The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy k epizodě East

Shrnutí a postřehy k epizodě East

Shrnutí a postřehy k epizodě East

Co nám přinesla poslední epizoda před finále šesté řady? To jsme pro vás shrnuli v našem článku. Pokud jste díl prozatím neviděli, přečtěte si shrnutí a postřehy pro jistotu později.


40 0
1.4.2016

Johnny Cash nám v úvodu poslední epizody dává vědět, že je po všem. Relativně klidné dny, kdy jsou všichni v bezpečí svých domů, v postelích, ve sprše, se svými blízkými. Lidé z Alexandrie si tak tuto epizodu užívají nejspíš poslední klidné a bezstarostné ráno na hodně dlouhou dobu.

Východ

Název epizody odkazuje na Carol, která na konci minulého dílu odjela z Alexandrie a vydala se na východ, tedy na opačnou stranu, než se doposud odehrávaly potyčky se Spasiteli. To ukazuje na fakt, že se Carol pokouší vyhnout dalším konfrontacím. Ovšem její cesta není tak přímočará, jak si na začátku představovala – cestu jí znovu zkřížili Spasitelé a tak se opět musí postavit nepřátelům, už ne proto, že ohrožují Alexandrii, ale protože zaútočili přímo na ni. V epizodě bylo vidět, že Carol, nebýt prostříleného auta, by nejspíš okolo skupiny jen projela. Paradoxně, přesně z tohoto důvodu komunitu opustila a vydala se na východ.


Ještě než si Carol poradila se skupinou vedenou Jirem, dozvěděli jsme se, že Spasitelé jsou velice podrobně seznámeni s polohou Alexandrie a jejím opevněním. Je však ale možné, že mají ještě detailnější informace. Což nás přivádí k teorii, kterou jsme již dříve nastínili, tedy tu, že Spasitelé mají v Hilltopu svého špeha, který předává informace Neganovi, jenž Spasitele vede. Je samozřejmě možné i to, že nepřátelé naší skupiny Alexandrii delší dobu sledují.

Z kopce to nejde jen s Carol, ale i s ostatními členy skupiny. Daryl a Rosita, kteří se vydali hledat Dwighta, kvůli kterému má zejména Daryl výčitky za smrt Denise, padli do léčky, když se snažili osvobodit Glenna a Michonne.

Začarovaný kruh… nebo ne?

Mezitím se Rick a Morgan vydali po stopách Carol, jak se ale ukázalo, sledovali chodce. Ovšem během toho u farmy narazili na někoho jiného. Identita obrněného muže, jenž používal na obranu kopí podobné tomu, které dodávají obyvatelé Hilltopu, nám zůstává skryta. Ovšem jak víme, lidé z Hilltopu neobchodují pouze se Spasiteli, mohl by tak muž být z nějaké jiné komunity? A setkáme se s touto komunitou ještě tuto sérii? Následující odstavec odhaduje podle předlohy, kdo by tento muž mohl být.

Jedna z dalších komunit, která se v komiksu vyskytuje, je Království, jež se nachází v opevněné škole. Jejich vůdcem je Ezekiel. Členové komunity se vyznačují právě tím, že nosí brnění a v určitém bodě jsou ve válce se Spasiteli. Posily pro Rickovu skupinu od Ezekiela a jeho lidí ovšem příliš neočekáváme, je však možné, že to, že Morgan nenechal Ricka neznámého muže zabít, bude podstatné pro budoucí vyjednávání a možné spojenectví.

Zajímavá však byla konfrontace mezi Morganem a Rickem, kdy se Morgan přiznal, že držel pod zámkem Vlka, kterého dříve potkal na cestě a který následně zachránil Denise před chodcem a Denise tak mohla zachránit Carla. Na co však Morgan zapomíná, že nebýt Vlka, Denise se nemusela dostat do ohrožení života. A jak jsme dříve psali, Vlk jí vzal jako rukojmí právě z toho důvodu, že potřeboval ošetřit své zranění. Mohl sice jednat z nějakého napraveného popudu, ale také jen čistě ze sobeckosti. Můžeme se tak přiklonit na stranu Morgana či být vůči napravení Vlka skeptičtí – je to na nás.

Krátké postřehy

Na začátku epizody vidíme, jak si Carol zašívá bundu. Následně víme proč – nic nenechává náhodě a do rukávu si zašila zbraň.

Rick nejspíš nebyl nikdy víc namyšlenější, než tuhle epizodu. Je to samozřejmě scenáristicky plánovaný tah, protože tím víc pro něj bude záchrana a případná smrt někoho blízkého opravdu zásah (a my tak můžeme hádat, kdy se mu jeho svět znovu rozsype).

V epizodě jsme si mohli všimnout menšího Easter Eggu pro fanoušky komiksu – Carl si ve zbrojnici bere zbraň, na které je vyryta pálka ovinutá ostnatým drátem. Stejnou zbraň používá Negan, kterého se velice brzy dočkáme.

Carol a její panické záchvaty úzkosti před tím, než vyvraždí nepřátele, se nezdají být úplně hrané. S jejím současným rozpoložením se spíše zdá, že vnitřně bojuje s pocitem, kdy ví, že bude nucena lidi, které má před sebou, do jednoho zabít, což se jí momentálně příčí. Bylo tedy nutné Alexandrii opouštět?

Morgan přesvědčuje Ricka, aby se vrátil do Alexandrie a sám se vydává hledat Carol. Ovšem pokud se nevrátí, zdůrazňuje, že se ho nemá vydat hledat. Jak to tedy s Morganem a Carol dopadne?

Enid a Maggie se tuto sérii velmi sblížily a Maggie má kratší sestřih, než když jsem se s ní poprvé setkali na začátku druhé série.

Na konci epizody vidíme, že Maggie má křeče. Jak víme, je někdy v druhém měsíci těhotenství, kdy jí velmi ohrožuje samovolný potrat. Jelikož oba dva doktoři, kteří se v Alexandrii nacházeli, leží šest stop pod zemí, zdá se jako pravděpodobné, že další epizodu se vydáme za doktorem do Hilltopu.

Rick Morganovi přiznal, že Michonne mu vážně ukradla proteinovou tyčinku v epizodě třetí série Clear a zároveň tak prozradil, že mu v epizodě First Time Again lhala.

Je Daryl mrtvý, nebo postřelený? To se s jistotou dozvíme až v pondělí, ovšem podle posledních Dwightových slov „budeš v pořádku“ to vypadá, že Daryl to schytal spíš varovně, tedy do ramene, ucha či paže.

Karty jsou rozdané a figurky rozestavěné na prodloužené finále, které nás čeká již v pondělí. Spasitelé zajali poměrně hodně lidí z Alexandrie a tak bude poslední epizoda pro Ricka velmi obtížná. Vše nasvědčuje tomu, že se mu nepodaří zachránit všechny své zajaté přátelé. Pokud se chcete zapojit do diskuze, prosíme označujte spoilery (včetně trailerů a ukázek) a to i ty komiksové, ať někomu nezkazíte zajisté velmi napjaté finále letošní šesté řady. Děkujeme!

Foto: AMC

Diskuze /33

ČéEča

Ten týpek s oštěpem

Království to ještě není. Je to člen nějaké menší komunity, kterou bysme nějakým způsobem měli vidět ve finále.

1.4.2016 | 16:13:17
ČéEča

A ten stříkanec mi přijde vážně přehnaný… jak hlava ve svěrači :D

1.4.2016 | 16:13:56
skrivanekdavid

no to jo, zbytečně tam někdo hodil kýbl sraček :D

1.4.2016 | 16:28:33
LILAMIGO 596

Negan by měl být ve finále posledních aspon 11 minut. a navíc clifhanger není potvrzen. takže to schytá Glenn a Daryl.

1.4.2016 | 16:35:40
Stardos

Možné vyjasnění finále, tedy to co se tu rozebíralo

Cliffhanger nebude.Spíše si myslím, že buď budou dvě scény s Neganem, tedy úvodní a i poslední a v té úvodní neuvidíme koho to vlastně zabil (odpovídá tomu i fakt, že ten uvolněný monolog Negana na konci po zabití někoho začala hrát úvodní hudba) a nebo se dozvíme koho Negan zabil až v úplném závěru, podobně jako Morganův návrat v první epizodě paté série, o tohle scéně nevěděli ani ti, kteří měli možnost podívat se na epizodu předem kvůli recenzí.Zase tomu odpovídá fakt, že místo 90 minut má být až 93 minut

1.4.2016 | 16:55:02
Zaklínač

Ve finále je dobré, že do seriálu umístili postavu, která není v komiksu, a tudíž se o jejím osudu můžeme jen dohadovat. Dokonce se jim tato postava Daryla povedla natolik, že je oblíbenější, než většina postav, které jsou v seriále podle předlohy. Ale osobně si myslím, že si tvůrci nemůžou dovolit zabít jedno z největších táhel seriálu, těch původních postav tam už moc nezbylo, po finále šesté řady ještě nějaké ubudou a ačkoliv přibude Negan, který, pokud se to tvůrcům povede, je hodně zajímavou postavou a může se stát rychle oblíbeným, lidi pořád budou potřebovat alespoň pár lidí, které je seriálem provází už od začátku. Někdo to odnese určitě, ale pochybuju o tom, že by to byl Daryl, který od začátku soutěží s Rickem o první místo na žebříčku oblíbenosti.

1.4.2016 | 17:20:05
ori

Tvorcovia sú svine, podľa mňa Daryla vo finále vôbec neuvidíme a pravdu sa dozvieme až v 7.sérii :D

#8 PepikCZ
1.4.2016 | 20:03:03
PepikCZ

#7 ori: To určitě ne.Daryl se tu objeví,jelikož budou ti vězni (Glenn,Rosita,Michon­ne) předány Neganovi.Takže by se tam měl Daryl objevit.Ale kdo ví..to je můj názor.Tohle NEJSOU oficiální informace,takže to neberte jako možný spoiler.

1.4.2016 | 20:45:07
Tomiko

ked Morgan hovoril o vlkovi ako ho nezabil a on potom zachranil Denise tak ma hned napadlo ako Daryl nezabil Dwighta a ten potom Denise zabil

#10 chir
1.4.2016 | 21:13:36
chir

#9 Tomiko: jo, Morganova teorie pokulhává, ale určitě by ti argumentoval tím, že Daryl ho nestrčil pod zámek, nevysvětlil mu svoji filozofii a nepřesvědčil ho o tom, že má být hodný a neubližovat lidem. :D Kdo chce, tak si výmluvu najde.

webmaster
1.4.2016 | 21:39:31
Rasetka

Bude to dobrý … zařve Glenn nejspíše .. !

1.4.2016 | 21:41:53
Lermaniac

Nevěřím že by byl Daryl mrtvej. To už by byl seriál o ničem. Podobně to bylo i s Glennem všichni si mysleli, že je mrtvej i když mrtvej nebyl FUCK LOGIC :D

1.4.2016 | 22:14:24
Leon

Tohle byla rozporuplná epizoda, asi jako je rozporuplná celá 6. série. Obávám se, že finále nebude ani zdaleka to drsné a šokující, jak si mnozí myslí.

1.4.2016 | 22:20:17
Stardos

Počkat, a co když čas Denise s Wolfem dopomohl k tomu, že zachránila Carla? :D

1.4.2016 | 22:30:24
Tess80

Také jsem četla, že díl má mít 93 minut místo 90. Doufám, že v těch utajovaných 3 minutách se dozvíme, koho Negan zabil. Nechci na to čekat půl roku.

2.4.2016 | 8:38:06
Zaklínač

Super by bylo, kdyby padli: Carol, Morgan, Tara, Glenn. Daryl by se dal dohromady s Maggie, Hershel by obživl, Michonne by se dala dohromady s tím knězem, Rick by byl sám a zjistil by, že to Lori přežila a chodí teď s Neganem :D

#17 Bublinqa
2.4.2016 | 12:40:59
Bublinqa

#16 Zaklínač: tohle by bylo boží :'D To kdybych viděla, tak bych se asi šla zapsat do Bohnic :D Jinak doufám, že umře Glenn a Maggie odkráčí do Hilltopu !! :D

2.4.2016 | 14:21:16
Rennatka

Glenna by mi bylo hodně líto. Podívala jsem se teď zpětně na všechny série a zažil si toho snad nejvíc… různý bitky, situace kdy mu šlo o život (Woodbury, Terminus,..), nemoc ve vězení a v neposlední řadě přežil i vlastní smrt… Ten už by si zasloužil jen spokojenej rodinnej život :) Vím že TWD není žádnej romanťák, ale fandím párům a oni jsou s Maggie tím nejhezčím.

2.4.2016 | 15:18:09
Boylen

Nerad ti ničím představy Chire, ale tohle nebyla poslední epizoda 6. řady.

#20 Batiatus #21 Zaklínač #23 chir
2.4.2016 | 15:23:33
Batiatus

#19 Boylen: Nikto nehovorí že toto bola posledná epizóda 6 série.

2.4.2016 | 15:29:46
Zaklínač

#19 Boylen: „Co nám přinesla poslední epizoda před finále šesté řady?“

2.4.2016 | 15:32:09
Leon

Podle posledních spoilerů…

…to přežijou Morgan i Carol, a Negan někoho zabije, ale neuvidíme to nebo – což se zdá pravděpodobnější – bude nějaké necenzurovaná verze o 3 min delší, kde uvidíme explodovat něčí hlavu. Tzn., že v 6. sérii zemře jen jedna hlavní postava.

2.4.2016 | 16:18:17
chir

#19 Boylen: poslední odvysílaná, normální obrat, jako pár řádků nad tím. Kdyby to byla poslední epizoda šesté řady, tak to tam napíšu, myslela jsem si, že jednou to napsat stačí, ale zdá se, že pro některé ne, Boylene.

webmaster
2.4.2016 | 18:33:38
Louise

Prý zabít Glenna. S Maggie sú krásnej pár a jediný který funguje. Michonne a Rick ? Nope. Byli ukázkou dokonalýho přátelstvý který fungovalo, a proto si myslím že to vztahem dosrali. Michonne sem měla moc ráda a jo no i Ricka, ale jak jsou spolu… nó, jde to z kopce, nudím sa u nich. Přesto si ale myslím že zahučí Abraham. V posledních epizódach ho bylo hodně, a Rick dojde určite o nekoho bízkeho, lebo si teďkaj o sobě moc myslí. A co se týče Carol, hold žije ve světe „zombíků“, skúr či neskúr to na něhoko muselo dolehnút. Jestli by se vzchopila, bylo by to celkem fajn, ale vidím to pro ni bledě, „buď si řezník nebo prase“ a řezníkem být nechce. Taky pochybuji že se vrátí do skupiny. Již 2 krát odešla, to by si tam chodila jenom tak ? Nope, podla mňa skončí

2.4.2016 | 21:24:12
alzbetka1611

Vim že to je uplně nepodstané,ale co to udělali Meggie na hlavě..jeej..

2.4.2016 | 23:27:20
Pavdit

Mě napadlo, že Daryl, o kterého mají všichni strach, v pořádku přežije, a Maggie, kterou asi moc nikdo neřešil, potratí a zombifikovaný potrat ji sežere zevnitř. OK na TWD je to asi až moc, ale jen mi to blesklo hlavou, protože někdo psal, že když si Andrew Lincoln, herec Ricka Grimese, četl scénař k finále 6. série, nemohl potom pár dní spát, a také se mi vybavilo, jak se Lori ještě před porodem strachovala, že ji Judith sežere zevnitř. Moc tomu nevěřím, ale rád bych si potom řekl: ,,Told ya !''.

#27 chir
2.4.2016 | 23:43:46
chir

#26 Pavdit: Myslíš, že ji sežere ten 25mm plod? To by bylo nadlouho… :D ale ne, kdyby to na konci odnesla Maggie, tak by postava, která by ji zabila byla fakt nejvíc nenáviděná – popravit těhotnou ženu před jejím mužem, klidně to tak může být.

webmaster
3.4.2016 | 0:33:54
Bublinqa

Já furt dávám největší šanci Glennovi, Abrahamovi.. Trošku Carol, ale Morgan to podle mě nebude.. :D Jinak, kdyby zabili Maggie, bylo by to hustý :D

3.4.2016 | 12:07:24
Lan

Vzhledem k tomu ze k jistym upravam v deji oproti tomu co bylo v komiksu uz doslo, tak je dost dobre mozny, ze finale prekvapi vsechny, protoze se stane neco, co nikdo neceka :D

3.4.2016 | 16:02:30
stoky

pre nedockavcov – spoilery z finale :D bude to pecka

Alexandrie se chystá na přepravu Maggie na Hilltop. V patnácté epizodě začala mít zdravotní problémy a ty se bohužel zhoršily. Na cestu se vydá Rick, Carl, Maggie, Abraham, Sasha, Eugene a Aaron. Rick s Aaronovou společností nesouhlasí, ale on ho nakonec přemluví (respektive řekne, že jediný způsob jak mu zabránit jít, je zastřelit ho). V Alexandrii zůstává pouze Gabriel s Judith a Alexandrijští. Gabriel hlídá jejich bezpečí. Všichni cestují karavanem. Maggie leží v zadní části a nevypadá to s ní dobře. Má i horečku. Sasha se o ni stará. S nimi je i Aaron a Carl-ten by měl být údajně naštvaný. Cestu jim zatarasí skupina Saviors (je podobná té, která přepadla Daryla, Sashu a Abrahama). Ovšem tato skupina má zajatce. Bohužel o tomto muži toho moc nevíme. Při tomto setkání Rick plní požadavky vůdce skupiny (v podání Stevena Ogga alis Trevora z GTA5). Zajatec by měl být přeživší z Library camp, kde Morgan najde Carol. Je zakrvácený a zbitý. Saviors do něj opakovaně kopou. Z karavanu vyjdou ven všichni, kromě Maggie. Vedoucí Saviors na ně kývne a pak směrem k poraženému muži. Vysvětluje, že je to člověk, který byl s lidmi, jenž neposlechli. Rick nabízí dohodu. Vedoucí Saviors se chová přátelsky. A potvrzuje možnost dohody. Ta zahrnuje polovinu věcí Alexandrie a že možná zabijí jednoho z Rickových lidí. A že pak vše může pokročit dál, je to jen obchod. Rick nechce ustoupit a varuje je. Vedoucí mu odpoví, že je lepší být extra milý, protože nikdy nikdo neví, který den je ten poslední na Zemi. Když se dostanou do karavanu a odjíždí, Steven Ogg opět kope do svého zajatce. Rick se svými lidmi opustí karavan a pokusí se na Hilltop dostat pěšky. Eugene se nabídl, že sám pojede karavanem a bude jakousi návnadou pro Neganovi lidi. Předtím Rickovi předá návod na výrobu kulek. Zdá se, že se všemi loučí a počítá s možností, že se již neshledají. Rickova skupina je v lese, když je přepadnou Saviors. Nejdříve uslyší pískání a pak začne střelba. Saviors se je snaží nahnat určitým směrem. Hrají si s nimi jako kočka s myší. Rick si to uvědomí poté, co jim Saviors střílí pouze po nohách. Po cestě skupina narazí na chodce, kteří budou spoutáni řetězy. Dva z nich mají na sobě věci od Michonne a Daryla (mělo by se jednat o vlasy Michonne a Darylovu vestu). Všem je jasné, že jsou v zajetí. Nakonec jsou obklíčeni Saviors a přidají se k nim i Michonne, Glenn a Daryl (nejsem si jistá, zda je s nimi i Rosita). …..teď na chvíli odbočím a podíváme se za Carol…. Carol by se měla nacházet v Library camp, kde bude přepadena jedním Saviors, který přežil přestřelku v patnácté epizodě. Všichni lidé v campu by měli být mrtví (zřejmě se jedná o popravu ze strany Saviors. Odtud by měl pocházet zajatec z úvodní scény). Carol je postřelená. Bude mít rozmluvu s přeživším Saviors, který ji vysledoval. On se po výměně názorů otočí a chce odejít, Carol se ho zeptá, proč ji nezastřelí. Saviors ji chce zabít, ale objeví se Morgan a překazí mu to. Přijede na koni, kterého po cestě najde (v 15. epizodě se o něm zmínil muž ve stodole). Morgan se Saviors vyjednává, to ovšem není nic platné a Morgen poprvé od smrti Eastmana porušuje svůj kodex a zabíjí živého člověka. Snaží se přesvědčit Carol, aby se s ním vrátila zpět. Ta mu říká, že je blázen. ….a nyní zpět k nejvíce očekávané scéně. Na jeviště přichází Negan a jeho odrátovaná společnice, Lucille… Negan se objeví v posledních deseti minutách epizody. Ale po celou dobu bude mít hlavní slovo…až do samého konce. Vysvětluje jim, že Rick zabil spoustu jeho lidí, ale že existuje možnost kompenzace. A to, že pro něj bude Alexandrie pracovat. Podělí se s ním o polovinu svých zásob a také, že zabije jednoho z nich. Pokud mu to někdo překazí, vyrve Carlovi druhé oko a dá ho Rickovi sníst. Všichni jsou na kolenou. Negan si vybírá svou oběť a zastaví se u Maggie. Té je očividně zle. Vybere ji. Glenn mu to nedovolí. Negan si stojí za svým výběrem, protože chce Maggie ušetřit trápení. Nakonec začne rozpočítávat…“Eeny, meeny, miny, moe”. Během rozpočítávání je záběr na tvář každého ze skupiny. A nastává ona velká chvíle…Když se Negan pro někoho rozhodne, přepne se pohled kamery a není vidět, kdo se stal jeho obětí. Udeří. Údery opakuje. Zvuky drtící hlavu jednoho z hrdinů absolutně ovládají atmosféru. Tlumeně jsou slyšet zděšené výkřiky. Posléze Negan pronese několik svých slavných vět a tím epizoda končí. Jste překvapení? Žádné jméno? Nejste sami. Mohu říci, že hledáním odpovědi na otázku, kdo se stane Neganovou obětí, jsem strávila poslední týdny a bohužel se jedná o velmi utajovanou informaci. Jednou variantou je, že se jedná o cliffhanger. To znamená, že se doopravdy nedozvíme, kdo zemřel a budeme si muset počkat až do sedmé série. Tato varianta by ovšem přinesla mnoho nevole ze stran fanoušků. Neztrácejme však naději. Tato epizoda má totiž 93 minut (63 minut čistého času). Tím pádem jsou zde 3 minuty, které nikdo neviděl a které snad ukrývají šokující pravdu.

Ve čtvrtek unikl audio záznam s posledními jedenácti minutami, kde jste mohli slyšet celou závěrečnou scénu. I z audio záznamu bylo zřejmé, že se jedná o nejbrutálnější a nejděsivější výstup, jakého jsme byli svědky. Bohužel vše bylo kvůli ilegalitě smazáno. Ale já pro Vás mám alespoň přepis. [smazáno] Maggie? [smazáno] On your knees! [smazáno] All right! We got a full boat. [smazáno] Let’s meet the man. [smazáno] We piss in our pants yet? [smazáno] Boy, do I have a feeling we’re getting close. [smazáno] Yep. [smazáno] Gonna be Pee-Pee-Pants City here real soon. [smazáno] Which one of you pricks is the leader? [smazáno] It’s this one. [smazáno] He’s the guy. [smazáno] Hi, you’re Rick, right? [smazáno] I’m Negan. [smazáno] And I do not appreciate you killing my men. [smazáno] Also, when I sent my people to kill your people for killing my people, [smazáno] you killed more of my people. [smazáno] Not cool. [smazáno] Not cool. [smazáno] You have no idea how not cool that shit is. [smazáno] But I think you’re gonna be up to speed shortly. [smazáno] Yeah. [smazáno] You are so gonna regret crossing me, in a few minutes. [smazáno] Yes, you are. [smazáno] You see, Rick, whatever you do, no matter what, [smazáno] you don’t mess with the new world order. [smazáno] New world order is this, and it’s really very simple. [smazáno] Even if you’re stupid, which you very may well be, [smazáno] you can understand it. [smazáno] You ready? [smazáno] Here it goes. Pay attention. [smazáno] Give me your shit [smazáno] or I will kill you. [smazáno] Today was Career Day. [smazáno] We invested a lot so you would know who I am [smazáno] and what I can do. [smazáno] You work for me now. [smazáno] You have shit, you give it to me. [smazáno] That’s your job. [smazáno] Now I know that is a mighty big, [smazáno] nasty pill to swallow. [smazáno] But swallow it, you most certainly will. [smazáno] You ruled the roost. [smazáno] You built something. [smazáno] You thought you were safe. I get it. [smazáno] But the word is out [smazáno] that you are not safe. [smazáno] Not even close. [smazáno] In fact, you are pegged. [smazáno] More pegged if you don’t do what I want. [smazáno] And what I want is half your shit. [smazáno] And if that’s too much, you can make, find or steal more [smazáno] and it’ll even out sooner or later. [smazáno] This is your way of life now. [smazáno] The more you fight back, the harder it will be. [smazáno] So if someone knocks on your door, [smazáno] you let us in. [smazáno] We own that door. [smazáno] You try to stop us, and we will knock it down. [smazáno] You understand? [smazáno] What? No answer? [smazáno] You don’t think you were gonna get through this [smazáno] without being punished now, did you? [smazáno] I don’t want to kill you people. [smazáno] Just want to make that clear from the get-go. [smazáno] I want you to work for me. [smazáno] You can’t do that if you’re dead, can you? [smazáno] I’m not growing a garden. [smazáno] But you killed my people. A whole damn lot of them. [smazáno] More than I’m comfortable with. [smazáno] And for that, you’re gonna pay. [smazáno] So now… [smazáno] I’m gonna beat the holy hell out of one of you. [smazáno] This is Lucille, [smazáno] and she is awesome. [smazáno] All this… [smazáno] All this is just so we can pick out which one of you [smazáno] gets the honour. [smazáno] I gotta shave this shit. [smazáno] You got one of our guns. [smazáno] Yeah, you got a lot of our guns. [smazáno] Shit, kid. [smazáno] Lighten up. [smazáno] At least cry a little. [smazáno] Jesus! [smazáno] You look shitty. [smazáno] I should just put you out of your misery right now. [smazáno] No! No! No! [smazáno] Stop it! [smazáno] Nope, get him back in line. [smazáno] Don’t. [smazáno] Don’t. [smazáno] Don’t. [smazáno] Don’t. [smazáno] Don’t. [smazáno] A ll right, listen. [smazáno] Don’t any of you do that again. [smazáno] I will shut that shit down, no exceptions. [smazáno] First one’s free, it’s an emotional moment. [smazáno] I get it. [smazáno] Sucks, don’t it? [smazáno] The moment you realise you don’t know shit. [smazáno] He’s your kid, right? [smazáno] This is definitely your kid. [smazáno] -Just stop this! -Hey! [smazáno] Do not make me kill the little future serial killer. [smazáno] Don’t make it easy on me. [smazáno] I got to pick somebody. [smazáno] Everybody’s at the table waiting for me to order. [smazáno] I simply cannot decide. [smazáno] I got an idea. [smazáno] Eeny, [smazáno] meeny, [smazáno] miney, [smazáno] mo, [smazáno] catch [smazáno] the tiger [smazáno] by [smazáno] his toe. [smazáno] If [smazáno] he hollers, [smazáno] let him go. [smazáno] My mother [smazáno] told me to pick [smazáno] the very best one, [smazáno] and you [smazáno] are [smazáno] it. [smazáno] Anybody moves, anybody says anything, [smazáno] cut the boy’s other eye out and feed it to his father, [smazáno] and then we’ll start. [smazáno] You can breathe, you can blink, you can cry. [smazáno] Hell, you’re all gonna be doing that. [smazáno] Look at that. [smazáno] Taking it like a champ. [smazáno] Damn!

3.4.2016 | 18:30:29
Leon

Bravo! byla objevena Amerika…říkáš to, co se tu už dávno ví. Tvůrci ukáží hovno koho Negan zabije…

3.4.2016 | 18:37:56
iamtears

kdybych na to koukal, tak ani nevim že má někdo umřít.. furt tu musim číst nějaký trapný teorie lidí, kteří čítaj komix a očkují další lidi k tomu aby typovali kdo umře..... O Neganovi čtu už od snad 2 serie, takže jeho příchod už nebude vubec překvapující…

sad story

3.4.2016 | 19:23:37
jan037

Chyba: Carol odišla z Alexandrie niekedy uprostred noci, na Neganovu partiu narazila za vidna a tí tvrdili, že Alexandria je 13 km od nich. Na to, ako uháňala, sa ďaleko nedostala. Alebo sa neponáhľala, aby ju niekto z Alexandrie mohol dobehnúť? :)

17.6.2016 | 15:08:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E16: The First Day of the Rest of Your Life

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

Překlad sedí na verze The Walking Dead:

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás