The Walking Dead (Živí mrtví) Jak probíhala válka s Šeptači v komiksu?

Jak probíhala válka s Šeptači v komiksu?

Jak probíhala válka s Šeptači v komiksu?

Seriál je známý tím, že se své komiksové předlohy drží jenom v základních bodech. Značné změny zasáhly i největší konflikt od porážky Spasitelů. Podívejte se, jak válka s Šeptači probíhala v komiksu od začátku do konce.

22 0
16.4.2020

Začátek

Vše odstartovala smrt Alfy. Tu zabil Negan poté, co utekl z cely, aby si získal důvěru Ricka. Po návratu do Alexandrie s její hlavou s ním tedy Rick uzavře dohodu, že když bude Negan bojovat v první linii, po válce dostane svobodu, ale nebude smět bydlet v žádné z komunit. Rick pak pošle do Království, Hilltopu, Svatyně a Přímořska zprávu, aby jim poslali všechny bojeschopné lidi. Spasitelé pod vedením Sherry ovšem odmítají, protože nechtějí skákat, jak Rick píská, stejně jako lidé z Přímořska, protože v komiksu je to malá komunita, která nemůže nikoho postrádat. Dwight jako vůdce armády Alexandrie pak má Negana na starost a vyrážejí do terénu.

První oběť

První, kdo zemře, je Gabriel. Když ze svého stanoviště na vodní věži uvidí blížící se hordu, zpanikaří a spadne, přičemž se nohou zachytí mezi příčkami žebříku. Přichází Beta a vykuchá ho, a jeho tělo nechá jako potravu pro chodce.


První boj

Protože je Gabriel nestihl varovat, Dwight a jeho lidé jsou uprostřed pole napadeni hordou. V komiksu sice mají střelné zbraně, ovšem chodců je příliš mnoho a nastávají první ztráty. Mezitím přicházejí na pomoc MichonneJežíšem a lidmi z Hilltopu a Království. Beta a Šeptači se zatím skryti mezi chodci dostávají blíž, a Beta pak napadne Dwighta.

Kámen, papír, nože, pálka

Dwighta zachraňuje Negan, který začne bojovat s Betou. Dwight mu pak hází Lucille, kterou používal po porážce Negana, a to Neganovi dodá potřebnou sílu. Začne Betu mlátit po hřbetě, pak se ale Lucille zlomí, Beta využívá Neganova šoku a utíká.

Druhá vlna

Všichni chodci jsou zabiti a Beta s Šeptači utečou do lesa. Najednou se odtud vynořuje druhá vlna chodců. Dwight se rozhodne změnit taktiku a armáda se rozdělí na čtyři skupiny, které hordu rozdělí a odlákají do různých směrů.

Infiltrace

Zatímco je horda rozdělena a její části míří různými směry, Michonne, Dwight a jeho lidé zabijí několik Šeptačů, nasadí si jejich masky a ukryjí se uprostřed hordy. Tam pak napadnou Šeptače, a když všechny eliminují, pozabíjejí i všechny chodce.

Útok na Hilltop

Když se Beta probere z bezvědomí, dozví se, že bitva už skončila, a tak odvede další chodce k Hilltopu, na který v noci zaútočí zápalnými šípy. Z většiny dřevěný Hilltop začne hořet a všichni ho brání, a to včetně Maggie, která se zároveň snaží ochránit malého Hershela. Po jejím boku zase bojuje Dante, který jí těsně předtím řekl, co k ní cítí. Carl zase zachraňuje lidi z hořící Barringtonovy vily, kde ho zasypou trosky, a na poslední chvíli ho zachrání Aaron. Lydia také ukáže, na čí straně stojí, když zabije Šeptače, kteří na ni volají, aby zaujala místo své matky. Nakonec hrdinové vyváznou bez ztrát na životech, ovšem komunita lehla popelem.

Finální útok

Beta vidí, že bitvu prohráli, a proto nařídí finální útok. Ráno se Dwightova armáda vítězně vrací do Alexandrie. Rick, který tentokrát nebyl v centru dění, chce vědět, jak všechno probíhalo. Dwight mu tedy popíše, jak těžké bylo zabít ty stovky chodců. Rick se zděsí, protože horda, kterou mu Alfa ukázala, měla celé tisíce chodců. Najednou se začne ozývat zvuk připomínající šumění oceánu. Horda se blíží na Alexandrii.

V obležení

Nemají čas na evakuaci, a tak Rick posílá Andreu, Michonne, Ježíše, Dwighta, Eugenea a další, aby ji pomocí koní a troubení na rohy odvedli. Horda se nezastavuje, převalí se přes obranné příkopy a naplno se opře do hlavní brány, která chvíli nato padá. Všichni pak společně bojují, chodců je ale tolik, že to musejí vzdát a schovat se uvnitř domovů. Negan při útěku zachrání Rickovi život a skončí spolu v jednom domě, kde pak čekají až horda prořídne. Pak začnou zabíjet chodce, přičemž si navzájem kryjí záda.

Odvedení

Horda je příliš velká, a tak se rozhodnou odvádět ji po menších částech. Zatímco Michonne a Ježíš své chodce zabíjejí, Andrea s Eugenem, Magnou a Jumiko ty své odvádějí až k oceánu, stejně jako Maggie a lidé z Hilltopu, kteří přišli do Alexandrie požádat o přístřeší. Právě protože je horda tak velká, skupina Maggie navede jednu její část přímo na skupinu Andrey, která se ocitne v obklíčení. Andrea pak zachrání Eugenea, ale sama skončí s malým kousnutím na krku.

Spasitelé útočí

Spasitelé pod vedením Sherry nejdříve nechtějí poslat své vojáky na pomoc. Místo toho celý útok na Alexandrii sledují zdálky, aby mohli zaútočit, až budou Rickovi lidé oslabeni bojem. Cestou zajmou Dwighta s Heathem a Laurou, a dorazí s nimi jako s rukojmími, právě když v Alexandrii pozabíjeli poslední chodce. Dwight využije šoku, když Spasitelé uvidí Negana na svobodě, a vyklouzne. Patovou situaci zastaví Rick, který si chce s Sherry popovídat v soukromí. Ona ho pak ale napadne a on ji v sebeobraně zabije.

Velká ztráta

Vtom se do Alexandrie vrací Andrea na pokraji sil. Zdrcený Rick ji odvede do postele, kde se s ní všichni přijdou rozloučit. Když pak zemře a přemění se, Rick se málem nechá pokousat, ale nakonec ji zabije.

Následky

Rick pak ještě musí řešit Spasitele, kteří lační po krvi. Vyřeší to za něj Negan, který jim promluví do duše a uzná, že Rickův způsob je mnohem lepší, než byl ten jeho. Spasitelé nakonec odcházejí, Alexandrie je zbavena těl a brána opravena. Maggie a její lidé se s pomocí Království rozhodnou znovu vybudovat Hilltop, Dwight je naštvaný na Ricka za zabití Sherry, Negan je podle dohody vyhoštěn z Alexandrie. Rick se pak dozví o Stephanie a vyšle za ní výpravu. Beta a poslední Šeptači jsou pak zabiti o pár týdnů později, když zaútočí na Ježíše s Aaronem, kteří se vracejí na Hilltop.

Foto: Image Comics

Diskuze /3

Kubey

Super článok :)

16.4.2020 | 18:35:03
Řízkáč

Tak to mě mrzí jak pokazili tu hordu v Alexandrii :(

16.4.2020 | 23:43:49
Gaffík

Tím by mohla skončit 11 serka

25.4.2020 | 10:51:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Finále desáté řady

Aktuální globální hrozba v podobě koronaviru nakonec ovlivnila i desátou sérii The Walking Dead. Premiéry posledního dílu se dočkáme někdy později

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v jeho samostatné stránce

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás