The Walking Dead (Živí mrtví) Připomeňte si, co všechno se stalo v desáté sérii

Připomeňte si, co všechno se stalo v desáté sérii

Připomeňte si, co všechno se stalo v desáté sérii

Dlouho očekávaný finálový díl desáté série by měl být vypuštěn do světa už tento pátek. Na epizodu se čekalo půl roku, a proto je potřeba si připomenout, co všechno se vlastně stalo a na co bude epizoda navazovat.

22 0
1.10.2020

Desátá série odstartovala vskutku netradičně, a to pádem vesmírného satelitu. Naši hrdinové, kteří právě v Přímořsku trénovali novou bojovou taktiku, museli překročit hranici Šeptačů, aby uhasili požár, který by se mohl nebezpečně rozšířit. Šeptači mezitím shromažďovali další nemrtvé, aby je připojili ke své armádě.

V komunitách se začínala šířit paranoia a podezíravost, jejich obyvatelé obviňovali Šeptače ze všeho, co se stalo. Michonne se všechno snažila vyřešit v klidu, ovšem Alfa pořád přitvrzovala a vysmívala se Carol, která začala mít halucinace. Lydia se stala terčem šikany rozzuřených obyvatel Alexandrie, Siddiq začal trpět psychickými problémy a Gama začala spolupracovat s Alexandrií.


V Alexandrii spousta lidí onemocní, což má na svědomí Dante, který byl celou dobu špehem Šeptačů. Siddiq ho odhalí, ale Dante ho zabije. Negan uteče a přidá se k Šeptačům, přičemž se snaží získat důvěru Alfy a vysloužit si své místo ve smečce. Eugeneovi se mezitím podaří spojit s neznámou ženou, a to skrze vysílačku.

Gama prozradí Aaronovi, kde je jejich horda, a tak se skupina z Alexandrie vydává zjistit, jestli je to pravda. Všichni se ovšem dostanou do pasti, když uvíznou v jeskyni plné chodců. Nakonec se jim podaří dostat ven, ale Magna a Connie tam zůstanou. Negan si mezitím získá důvěru Alfy, a ta se mu velkoryse odmění.

Gama pak požádá o azyl v Alexandrii, kam si po ni přijde Beta, nakonec ho ale porazí a Gama může zůstat na Hilltopu. Na ten pak Šeptači i s pomocí Negana zaútočí zápalnými šípy a celá komunita lehne popelem. Po boji se Betovi podaří zabít Gamu. Negan odvede Alfu k chatce, kde prý zavřel Lydii. Je to past, Negan ji zabije a její hlavu přinese Carol, která ho právě pro tento úkol pustila z cely.

Michonne dorazí na ostrov, kde jí Virgil slíbil zbraně. Nakonec se ukáže, že lhal a zajme ji. Když se jí pak podaří dostat na svobodu, najde důkaz o tom, že Rick je pořád naživu, a vydá se ho hledat. Nakonec pomůže dvojici lidí, kteří ji prosí, aby jim pomohla dostat se k jejich karavaně.

Carol nemůže dodržet svou část dohody a Daryl chce Negana zabít, ten ho však konečně přesvědčí, že je na jejich straně. Eugene, Ezekiel, který odhalil, že má rakovinu, a Jumiko se vydávají na výpravu do Charlestonu v Západní Virgínii, kde je Stephanie, se kterou Eugene komunikoval. Cestou potkají Princeznu, která se k nim přidá. Beta najde hlavu Alfy a udělá si z ní masku. Zjistíme, že před apokalypsou byl slavným country zpěvákem. Začíná shromažďovat novou hordu.

V zatím poslední epizodě The Tower je Alexandrie evakuována, protože vědí o příchodu hordy, a její obyvatelé se ukryjí ve staré nemocnici. Beta už úplně zešílel a slyší hlasy chodců. Nečekaně změní směr hordy a Alden s Aaronem, kteří ji měli sledovat, se ocitnou v obklíčení Šeptačů. Beta pak přivede hordu přímo k nemocnici.

Foto: AMC

Diskuze /1

tom99

Hezký článek, aspoň jsem si připomněl, co se stalo. Je pravda, že jsem toho dost zapomněl :)

webmaster
2.10.2020 | 23:22:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E16: A Certain Doom

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________­____

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás