The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy k epizodě Not Tomorrow Yet

Shrnutí a postřehy k epizodě Not Tomorrow Yet

Shrnutí a postřehy k epizodě Not Tomorrow Yet

Dvanáctá epizoda je za námi a vy se tak můžete opět podívat na shrnutí a postřehy. Pokud jste díl prozatím neviděli, přečte si článek pro jistotu později.


20 0
11.3.2016

Minulou epizodu skupina uzavřela dohodu s Gregorym, nyní se vrací zpátky do Alexandrie přednést svůj plán ostatním. Pamatujete si ještě na epizody, kdy následné vyjednávání a plánování zabralo i několik dílů? No, tak to se tentokrát nestalo – Rick se rozhodl jednat rychle, jenže ne všichni s tímto plánem úplně souhlasí.

Udeř první a udeř rychle

Když Rick Alexandrijským v kostele představil svůj plán, většina s ním souhlasila a to především kvůli tomu, co si v posledních několika týdnech zažili – zejména Aaron si dával za vinu to, že je Vlci přepadli a nikdo z obyvatel už nechce být ve stejné situaci. Proto souhlasili s plánem překvapit Spasitele a Negana a chladnokrevně je zavraždit ve spánku, ačkoliv je později vidět, že se jim to příčí.


Pokaždé se Rickova skupina snažila nejdřív vyjednávat, ať už to bylo ve Woodbury s Guvernérem, gangy, kanibaly z Terminusu nebo i policisty v nemocnici, jenže z jejich zkušeností, mluvení pokaždé vedlo ke zbytečné smrti někoho ze skupiny.

Na druhou stranu tu máme Taru a její pochyby o správnosti Rickova rozhodnutí. Právě jí musí toto jednání připadat nejvíce alarmující, jelikož něco podobného udělal Guvernér právě Rickově skupině. Ovšem její pochyby uklidní Ježíš, který ji řekne, že ví, pro co bojuje.

Máma skupiny

Poměrně velká pozornost se v první polovině věnovala Carol, kterou Tobin označil za mámu všech. To ani tak nevychází z toho, že by Carol byla ženou v domácnosti, jak se prezentovala ze začátku, kdy chtěla, aby si lidé z Alexandrie mysleli, že je bezbranná, ale spíše z toho důvodu, že se o všechny stará. Vidět je to především, když Maggie chce jít pomoct ostatním při spuštění alarmu – Carol jí nechce nechat jít, jelikož si myslí, že její místo je jinde, což jak víme, vede k tomu, že obě chytí další skupina.

V epizodě je také vidět, že Carol už neustálé zabíjení začíná vadit, je to patrné zejména při konfrontacích s Morganem, Rositou, ale i s Maggie. Že by na ní dopadla Morganova slova, to co se stalo se Samem nebo její slabost pro Tobina a opět pocit toho, že by se mohla usadit?

Krátké postřehy

Když si Carol zapálila cigaretu, Tobin jí řekne, že jí to zabije, což je narážka na to, co Carol řekla již dříve jedné ženě v Alexandrii.

Když skupina byla v základně Spasitelů, Glenn prohlížel fotky rozmlácených hlav, které měl jeden ze Spasitelů na stěně – že by předzvěst prvního setkání s Neganem?

Je vidět, že skupina si na konci epizody myslela, že Negan a celá jeho skupina je po smrti, ale všichni tušíme, že tohle konec nebyl.

Abraham opustil Rositu, což jsme minule tak nějak tušili, ale to, že kvůli jeho chybě Spasitelé spustili alarm – tenhle díl byl Abraham tou nejhorší postavou.

Daryl se znovu setkal se svojí motorkou.

Jak se vám líbila poslední epizoda? Myslíte si, že skupina, která chytila Maggie a Carol patří k Neganovi nebo je to někdo jiný? Prosíme, označujte spoilery.

Foto: AMC

Diskuze /22

ČéEča

Samozřejmě, že patří k Neganovi. To snad není ani spoiler :D

11.3.2016 | 17:03:32
Batiatus

Patrí k Neganovy. Potvrdzujú to slová muža v jednej upútavke na ďalšiu epizódu takže to nie je spoil.

11.3.2016 | 17:13:17
Leon

Tato epizoda byla brilantní se vším všudy.

Líbilo se mi, že si scénáristé trochu dali protentokrát záležet na vykreslení krizových situací, kdy je člověk donucen zabít, aby přežil. Každý, kdo trochu studuje historii nebo válku ví, že když je někdo nucen opakovaně zabít – je jedno z jakých pohnutek – začíná mu to po chvíli lést na mozek a silně se to podepíše na jeho psychice. Tenhle aspekt mi u TWD dlouho chyběl, až doteď. Tady bylo jasně ukázáno, že i Rickovi bylo nepříjemné někoho chladnokrevně oddělat bez spánku.

V tomto díle se tak nějak už překročila ona mez, že zabíjet je přípustné pouze v sebeobraně. Nyní už „první krok“ učinili Rick a spol. Seriál tedy vstoupil do sfér morálně kontroverzních, což nezůstane bez důsledků, jelikož toto spustí (doufám) řetězec událostí, jež vyvrcholí bolestnými ztrátami a první opravdovou Rickovou porážkou…

#18 chir #22 Joe420
11.3.2016 | 17:24:01
Vlada8

Škoda, že jste tam nezmínili postřeh, když Gabriel zabil člověka…

#5 Leon #17 garvon
11.3.2016 | 17:35:50
Leon

#4 Vlada8: Ach, ano, dobrá scéna…

11.3.2016 | 17:48:28
Bublinqa

Gabriel mě totálně dostal :D :D -úplně jakože „cožee??“ Gabriel zabil člověka !!! :D

#20 WeAreTheWalkingDead
11.3.2016 | 17:54:18
ori

Mohli ste upozorniť na denníček, ktorý si písala Carol, zapisovala si ľudí, ktorých zabila.

11.3.2016 | 18:12:11
Angi

U toho Abrahama – hned jsem si říkal, co je to za kravinu, že hlídá zády do chodby a čumí na to jak Sasha otevírá dveře. Každépandě, at už je Neganova skupina velká jak chce, tak s tím jak usmažili motorkáře panzerfaustem a ted tenhle masakr, plus zabrání zbrojnice, musí být podstatná rána pro Negana.. a jako vždy, podělaly to ženské. ;)

#10 ČéEča
11.3.2016 | 18:37:15
ČéEča

A jinak Gabriel je prostě luxusní postava v porovnání s komixem, kde se ukazuje jen zřídka (Y).

11.3.2016 | 19:08:45
ČéEča

#8 Angi: Myslím, že novou zbrojnici si moc neužijou, ale jestli jo tak to bude vážně super (Y) :D

#11 Angi
11.3.2016 | 19:09:51
Angi

#10 ČéEča: Začali v noci a vycházejí za dne. Bych čekal, že za tu dobu zbraně bud pobrali a co nepobrali, nějakým způsobem znehodnotili, nebo schovali..

#12 iFredy
11.3.2016 | 20:01:18
iFredy

#11 Angi: dával jsi pozor celou dobu? Víš kdy se chystali zaútočit?

#13 Angi
11.3.2016 | 20:15:12
Angi

#12 iFredy: Koukal jsem asi ve čtyři ráno, takže takový pozor jsem zas nedával.

#14 Reiken
11.3.2016 | 20:18:20
Reiken

#13 Angi: No a právě v tu dobu skupina útočila na Spasitele.

12.3.2016 | 0:59:58
jack116

Tento seriál mi začíná připomínat popravy Islámského státu.

#16 Bublinqa
12.3.2016 | 1:07:21
Bublinqa

#15 jack116: Bude ještě hůř :D

12.3.2016 | 10:27:40
garvon

#4 Vlada8: Amen.

12.3.2016 | 14:07:55
chir

#3 Leon: Ono to souvisí s tím už několikátou epizodu řečeným „next world“, nová fáze, jak píšeš, není jen o sebeobraně, ale právě o myšlení dopředu, vyjednávání, boji o místo, moc a podobně. Myslím, že pokud se to nějak povede scenáristicky ukočírovat, tak to bude lepší, než bylo do teď (otázka je, jak na to budou reagovat ti, co potřebují mít v jednom díle alespoň 20 chodců, jinak to přece není walking dead).

webmaster
13.3.2016 | 15:42:08
Leon

V článku mi také chybí „postřeh“ zřejmě nejklíčovější…

…Morgan téměř jistě svářel dveře od cely, kam Rick po válce se Spasiteli zavře Negana. To je symbolická scéna, kdy Morgan jako jediný z Alexandrijských vidí jinou cestu řešení celé krize, ne Rickovským přímočarým postupem, ale právě v cestě rozumu, odpovědnosti a skutečné spravedlnosti. Dokážu si tedy představit, že Negan může nakonec zabít v díle 6×16 právě Morgana a Rick pochopí, že se mýlil a rozhodne se dokončit Morganovo „dílo“.

13.3.2016 | 16:35:40
WeAreTheWalkingDead

#6 Bublinqa: amen

14.3.2016 | 8:52:27
SaintSin

Jako jedna z postav, na kterou se těším a doufám, že se objeví je Ezekiel se svým mazlíčkem. Sice to s tím nijak nesouvisí, ale zdál se mi sen, kdy do jeho role obsadili malého číňana :D je to možné? nevíte koho do té role obsadí/obsadili?

14.3.2016 | 14:25:44
Joe420

#3 Leon: Tvoje popisky mě uchvacují, jelikož jsem komiks nečetl tak jsem si jistý, že tohle nerozvážné, ale i troufalé rozhodnutí bude stát Ricka hodně .. Tím hodně myslím jeho rodinu, protože už od první řady tohoto seriálu jsme si uvědomily, pokud máte rodinu která drží po spolu a je nebojácná dokáže vše. Jelikož Rickova skupina (druhá rodina) v Alexandrii zeslábla a zvykla si na život takový jako byl dříve posuzuji, že nebude tak bojovná a krve lačná jako když bojovala o přežití, kde si nevzali ani flašku čisté vody. Vím, že Rick (jako postava) i my kteří seriál jen trochu prožíváme přijdeme o hodně, proto chci říct nekončete s tímto seriálem (jako většina lidí kvůli špatnému ději) není o tom, že všichni (i ti nejlepší) přežijí je o příběhu Ricka a je takový jaký ho napsali scénáristé, tímto chci říct, že můžeme být pyšní nejen na tuto práci už od režisérů všech sérií, přeci od všech, kteří dostali tento seriál až do této série a tak daleko jak jsme nikdo nečekal .

14.3.2016 | 22:40:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás