The Walking Dead (Živí mrtví) Jakou hru Eugene hrál v jedenácté epizodě?

Jakou hru Eugene hrál v jedenácté epizodě?

Jakou hru Eugene hrál v jedenácté epizodě?

Ve videohře, kterou Eugene hrál, lze hledat jistou symboliku k dění, které se právě odehrává v seriálu The Walking Dead. Pojďte se s námi podívat na to, co Eugene hrál.


20 0
1.3.2017

Negan ocenil Eugeneovy rady týkající se opevnění z chodců, a proto mu jako odměnu, kromě okurek, věnoval své ženy, se kterými mohl strávit večer. Mohl s nimi dělat, co chtěl, tedy kromě sexu. Eugene s nimi trávil čas tak, že hrál videohru a ony se na něj koukaly.

V samotné epizodě Eugene řekl, co hraje, ale pojďme si o této hře říct něco víc. Hrál starou hru Yar's Revenge (česky Yarova pomsta), která byla v květnu roku 1982 vypuštěna společností Atari, Inc. na konzole Atari 2600. Ve své době byla tato hra hitem. Hraje se zde za mimozemšťana Yara, který si probojovává svou cestu ke zlému Qotileovi, jenž zabil Razaka IV.


(Foto: AMC)

Vzpomínka na tuto videohru je opravdovou zajímavostí celé epizody. Nikdo netuší, jak se Spasitelé dostali k vlastnictví této hry, nebo komu tato hra patří, ale jedná se opět o ukázku nápadité vzpomínky na něco, na co už téměř každý zapomněl.

Ve výběru hry lze najít jistou symboliku k aktuálnímu dění, protože tvůrci mohli vybrat naprosto jiné hry, které by Eugene hrál, ale tvůrci vybrali konkrétně tuto. Kdyby Eugene představoval Yara a Negan zlého Qotilea, tak bychom situaci ze hry mohli přirovnat k dění ve Svatyni. Eugene se může probojovat přímo k Neganovi, aby se mu pomstil za smrt Abrahama, tedy podobně jako ve hře, ve které se Yar snaží probojovat k Qotileovi, aby pomstil smrt Razaka IV.

Na menší ukázku ze hry se můžete podívat v přiloženém videu.

Thumbnail Play icon

Diskuze /9

Naranja

Já myslel, jak to Eugene hral, že ten barevný pruh je vada na televizi, a ono to tam patří :-)

#6 R.O.B.I.N007
1.3.2017 | 18:43:15
vilovman

Tiež ste si všimli že čim horšia čast, tym viac sa rozoberajú nepodstatne veci.osobne si myslím že keby hral na telke aj pink ponk našla by sa v tom spojitosť .Napríklad že loptička je Evžen s účesom Jaromira Jagra a raz je na jednej strane raz na druhej.dobre bolo aj rozoberanie ufa v minulej časti kde sa Rick usmieval ako pripečený aj ked sa lomil so zombii Sauronom .Mne osobne to pripadá že sa z neho stava pekný hajzlik …scéna keď išiel po liek a chuderu babku obral aj o poslednú bábiku

1.3.2017 | 21:16:51
Xegiie

hm to by mě zajimalo, jestli to opravdu udělali schválně .. :)

1.3.2017 | 21:33:09
Barring

a zmínil Warlords, to jsme jako děcka hráli na jedný 486ce pospolu. prý to byla první hra, která způsobila syndrom „ještě jedno kolo a jdu spát“ :D

#5 Xavik
1.3.2017 | 23:06:38
Xavik

#4 Barring: Tak to vím, že řekl, ale jsem nepovažoval za důležité. :D

admin
1.3.2017 | 23:09:48
R.O.B.I.N007

#1 Naranja: Přesně to samé jsem si myslel taky, než jsem si všiml že je to už ta hra :D

2.3.2017 | 7:39:10
misticjoe

" vypuštěna společností Atari 2600" – žádná společnost Atari 2600 nebyla. Společnost tedy jen „Atari, Inc.“ a konzole „Atari 2600“. A o té větě „o zapomenuté“ hře se snad ani nebudu zmiňovat. Yars' Revenge byla jedna z nejvíce prodávaných her na tuto konzoli, klidně ji mohli najít u kohokoliv doma na půdě nebo ve sklepě. Pokud by navštívili pomatence, mezi které se řadím i já, tak by si mohli udělat kompletní sbírku herních zařízení ze žhavých osmdesátek :-)

#9 Xavik
2.3.2017 | 20:27:44
Hodooor

Yara ani Warlords jsem nehrál ale Warlords II i III jo :)

2.3.2017 | 20:43:19
Xavik

#7 misticjoe: Dík za opravu, to Atari jsem dopletl. :) S tou druhou poznámkou se s tebou nebudu hádat, protože dnes tuhle hru skoro nikdo nezná. :)

admin
2.3.2017 | 23:23:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás