The Walking Dead (Živí mrtví) Komiksová předloha a seriál: Porovnání u páté epizody Out of the Ashes

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u páté epizody Out of the Ashes

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u páté epizody Out of the Ashes

Čtvrtý díl o Darylovi mezi Smrťáky neměl s komiksem společnou žádnou scénu, zato ten pátý obsahoval spoustu komiksových odkazů. O které scény šlo tentokrát?

9 0
18.9.2021

Vzájemná (ne)důvěra

Maggie a Negan si musejí v seriálu navzájem důvěřovat, aby přežili. Ve stejné situaci byli v komiksu Rick a Negan, když horda Šeptačů pronikla do Alexandrie.

Zpátky na Hilltop

V seriálu se Aaron, Carol, Jerry a Lydia vydali na zničený Hilltop, aby se tam pokusili najít nějaké kovářské nářadí na opravu Alexandrie. V komiksu se touhle dobou už dávno pracuje na jeho obnově s pomocí Království.


Poslední Šeptači

Na Hilltopu jsme v seriálu narazili na poslední Šeptače, kteří se tam ukrývají. Aaron se k nim choval obzvlášť nepřátelsky a nevěřil jim. Nakonec je ale nechali být. V komiksu na poslední Šeptače narazili Aaron s Ježíšem, když se stěhovali na obnovený Hilltop. Všechny nemilosrdně pobili, ušetřili jenom rodinu, kterou k sobě Šeptači právě naverbovali, a vzali je na Hilltop.

Dětské problémy

Judith se v nové epizodě setkala s jedním protivným klukem, který ji začal šikanovat. Tahle scéna by mohla odkazovat na komiks. Tam se na Hilltopu Sophia zastala jednoho šikanovaného kluka, kvůli čemuž později oni grázlové napadli ji i Carla. Ten jim to nedaroval a zmlátil je lopatou.

Konečně ve Společenství

Eugeneova skupina se konečně dostala do Společenství, v seriálu jim to kvůli nekonečné byrokracii a výslechům trvalo podstatně déle. V komiksu se také téměř okamžitě po příchodu setkali s guvernérkou Miltonovou, která byla v seriálu zatím jenom zmíněna. V obou případech bylo také zmíněno, že Společenství má padesát tisíc obyvatel.

Lance Hornsby na scéně

Konečně nám byl také představen Lance Hornsby. V komiksu jsme ho viděli již na kolejišti, kde přivítal a vyslechl Eugeneovu skupinu. V komiksu je to on, kdo přijímá všechny nové členy do Společenství, a je to také zástupce guvernérky Miltonové. V seriálu jsme si ho zatím moc neužili, ale už víme, že má značný vliv a že také propaguje Společenství novým členům.

Mercer a Princezna

V komiksu se časem dali Mercer a Princezna dohromady. V seriálu už jsme malé náznaky viděli, když s ním Princezna flirtovala, aby ho zdržela.

Tak lehké to nebude

V komiksu není žádným tajemstvím, že Eugenova skupina přišla z jiné velké osady, a že přišli žádat o pomoc. V seriálu zatím Alexandrii tají, jediný kdo o ní ví je Stephanie. Kvůli tomu je také nakonec zatkli, což se v komiksu nikdy nestalo, obě skupiny si celkem důvěrovaly.

Stále záhadná Stephanie

Jak už jsme psali v jednom článku, žena, která se představila jako Stehanie, ve skutečnosti není ona. Hraje ji totiž jiná herečka než ta, která jí propůjčila hlas ve vysílačce, a u níž nám bylo potvrzeno, že si Stephanie také zahraje. Oné herečky jsme se v novém díle dočkali, byla to ona číšnice, kterou Eugene prosil o zmrzlinu. Zřejmě nechtěně je tato její tajná identita malým žertovným odkazem na komiks. Když se Stephanie poprvé objevila, její postava byla běloška, ale v dalším čísle byla změněna na černošku, kterou už zůstala, u toho prvního čísla šlo totiž o tiskařskou chybu.

Zmrzlina!

Velkou věcí pro všechny je zmrzlina, tu si v komiksu užívá hlavně Jumiko, v seriálu jsou z ní zase nadšeni Eugene a Princezna.

Rodinné setkání

Jumiko se ve Společenství nakonec přeci jenom setkala se svým bratrem Tomim, který pracuje v cukrářství, stejně jako v komiksu dcera Michonne – Elodie. V seriálu byla také adaptována scéna s dortem.

Společenské rozdíly a pracovní zařazení

Seriálové Společenství má stejný problém jako to komiksové. Lidé tam nemůžou dělat to, co chtějí jako v Alexandrii, ale to, co jim je přiděleno na základě toho, co dělali před apokalypsou. Proto Tomi tají, že je chirurgem, jinak by nemohl dělat v cukrárně, i když ho to baví mnohem víc. A proto se také k Jumiko ihned chovali s mnohem větším respektem, protože kdysi byla právničkou a je tak na vyšším společenském stupni než ostatní.

Foto: AMC, Image Comics

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S11E08: For Blood

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik a @joyeux

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás