jsem se bál začít se dívat ale včera jsem se do toho pustil a zkoukl jsem všech 8 dílů. A Ricka je sice škoda ale je otevřenej jeho příběh a ať tvůrci tvrdí co chtějí já si myslím, že se do seriálu vrátí i když to bude třeba na uplném konci možná v celovečeráku ale s Darylem a spol se uvidí na to vemte jed. Maggie vyšuměla ta mi je fuk. Jinak díly bez nich i tak nejlepší v sérii časovej skok super. Teď nám budou odhalovat co se dělo flashbacky. Nástup šeptačů byl famózní a jestli to byla jediná akční scéna série tak lepší než všechny z celý osmičky. Ano TWD jsou zpět!!!

3.12.2018 | 21:21:53
Lukass.M

Popravdě: v sedmý sérii mne znechutila vykastrovanost celý drsný skupiny hlavních hrdinů. Jako, dřív se v každý sérii alespoň jednou zhroutil Rick, ale najednou Všichni. V každym díle přišel Negan někoho zabít a pokaždý ta drsná skupinka smutně koukala na pálku.

Ale hlavně mne sejřily krutopřísně napínavý cliffhangery v každym díle. A ne z dílu do dílu, ale z druhýho do pátýho. Bylo to i dřív, ale… ne takový.

Osmou a kus sedmý jsem viděl až letos a pamatuju si nakonec jen dvě věci. Jak se umí Bábi Carol přetvařovat a královo -and yet i smile-

#15 WolverineCzE
3.12.2018 | 22:58:36
Kalam

ne není, stává se z toho větší a větší kokotina.--- začíná se z toho stávat feminazi agitka, dobrý mužský postavy (aj třeba faggoti) odpadávaj…

4.12.2018 | 10:17:16
WolverineCzE

#13 Lukass.M: protoze Negan byl pořadni zaporak co zatapěl hl.postavam něco jak Lucifer z SPN,The Punisher v DD a ten Guverner měl jen zbraně a tank ale by to obyčejný člověk co chtěl přezit tak je zaporak

4.12.2018 | 17:18:55
miloss

Nechápem, odkiaľ pramení názor o vymakanosti 9. série. Celá 7., 8. aj doterajšie diely 9. série predstavujú rad stupňujúcej sa politickej korektnosti a feministickej agitky, multi – kulti jemnučký gulášik, kde biely hrdina pomaly ani neexistuje a ak áno, tak je aspoň gay. kde 6. ročné dievčatko, ktoré za opaskom nosí kolt väčší ako ona sama ( o ktorom asi ani netuší, na čo je a ako sa oň starať a spätný ráz výstrelu z ktorého by asi ju poslal na večnosť) zrazu všetci na slovo poslúchajú ako prirodzenú vodkyňu národa,…kde jeden blábol strieda druhý…kde utrpenie mladého Werthera je nič v porovnaní so sústavnými „gore ot uma“ jednotlivých postáv a postavičiek? Toto je tá vymakanosť? V porovnaní s prirodzene drsnými a na nič, okrem prežitia sa nehrajúcimi prvými sériami? To by asi mohlo rozrušiť citlivé diváctvo.

5.12.2018 | 18:48:01
badyvlasim

Přesně. Ženský a ústup bělochů. Jeste ze jsou v seriálu zaporaci , protože každej záporak byl beloch.

6.12.2018 | 9:47:26
pidalin

Otázka je na kolik za obnovení napětí a koukatelnosti seriálu může nová tvůrkyně a nakolik komixová předloha, že dřív nebo pozdějc Šeptači přijdou bylo jasný a mohlo to fungovat i s Rickem, kterej ale neodešel kvůli nový tvůrkyni, ale protože prostě sám chtěl. Asi jediná věc co mě teď štve je že jsou komunity zase kvůli něčemu rozhádaný a my ani nevíme kvůli čemu, přitom ty lidi jsou součást původního společenství a třeba jak musela Michone odhazovat zbraně na Hilltopu, to bylo fakt směšný.

#19 ori #20 Hunter12
6.12.2018 | 22:22:02
ori

#18 pidalin: Príbehová linka s Neganom a Spasiteľmi je jedna z najlepších vecí čo v komikse bola, a pozri čo s tým seriál urobil.

7.12.2018 | 12:57:16
Hunter12

#18 pidalin: Proč by to mělo být směšné? Prostě se mezi nimi něco stalo a Michonne u ostatních ztratila důvěru. Co se stalo během šestiletého časového skoku, se dozvíme už ve druhé polovině deváté série.

7.12.2018 | 15:34:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v jeho samostatné stránce

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nejlepší epizody desáté série

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás