The Walking Dead (Živí mrtví) Hodnocení všech epizod seriálů z univerza The Walking Dead

Hodnocení všech epizod seriálů z univerza The Walking Dead

Hodnocení všech epizod seriálů z univerza The Walking Dead

Tři seriály, sedmnáct sérií a 248 epizod, tolik jsme se toho během jedenácti let dočkali z univerza The Walking Dead. Které epizody a série jsou nejlépe a nejhůře hodnoceny? Podívejte se na přiložené grafy hodnocení. Údaje jsou ze stránky IMDb, kde každý díl hodnotily zhruba dva tisíce lidí.

14 0
20.7.2021

Všechno začalo v roce 2010 první řadou seriálu The Walking Dead, která měla jenom zkušebních šest epizod. Jako nejlépe hodnocený je pilotní díl Days Gone Bye, který dosáhl 92 %, zbytek epizod bylo hodnoceno slaběji. Nejhůře hodnoceny byly třetí a pátý díl.

Druhá série už dostala třináct epizod a jejich hodnocení směrem k finále postupně stoupalo. Jako nejlepší se ovšem s 93 % ukázal sedmý díl Pretty Much Dead Already, ve kterém Shane vypustí chodce ze stodoly. Na druhém místě skončilo finále Beside the Dying Fire. Nejhůře dopadl čtvrtý díl Cherokee Rose, ve kterém skupina řeší chodce ve studně.


Třetí řada nás přesunula do věznice a hodnocení jednotlivých epizod bylo docela různorodé. Jako nejlepší se ukázal čtvrtý díl Killer Within, ve kterém se chodci dostanou do věznice a zemře Lori. Nejhůře skončily jedenáctý a třináctý díl, ve kterých vzrůstá napětí mezi věznicí a Woodbury.

Čtvrtá série měla vcelku vyrovnané hodnocení s několika odchylkami. Jako nejlepší se s 97 % ukázal osmý díl Too Far Gone, ve kterém Guvernér zaútočí na věznici. Včetně této řady je to také nejlépe hodnocená epizoda celého seriálu a také tohoto univerza. Nejhorším se stal dvanáctý díl Still, který je věnovaný Darylovu trucování a tužbě Beth po tom se opít.

V páté řadě se nejdříve vypořádáme s kanibaly, pak s policisty v Atlantě a poté zamíříme do Alexandrie. Na prvním místě je první díl No Sanctuary, který drží rekord pro nejsledovanější epizodu celého seriálu. Nejslabší hodnocení má čtvrtá epizoda Slabtown, ve které se Beth probouzí v Nemocnici Grady Memorial.

Šestá série sleduje usazování Rickovy skupiny v Alexandrii, spojenectví s Hilltopem a nástup Negana. Fanoušci určili jako nejlepší devátý díl No Way Out, ve kterém se skupina musí vypořádat s chodci v Alexandrii, Carl je postřelen a Daryl si vystřelí z bazuky. Nejhorší hodnocení si překvapivě vysloužil poslední díl Last Day on Earth, ve kterém se poprvé objevuje Negan. Pravděpodobně je tomu tak proto, že skončil šokujícím otevřeným koncem, který fanoušky naštval.

Během sedmé série, kdy se řešil konflikt se Spasiteli, začalo hodnocení seriálu výrazně klesat, i když se pár světlých chvilek našlo. Nejlépe z toho vyšel první díl The Day Will Come When You Won't Be, kde zjistíme koho Negan zabil. Na opačném konci se nachází šestý díl Swear, ve kterém Tara objeví Přímořsko. Až do bonusových epizod desáté série to byla s 56 % nejhůře hodnocená epizoda celého seriálu.

V osmé řadě konečně propukne konflikt se Spasiteli, ovšem zdaleka to nemělo takový úspěch, jaký tvůrci čekali. Jenom jedna z těchto špatně hodnocených epizod překonala 80 %, a to ta dvanáctá s názvem The Key, ve kterém se spolu Rick a Negan poperou. Nejhorší hodnocení si vysloužila třetí epizoda Monsters, ve které Rick s Darylem přepadnou základnu Spasitelů a zabijí Moralese.

Během deváté série začalo hodnocení opět stoupat. Nejlépe si vedl předposlední díl The Calm Before, ve kterém je odhalena hranice s hlavami našich postav. V těsném závěsu je pátá epizoda What Comes After, ve které se rozloučíme s Rickem. Nejhůře dopadl sedmý díl Stradivarius.

Nejnovější desátá série měla netradičně až dvaadvacet epizod, a to díky šesti bonusovým, které měly vyplnit čekání na finální řadu. Právě poslední z těchto epizod Here's Negan, věnovaná minulosti Negana, je nejlépe hodnocená. Za ní je pak dvanáctý díl Walk With Us, kde Negan zabije Alfu. Bonusové díly však přinesly i opačný extrém. Dvacátý díl SplinterPrincezně překonal díl o Taře ze sedmé řady, jenom aby ho pak překonal jednadvacátý díl Diverged, ve kterém Carol vaří a honí krysu, zatímco Daryl opravuje motorku. Se 40 % je to nejhůře hodnocený díl celého univerza. Mimo těchto bonusových dílů byl nejhorším dílem ten druhý s názvem We Are the End of the World, kde vidíme minulost Alfy a Bety.

První série sesterského seriálu Fear the Walking Dead odstartovala v roce 2015 šesti zkušebními epizodami stejně jako původní seriál. Na rozdíl od něj však první řada neměla klesající hodnocení, ale naopak stoupající. Nejlépe bylo hodnoceno finále The Good Man, naopak nejhůře čtvrtý díl Not Fade Away, kde sledujeme komunitu na okraji Los Angeles pod dohledem armády. Pilotní díl však překonal rekord ve sledovanosti a podle Guinnessovy knihy rekordů se stal nejsledovanější televizní premiérou v historii.

Druhá série měla patnáct epizod, v první polovině jsme sledovali život naší skupiny na lodi, kolem poloviny série jsme se pak ocitli na ranči Thomase Abigaila. Právě tam jsme se dočkali nejslabších epizod v čele s tou sedmou s názvem Shiva. Druhá polovina se soustředila hlavně na kolonii v Tijuaně a na hotel Rosarito Beach. Tam se odehrávala nejlepší čtrnáctá epizoda Wrath, ve které Travis zabije kluky, kteří mu usmrtili syna.

Třetí série je mezi fanoušky značně oblíbená, ovšem hodnocení jednotlivých epizod je stejně kolísavé jako u třetí série původního seriálu. Jako nejlepší fanoušci určili finální epizodu Sleigh Ride, ve které dojde k výbuchu přehrady. Jako nejhorší pak určili třetí epizodu Teotwawki, ve které Victor dorazí na přehradu, zatímco se skupina usazuje na ranči.

Čtvrtá série značí konec starého seriálu a začátek nového s novými tvůrci. Jako nejlépe hodnocená se ukázala první epizoda What's Your Story?, kde do seriálu přichází Morgan a střetává se s Johnem a Altheou. Hodnocení postupně klesalo a nejhorší výsledek získalo finále …I Lose Myself, kde dojde k vyvrcholení zápletky s Marthou.

V páté řade pokračovalo pozvolné klesání hodnocení. Nejlepší výsledek získal osmý díl Is Anybody Out There?, kde skupina zprovozní letadlo, aby unikla výbuchu atomové elektrárny. Nejhůře dopadl předposlední „kamerový“ díl Channel 5, který je s hodnocením 50 % nejhorší epizodou seriálu.

Po fiasku s předchozími řadami zřejmě nikdo nečekal, že šestá série bude naprostý obrat. Souhlasí s tím i hodnocení jednotlivých epizod, které je mnohem lepší než u předchozích řad. Nejlepší epizodou se stala ta první s názvem The End Is the Beginning, která byla věnována umírajícímu Morganovi. S hodnocením 87 % je to nejlépe hodnocená epizoda celého seriálu. Nejhůře dopadla dvanáctá epizoda In Dreams, kde jsme sledovali Grace a její snový svět.

V roce 2020 jsme se pak dočkali třetího seriálu The Walking Dead: World Beyond, jehož první série dostala deset epizod. Nejhůře dopadly první díly v čele s druhou epizodou The Blaze of Gory, ve které naše skupina opustí svou komunitu. Směrem k finále však hodnocení pomalu stoupalo, jako nejlepší se ukázal poslední díl In This Life.

A na konec tu máme průměrné hodnocení všech sérií. Nejlépe hodnocená série ze všech je první řada původního seriálu, ta však měla jenom šest epizod, takže je výsledek trochu zkreslený. Zbytek sérií měl relativně stejné hodnocení, výrazný pokles ale přišel s nástupem Spasitelů, svého dna pak seriál dosáhl v osmé sérii. U deváté řady vidíme opětovné zlepšení, poslední desátá série má pak zkreslené údaje kvůli bonusovým epizodám, bez nich by měla hodnocení 78,63 %. Fear the Walking Dead začal slabě, ale postupně se zlepšoval až do třetí řady, než zase začal klesat až na dno, které představovala pátá série. Pak ale přišla série šestá, která je nejlépe hodnocená z tohoto seriálu. První řada World Beyond je pak nejhůře hodnocenou sérií celého univerza.

Diskuze /6

Moor8

Kdo dělal ty grafy? Proč mají různé horní hranice? Takhle se to těžko porovnává. Třebas 78 % z druhé, třetí a čtvrté řady.

#2 ori
21.7.2021 | 2:23:07
ori

#1 Moor8: Sám som ich robil. Ono je to tak preto lebo sa to riadi najvyššie hodnotenou epizódou, preto 2. séria ukazuje po 100%, 3. séria po 95% a 4. séria po 120%. Šlo mi o jednotlivé série, keby som chcel ukázať úplne všetky časti bolo by to príliš široké a nič by tam nebolo vidieť.

#3 Moor8
redaktor
21.7.2021 | 5:55:49
Moor8

#2 ori: A proč? Proč všude není horní hranice 100 % (tu stejně žádný nepřekročí) a pak by se to dalo krásně porovnat i mezi sériemi. Vyznění článku je, vývoj hodnocení napříč sériemi. Jako je to tvoje volba, jak to tam dáš, ale není to hezké a přehledné.

#4 ori
21.7.2021 | 17:47:28
ori

#3 Moor8: Lebo tak mi to ten graf urobilo a neriešil som takú hlúposť že to niekomu bude vadiť.

#5 Moor8
redaktor
21.7.2021 | 20:06:01
Moor8

#4 ori: Hloupost? To je podstat grafů, podat data přehledně a porovnatelně.

#6 asxasx
24.7.2021 | 18:34:50
asxasx

#5 Moor8: souhlas..

25.7.2021 | 21:32:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E22: Here's Negan

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás