The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 085×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Pauza
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Cailey Fleming (Judith Grimes), Chandler Riggs (Carl Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Steven Yeun (Glenn Rhee), Ross Marquand (Aaron), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Sonequa Martin-Green (Sasha Williams)

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u devatenácté epizody One More

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u devatenácté epizody One More

Osmnáctá epizoda věnovaná Darylovi neměla s komiksem vůbec nic společného. A co ta devatenáctá, ve které hráli hlavní roli Gabriel a Aaron? Jeden odkaz se tu našel, ale nevěstí nic dobrého.

8 1
16.3.2021

Vodojem

Na konci epizody se Gabriel a Aaron vydávají na poslední místo, kde by mohli být zásoby, a to k vodojemu. Vodojem sehrál důležitou úlohu ve smrti komiksového Gabriela. Gabriel byl na jeho vrcholu na hlídce, kde měl sledovat, jestli se neblíží Šeptači, protože s nimi právě vstoupili do války. Když je uviděl přicházet, zpanikařil a spadl dolů, přičemž se mu noha zachytila mezi příčkami žebříku. Beta ho vykuchal a jeho tělo nechal jako potravu pro chodce. Na tuto událost už bylo v seriálu odkazováno hned třikrát:

Poprvé během války se Spasiteli v epizodě Time for After. Na jejím konci Rick vede Jadis a její Mrchožrouty ke Svatyni, kde najdou jejich ostřelovače mrtvé. Jeden z nich visí z žebříku dolů hlavou a hodují na něm chodci. Druhý odkaz je v deváté sérii v epizodě Who Are You Now?. Eugene leze na vodojem, aby tam umístil zesilovač. Spatří chodce a při lezení dolů uklouzne a zraní si nohu. A Gabriel pak na konci desáté série brání nemocnici, pro kterou ve vysílačce používají kódové označení Věž, kvůli čemuž si fanoušci mysleli, že ho konec potká tam. Podaří se to příště?


Foto: AMC, Image Comics

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S11E16: Acts of God

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik a @joyeux

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, můžete mě níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejlepší epizody jedenácté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama