The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 104×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u dvaadvacáté epizody Faith

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u dvaadvacáté epizody Faith

Jeden z posledních dílů seriálu The Walking Dead byl plný akce a napětí, jenže se znovu téměř vůbec neinspiroval komiksem. Našli jsme alespoň nějakou podobnost?

9 0
5.11.2022

Soud

Eugene stanul před soudem za vraždu Sebastiana, zatímco mu obhájkyni dělala Jumiko. V komiksu to byla Michonne, která ve Společenství pracovala jako právnička, ale účastnila se jiného soudu, ve kterém pod nátlakem hájila vojáky Společenství, kteří napadli civilistu. Eugene v komiksu nebyl obžalován z ničeho. Zatímco Michonne svůj soud vyhrála, Jumiko ho prohrála.

Mercer jde do akce

Seriálový Mercer není spokojen s tím, jak to ve Společenství chodí, ale nic proti tomu nedělá, pouze všechno přehlíží. Až úplně na konci epizody se konečně rozhodl udělat správnou věc a pomoct Eugeneovi. V komiksu je Mercer naopak tím, kdo se nejvíc snaží o změnu, tlačí na RickaDwightem, aby něco podnikli, a sám započne vzpouru proti guvernérce, za což skončí ve vězení.

Bez předlohy

Zbytek epizody, tedy vzpoura v Alexandrii a cesta do Přímořska, neměli oporu v komiksové předloze, tvůrci tady šli vlastní cestou.

Foto: Image Comics, AMC

Diskuze /1

Jack1947

Jo konečně mercer a jdem to rozmrdat díky za komiksový rozbor tentokráte to bylo rychlé a myslím že, se nebude chytat ani v dalších dílech^^ COž je dobře at jdou vlastní cestou více.

6.11.2022 | 8:36:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama