The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 084×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Poslední sezóna
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Cailey Fleming (Judith Grimes), Chandler Riggs (Carl Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Steven Yeun (Glenn Rhee), Ross Marquand (Aaron), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Sonequa Martin-Green (Sasha Williams)

Patří Leah ke Smrťákům, kteří jdou po Maggie?

Patří Leah ke Smrťákům, kteří jdou po Maggie?

Postava Leah, na kterou narazil Daryl, možná nebude zas tak obyčejnou ženou, jak jsme si mysleli. Má její představení v seriálu nějaký hlubší význam?

13 3
2.4.2021

Bonusové díly desáté série mají spíše epizodní zápletky, ale co když se v pozadí ukrývá nějaká větší, která naše postavy ještě pořádně potrápí? Vše se týká Smrťáků, nebezpečné skupiny lidí, která jde aktuálně po Maggie a jejích lidech. V seriálu jsme sice poznali pouze jednoho jejich člena, ale je možné, že jsme tu viděli ještě jednoho dalšího, ale ani jsme si to neuvědomili.

Aktuální teorie hlásí, že ke Smrťákům může patřit i Leah, tedy žena, na kterou Daryl narazil během hledání Ricka. O té nám toho nebylo moc prozrazeno, a proto se musíme prakticky chytat stébel. V jednom z rozhovorů se však scenáristka Nicole Mirante-Matthews rozhovořila o Leah, přičemž naznačila, že ta má nejspíše vojenskou minulost. Naznačuje to jak její schopnost obratně zacházet se zbraněmi, tak i vojenské tetování na její ruce.


(Na tomto záběru lze vidět zmiňované tetování. Foto: AMC)

To, že by Leah mohla být součástí Smrťáků, naznačuje právě její vojenská minulost, protože to prozatím vypadá na to, že Smrťáci jsou tvořeni pouze válečnými veterány. Usuzujeme tak z představení onoho jednoho jediného Smrťáka v epizodě Home Sweet Home, který měl vojenský výcvik a prakticky se jednalo o profesionálního bojovníka.

Ještě se ale vrátíme k tomu tetování, které má Leah. Na něm stojí latinský nápis „Fortitudo Salutis“ přejatý z bible. Tato slova by se dala přeložit jako „mocná spása“, „mocná ochrana“ či podobně. Iniciály těchto slov jsou vyryty na Darylově noži, který dal Carol v díle Diverged. A od koho Daryl dostal tento nůž? Právě od Leah.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S11E16: Acts of God

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik a @joyeux

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, můžete mě níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody jedenácté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama