The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy k epizodě The Well

Shrnutí a postřehy k epizodě The Well

Shrnutí a postřehy k epizodě The Well

Po emotivní premiéře sedmé řady přichází epizoda The Well, která nám představuje novou kolonii Království. Co jsme se o ní dozvěděli najdete ve shrnutí v našem článku.


23 2
4.11.2016

Na konci minulé řady jsme viděli Carol, jak se rozhodla opustit Alexandrii, aby jen o malou chvíli byla přepadena Spasiteli a vážně zraněna. Naštěstí ji našel Morgan a dva muži na koních v brnění…

Král a jeho Království

Jak se Carol po dvou dnech spánku probouzí, tak je nám představena nová kolonie – Království, kterému vládne král Ezekiel se svou tygřicí Shivou. Jeho vystupování před Carol (a zřejmě i před obyvateli Království) je velmi teatrální, s afektovanou mluvou, na což Carol zareaguje pohotově a nasadí znovu, stejně jako poprvé v Alexandrii, svoji hloupou, milou tvář mámy ve středním věku, která peče koláčky.


Plán Carol je ale jasný, už od prvního milého slova, které směrem k Ezekielovi řekne, vzít si bez zeptání to nejdůležitější a nechat další kolonii, která si hraje na bezpečné útočiště, za sebou.

Neganův služebník

Mezitím se Morgan vydává s několika muži na cestu do města, kde běhá několik prasat, kterým se podařilo utéct z farmy. Zvláštní je to, že muži z Království lákají prasata na chodce, což vzápětí Richard vysvětlí, že je to jeho cílem. Richard také doplní Ezekiela, že svoboda je jen poloviční.

O malou chvíli se setkáváme znovu se Spasiteli a Morgan začíná chápat, o co v Království jde. Negan si podmanil tuto kolonii stejně, jako to udělal v Hilltopu. Jenže se zdá, že jen málo obyvatel zná pravdu. Jak později řekne Benjamin, král se bojí, že by jeho lidé chtěli proti Neganovi bojovat, jenže by prakticky neměli šanci.

Morgan se začíná obávat, že Ezekiel mu pravou tvář Království ukazuje jen proto, aby proti Spasitelům bojoval. Jenže Ezekiel ho ujistí o opaku. Ačkoliv je Neganova skupina agresivní, Ezekiel s nimi nechce bojovat.

Pravá tvář

Během toho, co se Carol snaží nepozorovaně opustit Království, na ni narazí Ezekiel a snaží se ji přesvědčit, aby v kolonii zůstala. Dokonce jí odhalí svůj původ, aby si u ní získal důvěru a vysvětlil jí, proč se lidé potřebují cítit v bezpečí.

Jenže Carol je to vlastně úplně jedno, nechce být na blízku lidem. Nakonec sice odejde, ale ne moc daleko. Tak jak Ezekiel řekl, může odejít, ale zároveň ne. Carol se tak usadila v domečku před branami Království. Tam může najít sama sebe, ale stále být na blízku.

Další postřehy

Morgan se stává Benjaminovým učitelem, jelikož Benovi to se zbraněmi moc nejde. Ale i tak ho chce mít Ezekiel na blízku. Proč?

Když Benjamin u večeře říkal Morganovi, jak zemřel jeho táta, nejspíš se nejednalo o „čištění domu od chodců“, ale spíše Ezekiel a Benův otec, společně s ostatními, narazili poprvé na Neganovu skupinu.

Citáty, které jsou napsány na každé volné zdi, ať už v jídelně, pokojích či v divadle, mají za cíl podpořit iluzi o králi Ezekielovi.

Když Spasitel napadne Richarda, je zřejmé, kdo je tu ve velení. Ačkoliv má Richard v souboji navrch, musí se nechat od Spasitele zbít.

Jestli lidé z Království zásobují Spasitele prasaty s hnilobou v žaludku, může u Spasitelů propuknout nákaza a tak je oslabit? To nevíme, stejně jako nevíme, co by se stalo s lidmi, pokud sní maso nakaženého člověka. Bobe?

Co říkáte na Království a jeho krále Ezekiela? Zůstali byste s nimi, nebo jsou moc slabí na to, aby se postavili Neganovi? Dejte nám vědět v komentářích, ale prosíme o označování spoilerů a to i těch komiksových.

Foto: AMC

Diskuze /16

MichaelMyers

Paráda, velké díky.

4.11.2016 | 17:10:33
Mela

Spasitelé říkali že příští týden za 8 prasat ? Kdo se vyzná aby nám řekl jak velkou musí mít farmu aby zvládali odevzdávat asi 400ks ročne.

4.11.2016 | 18:05:52
Simo25ify

Vsetko co je tu napisane, som davno vedel, clanok mi toho moc nedal…

#5 heminstein
4.11.2016 | 18:50:32
Leon

Shiva byla tak dokonale vytvořená, až jsem si kolikrát říkal, zdali tam přece jen v některých momentech nebyl živý tygr.

4.11.2016 | 19:16:25
heminstein

#3 Simo25ify: Vždyť to je také shrnutí epizody. Tyto typy článků nemají za cíl přijít s něčím objevným.

4.11.2016 | 21:29:50
ori

Kirkman dávnejšie potvrdil, že upečené mäso nakazeného človeka na nich nemalo žiadny vplyv, tu ide o to isté.

4.11.2016 | 22:04:07
Nikolperse

Ezekiel nechce bojovať preto, že by mal strach ale preto lebo vie že nemá na vrch. Nevie o tom či sú aj iné kolónie, ktoré musia platiť výpalné Spasiteľom a tak radšej zásobuje. Ale keď Morgan povie Rickovi aj o tejto kolónii (určite mu to povie, lebo vie že je potrebné Spasiteľov zastaviť), tak by proti Spasiteľom mohli povstať Alexandria, Hilltop a Kráľovstvo spoločne a v takom prípade by Spasitelia nemali šancu.

#8 badyvlasim
5.11.2016 | 0:30:17
badyvlasim

#7 Nikolperse: No praveze by meli sanci az az, ani tri komunity by je nazstavili. Vyhra prijde az

Dwight

5.11.2016 | 9:56:45
Regentor

Doufám, že se to konečně rozjede . Žvanírny a pseudopsychologie už bylo až až

5.11.2016 | 14:58:35
Bublinqa

Já jsem náhodou ráda za tenhle pohodový díl. Po tom minulém to byl takový oddych :)

5.11.2016 | 16:55:14
laura@*

Konečně náhled na realitu. Je to dané situací, ale největší lůůzři této doby budou králové v podmínkách jaká jsou zde.

5.11.2016 | 18:35:05
mety

nerad to hovorim ale mozno tie prasata krmia na prikaz spasitelov ide o jednu s najstarsich biologickych zbrani konkretne antrax ktory sa pestuje v zaludkoch prasata bezne znamy ako pecenovy mor

5.11.2016 | 18:46:49
KosSs

Sorry, ale tenhle článek má nulovou hodnotu. Jen odříkává co bylo v E02. …nic navíc

#14 ori
6.11.2016 | 18:36:11
ori

#13 KosSs: Ešte raz si prečítaj názov článku, potom mudruj.

#16 KosSs
6.11.2016 | 20:01:34
Pepal81

Ezakiel je vynikající a originální postava. Je dost chytrý na to, aby si spočítal, že válka proti spasitelům zatím nepřipadá v úvahu.

6.11.2016 | 21:13:21
KosSs

#14 ori: Však právě! :D Shrnutí 100% … Postrěhy 0%. Jsem čekal aspoň porovnání seriálováho děje s komiksovým, nebo něco podobného, ale tohle je bída.

7.11.2016 | 17:14:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás