The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy k epizodě Knots Untie

Shrnutí a postřehy k epizodě Knots Untie

Shrnutí a postřehy k epizodě Knots Untie

Přinášíme vám shrnutí a postřehy z jedenácté epizody seriálu The Walking Dead. Pokud jste epizodu doteď neviděli, přečtěte si článek pro jistotu později.

29 0
4.3.2016

Minulou epizodu jsme psali o tom, jak se naše skupina, žijící v Alexandrii, pomalu začíná zabydlovat do nového světa. A právě v epizodě Knots Untie zjišťují, že útočiště jako je jejich, není jediné, a že s nimi mohou navázat velice prospěšný vztah, jelikož jejich zásoby se čím dál více tenčí.

Pouta se povolují

Stejně jako minulou epizodu (a mnoho předchozích), název dílu zazní přímo od některé postavy. Jako minule i tentokrát název pronesl přímo Ježíš: „Uzly se rozvazují a zámky páčí, má to svůj řád, že?“


Avšak jak je už pravidlem, vedle jednoduchého vysvětlení názvu epizody tu můžeme najít ještě to druhé, které udává jakési téma celého dílu. Velká pozornost byla během Knots Untie věnována překvapivě Abrahamovi. Již v předchozích epizodách jsme si mohli všimnout toho, že Sasha a Abraham se sbližují, ovšem většinou jsme to připisovali tomu, že Sasha byla v podobném psychickém rozpoložení jako byl dříve Abraham.

Ovšem na začátku epizody jsme viděli, že je Abraham mírně zklamaný, když mu Sasha řekla, že bude hlídkovat na jiném místě a místo s ní bude hlídkovat s Eugenem. Také není jasné, čí hlas Abraham slyšel během zápasu s obyvatelem Hilltopu, ale jelikož nám byl ukázán v celku detailní záběr na přívěšek, který mu Rosita v té samé epizodě dala, vypadá to, že Abraham má pro Sashu minimálně slabost a pouto, které měl s Rositou se opravdu povoluje.

Hilltop

Jen co jsme poznali Gregoryho, jakéhosi starostu Hilltopu, udělali jsme si o něm velice jasný obrázek. Gregory více než na informacích lpěl na tom, aby se skupina umyla, ačkoliv byla (třeba oproti setkání s Deannou) čistá (vždyť také jeli v karavanu), prostě chtěl svoje sídlo udržet čisté. Ovšem jeho pravá povaha se začne skutečně projevovat až při setkání s Maggie.

Stylem, jakým Gregory k Maggie mluvil, ho okamžitě ukázalo jako postavu, kterou bychom si ne zrovna měli oblíbit. Také jak se zachoval potom, co do jejich tábora přišel Negan a surově zabil šestnáctileté dítě, víme, že Gregory bude zbabělec a jeho osada je velice slabá, protože se nechává vykořisťovat Spasiteli. To nepřímo potvrzuje i Ježíš, když tvrdí, že Gregory není ten nejlepší vyjednávač a vůdce. Oproti tomu jsme viděli velice schopného Ježíše, jenž dokáže dobře vyjednávat a uklidňovat situaci. S tím, jak se Gregory po prvním setkání jevil bezpáteřně, jakou má Maggie a celá skupina jistotu, že je Gregory neprodá Neganovi?

Bude to boj a něco nás to bude stát

Rickovi a jeho skupině se obyvatelé Hilltopu mohou zdát velice slabí, stejně tak, jak dříve viděli původní obyvatele Alexandrie. O Neganově skupině již několik věcí zaslechli a někteří s nimi mají i zkušenost. Není tedy divu, že Rick pokládá Negana a jeho skupinu jen za další vandaly, kterých na své cestě potkal již mnoho, ať už to byl Guvernér, kanibalové z Terminusu, Vlci a jiní. A ačkoliv pokaždé přežili, vždy něco nebo někoho ztratili. Ovšem jak jsme již dříve psali, tohle je nový svět a s ním se samozřejmě mění i ti „špatní“. Rick tak nemá ani ponětí, proti jaké nové hrozbě on a jeho skupina stojí.

Už teď je nám jasné, že útok na Spasitele nevyjde podle plánu, ať už to bude kvůli přehnanému sebevědomí skupiny nebo Gregoryho zaprodání či snad má Negan v Hilltopu skrytého špeha, během konfrontace dozajista někdo přijde o život. V dalším odstavci se budeme věnovat možným kandidátům na tu postavu, která nás brzy opustí a jelikož budeme naše teorie porovnávat s komiksovou předlohou, pro jistotu označíme další odstavec spoilerem.

Jako první na ráně se dle předlohy jeví samozřejmě Glenn, který by měl být ubit Neganovou pálkou. Tvůrci nám v tomto díle dokonce schovali menší Easter egg, když Ježíš pronesl větu „Said we need to understand right off the BAT“, ačkoliv „right off the bat“ je idiom, jedná se také o slovní hříčku – Neganovou zbraní je právě pálka (bat). Ovšem po tomhle díle, jelikož Glenn je tak nějak nesmrtelný (což v rámci „zachování průměru“ znamená, že jednou mu to štěstí prostě dojít musí), se druhý na ráně zdá být právě Abraham. Jeho epizoda přišla z čistajasna a především na začátku začal uvažovat o tom, jaké to je se v tomto světě usadit. A jak víme, jakmile začnete plánovat ve světě The Walking Dead, něco zlého se stane.

Co říkáte na epizodu a jak se vám líbil Hilltop? Dejte nám vědět v komentářích. A pokud se chcete zapojit do diskuze o tom, kdo další to schytá, vyvarujte se spoilerů a pro jistotu za spoilery označujte i komiksovou předlohu. Děkujeme!

Foto: AMC

Diskuze /30

ČéEča

Hilltop mě malinko zklamal, něco na mě působí jako kulisy ale jinak asi v pohodě :D

4.3.2016 | 18:10:12
Leon

Vynikající epizoda, která narozdíl od minulých dílů 6. série netrpěla žádnými scénáristickými nebo logistickými nesmysly. Nemám absolutně nic, co bych tomuto dílu vytknul. Za mně jednoznačně a s čistým štítem 100%

Můj kandidát na oběť Spasitelů…

Abraham

#4 Kafka Tamura #15 Bastinor
4.3.2016 | 18:17:08
danho123

Maggie a Carol unesú

4.3.2016 | 18:19:15
Kafka Tamura

#2 Leon: Tak teď by mě opravdu zajímalo, jaké logistické nesmysly máš na mysli? :)

#5 Leon
4.3.2016 | 19:24:59
Leon

#4 Kafka Tamura: Třeba zombie Deanna…

#6 Kafka Tamura
4.3.2016 | 19:39:26
Kafka Tamura

#5 Leon: Co má zombie Deanna společného s logistikou?

4.3.2016 | 19:54:53
Leon

Jak se mohla z druhého patra pokoje přesunout přes celé město až do okolních lesů bez toho, aby jí Rick a spol. neporubali při mega čistce, a ještě k tomu se vyhnout alexandrijskému opevnění…?

#8 Batiatus
4.3.2016 | 20:01:16
Batiatus

#7 Leon: No plot bol zničený padla na neho veža mňa u Deanny udivuje to že ešte ako živá sa vrhla medzi chodcov ale uhryznutia na nej vôbec neboli.

4.3.2016 | 20:09:37
Klekánice

Schytá to nějakým způsobem Rick. Nedivila bych se ani Carol, která už taky přežila příliš mnoho událostí.

4.3.2016 | 20:46:26
MyMy

Rick Grimes of the walking dead all seasons… Také se tak hrozně těšíš, až umře ten náš Grimasík? :)

4.3.2016 | 21:14:22
scottt1

Abraham, Daryl, Carol a Morgan moje tipy a Rick pride o kusok tela

Rositu mozno zabiju sepkaci :D

4.3.2016 | 21:15:47
ori

Postava s pracovným menom Orin, ktorej popis sedel na Negana, sa mala objaviť až v 16. časti, ale čítal som rozhovor s producentom, že sa ho možno dočákme skôr ako si myslíme :D

#13 Stardos
4.3.2016 | 22:44:56
Stardos

#12 ori:

Neoficiální spoiler je, že ho uslyšíme ve vysílačce

#14 danho123
4.3.2016 | 23:23:27
danho123

#13 Stardos: ! Presne tak na konci epizody sa ozve Dwightovi aby ich sledoval

5.3.2016 | 0:05:02
Bastinor

#2 Leon: Přesně tak, jednoznačně nejlepší episoda této série…a za mě jedna z nejlepších celého seriálu. Nedalo se srovnat se shroucením Alexandrie a Carlovým okem.

Nevím jak přišli nato, že na ránu má podle komiksu první dojít Glenn. Jednoznačně bych tuto sérii viděl bez Abrahama, následně asi Daryl, čekám, že Glenna ještě chvíli nechají. Co se Sashi týče, čekám, že se dočká stejného osudu jako Holly v komiksu, tím pádem následně asi i Denise.

5.3.2016 | 0:08:04
bobrovitansky2

Muj kandidat je Rosita pred ocima abrahama..

#17 bobrovitansky2
5.3.2016 | 0:15:43
bobrovitansky2

Rosita by jen truchlila nad smrti milovaneho abrahama,ale abraham ktery mel myslenky se usadit a v serialu uz si prosel peklem kdyz videl sve deti a zenu mrtvou,taky myslim ze budou jeho pocity na zesnulou rositu mnohem zarazejici#16 bobrovitansky2:

5.3.2016 | 0:30:36
vlad123

Co je vlastne ted cilem? kempovat v tech domcich a sexovat s cernoskou?

#19 MyMy #20 Leon
5.3.2016 | 0:41:58
MyMy

#18 vlad123: Jop.

5.3.2016 | 2:31:51
Leon

#18 vlad123: Ne, zakládat civilizaci.

5.3.2016 | 5:46:20
Stardos

Teď něco ze spoilerů:

Všechno jsou pouze spekulace,ale je to dost možné, že to tak bude.Rositu by do hlavy měl střelit buď Dwight a nebo jiný Savior před Darylen, neboť se ti dva budou snažít najít vraha Tary/Denise a tím je Dwight.Jak už jsen naznačil, umře buď Tara nebo Denise a to, smrtí komiksového Abrahama.Viděl bych, že to bude Denise a Tara následovně umře jako Holly v komiksu.A Ne­ganova oběť bude někdo z tohoto výčtu: Rick, Carl, Michonne, Glenn, Maggie, Enid, Daryl, Aaron. Můj kandidát číslo jedna je Daryl a druhá kandidátka je Maggie.Zároveň tuhle sérii dost pravděpoobně přežije Carol a Morgan, ti by měli smlouvat s nějakými lidmi, pravděpodobně lidmi z Království. Abraham může umřít při útoku na Alexandrii

5.3.2016 | 10:17:07
Remi91

S Neganam přijde asi to nejlepší, co se zatím ve Walking Dead objevilo (aspoň v komiksu). Velmi mě zajímá, jak se s tím tvůrci seriálu poperou, ale do konce letošní řady by měly umřít dvě důležité postavy. Jen pro zajímavost, jestli jste ještě nezkusili komiks, právě u nás vyšel díl Živí mrtví 16: Ten velký svět (díly 91–96) a ten je inspirací pro druhou polovinu této řady. Je to výborné počteníčko.

webmaster
5.3.2016 | 11:35:52
keyzar

Jestli bude konec 6. série umlácení Glenna pálkou a bezmocný Rick (a mohli by zapojit i únos Carla), tak to bude tak epické finále, že to všem vezme vítr z plachet :D

#25 thewalkingzuzka
5.3.2016 | 11:46:01
Leon

Já myslím, že pro tuhle sérii bude bohatě stačit, když umře jedna hlavní postava. Seriál bude ještě hodně dlouhý, takže si to mohou pošetřit do dalších sérií.

5.3.2016 | 12:31:46
thewalkingzuzka

#23 keyzar: S tímhle celkem souhlasím :D

5.3.2016 | 17:53:41
bobrovitansky2

Podlecme tvurci nemusi tak setrit..alespon me treba dokazali neuveritelne zarazit smrti Sama a Jessei jak je roztrhali v devatem dile seste rady..tito prvotridni tvurci serialu dokazou vytvorit neuveritelne sceny i s umrtimi neznamych postav..nechci videt jak by nam vyrazila dech kdyby umrel napriklad daryl nebo maggi,byl by to narez!ale nechci to

#28 ori
5.3.2016 | 18:20:13
Sintor

Podle mě Zemře buď Glen, Daryl, nebo Abraham. Nemyslím si že by zemřel třeba Morgen už jen z toho důvodu že kdyby zemřel Morgen nikomu by vlastně nechyběl. Nemá tam žádný vztah k nějakému člověku kromě Ricka. Také je možné že Daryl zemře ale až po tom co si začne s Carol, pravda myslel bych že už je pozdě ale když moře Rick a Michone proč ne Daryl a Carol :D Jo není to spoiler jen nápad :) není to podložené nebo tak.....

5.3.2016 | 18:58:06
ori

#26 bobrovitansky2: Až na to, že to bolo presne ako v komikse, treba poďakovať hlavne Kirkmanovi, seriál iba ide podľa predlohy a niekedy to zbytočne odklonia, ako napr. nemocnica v Atlante.

#29 A_V
5.3.2016 | 20:57:32
A_V

#28 ori: To je pravda, ale na druhou stranu komiks by nebyl tak známej, kdyby neexistoval seriál.

5.3.2016 | 22:47:27
Xavik

Lidi, promazal jsem tuhle diskuzi. Až se někam to děcko napíše, tak místo toho, že na něj zareagujete, mi napište vzkazík, abych mu mohl zabanovat jeho 999× účet. :)

admin
6.3.2016 | 19:46:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v jeho samostatné stránce

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nejlepší epizody desáté série

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás