The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy k epizodě Conquer

Shrnutí a postřehy k epizodě Conquer

Shrnutí a postřehy k epizodě Conquer

Dlouho očekávané finále je již za námi, a proto se pojďme naposledy za tuto sérii podívat, co se během epizody událo a co vám možná uniklo. Pokud jste díl doposud neviděli a nechcete se připravit o překvapení, přečtěte si článek později.


40 0
1.4.2015

Poslední epizoda Conquer nám uzavřela pátou sérii. Co se v ní událo a jaké by to mohlo mít následky pro naši skupinu, ale i pro život v Alexandrii? Pojďme si to zrekapitulovat. Dnes to bude, vzhledem k delší stopáži epizody, i trošku delší čtení, proto nebudu zdržovat a podívejme se na to nejpodstatnější.

Dobývání

Někteří by mohli namítat, že tato epizoda opravdu o dobývání nebyla. Avšak názvy epizod jsou voleny spíše metaforicky než explicitně. Název této epizody tak můžeme chápat jako dobývání a vydobytí si důvěry a pochopení u obyvatel Alexandrie.


S tím, kde jsme skončili minulou epizodu, všechno naznačovalo, že se vyplní slova, které Rick pronesl již dříve k Darylovi a Carol – tedy, pokud budou muset, vezmou si Alexandrii násilím. Jenže to se nešťastnou shodou okolností nevyplnilo. Zní to krkolomně, ale právě smrt Deanniného manžela Rega způsobila to, o co Rickovi šlo. Dokázal Deanně a ostatním, že věci nelze řešit jen civilizovanou cestou, jelikož se již v civilizaci nenacházejí, i když si to obyvatelé bezpečné zóny stále myslí.

I na našem fóru o aktuální epizodě se rozpoutala diskuze o tom, jestli Rick Petea doopravdy zabil. Zrekapitulujme si tedy, kde kdo stál – Abraham držel Petea, Deanna byla s Regem. Když Deanna dala svolení k popravě, Rick se otočil a vystřelil, tváří k východu ze zahrady (kde následně stáli Aaron, Morgan a Daryl). Je tedy nejpravděpodob­nější, že Rick vážně popravil Petea, což by následně vyvolalo i Morganovu reakci. Ale proč nám tedy tvůrci neukázali, koho Rick zastřelil?

Vlci

Od té doby, co se seriál vrátil po zimním finále na obrazovky, jsme se setkali s mnoha a mnoha (a ještě více) náznaky toho, že se někdo blíží (tolik vodítek, které mířily k finále série, jsme neviděli snad ani v Doctoru Who, se zápletkou Bad Wolf). Co jsme se tedy prozatím dozvěděli o skupině lidí s nakresleným písmenem W na čele?

„Některé z místních kmenů si myslely, že první lidé byli vlci, kteří se proměnili v lidi. A teď, však víš, všechno se jednou vrátí, že?“

Písmeno tedy vlastně značí jakousi spojitost mezi skupinou vlků a jejich obětmi, což odkazuje na místní tradice. Prozatím nevíme, co je jejich cílem. Nevíme zatím ani to, proč se snaží lidi nalákat do pastí či proč plení různá útočiště. Jedno bohužel víme – míří na Alexandrii. Když totiž byli Daryl a Aaron uvězněni v autě, nechali tam svůj uvítací balíček s fotkami města. A jak na začátku epizody jeden z vlků říkal, občas potkají útočiště a jen se přes něj přeženou, což se přesně stalo ve Shirewilt Estates a což bude zajisté i zápletkou prvních několika epizod šesté série.

Ačkoliv jsme zatím blíže viděli jen dva členy vlčí skupiny, kteří vypadali opravdu nejistě (všimli jste si, jak se jednomu klepala ruka, když mířil s prázdným zásobníkem na Morgana?), nenechme se zmást tím, že i zbytek skupiny bude stejně slabý. Nejspíš vyrabovali více než jedno útočiště a jejich pastičky jsou nejspíš také velmi propracované a nemíjí se účinkem.

Odpuštění

Když si vedle sebe postavíme to, co se událo mezi Nicholasem a Glennem a Gabrielem a Sashou, respektive Maggie, uvidíme v tom jistou paralelu. Jak Nicholas, tak i Gabriel byli zachráněni a dostali druhou šanci, kterou se ovšem snažili obrátit proti skupině, ať už je to Gabrielovo donášení a naprostá letargie nebo Nicholasova snaha „umlčet“ Glenna. Když pak přijde moment zastřelit nebo nezastřelit, jsou tito dva ve velmi podobné pozici.

Navzdory všemu, co udělali, se pořád cítí jako ti, kterým bylo ublíženo. Avšak jak Glenn, tak i Maggie v sobě najdou odpuštění a ušetří jejich životy. V lese vidíme Glenna, který i přesto, že jej chtěl Nick cíleně zabít, mu pomáhá zpátky do Alexandrie. Maggie v kostele uklidní Sashu a poskytne Gabrielovi útěchu – tu, kterou by jako správný farář měl poskytnout on.

Co tak bude dál s Nicholasem a otcem Gabrielem? Zradí jejich důvěru i potřetí? Popravdě, nemyslím si, ostatní jim ukázali, že i přes jejich hříchy a přešlapy jim dokázali odpustit. Oba se nejspíš budou potřebovat ze svých hříchů vykoupit… podobně jako třeba Morgan.

Morganův návrat

Po celou pátou sérii nás tvůrci škádlili s návratem Morgana, prvního člověka, kterého Rick spatřil během svých prvních hodin po probuzení. Naposledy, když jsme viděli Morgana, působil spíše jako prázdná skořápka, ztratil všechno, čím byl – manželku a poté i syna. V první scéně však vidíme zcela jiného Morgana, vyrovnaného, který si cení každého života – i životů lidí, kteří se ho pokusili zabít.

A tady právě bude kámen úrazu. Ačkoliv nový svět bude potřebovat Ricka Grimese, nevíme, jestli se on vyrovná s novým Rickem Grimesem. Morgan tak nějak navazuje jak na mentalitu, tak i fyzickou zdatnost Tyreese, ovšem uvidíme, jak dlouho se u naší skupiny ohřeje.

Další postřehy

Opět v této epizodě zazněla jedna písnička, byla to Love and Mercy od Briana Wilsona. V této sérii jsme tak několikrát viděli to, jak nejlépe chodce nalákat na jedno místo – za použití hudby (nebo kuchyňské minutky).

Když už jsme u nalákání chodců do kamionů, často se také diskutuje o tom, jak Daryl a Aaron neslyšeli chodce uvnitř kamionů? Vlci se za použití matrací snažili co nejvíce odhlučnit vnitřek kamionu. To, zdali by to reálně fungovalo a jestli k tichosti chodců přispěl stísněný prostor a naprostá tma, se tak můžeme pouze dohadovat. Jejich past ovšem byla přinejmenším zajímavá.

Přemýšleli jste, kdo napsal vzkaz v autě, který Aaron našel? Napadá mě, že to mohla být skupina, kterou obyvatelé Alexandrie vyloučili. Ta se pro připomenutí sestávala z jedné ženy (nemohla to být ta, kterou minulou epizodu našli náboráři Aaron a Daryl uvázanou?) a dvou mužů. Kdo ví?

Sasha ležící mezi mrtvolami chodců má také svoji symboliku. Ukazuje nám to, že je Sasha uvnitř mrtvá – opustil ji vztek a zloba a cítí se stejně tak, jako ti, ke kterým ulehla: prázdně a mrtvě. Doufejme, že jí Morgan ukáže cestu, jak se z toho dostat.

Jeden z hezkých momentů této epizody byl, když si Abraham a Eugene konečně promluvili a jeden druhému odpustili. Stejně tak nás mohlo uklidnit to, že se Tara konečně probudila.

Pokud jste viděli správnou verzi, mohli jste po titulcích vidět ještě jednu scénu, kdy Michonne vracela očištěnou katanu zpátky na své místo, jenže si to velmi rychle rozmyslela. Pokud si vzpomínáte na Rickův plán s pískáním, Michonne měla právě držet jako rukojmího Rega.

Druhá scéna nás navrátila na místo ke kamionům, kde se na autě objevil nápis „Vlci nejsou daleko“. Je možné, že to píše sama skupina a tím dává najevo, že přichází?

Bohužel na všechny odpovědi si budeme muset počkat až do podzimu, kdy by se na televizní obrazovky měl náš oblíbený seriál vrátit s šestou řadou. Na konci léta nám však tvůrci zkrátí čekání se spin-offem Fear The Walking Dead. Prozatím můžeme společně diskutovat o tom, co se stalo a kam si myslíte, že se seriál dál bude ubírat.

Zároveň vám chci poděkovat za čtení a komentáře ke všem shrnutím – díky! A pokud budete chtít, společně se uvidíme zase na podzim… nebo i dříve?

FOTO: AMC

Diskuze /55

Leon S. Kennedy

Navyše Daryl mal ,,Zombie-Kill´´ of the week! Tý traja ktorých dal dole tou reťazou, zombrel som. Dokonca to bolo lepšie než toto. https://www.youtube.com/watch?…

#44 LadyBajaji
1.4.2015 | 17:28:32
Aprok

Pro mě je Morgan nejlepší postava dobře po Rickovi ale ten jeho Wushu styl byl moc dokonalej !! tak pro Daryla museli něco vymyslet speciálního když nechcíp :D :D

1.4.2015 | 17:39:49
5825

Morgan a Gabriel jsou bratři :-P

1.4.2015 | 17:51:46
bzumiiii

konečně mě shrnutí nic nedalo a vše jsem správně pochopila :D ale jak už jsem psala u hodnocení, mě to celé na finální epizodu dost zklamalo.

1.4.2015 | 18:01:03
UltraeMK

Mě zajímá,jestli je Glenn kousnutej,nebo ne.Problém je,že si asi budu muset počkat do října

#7 5825 #45 starman2
1.4.2015 | 18:21:36
NPete

Taky mě nějak poslední epizoda zklamala ale dnes jsem se dočetl (jestli to není aprlíl ) že v nové sezoně má spolupracovat Stephen King tak třeba se to k dobrámu obrátí … http://stephenking.com/…d/index.html

#8 ori
1.4.2015 | 18:23:19
5825

#5 UltraeMK: No jistě že je kousnutej od klíšťat- přece byl v lese :D

1.4.2015 | 18:30:45
ori

#6 NPete: To bohužiaľ je apríl :D Inak pete určite zomrel, aj v komixe to bolo tak, že to neukázali http://img3.wikia.nocookie.net/…tesdeath.jpg ale naozaj ho zabil. Zaujímavé je, že v komixe bol vodcom chlap, ktorému Pete podrezal ženu, a tu to otočili :D

#10 Aprok
1.4.2015 | 18:38:42
9juri9

to sa načakáme :D každopádne ani boh nevie čo bude ďalej :D … ale je tu možnosť že Rick strelil namiesto Petea už takmer mŕtveho Regiho :)

#11 k_ub0
1.4.2015 | 19:10:52
Aprok

#8 ori: a co Hershele smrt ?? :D taky měl umřít nikdo jinej :)

#48 ori
1.4.2015 | 19:38:17
k_ub0

#9 9juri9: ano rick spravil otočku 360 stupnov a strelil do hlavy mrtveho rega ktorí ležal na kolenách dianny pane bože rick sa otočil chrbtom k dianne na 1000 % zabil PETEHO nechapem tieto konšpirácie ktore su jasne ako facka.

1.4.2015 | 20:15:27
Ibite

Nesnáším lidi, co neumí zavírat dveře. Je zajímavé, že když Gabriel nechal otevřené, do Alexandrie se zas tak moc chodců nedostalo, a nikdo o nich nevěděl, dokud Rick jednoho nepřinesl. A jsem zvědavá na tu dohru – jak to bude vypadat, až se vrátí Glenn s Nicholasem. A ti vlci vypadají na pěknou bandu psychopatů.

#15 chir
1.4.2015 | 20:20:26
novak.jakub

Jen bych se rád vyjádřil k poslednímu záběru na Michonne: Možná měla hlídat Rega, ale je lehce zcestné uvažovat o jeho zabití, vzhledem k tomu, že její katanou byl zabit Deannin manžel, pokud se správně pamatuji. Takže to byla jeho krev, tedy za předpokladu, že se po Alexandrii nevalí katany na každém rohu…:D).

#15 chir
1.4.2015 | 22:21:05
Akul

Ktomu papírku v autě a kté přivázané ženě. Kdyby to byla ona, tak by ji Aaron poznal ne? Jinak to, jak se Morgan na Ricka díval bylo docela odsuzující, takže aby Morgan nezaujal Tyreesovu komiksovou roli ve vězení, kde se s Rickem pohádal.

#16 chir
1.4.2015 | 23:21:21
chir

#13 novak.jakub: ano, Reg = Deannin manžel, byla to Michonne, která měla hlídat Rega (byť bez katany), ale kdyby ji nosila u sebe, tak by se to nestalo (jo Pete ho mohl zastřelit, ale tohle pro ni bylo osobní a ten střet s realitou a tak)… i proto si ji po titulcích nepověsila zpátky na zeď, pochopila, že se se vším okolo už nejde vrátit do života před apokalypsou (proto i minulou epizodu ty flashbacky a proto „pomáhala“ Sashe postřílet chodce).

#12 Ibite: Ono jich totiž v okolí Alexandrie moc není (ale počty se zvedají…to jo) a nejsou asi na tak vysoké kognitivní úrovni, aby zjišťovali, jestli kousek od toho místa nejsou otevřené dveře… spíš by bylo nelogické, kdyby se tam vyvalilo 50 chodců (pokud by neměli W na hlavách, to nás ale čeká). Spíš ten další syn od Deanny… nechat u brány neozbrojeného kněze, to je teda uvažování. Vážně museli mít do teď hodně štěstí. :)

webmaster
1.4.2015 | 23:39:19
chir

#14 Akul: Jo ta žena, to je pravda. Na toho Tyreese jsem to myslela spíš jako na ten jeho morální pohled na život, který měl pak Tyreese v seriálu, nezabíjet i když by si to zasloužili (podle Rickovy logiky).

#28 WarriorQueen
webmaster
1.4.2015 | 23:42:08
TheDarkKnight

Všiml si někdo toho chodce s písmenem „C“ na čele?

#19 pajajs
2.4.2015 | 1:45:34
mety

nikoho vsak nenapadlo ze tych ktorych vyhnali s alexandrie su vlci

#20 chir
2.4.2015 | 3:07:52
pajajs

#17 TheDarkKnight: Já jo.. Asi nová skupina „Cikáni“ :D

2.4.2015 | 10:06:13
chir

#18 mety: napadlo, ale jelikož víme, že přichází směrem z Noahova útočiště, což je pěkná dálka a podle toho, jak si prohlíželi fotky to vypadá spíš, že „smetou“ Alexandrii… kdyby je znali, tak je asi víc sabotují. Ale naprosto vyloučené to není. :)

webmaster
2.4.2015 | 10:09:52
LucieMil.

V kterých místech byl s „C“ ?

#22 pajajs #26 TheDarkKnight
2.4.2015 | 10:23:29
pajajs

#21 LucieMil.: Jak Gabriel zabíjel toho zombíka.

2.4.2015 | 10:40:20
Issabellkaa

A nezabil Rick spíš Deannina manžela? (Těsně před proměnou) Spíš si myslím, že s Peatem bude „soud“.

#24 mrco1991 #27 Serials.
2.4.2015 | 11:34:31
mrco1991

#23 Issabellkaa: OMG…

2.4.2015 | 13:14:01
mety

ale co povedal Aaron odviezli sme ich najdalej ako sme mohli a to by stale na to mohlo sediet ze su to vyhnanci len zabudli a teraz si spomenuli a nemusi ich byt vela stacia im zombici v nakladnych autach a tie im tam poslu

2.4.2015 | 13:19:23
TheDarkKnight

V čase 38:06 je krásně písmeno vidět, v dalších záběrech je znovu. ;) #21 LucieMil.:

#28 WarriorQueen #30 L0newolf
2.4.2015 | 14:00:47
Serials.

#23 Issabellkaa: Proč by to Rick dělal? Vždyť chtěl zabít Petea celou dobu co věděl, že mlátí „tu jeho ženu“ (nevzpomenu si jak se jmenuje :D) Pro něj to musí být skvělý, když mu to konečně povolila. A podle mě Abrahama nezabil protože přesto všechno snad střílet ještě umí ne?

2.4.2015 | 15:04:23
WarriorQueen

#16 chir: Ja myslim, ze Morgan pochopi. Skor ako Deana. Myslim, ze ostane- bude cenny prinos pre skupinu. Namiesto otca Gabriela – ten sa podla mna nakoniec sebaobetuje v nejakej zasadnej chvili. A presne ako tu uz niekto napisal – ak „Wcka“ alias Vlci napadnu Alexandriu.. Morganovi velmi rychlo dojde, aku chybu urobil..a pride mu.. coho vsetkeho bol usetreny.. Vlastne ked si to clovek zoberie spätne mu Rick a ostatní „cistili“ cestu..nezazil Terminus..a nasledny stret so zvyskom skupiny..vyhol sa Guvernerovi..tych zvratencov s ktorymi bol chvilu Daryl mu tiez odstranili..Ne­mocnicu tiez obisiel…A urcite uz nebude chciet ostat sam.. Bude nakoniec pomahat Rickovi..Bude udrziavat rovnovahu.
#26 TheDarkKnight: Nie je to len neuplny odtlacok od hlavne pistole? :)

2.4.2015 | 15:18:14
Serials.

A moc se mi líbilo, jak je Morgan vyřídil :D Podle mě bude pro skupinu vážně velký přínos. Jen by mě zajímalo, co se bude dít dál mezi ním a Rickem. Já chápu Rickův pohled stylu „Žiješ.“ a „Co tu děláš“ (v dobrém) ale ten Morgan se mi zdá, že spíš nechápal jaktože ho mohl tak rychle vyřídit atd.

#32 Aprok
2.4.2015 | 15:30:45
L0newolf

#26 TheDarkKnight: vypadá to spíš na otlačeninu, narozdíl od „W“, který byly uprostřed čela, tohle ani není ;-)

#33 TheDarkKnight
redaktor
2.4.2015 | 15:31:09
WarriorQueen

A myslim si, ze to nebola ta zena a dvaja muzi ktorých vylucili z Alexandrie – tých čo našli predtym rozsekanych..a zenu priviazanu..( Ani si radsej nedomyslam, co si ti traja museli vsetko vytrpiet.. Wolves su fakt psychopati..) Aron vravel, ze vodca ich malej skupinky bol dost mudry a schopny.. To by asi tak neskoncili.. Skor podla mna pripomenuli Aronovi tu vylucenu skupinu.. a aj preto v tejto epizode vravel, ze to uz nedopusti.. Je mozne, ze sa tí traja pridali k inej skupine.. alebo vytvorili vlastnu ? Mozno to este bude zaujimavy zvrat..

2.4.2015 | 15:37:54
Aprok

#29 Serials.: tak si slyšel Morgana co říkal Darylovi že každej život je vzácnej no a když znal Ricka předtím tak nečekal že ho chladnokrevně zastřelí Peta tak proto takovej výraz a Rick čuměl asi tak že mu přisel Morgan jak halucinace že tam vůbec je a není blázen :D :D a jinak doporučuji ostatním přečíst komix pač tahle epka byla totožná jak v komixu jen pár drobností prohazujou tvůrci :)

#34 Deccado
2.4.2015 | 16:54:25
TheDarkKnight

Jasně, to je možný, ale zase na druhou stranu tam bylo až podezřele moc záběrů na jeho hlavu. :) #30 L0newolf:

2.4.2015 | 16:56:45
Deccado

#32 Aprok: Z kama stahnu komix ?

2.4.2015 | 17:04:07
GROWberry

Já jsem pro nečíst komix, pokud sleduji čistě seriál. Proč si čerpat obě média naráz, když si ten komix můžu přečíst po skončení seriálu, nečetl jsem ho doteď a určitě to vydržím dál. Můj osobní tip na Wolves, po posledním dílu, kdy jsme mohli tři členy vidět, včetně tváří – „poslední“ nezobrazený člen bude buďto starej známej, ale postavou mě docela zmátl a nenapadá mě, kdo by to mohl být – nebo se přikláním spíš, že si tvůrci připravili půdu pro spinoff, kde by mohl přes postup a vznik nákazy, být nastíněn také vznik Wolves i s ohledem na poznámku jednoho ze členů při setkání s Morganem. Do 6. Série si myslím, že se podařilo dobře překlenout několik otázek, jak už je vidno i z komentářů, někdo je možná zklamanej, že se to nerozlousklo víc, ale tak to přece v žádný sérii nebylo a ani bych to tak nechtěl. Do další série je pro mě neznámou osud Glenna x Nicholase, kteří před koncem dílu do Alexandrie nedošli, přičemž bránu Rick zavřel a ani jeden z nich na tom nebyl fyzicky moc dobře, aby se tam dostal jako Morgan v doprovodu Daryla a Arona. Stejně tak můžeme být napnutí ohledně vývoje vztahů v Alexandrii i když se na první pohled zdá, že se u konce dílu vše rozlousklo a Rickova skupina nastolí docela jinej režim, tak si tim po zkušenostech z ostatních sérií jistí být nemůžem. Za mě byl tenhle díl se „znovuzrozením“ Morgana a seznámením s Wolves, spolu s „probuzením“ skupiny v Alexandrii a navozením určité nejistoty pokračování plně dostačující. Děkuji za shrnutí 1*

#36 Thomas Morta
3.4.2015 | 8:18:21
Thomas Morta

#35 GROWberry: O jakém třetím členovi Wolfs mluvíš?

#37 GROWberry
3.4.2015 | 12:38:32
GROWberry

#36 Thomas Morta: Neodhalený byl 4. člen, který u kamiónu ke konci dílu byl opakovaně záměrně zády(spouštěl možná taky tu afterparty v kamionech), přičemž druhý s plnovousem si prohlížel fotky, dva u Morgana byli vidět dobře. Podle mě ten neodhalený by mohl být starý známý, nikdo mě nenapadá, ale někde se mohl mihnout a nebo a na to sázím spíš, mohl by sehrát svou roli ve spinoffu, kdy by měli Wolves být součástí, pokud byli prvními, nevím proč by jinak byl „záměrně“ zakrýván?

#38 Thomas Morta #39 Hodooor
3.4.2015 | 13:47:10
Thomas Morta

#37 GROWberry: Chlape, možná bys měl začít sledovat ve vyšším rozlišení – ty dva u kamionů byli ti samí dva, které na začátku zbušil Morgan.

3.4.2015 | 14:13:05
Hodooor

#37 GROWberry: Myslím že v spin-offu Wolves téměř jistě vůbec nebudou, proč by v LA řešili nějakou partičku z opačného konce států, když o nich nevědí ani v Alexandrii ;)

(to s těmi prvními jsi špatně pochopil, ten týpek jen Morganovi říkal nějakou story o prvních osadnících že platili indiánům za vlčí kůže, ne o prvních nakažených)

3.4.2015 | 15:20:33
ori

Sám Kirkman povedal, že v spin-offe sa nikdy neobjaví postava z pôvodného TWD. S tým komixom máš možno pravdu, ja som ho čítal a teraz ma veľa vecí v seriáli neprekvapí, kľudne by som vám tu mohol napísať pravdepodobný obsah 6. série podľa komixu. Takže, ak ste komix nečítali, tak ani nezačínajte, ak si nechcete prezradiť, tak tieto udalosti sa odohrali v 77. časti :)

3.4.2015 | 16:27:47
Aprok

Tak já taky četl komix a u týhle epky sem vědel do předu co udělá Rick atd.. a to moje mladá byla uplně hotová když netušila :D :D a já v klídku no kdybych to nečetl tak pár těch věcí by mě moc překvapilo :D :D

3.4.2015 | 17:02:50
zjuzanka

Zdravím všechny! Děkuji za skvělé shrnutí jako vždy:-) Na WD wikia je status pro 6.sérii Pete a Reg are dead..

4.4.2015 | 19:26:37
koukaam

mě teda hned napadlo, že Rick střelil manžela Deany, aby se neproměnil… pak tam hodili Morganův překvapenej kukuč, aby nás zmátli… ale určitě jen tak nezastřelil Peta (toho hňupa)

5.4.2015 | 10:49:13
LadyBajaji

#1 Leon S. Kennedy: Áno, když sejmul Daryl walkery řetězem, stálo za to dávat největší pozor!! :D

5.4.2015 | 15:13:45
starman2

„Prozatím nevíme, co je jejich cílem.“- to si děláte srandu? Neviděli jste šíleného maxe? Nehrali Fallout? Jsou to klasičtí najezdníci- lidi co si chtějí užít poslední dny života, protože ví, že tuhle apokalypsu nepřežijí.. Nemá cenu ji přežít.
#5 UltraeMK: Proč by měl být glen kousnutej? kdyby byl, tak ho neušetří.

Musim na ten konec mrknout znovu. Já myslel že střeli Pita.

#46 chir
5.4.2015 | 19:26:14
chir

#45 starman2: nevěděla jsem, že do základního vzdělání patří hrát Fallout nebo koukat na Šíleného Maxe, ale ok, za to jsem četla Cestu, takže vím, že takoví lidé se vždycky najdou. Ale třeba za sebou mají taky nějakou historii a nevíš proč to dělají (například jako to bylo u obyvatel Terminu), s jistotou říct nemůžeš, že víš, oč jim jde, možná jen povrchně, třeba máš pravdu. Ale zatím víme jen proč si čmáraj na hlavu W a že plení co jim stojí v cestě.

webmaster
5.4.2015 | 22:10:57
5.4.2015 | 23:47:02
ori

#10 Aprok: Nehovorím že všetko musí byť podľa komixu, ale zhrňme si to: v komixe: chceli pochovať Scotta, ktorý zomrel na infekciu, keď si zlomil nohu, prišiel Pete s nožom a začala hovoriť o tom, že Rick musí zomrieť. Vodcom Alexandrie je v komixe Douglas, jeho žena Regina začala dohovárať Peteovi, ktorý jej podrezal hrdlo, Douglas, ktorý dovtedy chcel Petea nechať nažive lebo boli civilizovaný, sa pozrel na Ricka a povedal: Rick, urob to. Rick vystrelil, no neukázali na koho. Streľbu začula skupinka gangsterov vonku a namierila si to do Alexandrie. 77. časť komixu skončila. V druhej časti bol pohreb všetkých troch. V seriáli: Riešili Rickovo správanie,keď prišiel Pete s nožom a začal hovoriť o tom, že Rick musí zomrieť. Vodcom Alexandrie v seriáli je Deanna, jej manžel Reg začal dohovárať Peteovi, ktorý mu podrezal hrdlo, Deanna, ktorá dovtedy chcela Petea nechať nažive lebo boli civilizovaný, sa pozrela na Ricka a povedala: Rick, urob to. Rick vystrelil, no neukázali na koho. Skupinga gangsterov vonku našla Aaronov batoh a tam fotky Alexandrie. 67. časť seriálu skončila.

6.4.2015 | 22:25:44
Serials.

#47 Blejzr: Oblíbená scéna :D

8.4.2015 | 14:25:50
Annie27

Je to lehce mimo, ale trochu mi to vrtá hlavou. Možná mi něco uniklo a možná se to tady už někde řešilo, tak se omlouvám, ale víte jak ti kanibalové napsali na ten kostel „A“? A poté i ten kluk Rickovi v Alexandrii dával razítko s „A“. Mám pocit, jestli nebylo k vidění ještě někde. Znamená to něco? Jen jestli v tom není nějaká souvislost :)

#51 ori
29.4.2015 | 17:19:24
ori

#50 Annie27: A v Alexandrii malo odkazovať na názov komunity – Alexandria. A v Terminuse – Rickova skupina bola držaná vo vagóne A, Gareth na ten kostol to A napísal ako odkaz.

#52 Annie27
1.5.2015 | 17:25:34
Annie27

#51 ori: Vidíš, s tím vagónem si to už nepamatuji, děkuji za vysvětlení :)

4.5.2015 | 12:23:48
TheWalkingDead, DoctorWho, Arrow, Grimm

Vážně by mě zajímalo kde bych mohl stáhnou komix :D

Kikusa257

Ahoj:) Mám otázku, ktorá sa veľmi netýka tohoto článku Tu je napísané, že Andrew Lincoln má narodeniny 17.septembra pričom na iných stránkach je napísané, že 14.septembra :) Vopred ďakujem za odpoveď a bola by som vážne rada ak by mi niekto odpovedal :D

17.7.2015 | 11:56:20
papluh

No a mna by zaujimalo ci su tu aj nejake epizody, sak mi ich nikde nezobrazuje :( Dik.

30.9.2015 | 23:03:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás