The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy k epizodě The Next World

Shrnutí a postřehy k epizodě The Next World

Shrnutí a postřehy k epizodě The Next World

Jak vypadá Alexandrie poté, co se skrz ní přehnala horda chodců? Na to se podíváme v dalším shrnutí. Pokud jste epizodu neviděli, přečtěte si článek pro jistotu později.


32 0
26.2.2016

Začátek epizody se odehrává několik týdnů poté, co jsme opustili Ricka sedícího vedle svého postřeleného syna a doufajícího, že se dožije nového světa, který mu chce ukázat.

Další svět

Název epizody v doslovném slova smyslu odkazuje na to, co Ježíš pověděl Rickovi a Darylovi na konci jejich prvního setkání: „Tohle je nový svět, tak doufám, že pro vás bude prospěšný.“ Pokud se ale nad významem epizody zamyslíme v širším hledisku, právě tenhle díl má označovat úplně novou fázi celého seriálu. Vše, co se od první série stalo, můžeme (z hlediska našich hrdinů) považovat za jakousi první fázi života v apokalyptickém světě. A právě nyní začíná ten další svět.


Doteď Rickova skupina byla na cestě, hledala útěchu v CDC, měla provizorní tábory, ať už v podobě kempu, farmy nebo věznice – nikde nežili normální život, všude pouze přežívali nebo doufali v oficiální útočiště, které by pracovalo na nápravě světa. Konečně však došli do bodu, kdy zjistili, že si svoji společnost a útočiště musí vybudovat a chránit sami, jelikož by zajisté narazili na další Terminus. Po několika předešlých epizodách, kdy jsme viděli dvě skupiny žijící v jednom městečku, které spojila až hrozba hordy chodců a útok Vlků, si dokázali vybudovat společnost, ve které dokáží dohromady koexistovat. Už to není o přežívání, už je to o domovu a vybudování společnosti ve světě, kde společnost zanikla.

Nový svět, o kterém mluvil Rick minulou epizodu při Carlově posteli, naši hrdinové budují a mění se společně s ním. Rick je nyní více než kdy dřív optimistický a klidný, je to patrné především na tom, jak přistupuje k Paulovi (Ježíši). Podobně vidíme i Enid, která má konečně pocit bezpečí, důvěry – nechce už utíkat za zdi Alexandrie, našla si novou rodinu, se kterou chce zůstat nejen kvůli zázemí, ale kvůli tomu, že k někomu patří. Stejně tak i Spencer, jenž ztratil celou pokrevní rodinu, ale našel další v obyvatelích Alexandrie, když mu to Michonne v lese připomněla.

Zachování rovnováhy

Rick na začátku mluví o dohnání průměru. Můžeme tak hádat, že v časové mezeře mezi tímto a předchozím dílem se vydávali shánět zásoby a některé dny jsou neúspěšné a jiné zase úspěšné (najdou zásoby). Ale vždy se to vyváží. Je však možné, že Rick mluví více obecně o tom, že občas mají a občas štěstí nemají, ale vždy se to tak nějak vyváží do průměru.

Tahle vyváženost mezi štěstím a neštěstím se prolíná i v poslední epizodě. Rick a Daryl mají štěstí, ale většinou kvůli vlastní chybě o něj vzápětí přijdou. První takovou ztrátou bylo ukradení dodávky, když se zastavili pro plechovky sodovky (teda limči). Poté, co dodávku získají zpátky, ji zase ztratí jen proto, že pokoušeli štěstí, když jeli na farmu (a protože, kdo parkuje v „kopci“ u jezera?). Ale nejspíš se i tato ztráta zásob vyváží, protože Ježíš v příběhu sehraje velice důležitou roli.

Krátké postřehy

Časový posun vysvětlil i výkonný producent seriálu Scott Gimple:

Desátá epizoda se odehrává nějaký čas po deváté, není to žádný velký časový posun – ne tak velký jako v komiksu. Uběhlo pár týdnů a my v Alexandrii vidíme několik změn. Smrt Jessie byla tragická, ale rozhodli jsme se nezobrazovat Rickovo truchlení nebo čištění Alexandrie – to by zabralo minimálně dvě epizody.

Myslíme si, že tento posun je prospěšný z několika dalších hledisek – Carlovo oko mělo čas se zahojit a přeskočili jsme další drama, které by se odehrávalo po šťastném příchodu Glenna. V tomto díle jsme měli prostor vidět, jak se Daryl a Rick sbližují a samozřejmě, dočkali jsme se příchodu Ježíše. A to všechno děj posunulo značně dopředu, než kdybychom navázali tam, kde minulá epizoda skončila.

Na rodině stále záleží. Když šel Spencer hledat do lesa svojí matku, protože se mu zdálo, že jí zahlédl, chtěl jí dopřát odpočinku a klidu. Právě proto ji Carl nezabil, když měl možnost, považoval za důležité, aby to udělal Spencer a tak se s Deannou mohl rozloučit.

To, že se ze dvou skupin stala jedna, je vidět i na tom, že Daryl souhlasí s tím, že Denise přinese „něco navíc“, co není podstatné pro přežití.

Naposledy, když se otvíral nákladový prostor v náklaďáku se z něj vyvalilo několik chodců, je zvláštní, že na to naši hrdinové již zapomněli (nejspíš je tak možné, že se s Vlky již opravdu nesetkáme).

S bodáky na autech před branami Alexandrie jsme se již setkali v Morganově táboře, kde byli velice účinné.

Nápis na bráně Bezpečná zóna Alexandrie – Lítost za ztracené, odplata plenitelům tak nějak ukazuje současný postoj obyvatelů.

Co na epizodu The Next World říkáte vy? Jak se vám líbil Ježíš a měla naše skupina spíš tuto epizodu štěstí, smůlu nebo byl zachován průměr? Prosíme označujte případné spoilery, děkujeme.

Foto: AMC

Diskuze /28

messiah

Hlavně WTF, to s Michonne a Rickem? OMFG

#7 Lermaniac #11 Klekánice
26.2.2016 | 18:55:50
Batiatus

Takže časový posun bol pár týždňov a nie mesiacov.

26.2.2016 | 18:58:44
ori

Časový skok bol 2 mesiace.

26.2.2016 | 19:05:57
zabijak

rick a daryl mně téhle episodě dostaly byli vtipný

26.2.2016 | 19:09:26
Leon

S touhle epizodou mám docela problém. Především tento díl měl otevírat druhou polovinu 6. série, a ne epizoda „No way out“, jenž měla všechny atributy být midseasons finale. Bohužel se tu projevil fakt, že 4. díl byl věnován poněkud zbytečně Morganovi. I dlouhá časová odmlka mezi 9. a 10. dílem by nahrávala tomu, že teprve tímto dílem má začínat „nový svět“.

Časový skok byl dle mého laciným trikem scénáristů jak násilně poposkočit v příběhu a zbavit se tak odpovědnosti vykreslit v seriálu zcela zásadní zvrat v TWD světě, kdy se z Ricka lovce a sběrače staně člověk civilizovaný a rozumný, a kdy se Alexandrie stane skutečnou i úspěšnou komunitou.

Dále se mi moc nelíbí, co udělali z Ježíše. Uhlazeného Houdiniho s bezmála ninja schopnostmi, který snadno převeze takové zkušené mazáky, jako je Rick a Daryl. No, budiž, nové cílové skupině TWD seriálu to asi stačit bude.

A nejsem nadšen z toho, že se dali Michonne a Rick dohromady. V mých očích to naprosto zničilo zajímavý a dobrý vztah upřímné náklonosti a důvěry mezi oběma, který měla aspekty skutečně ryzího a nezištného přátelství. Ano, v komiksu je Michonne blázen trpící samomluvou, jež se vyspí s kýmkoli, ale do seriálu jí měli vymyslet lepší milostnou partii.

26.2.2016 | 19:23:16
ČéEča

Další epizoda:

Hilltop na 100% a řekl bych že to bude i většina epizody :D (Y)

26.2.2016 | 19:51:21
Lermaniac

#1 messiah: Jo no :D

26.2.2016 | 19:58:23
Lermaniac

Mám strach z Ježíše :d

26.2.2016 | 19:59:40
Lostland

Nebyla to špatná epizoda, ale také měla hluchá a zbytečná místa. Konečně se trochu více angažoval Daryl (scénu s raketometem z předchozího dílu ale nic nepřekoná :-), ale myslím, že bude v seriálu nahrazen právě Ježíšem, co se týče oblíbenosti. Herec sympaťák, charakter podle komiksu dobrej, ikdyž scénáristi nám už několikrát ukázali, že komiks není dogma, kterého se drží :-) V dalším vývoji se podle mě Ježíš ukáže v dobrém světle při výpravě a v krizové situaci se Daryl pro něho, resp. pro skupinu, obětuje. Ono co si budeme povídat, v seriálu je už moc postav a tak se dějová linka tříští na nevýrazné epizody, proložené nějakou peckoidní ( viz 2.epizoda 6. serie) a pak ty které mají nalákat na další vývoj ( k tomu ty věčné přestávky ve vysílání). V poslední epizodě by to mohl Negan víc zredukovat, pod pálkou mu skončí bud Morgan, Daryl nebo Abraham, Glenn podle mě vydrží.. Ale uvidíme jak to všechno bude :-)

26.2.2016 | 23:19:26
TVTor

Mě tenhle díl spíš přišel jako nějaká parodie. Ale líbil se mi. Byl vtipný a celkově měl příjemnou atmosféru. A ten ježíš mi přijde jako nějakej zjev a ne skutečnej člověk :D

26.2.2016 | 23:22:01
Klekánice

#1 messiah: Jsem fakt jediná komu to nepřipadá divný? :D Já tohle čekala už mnohem dřív. Však fungujou jako rodina pěkně dlouho.

#12 Batiatus
27.2.2016 | 9:34:06
Batiatus

#11 Klekánice: Tak ja tiež nemám nič proti páriku Richonne. Popravde som asi tak od druhej polovice 4 série trošku dúfal v takéto zblíženie medzi nimi. Myslím že vzťah medzi Carlom a Michonne sa pekne vyvíja už od 3 série.

27.2.2016 | 12:12:44
K8 Kate

Ježíš je boží !! :D :D Upřímně,takhle dlouho jsem se u seriálu nezasmála :D Jinak proti Michonne a Rickovi nic nemám,nejsem rasista :D aspoň po dlouhé době Rick prožívá něco hezkého :) Jinak mi připadá zvláštní to téma,co tu už proběhlo „Carol+Ezekiel“,to je trochu divné :D

#14 Lee_CZ_
27.2.2016 | 12:32:05
Lee_CZ_

#13 K8 Kate: Nejde o rasismus, ale o to, že mezi nimi bylo velmi dobré přátelství a tak to mělo být a bylo by to dokonale nezvyklé, protože tím, že se spolu vyspali to padlo do klišé jako v každém druhém seriálu. Ono dobré přátelství nemusí stále končit sexem ;-) ale to asi málo lidí dneska už pochopí.

#15 Stardos
27.2.2016 | 12:46:56
Stardos

#14 Lee_CZ_: Z většiny lidem vadí, že je to black&white

#16 Lee_CZ_
27.2.2016 | 14:13:49
Lee_CZ_

#15 Stardos: jasně ti co to vidí takhle, tak to jsou jen vypatlaní hlupáci, já to vidím tak jak jsem to napsal :)

27.2.2016 | 15:19:31
PaníPerňásková

Ty jo, já musím říci, že jsem naopak tento díl zhltla jako malinu <3 spojení těch dvou mne zarazilo, ale pro děti to bude fajn a dost věcí je spojuje, tak nakonec, proč ne ...... mám pocit, že v posledních pár dílech se vytratil náboj, který se teď vrací zpět. A na Daryla mi nesahejte :D

#18 K8 Kate
27.2.2016 | 15:57:08
K8 Kate

#17 PaníPerňásková: souhlasím :D Taky zbužňuju Daryla :D,ale Ježíšse mi taky jako postava docela zamlouvá :D Daryl je teď takový ducela usazený,klidný.. Mohli by ho nějak pozměnit.. :)

27.2.2016 | 16:32:17
misticjoe

Nemyslím si, že spojení Ricka a Michonne musí zákonitě vycházet ze snahy filmových studií být za každou cenu multi-kulti. Když bych se na danou situaci díval z pohledu Ricka, tak mi Michonne vychází jako jediná použitelná volba. Chodci už mu poškádlili kusadly dvě předchozí rošťandy. A pokud si nechce každý měsíc hledat novou, tak potřebuju nějakou, „co se umí postarat“. A těch k dispozici moc nemá. Tedy nějaké tam jsou, ale… Carol už je trochu za zenitem a pak už tu máme jen jednu labibilní, druhou homo a třetí je jen na zrzavé drsňáky. Takže? Michonne, jedině Michonne…

27.2.2016 | 19:38:45
chir

No jsem ráda, že se tu ta Michonne a Rick rozebírají normálně. Na jednu stranu, Rick a Michonne byli takoví kámoši, kryli si záda, chápali se, pro Carla byla Michonne jako taková ta velká ségra (alespoň mi to tak přišlo), nikdy jsem tam neviděla něco víc, myslím, že proč se tohle spojení lidem nelíbí, je v zásadě jedna věc – v průběhu seriálu mezi nima nic nebylo a tohle jejich náhlé vzplanutí přišlo odnikud, nebyly tam žádné náznaky toho, že by se k sobě nějak měli, přišlo to z čistajasna. A v tom osobně vidím největší problém, v tomhle jim to prostě nežeru, takové to scenáristicky zbytečné tlačení na pilu (potřebovali dostat Ricka nahého do postele, aby byl vůči Paulovi „bezbranný“).

Když se na to totiž koukneme s odstupem, tak jak tu několikrát padlo, oni by se k sobě i hodili, kdyby tam nebyl čistě ten kamarádský vztah, kdyby to začali budovat postupně, jen tak v náznacích (kdyby si jen koukali do očí nebo si propletli prsty) a rozvíjelo se to (ne jako hlavní linka) v dalších 2–3 dílech, tak by to asi nebylo „tak divné“. Ale takhle je to fakt škoda, uvidíme v těch dalších dílech, jak je to (ne)změní.

webmaster
28.2.2016 | 2:40:03
Leon

Náhlé citové vzplanutí mezi Rickem a Michonne lze vysvětlit i tím, že doposud jim všem šlo o přežití a na nějaké romance nebyl čas. Všichni byli pro sebe parťáky, kteří si navzájem kryjí záda. Jenže teď šel strach o přežití stranou, Rick se uvolnil, začal zase žít a náhle potřeboval vzrušivé obětí. Stejné to bylo i u Michonne. Já bych si počkal, kam to scénáristé postupně dostanou, ale pokud vím…

v komiksu Michonne po válce s Neganem odejde a zatím se do komiksu ještě nevrátila, pokud se ještě vůbec vrátí.

#23 ori
28.2.2016 | 6:56:12
TomiBery

Mně se taky ten vztah Michonne s Rickem moc nelíbí… Hlavně proto, že jsem je do teď bral jako bratra a sestru :-)

28.2.2016 | 10:15:25
ori

#21 Leon: Tak to máš dosť staré informácie, Michonne sa už dávno vrátila sa teraz sa stala vodkyňou

Kráľovstva

28.2.2016 | 10:54:02
Zmiaz

Je fajn cist i protichudne pohledy na Ricka s Michonne. Ja prave tento vztah ocekavala jiz velmi dlouho a zrejme prave proto jsem nikdy neprisla na chut romanku s Jessie. Za me se oni dva k sobe idealne hodi, oba v sobe maji spoustu neduvery a opatrnosti k okolnimu svetu. Jako rodina funguji uz dlouho a od sameho zacatku je zrejmy vztah mezi Carlem a Michonne, ktera mu svym zpusobem nahrazuje matku. Navic Michonne Rickovi stala po boku i tehdy, kdyz nebyl tak uplne pri smyslech a i tam byla zjevna duvera a loajalita, kterou k nemu chova. Takze za me rikam, ze jsem se konecne dockala a jsem za to rada :)

28.2.2016 | 16:39:16
K8 Kate

:O Jestli Michonne vážně odejde,tak to bude takové divné,bez Michonne to taky nebude ono.. Ale jestli se vrátí.. :D bude to takové rozptýlení :D Já jsem zvědavá na ultrazvuk Maggie.. :D

28.2.2016 | 19:10:12
thewalkingzuzka

#richonne happend! :D

28.2.2016 | 19:12:22
Xmen1995

Epizóda pohoda, Richoone som síce skôr či neskor očakával (alebo som ešte myslel že sa možno zblížia Rick so Sashou :D ) ale stalo sa to veľmi rýchlo no zase keď prešlo pár mesiacov nevieme čo všetko sa medzitým udialo takže dá sa to aj tak brať že zatiaľ sa zblížili :) no a o Daryla sa obávam stále viac a viac a keď teraz bude mať aj tú vlastnú moto-show tak neviem neviem a ešte keď má byť teraz v seriály druhý kušostrelec :D (Dwight) tak ja by som to poriešil tak že Dwight by počas „Vojny“ čo príde umrel a Daryl prevzal jeho miesto z komixu ako vodca Neganovích ľudí lebo jedine on alebo ešte Carol je nato dosť badass :D

29.2.2016 | 0:00:42
Zaklínač

No popravdě řečeno pro poctivé čtenáře komiksu si myslím, že konečně dostal seriál opět tu starou šťávu. Poslední díly mi přišly strašně zdlouhavé s hromadou hluchých míst. Jasně, že zpracovat komiks je asi fuška, když tam je všechno vždy popsáno v jasných úderných větách. Nicméně těším se na pokračování v seriálu, i když odbočili už pradávno od komiksu, prostě je nutné to brát každé zvlášť. Vztah Ricka s Michonne je minimálně podivný a je škoda, že se tak nedočkáme jiných vztahů, které právě vznikali v komiksových předlohách, ale je to minimálně zajímavé a dost nepředvídatelné, takže určtitě je na co se těšit.

Dost by mě ale mrzelo, kdyby v seriálu chyběl Ezekiel :-(

2.3.2016 | 12:25:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás