The Walking Dead (Živí mrtví) Pátá epizoda si pro nás připravila návrat dvou starých nepřátel

Pátá epizoda si pro nás připravila návrat dvou starých nepřátel

Pátá epizoda si pro nás připravila návrat dvou starých nepřátel

Poměrně nečekaně se v nejnovějším díle objevili členové dvou starých nepřátelských uskupení, kterým v minulosti čelila skupina hrdinů. O které nepřátele konkrétně šlo?

10 0
14.9.2021

Už v oficiálním popisu pátého dílu Out of the Ashes stálo, že lidé z Alexandrie narazí na Hilltopu na novou skupinu přeživších, jež se tu usadila. Tehdy jsme pochopitelně netušili, o které přeživší by mohlo jít, ale nakonec nás překvapilo, že šlo o Šeptače. Několik posledních žijících Šeptačů se tu usadilo a naši hrdinové jim nevěřili.

I když se i většina této zbývající skupiny nakonec rozutekla, Šeptač Keith prozradil hrdinům, že viděl, jak nějaká žena vychází z jeskyně, ve které Alfa všechny polapila v díle Squeeze. Díky tomu má tak Carol konečně šanci na to se vykoupit, protože by mohla najít doposud nezvěstnou Connie, po které pátrali především Daryl a Kelly.


Thumbnail Play icon

Onen druhý návrat známé skupiny nepřátel jste možná přehlédli, protože ta se tu jen mihla. Začátek dílu odstartoval Aaronovým snem, ve kterém šel společně se svou dcerou Gracie lesem. V něm ale narazili na jednoho muže, který měl na čele vyřezané písmeno „V“ (v originále „W“). V tomto případě šlo o člena Vlků, se kterými si hrdinové museli poradit na začátku šesté série.

Tento návrat byl poměrně překvapivý, ba o to víc, že jsme tohoto konkrétního Vlka už v seriálu viděli. Tehdy v páté a šesté řadě se objevil jeden nepojmenovaný blonďatý Vlk, kterého si zahrál herec Jesse C. Boyd. A právě tento stejný herec se po téměř šesti letech vrátil zpátky do seriálu, aby si tuto menší roli zopakoval. Opravdu povedený odkaz.

Diskuze /12

hyena

Negan zachránil zase celú časť ináč nič moc aj aaron potešil vždy som ho mal rád len to spoločenstvo vyzerá ako psychopaticka sekta každý vysmiaty jak magor no veľmi neprirodzene ..a mercer by mohol dostať viac priestoru

14.9.2021 | 18:32:39
Lardis

Že se objeví Šeptači jsem tak nějak tušil podle záběru na masku v upoutávce. Že budou oněmi novými obyvateli jsem nečekal a přiznávám, že mě to trochu zklamalo. Ač je

14.9.2021 | 19:48:51
Lardis

*ač je nových postav momentálně hafo (Společenství, Smrťáci,…), na novou skupinu jsem se celkem těšil. Tak nějak ale předpokládám, že o Keithovi jsme neslyšeli naposledy.

14.9.2021 | 19:50:35
Lardis

Jo a Šeptači se sice rozutekli, ale na konci bylo vidět, jak se vrací. Já to vidím tak, že jim „naši“ Hilltop přenechali a oni si to tu dle svých možností nějak obydlí.

#5 Hunter12
14.9.2021 | 19:52:21
Hunter12

#4 Lardis: Těch Šeptačů je pouze pět. Hilltop je zničený. Těch pět přeživších Šeptačů ho nedokáže opravit. Budou nanejvýš přebývat v tom sklepě. Nebudou žít, budou pouze přežívat. A chovat se budou tak, jako když byli s Alfou. Masky, ovládání chodců, kteří je budou „chránit“. Však zvyk je železná košile, nebo jak se to říká. Nebudou ale hrozbou. Nebudou chtít Alexandrii škodit. Nepočítám ani s tím, že se v seriálu ještě objeví. A pokud ano, nebudou mít moc velkou roli. Aspoň to tak vidím já. Jejich úloha v této epizodě byla ta, že je chtěl Aaron zabít, což neudělal a následně se dozvěděl, že vědí o Connie a kdyby je bajval zabil, nikdy by se možná nedozvěděli, že je Connie na živu a kde ji hledat. Pro Aarona z toho tak plyne morální ponaučení.

14.9.2021 | 20:19:49
Lardis

Souhlasím s tím, že hrozbou rozhodně nebudou. Bylo vidět, že nejsou zlí, s Alfou se drželi prostě proto, že je jistější žít v komunitě. Podobně jako u Spasitelů Alden nebo Gavin. Myslím, že jich bylo o něco víc než pět, ale rozhodně ne o moc. Myslím ale, že minimálně Keith se tam objeví, jinak by asi tvůrci neměli důvod ho jménem představovat. Divákům by IMHO pro orientaci úplně stačilo, že je to ten přeživší Šeptač.

#8 Hunter12
14.9.2021 | 23:51:57
UniQue

Ešte ste zabudli na savioura v sne

15.9.2021 | 10:24:52
Hunter12

#6 Lardis: Já je počítal. Ve sklepě i na konci, když se ti čtyři uprchlí Šeptači vrátili za Keithem. Opravdu jich bylo pouze pět.

15.9.2021 | 18:08:36
Lardis

Dobře, tak teda pět. Nicméně… Kohopak to máme v traileru na 7. díl? ;-)

#10 ori #11 ori #12 ori
19.9.2021 | 23:43:12
ori

#9 Lardis: Lydiu.

webmaster
20.9.2021 | 16:26:48
ori

#9 Lardis: Alebo vlastne ešte pravdepodobnejšie Maggie :)

webmaster
20.9.2021 | 16:29:04
ori

#9 Lardis: Tak nie je to Maggie na 100% má červené tričko pod kockovanou košeľou ako v maske tak aj bez nej.

webmaster
20.9.2021 | 16:32:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S11E08: For Blood

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik a @joyeux

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás