The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy k epizodě The Same Boat

Shrnutí a postřehy k epizodě The Same Boat

Shrnutí a postřehy k epizodě The Same Boat

Do konce finále šesté řady už zbývají jenom tři epizody. Pojďme se společně podívat na to, co jsme se v epizodě The Same Boat dozvěděli a jak to ovlivní finále. Pokud jste díl prozatím neviděli, přečtěte si postřehy později.


32 1
17.3.2016

Děj epizody začíná několik málo minut před koncem epizody Not Tomorrow Yet a my tak poprvé můžeme vidět to, jak Spasitelé jednají a jak reagují na Rickovu skupinu. Fyzickou akci jsme tak tento díl vyměnili spíše za psychologickou. Pojďme si shrnout, co všechno nám tento díl přinesl.

Na stejné lodi

Název epizody tentokrát vychází z přímé citace jedné ženy Spasitelů, která Carol poučuje o tom, že jsou obě na stejné lodi – obě brzy zemřou. Tato myšlenka je v podstatě ústředním motivem celého dílu, kdy Maggie a Carol byly vydány na milost skupině Spasitelů a skupina byla vydána na milost Rickově skupině (ačkoliv to nedávali najevo, Rickova skupina měla jak početní, tak palebnou převahu). Naše hrdinky však celou situaci zvládly samy, ale myšlenka na stejné lodi tkvěla v tom, že tu viselo riziko smrti nad všemi. Zároveň na stejné lodi má ještě komplexnější paralelu mezi Maggie a Michelle a Carol a Paulou.


Během epizody jsme mohli vidět nejen souboj toho „kdo přežije“, ale i to, jak moc jsou si osudy našich žen podobné (ne náhodou Maggie a Carol zajala skupina skládající se převážně z žen).

Začněme u Maggie a ženy, která ji vyslýchala – Michelle. Obě ženy ztratily svého otce, kterého milovaly, čekaly dítě – Maggie je nyní přibližně v druhém měsíci, Michelle zřejmě potratila, možná kvůli tomu, že přišla o přítele (který byl ovšem blbec, dle jejích slov). Je tak možné, že v Michelle se zrcadlil osud Maggie?

Druhou ukázkou paralely mezi Spasiteli a naší skupinou byla Carol a Paula. Obě ženy byly dříve slabé, Carol byla žena v domácnosti a Paula sekretářka, ale poté převzaly nad svým osudem kontrolu a to je udělalo silnější. V minulé epizodě jsme viděli jak si Carol zapisuje stav zabitých lidí do deníku (bylo jich osmnáct). Paula mluvila o tom, že od čísla dvacet už zabité nepočítá. A z toho má právě Carol strach, bojí se, že přijde o veškeré lidství, které v ní zůstalo (vzpomeňme si na její nedávný rozhovor s Morganem, který ji vlastně na tyto myšlenky přivedl). I proto chtěla nechat Paulu jít, právě ona byla tou dvacátou osobou, kterou Carol zabila (devatenáctá byla Michelle).

To vše v podstatě živí nenávist mezi Spasiteli a našimi hrdinkami, zejména Paulu ke Carol. Vidí v nich samy sebe tam, kde byly dříve i ony a o co přišly. Michelle vidí Maggie těhotnou a připomíná jí to, o co přišla. Na konci epizody však Spasitelé až příliš pozdě zjistí, jak moc jsou jim ženy, které podceňovaly, podobné.

Na konci dílu pak vidíme obě ženy, jak jsou naprosto vyčerpány, Maggie už v tomhle způsobu boje pokračovat nechce a Carol tak těsně svírá růženec, až se jí zabodne do rukou a krvácí. Jenže s blížícím se finále moc dobře víme, že obě budou muset dělat věci, které se jim příčí, aby ochránili své blízké.

Figurky se rozestavují

Pokud jste četli komiks nebo ne, určitě máte skutečně špatný pocit o celé situaci. Během dílu několikrát zaznělo „My všichni jsme Negan“ a poslední Spasitel Rickovi napovídal (a ten mu zdá se překvapivě uvěřil), že právě on je Negan. To, že je něco špatně, nám může být jasné z toho, jaký mají Spasitelé postup, protokoly a bezpečný dům, který používají v situacích, jako byla právě tato. A může nám být jasné, že Negan už všechno ví, nejspíš i to, kdo rozmetal s RPG jeho motorkářskou bandu.

Rick a jeho skupina teď budou chvilku žít v přesvědčení, že Negan a jeho lidé už pro něj a Hilltop nejsou žádnou hrozbou a právě v tu chvíli budou nejzranitelnější. Jak ale Negan bude vědět, kde má udeřit, když Rickova skupina nenechala nikoho naživu? Naživu pořád zůstala skupina lidí, kterou Daryl v epizodě Always Accountable zachránil. Byli to ti, kteří mu ukradli motorku a kuši a nejspíš se nakonec vrátili k Neganovi – právě proto byl Daryl tak znepokojený motorkou v minulém díle. A stále tu je Gregory, který vypadá na to, že pokud mu učiníte správnou nabídku, klidně vás bodne do zad a zaprodá Neganovi.

Krátké postřehy

Andrew Lincoln se skutečně během volného dne objevil na place, avšak pouze mimo kamery, aby mohl autenticky nahrát svoje rozhovory s Paulou, Maggie a Carol skrz funkční vysílačku.

Maggie je těhotná asi dva měsíce, což nám dává přesnější představu o tom, kolik času uběhlo mezi jednotlivými díly.

Jak poznáme, kdo jsou ti dobří? Rickova skupina, která jde chladnokrevně vyvraždit jinou, nebo Neganova, která vykořisťuje okolní? Možná ani jedna. Ovšem s novým světem budou morální dilemata přibývat.

Carol opět pronesla svoji větu, že kouření někoho zabije. Tentokrát ji však rakovina plic předběhla.

I svázaná Carol a Maggie umí být pěkně nebezpečné.

Carol na začátku dílu svůj záchvat zahrála tak dobře, že na chvilku překvapila i Maggie, která měla o útěku jinou představu. Až později pochopila, o co Carol šlo.

Jak se vám líbila poslední epizoda a co si myslíte, že nás čeká příště? Dejte nám vědět do komentářů. Jen prosíme, označujte spoilery a to i ty komiksové, děkujeme.

Foto: AMC

Diskuze /32

ori

Teším sa na Dwighta! :D

17.3.2016 | 17:12:25
Bublinqa

Jak si Rick zase myslí,že je za vodou,a zabil Negana :D Já z něj nemůžu,on má velký sebevědomí :D :D

#5 sarii25
17.3.2016 | 17:47:16
Mrtvák s.r.o.

:)..My všichni jsme NEGAN :)

17.3.2016 | 18:28:26
God Carmen

Koukám, že jste do toho Negana všichni dobře udělaný :D

#6 vlad123 #7 Kalam #8 Angi #9 Angi
17.3.2016 | 18:59:55
sarii25

#2 Bublinqa: jj a na to doplatí, už se těším

17.3.2016 | 19:00:06
vlad123

#4 God Carmen: Jop jak trinactky v 80 letech do Michala Davida :-D

Tu sou vubec hrozny lidi, misto aby komentovali co bylo, komentujou co bude :-D Dneska chybi rick grimes all season?

18.3.2016 | 1:02:40
Kalam

#4 God Carmen: jestli bude alespoň z poliviny negan v seriálu jako negan v komixu, tak taky budeš…

18.3.2016 | 6:25:42
Angi

#4 God Carmen: Beru to podobně. Celou sérii tady čtu samé Negan, Negan, Negan..orgáč…Ne­gan.. už mě to docela znechutilo. Tím pádem čekám nějakéhou ultra hustého záporáka, tedy můžu být jen zklamán tím, že nebude tak drsný, nebo budu zklamán tím, že drsný bude, ale na mě to nebude tak působit, pač jsem to díky místním Neganonanistům čekal..

18.3.2016 | 8:59:27
Angi

#4 God Carmen: Beru to podobně. Celou sérii tady čtu samé Negan, Negan, Negan..orgáč…Ne­gan.. už mě to docela znechutilo. Tím pádem čekám nějakéhou ultra hustého záporáka, tedy můžu být jen zklamán tím, že nebude tak drsný, nebo budu zklamán tím, že drsný bude, ale na mě to nebude tak působit, pač jsem to díky místním Neganonanistům čekal..

18.3.2016 | 8:59:27
Hanibal30

I me uz ten Negan sere a to tam jeste ani nebyl…

18.3.2016 | 9:32:39
Marek Vojtěch

Děkuji Chir (Jana) za opět skvělý postřeh! ;-) Vždycky se už nemůžu dočkat středy, čtvrtka, nebo na pátek až se tu ukáže :-D Je to bezva ;-)

18.3.2016 | 9:40:40
Angi

Jinak osobně pořád douám, že Rick někde najde uniformu šerifa a bude to pro něj významný moment. Kdy se zamyslí nad progresem, který za poslední roky prodělal a jestli to náhodou není úpadek.. a bud by ji pak zahodil, nebo nosil… podle toho, kam by spytování vedlo. A ještě víc bych bral pořádny příklon k survival hororu, i když tu akčňárnu už asi měnit nebudou..

#16 ori
18.3.2016 | 10:57:41
danho123

Jediné čo mi v tomto seriály chýba je nejaký total šialenec v Rickovej skupine. Už ma nebaví že šialenci sú stále len proti Rickovi. Bol by som rád keby sa tam ukázal nejaký maniak ako napríklad Vaas (far cry 3) :D :D :D

#20 Klekánice
18.3.2016 | 14:19:24
kutas

tak já už vážně nevím zabili toho Negana nebo ne každý říká že je Negan takže vlastně až se tam ten týpek objeví jak si můžu být jistý že je to on nebo člověk co se za něj zase vydává

#15 chir #20 Klekánice
18.3.2016 | 14:23:36
chir

#14 kutas: O to jde, zatím všichni mlží, to že „všichni jsme Negan“ je spíš taková psychologická hra. Negana nejspíš poznáš stylem jaký bude představen (jednak v seriálu a pak i kamerou/stři­hem/hudbou). No a kdyby náhodou, tak se mrkni, jak vypadá herec Geoffrey Dean Morgan (Supernatural, Greys Anatomy, Watchmen), toho si tam nespleteš. :)

webmaster
18.3.2016 | 14:55:58
ori

#12 Angi: Však ju dostal po príchode do Alexandrie.

#21 Angi
18.3.2016 | 15:36:01
Bublinqa

Negan není psychopat,jenom prostě nějakým způsobem chce ukázat,že on je tu „pán“ :D Ale vážně,moc se těším,a jsem zvědavá kdo umře :O Rick je v pr.. :D

18.3.2016 | 15:36:56
Heckler

Každopádně Alexandrie má po tomhle díle dost slušnou zásobu střelných zbraní musím říct.

19.3.2016 | 6:53:05
Kafka Tamura

Super dí, jen ten laciný úprk s mrzácky svázanýma dlaněma z kterých by se dalo normálně vysoukat i bez rezného nástroje, nacož je takto nechají Neganovci osamotě s dveřma dokořán :D Škoda, skoro dokonalé. Jinak mi to docela připomnělo LOST a první setikání s B.Linusem.

19.3.2016 | 12:03:08
Klekánice

#13 danho123: Však Rickova skupina šílence má. Ricka. :D #14 kutas: Nemyslíš, že tohle je účel? Je to geniální krytí.

19.3.2016 | 12:23:45
Angi

#16 ori: Ta byla myslím jiná, než jakou měl v první sérii, ne?

#23 ori
19.3.2016 | 17:14:47
Bublinqa

Všimli jste si,že Darylova kuš se postupem času mění?? :D :D Je to proto,že syn Normana byl jeho „nadšený“ fanoušek,a tak mu je Norman nosil domů :D :D

#25 Klekánice
19.3.2016 | 19:42:24
ori

#21 Angi: Tú z 1. série nechal na farme, v Alexandrii dostal druhú, ale nejaký významný moment to pre neho nebol.

#24 Leon #30 Angi
19.3.2016 | 20:11:35
Leon

#23 ori: Myslím, že ne. První motorku měl od počátku až do dílu 4×08, kdy musel kvapně opustit pěšmo vězení, které dobyl a zničil Guvernér. Z farmy se onehdy evakuoval po boku Carol právě na svojí motorce.

#27 ori
20.3.2016 | 5:25:38
Klekánice

#22 Bublinqa: No a taky proto, že ta, se kterou začínal, byla jakási „juniorská“ Hortonka s nátahem asi 120 liber. Což se k drsňákovi Darylovi moc nehodilo. :D

20.3.2016 | 11:34:52
dameo

Jak řekl ori, Rickova uniforma z 1. série zůstala na farmě. Klobouk, který byl součástí té uniformy nosí Carl do teď. Rick z něho akorát sundal hvězdu zástupce šerifa. Novou uniformu dostal po příchodu do Alexandrie. Ta byla jiná, než Rickova původní uniforma, protože policisté ve Virginii nosí jiné uniformy, než policisté v Georgii. Teď Rick policejní uniformu nenosí, protože už konstábla (strážníka) v Alexandrii nedělá. Darylova první kuše byla Horton Scout HD 125. Norman chtěl, aby měl Daryl psa. To scénáristé zamítly a místo psa mu daly novou kuši – Stryker Strykezone 380. Rick, Carl a Michonne ji přivezli spolu s ostatními zbraněmi, které jim přenechal Morgan ve dvanáctém díle třetí série. Tuto kuši Daryl používal až do doby, než mu ji Dwight v šestém díle šesté série ukradl. Daryl žádnou novou kuši nemá. Darylova první motorka nebyla vlastně jeho, ale Merla. Ta zůstala ve věznici. Novou motorku dostal od Aarona v Alexandrii. Dwight mu ji sice ukradl spolu s kuší, ale nedávno ji získal zpět. Podle spoileru získá zpět v příštím díle i kuši.

#29 Aprok
20.3.2016 | 13:14:23
ori

#24 Leon: Ale ja hovorím o Rickovej policajnej uniforme :D

#28 Leon
20.3.2016 | 13:24:21
Leon

#27 ori: Ouch! Omlouvám se! Já myslel že je řeč o motorce :D Jsem si právě říkal, takový znalec TWD a unikla mu taková věc… :D

#32 ori
20.3.2016 | 13:31:25
Aprok

#26 dameo: Mohl si napsat že tu kuši si můžete koupit za 20 kolíků teda našel sem Strykerzone 350 je to 135lb rychlost vystřeleného šípu je 385km/h :D http://www.epuskohled.cz/…-km-h-detail#… jinak je rozdíl v 380 jen v síle nátahu má 160lb a 415km/h chtěl bych vidět jak rychle bude natahovat Norman 160lb bez pomocného háčku já bych to určitě nedal :D :D

#31 Klekánice
20.3.2016 | 16:21:02
Angi

#23 ori: No právě proto, že to byla jiná uniforma a ne uniforma ve které x let střežil zákon. Ale fakt už je to spoustu let, co jsem viděl první sérii, tak třeba byly stejné. Pro mne by jiná uniforma znamenala prd…

20.3.2016 | 16:40:57
Klekánice

#29 Aprok: No. Já doma kuši mám (http://imageshack.cz/…DSC_0123.jpg) a ta má nátah 150 liber. Natáhnu to rukama, ale je to záhul. Každopádně zatím žádnej chlap s tím problém neměl. Zdá se to hodně, ale 160 liber chlap v pohodě natáhne a natáhne to plynulým, rychlým tahem. Tím spíš, když Norman není úplný ořezávátko…

20.3.2016 | 19:50:13
ori

#28 Leon: Ďakujem za kompliment :D

20.3.2016 | 22:13:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás