The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy k epizodě First Time Again

Shrnutí a postřehy k epizodě First Time Again

Shrnutí a postřehy k epizodě First Time Again

Máme za sebou premiérový díl šesté řady The Walking Dead, proto se vracíme i s pravidelným shrnutím a postřehy. Pokud jste First Time Again zatím neviděli, přečtěte si článek pro jistotu později.


26 0
15.10.2015

V pondělí ráno se na televizní obrazovky po několika měsíční pauze vrátil Rick a jeho skupina, včetně obyvatel z Alexandrie a přinesli s sebou nejspíš to největší stádo chodců, které jsme do té doby mohli vidět. V prodloužené stopáži jsme si mohli užít netradiční formát vyprávění pro The Walking Dead – s černobílými flashbacky. Pojďme si tedy společně rozebrat nejnovější epizodu.

Znovu poprvé

Název epizody i v šesté sérii stručně popisuje to, v jakém duchu se celý díl bude nést. First Time Again se soustřeďuje, za pomocí současného vyprávění a flashbacků, na to, jak se znovu Rick a Morgan seznamují. Je to vlastně potřetí, co se společně setkávají, jenže pokaždé jsou trochu jinou osobou, s jinými zkušenostmi a osobními ztrátami, než posledně. A tak se znovu a opět „poprvé“ seznamují a zjišťují, zdali jsou pořád ti dobří.


U netradičního formátu vyprávění bych se ještě ráda na chvíli zdržela. Střídání černobílých záběrů se současnými mělo v této epizodě své opodstatnění. Flashbacky byly střídány se současností tak, aby divák přesně věděl, co zapříčinilo danou situaci, ve které naši hrdinové byli a tím se střídala i dynamičnost celé epizody. Akce se doplňovala vysvětlením, proč daná postava jednala tak, jak jsme to viděli.

Především diváci, kteří mají raději zabíjení zombie by toto koncipování epizody měli ocenit – bez něj bychom totiž sledovali hodinovou přípravu pozadí a cliffhanger se sjetím kamionu z útesu až v posledních vteřinách epizody. Takhle jsme zlom epizody viděli hned na začátku a postupně jsme se dopracovávali do bodu, kdy se časové linky seběhly dohromady. Čím blíž jsme k tomuto bodu byli, tím bližší si byly i flashbacky.

Musíme pro ně, než si přijdou oni pro nás.

Dalším důvodem, proč v této epizodě použít flashbacky byl druhý zvrat v epizodě. Kromě zápletky s opravdu obrovskou hordou chodců, kteří, kdyby přešli přes Alexandrii, by ji srovnali se zemí, tu je ještě jedna, která je až do posledních minut skrytá. Na začátku epizody Rick vysvětloval, že si musí přijít pro ně, než si oni přijdou pro nás. To ještě netušil, že samotní chodci nejsou TI, kteří jim způsobí ty největší problémy.

Na konci epizody vidíme Ricka v posledním flashbacku opakovat větu ze začátku epizody a po několika sekundách se ozve hlasitý zvuk troubení, který jde směrem od Alexandrie, jenž většinu chodců přiláká zpátky do města. Pozorným divákům určitě neušlo to, že s největší pravděpodobností to celé byla léčka těch, kteří v minulé sérii vyrývali chodcům na čelo W (pro připomenutí). To, že by se mělo jednat právě o skupinu Vlků nám samotná epizoda příliš explicitně nenaznačuje.

Daryl se o skupině sice Rickovi zmínil, ale to vyšumělo s blížící se hrozbou chodců. Ovšem na začátku dílu, kde se shrnují dosavadní události, bylo vidět auto s nápisem „Vlci nejsou daleko“. Jak z minulé série také víme, Vlci pracují se zvukem, díky kterému dokážou manipulovat s velkou skupinou chodců a když Rick, jeho skupina a obyvatelé Alexandrie jezdili po okolí a stavěli překážky na cestě, mohli být velice jednoduše spatřeni Vlky pohybujícími se mezi stromy, kteří jen čekali, až většina (schopných) obyvatel opustí své útočiště. Není ani vyloučeno, že některý obyvatel Alexandrie je nastrčený špion (Enid?).

Ztráta otce

Rodí se nám tu další potenciální konflikt mezi Grimesovými a Ronem – starším synem Petea, kterého Rick na konci minulé/začátku první epizody zastřelil. To samo o sobě musí v Ronovi vzbuzovat emoce, ovšem následně vidíme Carla a Enid, jak se drží za ruce, vyhoštění těla za hranice Alexandrie a nakonec Ron slyší i debatu mezi Morganem a Rickem, který nechce plýtvat čas nad tím, aby Peteovo tělo pohřbívali.

Krátké postřehy

Celý díl byl postaven, kromě flashbacků, také na zvuku – ať už skrze vysvětlení, jak se chodci dostali do lomu, hrozbách, jak by mohli být chodci odlákáni z cesty až po konec epizody s troubením.

Velice zajímavé je sledovat Nicka, kterému dal Glenn druhou šanci, jak později vysvětluje Maggie Taře. Jeho sebereflexe v průběhu epizody a snaha být užitečný, aby odčinil to, o co se v lese pokusil je něco, na co v post apokalyptickém světě nejsme zvyklí. Nicholas se mění z frajírka, který dělal věci bez rozmyšlení na někoho, komu nezáleží pouze na sobě, ale i na ostatních členech komunity. Někdy je dobré dát člověku druhou, třetí šanci, aby se mohl stát lepší osobou.

Mnoho vtipných scén si v The Walking Dead neužijeme, ovšem odbytí otce Gabriela a Tařina poznámka „Díky Bohu, nic se tvým vlasům nestalo“ k Eugenovi nás tentokrát opravdu pobavili.

V této epizodě můžeme najít i další skrytou indicii k tomu, že by se teoreticky mělo jednat o sabotáž skupiny Vlků – chodci se chovají víceméně jako stádo ovcí, které naši hrdinové vedou jako pastýři, jenže se tu objeví Vlci a celý plán překazí. Což, nehledě na Vlky, byl opravdu hloupý plán, který se rozhodně mohl kdykoliv obrátit proti komunitě, avšak skupinu tlačil především čas.

Ačkoliv máme premiérový díl za sebou, již v pondělí nás čeká jeho pokračování. Dozvíme se, zdali jsou naše domněnky o Vlcích správné a co se vlastně v Alexandrii stalo. Mezitím společně můžeme diskutovat o událostech epizody First Time Again. Jak se vám líbil rozjetý začátek první epizody nám dejte vědět v komentářích.

Foto: AMC

Diskuze /49

zabijak

byl úžasný

15.10.2015 | 19:07:48
Spoorty

Ona už začala další série?!? Myslel jsem že ještě ne, nějak jsem na to zapoměl a nezaregistroval to.. :-D To je paráda.. Díky za překlad..

15.10.2015 | 19:45:34
TaLu

Nevšední začátek série. Já si ho opravdu užila. Díky za postřehy. Také se mi líbilo to střídání minulosti a přítomnosti zvýrazněné barvou. Nakolik je ten závěr plánem Vlků se uvidí, ale ten nápor chodců bude šílený. Na přípravu k přežití a vycvičení k boji nebude čas, že by zase „konec jednoho bezpečného útočiště?“

15.10.2015 | 19:52:50
Sendy

Upřímně myslím, že to snad nemohlo začít líp, uvidíme jak se to dál vyvine… :D

15.10.2015 | 20:34:57
morticia

Začátek byl výborný, užívala jsem si to do poslední minuty. Průstřihy černobílými flashbacky dodaly skvělou atmosféru. Uvítala sem Michonne zpět s katanou ve svém obvyklém outfitu a zvýraznění toho, jak je naše skupina „badass“ oproti komunitě (viz. např. Daryl co vypadá, že je jen tak na vyhlídkové projížďce s hordou chodců za sebou).

15.10.2015 | 20:50:59
Vee12

Hodně dobrá epizoda.. :) tohle se jim fakt povedlo :)

15.10.2015 | 21:23:04
Charity

Za mě skvělý díl a skvělý článek, jako vždycky ;-)

15.10.2015 | 23:37:43
Akul

Jak ukazuje poslední fotka. Daryl pomalu jedoucí na motorce a za ním ta horda chodců a vy prostě jen čekáte a čekáte a čekáta až se objeví… to bylo epický jako celá epizoda..

15.10.2015 | 23:48:38
ori

Epizóda u mňa prekonala moju dosavadnú najobľúbenejšiu epizódu 04×08. To striedanie minulosti a súčasnosti bolo skvelé. Veľa ľudí nadávalo, že to bolo blbé, ale keby to bolo farebné, tak by sa v tom zas stratili. Rozhodne tú sirénu púšťajú Vlci, celú epizódu som čakal, kedy sa objavia. Nechápem, prečo si ľudia myslia, že to urobil Gabriel alebo Ron -_- Nejak to vám konšpirátorom nevyšlo :D celé leto som tu čítal teórie, že Morgan a Rick budú proti sebe (nad čím som sa iba smial). Super :)

#10 Batiatus
16.10.2015 | 8:14:03
Batiatus

#9 ori: Nemyslím že bolo odveci si myslieť že Rick a Morgan budú proti sebe.

#11 JayRa
16.10.2015 | 8:35:22
JayRa

#10 Batiatus: Souhlasím mě přijde, že i v tom díle je to trochu naznačené Morgan daleko víc přemýšlí na tím než se pustí do křížku s člověkem

16.10.2015 | 9:44:18
Mighty Iwory

spis si myslim ze skupina nasr…a W protoze jim vypustila armadu chodcu pripravovanou na utok na alexandrii.kdo by si taky delal kemp nekde v lomu kam vam za noc napada 20 walkeru nedej boze stado o vetsim poctu..?uvidime jak to dopadne,maji na cas docestovano si ale myslim:D

#13 Aprok
16.10.2015 | 11:35:21
Aprok

Docela mi přišel vtipnej v tomto díle Abraham ty jeho kecy když jel ze Sashou v autě :)
#12 Mighty Iwory: a taky sem si hned řekl jestli ta Horda zombíků není náhodou od Wéček :) a jak tu nikdo psal že ten zvuk byl z větší dálky než je Alexandrie taky si myslím a proto to jsou to Wéčka kdo jinej :)

#14 Batiatus
16.10.2015 | 12:39:37
Batiatus

#13 Aprok: Súhlasím, najskôr som si myslel že to bol Ron ale ten by nikdy neohrozil svoju rodinu tak som to po čase vylúčil. Rick (alebo kto) povedal/a že ten zvuk ide z Alexandrie ale možno išiel len z toho smeru kde je Alexandria, nie priamo z nej ale odniekal z jej okolia. Gabriel to nebol na 100% lebo je dobrý človek a ak by ani nebol tak pochybujem že by chcel opustiť miesto ako je Alexandria navyše keď sa ešte nevie vôbec brániť a o prežívaní vie hovno s veľkým H. Enid to tiež nebola, jej výlety za ploty Alexandrie vyzerajú podozrivo a tak vznikla teória že je to špión ktorý donáša Wolfakom ale keby to bola pravda tak by zistili už skôr že existuje útočisko Alexandria než len vo finálnej epky 5 série. Totiž prišli na Alexandriu tak že uvideli jej fotky v poslednom diely 5 série ale Enid je v Alexandrii už od 12 epizody 5 série. Takže najpravdepodobnejší kandidáti ktorý pustili tu sirénu (alebo čo to bolo) sú Wolfs.

16.10.2015 | 13:48:36
Mighty Iwory

videl bych to na armadu zombiku Wecek,neco podobneho videli Abraham,Glen a spol kdyz jeli do Washingtonu a Eugene se jim priznal ze vi prd o zachrane sveta..tam postavali na nejakem ranci nebo cem v ohradach..bude takovych mist vic okolo DC..kazdopadne se divim ze by si nejaky pruzkumnik Wolves nevsiml mesta obehnaneho zdma kousek od toho lomu,ale kdovi,treba se tim smerem k Alexandrii zatim nedostali a tyranizuji nekoho jineho prezivsiho bliz DC.uvidime:)

16.10.2015 | 16:12:00
Camfourek

Epizoda byla skvělá, zombíky jsem si opravdu užila. Jen jsem nepochopila, vás by napadlo je někam vodit? Proč je nezapálili nebo nevyhodili do povětří? Takhle hezky je mít pohromadě..

#17 chir #18 Debilowskij #19 Batiatus #20 Batiatus
16.10.2015 | 16:24:24
chir

#16 Camfourek: ona by to bylo nejlepší řešení, ale tam bylo jasně vidět, že ty kamiony to drží jen tak tak, takže odvést je pryč byla nejvíc logická věc, co mohli udělat. Tam je několik problémů – čas jak Rick říká, stačilo, aby zapršelo, kde sehnat výbušniny nebo dostatek benzínu na zapálení – jak to chceš odpálit na tak velkém místě, aniž bys musela jít mezi ně a zlikvidovat všechny, pokud by se ti to podařilo, přilákáš všechny ostatní chodce z okolí a nejen je.

Řešilo se to, že by je mohli mohli obloukem dovést ke srázu a nechat je napadat dolů, jenže to moc nejde, je jich moc a sami by se odřízli od toho, jak utéct.

Takže odvést je pryč bylo v tu chvíli nejlogičtější řešení, ale taky pěkně nahouby, kdykoliv se to mohlo pokazit, mohli by se za pár týdnů vrátit zpátky, připojit se k většímu stádu atd.

webmaster
16.10.2015 | 16:34:05
Debilowskij

#16 Camfourek: Nevím, jestli v Alexandrii vůbec mají výbušniny ale bylo by to dle mého plýtvání. Zápalit je, by šlo, ale bylo by to opět plýtvání, jelikož jej můžou použít do aut a jiných vozidel.

16.10.2015 | 16:35:39
Batiatus

#16 Camfourek: pochybujem že majú výbušníny pre také celé veľké ultra stádo :D

16.10.2015 | 16:37:11
Batiatus

#16 Camfourek: a ešte benzínu ako napísal chir :D

16.10.2015 | 16:40:02
Mighty Iwory

to je raděj odlákat do lesa a podpálit les,něco jako řízeny požár,to by zas tolik benzinu nebylo:)zas ten kouř by mohl přitáhnout pár dalších,ale pořád lepší jak mít u vrat gigastádo:):):)

#22 Batiatus
16.10.2015 | 16:47:09
Batiatus

#21 Mighty Iwory: a možno aj les bude nakoniec podpálený lebo sa mi zdá že Daryl na konci traileru bol na niakom mieste čo vyzeralo ako zhorený les.

#29 Aprok
16.10.2015 | 17:16:36
Camfourek

Určitě by se to nějak vyřešilo, když potřebujou, tak jsou velmi šikovný a když měli čas stavět stěnu, tak by si našli chvíli i na to něco najít. Přece to, že všude není jídlo a tak neznamená, že by nebyl nějakej obchod z chemikáliema. Taky by měli koukat zombíky likvidovat. Nebo je jen honěj sem a tam a čekají na dobu až se rozpadnou sami?

#26 Batiatus
16.10.2015 | 17:20:23
Camfourek

Oprava: rozpadnou se samy, sorry. Není to ten zombík, ale ta zombie, vzor ženský. Předpokládala jsem že jsou mužský a životný. I když to je taky sporné, jak by mohly být životné, když už jsou mrtvé.

16.10.2015 | 17:26:07
Mighty Iwory

dávalo by to smysl to podpálit po odvedení,jinak by se mohli vrátit (ti zombíci) necháme se překvapit co přinese zbytek série:)

16.10.2015 | 17:47:31
Batiatus

#23 Camfourek: Neviem čo iné mali vymyslieť a keď by náhodou našli obchod s chemikaliami tak to by vyriešilo problém ? A zabíjať ich nemohli veď sa pozri ako veľké to stádo bolo ved to by neprežili alebo som ťa zle pochopil ? :D

16.10.2015 | 18:00:01
Mighty Iwory

pokud by v tom lomu vzniklo to stádo náhodou,mohli by je pomalu a v tichosti likvidovat,ale trhavina na tak velké ploše by asi moc nezmohla,jen by to přilákalo víc než by jich to zabilo..navíc si nemyslím ze to byla náhoda že se jich tam sešlo tolik najednou:D

16.10.2015 | 18:08:21
Mighty Iwory

kdyby byli hodně kreativní,stačil by nějaký generátor a mohli by je v tom lomu usmažit elektrickým proudem,něco podobného bylo použito v adventurce walking dead..hlava na hlavě,to by hezky vodilo a smažilo jim mozky..:D

16.10.2015 | 18:41:40
Aprok

#22 Batiatus: Koukal sem na ten trailer znovu :) aby se náhodou Daryl nedostal k tomu spálenému baráku jak byli s Beth :D a pak by mohl potkat …N…!!! :D a i v tom traileru je vidět že přes Alexandrii půjde ta hordička :D takže Alexandria padne :)

#31 Batiatus
16.10.2015 | 18:47:08
Silvo911

Celkom sľubný začiatok série. Striedanei časových línií sa mi veľmi páčilo. To super stádo určite nie je dielom Vlkov, keďže o Alexandrii sa dozvedeli až v 5×16. Ja by som sa celý problém pokúsil riešiť ináč – hneď za padajúci kamión by som pristavil ďalší tak, aby sa po jeho páde nedostala horda von a potom ich postupne zlikvidovať, kľudne aj po jednom cez tú medzeru.

Btw. Pripadá mi, že ten zvuk na konci prichádza zo zlého smeru. Stádo hnali zo severu na juh a na križovatke ho odklonili doprava, t. j. na západ, aby sa dostali ďalej od Alexandrie (tá má byť na východ). Siréna však prichádza z pravej strany cesty (v smere pochodu) a to je sever, ciže napäť smerom ku kameňolomu, z ktorého stádo prišlo. Teraz neviem, či som sa ja zle zorientoval na mape, ktorú na chvíľu ukázali, alebo spravili chybu pri natáčaní. Podstatu problému to síce nerieši, ale je to taký zaujímavý „detail“.

16.10.2015 | 18:56:21
Batiatus

#29 Aprok: Aj ja som videl v trailery ako cez Alexandriu prechádzajú ale napriek tomu si nemyslím že zase budú prežívať v prírode bez strechy nad hlavou, to by bolo už stereotypné a trápne. Podľa mňa si Alexandriu vybojujú späť za 1 max. pár dielov.

16.10.2015 | 19:30:58
Batiatus

[smazáno] som len skusal ako sa dáva spoiler

16.10.2015 | 19:35:19
Kada46

Všimli jste si, když chodci procházeli kolem té vytvořené zdi jak se některým začali rozprskávat hlavy jako kdyby je někdo odstřeloval? nebo sem jediný :D

#34 Batiatus
16.10.2015 | 19:54:21
Batiatus

#33 Kada46: nepraskali ím lebky ale odtrhla sa len koža na tvári a vyšlo veľa krvi. Som zvedavý ako budú rozpadnutý za pár sérii:D

16.10.2015 | 19:58:12
Moor8

Nemyslím si, že tohle bylo největší stádo, co viděli. Dokonce si ymslím, že je až 3. Největší bylo to, jak do něj narazili autem a pak zapadli. Druhé pak to, jak se Eugen přiznal, že celou dobu kecá.

Dále si nemyslím, že lze tak jednoznačně tvrdit, že se jedná o past Vlků. Možné to je, ale opravdu nemáme potřebná vodítka. Jak se chodci dostali do lomu bylo vysvětleno a pokud by ty kamiony nastražil někdo jiný, tak by si toho lidi z Alexandrie všimli. nejpravděpodobnější se jeví přirozený vznik stáda a že tu sirénu spustil ten synátor.

17.10.2015 | 0:05:50
Mighty Iwory

Jak jsem psal,kdo by si dělal kemp v lomu kam mu padají zombíci,to by nemělo cenu tam ty kamiony ani parkovat na cestách,kdyz se sypou ze vsech stran..ja bych to viděl na Wolves,myslel sem ze mají treba sirénu v tom lomu,ale to uz by v Alexandrii asi slyseli driv..podle mě to ten synator nebyl,leda by měli sirénu ve městě primo..se mi nezda..

#39 Moor8
17.10.2015 | 9:55:51
jan666

Perfektna cast ,tesim sa na pokracovanie

17.10.2015 | 11:46:47
Leon

Teorie jsou tu celkem zajímavé.

Jelikož znám komiksovou předlohu i seriál celkem dobře, tak se domnívám, že sirény spustili sami Alexandrijští, kteří tím chtěli dát Rickově skupině signál, že je jejich město pod útokem „Vlků“. Ti totiž na konci epizody 5×16 nalezli indície kde najít Alexandrii. Pouze využili chvíle, kdy město opustili bojeschopní členové, aby podnikli neočekávanou invazi.

Genialitou všech trailerů a upoutávek na 6. sérii totiž bylo záměrné mystifikování fanoušků tím, aby vyvolali dojem, že tato série bude o střetu Ricka a Morgana, popřípadě staré a nové garnitury v Alexandrii. Ovšem ve skutečnosti to bude spíše o boji Alexandrie s Vlky. A tento dlouhý a brutální konflikt, při němž zemře nejedna z klíčových postav, bude vyplňovat podstatnou část této i následujících sé­rií…

#40 Bugís #42 ori
17.10.2015 | 12:06:38
Moor8

#36 Mighty Iwory: kemp tam vznikl v počátcích, kdy se ještě zombíci nesypali a lidé prd věděli.

17.10.2015 | 12:10:37
Bugís

#38 Leon: A já si myslel že onen zvuk přichází ještě z větší dálky než je DC, jakože „náhoda“… Ovšem pokud je to tak, tak se máme na co těšit a určitě to bude zajímavá podívaná.

Mě osobně se začátek série líbil hodně, nedokážu to popsat, ale je to prostě rozjeto ve VELKÉM :D

17.10.2015 | 16:10:36
patriusek

Super epizoda, myslel jsem si, jak tam Daryl jel na motorce ,že mu dojde benzin a něco se stane :D

17.10.2015 | 21:28:01
ori

#38 Leon: Keďže si čítal komiks, tak aspoň nemusím upozorňovať na spoiler. Ja si myslím, že Wolves bude tá skupina, ktorú viedol Derek, na ktorú narazili Glenn s Heathom. Tí tiež vyzerali ako veľká hrozba a zničili ich za jedno vydanie, takže nemyslím, že sa tam zdržia dlhšie, možno už v ďalšej časti ich zabijú. Bolo povedané, že jedna hlavná postava bude mať vážne zranenie (čiže ekvivalent Carlovej straty oka), a tým by mohla skončiť ďalšia epizóda, počas toho bude Alex plná chodcov.

17.10.2015 | 21:35:52
safira30

Kde se na to mužu podívat? na ulož to. ještě není

#44 chir
18.10.2015 | 10:55:49
chir

#43 safira30: Když už, tak přes vzkazy prosím. :)

#45 safira30
webmaster
18.10.2015 | 15:33:37
safira30

#44 chir: ok příště se polepším :-)

18.10.2015 | 17:03:25
Hodooor

Těmi černobílými flashbacky to graficky hodně připomínalo komiks který je taky černobílý, některé scény bylyúplně jak vystřižené z komiksu – jako bych ho četl :)

Mighty Iwory – původ těch zombíků v lomu přece vysvětlili přímo v seriálu, konkrétně Heath, to ti uniklo? A na siréně se Rick a Michonne taky přímo v seriálu shodli, že přichází z Alexandrie…tak je zbytečné se dohadovat že jde z lomu nebo z opačného směru, předpokládám že nejsou tak tupí že by nevěděli kde je lom a kde Alexandrie ;) A na IMDb už je popisek druhého dílu – velký spojler ->

As Rick and the others carry out their mission at the quarry, Carol, Carl, Maggie and the remaining Alexandrians must defend the safe-zone against an attack from The Wolves, a savage gang of scavengers.

#47 Mighty Iwory
19.10.2015 | 0:43:22
Mighty Iwory

#46 Hodooor: no pokoušeli se to tam vysvětlit,ale vezmi si začátek v Atlantě,tam se jim sem tam taky prošlo par walkerů když byli v kempu,nevěřím že by byl někdo tak tupý a zalezl si udělat kemp do lomu odkud se těžko dá utéct..možná tam byl kemp v prvních dnech,ale ty kamiony tam měli naprd,po cestách by jich tam došlo míň než to co tam napadá za noc třeba.. S tou sirénou jsem si říkal že je blbost aby ji zapnuli sami Alexandrijští,měli přece vysílačky,proč všechny ohrozit včetně sebe namísto jednoho pomoooc přepínám :D

#48 Hodooor
19.10.2015 | 1:08:29
Hodooor

#47 Mighty Iwory: 1.Na začátku apokalypsy lidi nejspíš utíkali z měst a zalidněných oblastí kde bylo zombíků nejvíc a největší chaos. Takže takový opuštěný lom mohl být ideálním místem na vybudování ohraničeného tábora. Taky v tu dobu tam nejspíš žádní zombíci nepadali, hordy zombíků začaly migrovat až později, právě z těch měst. Možná tam původně zabloudila nějaká skupinka nebo skupinky zombíků jen čistě náhodně, a až mnohem později tam začali padat pravidelně protože už jich tam bylo víc dělali větší hluk a tím přitahovali další. Tak nějak to i Heath vysvětloval.

2.Vysílačky mají omezený dosah, takže Alexandrie a lom můžou být mimo dosah. Taky jich můžou mít omezený počet, tak je třeba mají jen ti přímo v akci. A hlavně ještě nevíme kdo a proč a v jaké situaci tu sirénu pustil, třeba naopak chtěli zombíky přitáhnout, nebo někdo zazmatkoval nebo nebyla jiná možnost takže kdo ví.

#49 Mighty Iwory
19.10.2015 | 4:27:40
Mighty Iwory

#48 Hodooor: ok,v tomhle mas asi pravdu,asi to muselo byt provizorní reseni..no s tema vysilackama bych rekl ze jednu by ve meste nechat meli kdyby se to odvedeni podelalo at muzou mesto varovat,ale kdo vi.. :)

19.10.2015 | 15:49:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás