The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 085×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Pauza
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Cailey Fleming (Judith Grimes), Chandler Riggs (Carl Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Steven Yeun (Glenn Rhee), Ross Marquand (Aaron), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Sonequa Martin-Green (Sasha Williams)

Shrnutí a postřehy k epizodě Twice As Far

Shrnutí a postřehy k epizodě Twice As Far

Do konce šesté série nám zbývají už jen dva díly, proto si s námi pojďte rozebrat to, co se stalo v poslední epizodě. Pokud jste díl prozatím neviděli, přečtěte si postřehy pro jistotu později.

30 1
25.3.2016

Život v Alexandrii se vrátil zpátky do zajetých kolejí, ovšem i přesto některým obyvatelům zůstává v puse pachuť posledních několika týdnů, ať už je to bolest z rozchodu, nevyrovnanost s vlastními činy či pocit toho, že mohou být více užiteční než doposud.

Dvakrát tak daleko

Název epizody, jako je Twice as Far, nám může evokovat několik rozdílných významů, které jsme v tomto díle mohli postřehnout. Tím hlavním, jenž celá epizoda sleduje, jsou dvě skupiny – Eugenova a Denise. Obě skupiny nejenže putují dál od města, ale zároveň se rozdělují. V každé skupině vidíme, jak se někdo snaží být užitečný, bojovat v novém světě. Zároveň také vidíme nejenom u skupin, ale i v Alexandrii, jak si obyvatelé myslí, že jsou od potíží se Spasiteli dvakrát tak daleko, jako když jsme je viděli naposledy.


Dva příběhy

Během epizody sledujeme dva velmi podobné příběhy lidí, kteří obvykle mimo Alexandrii nevyjíždí. Samozřejmě, Eugena jsme již dříve viděli, že byl součástí výjezdu, ovšem vždy byl chráněnou osobou, tentokrát jej Abraham nechal svému osudu, když mu Eugene připomněl, že už není jeho misí a nepotřebuje ho.

A pak tu máme Denise, alexandrijskou doktorku. Právě jako doktorka (byť nepříliš zkušená, ale Carla udržela i s vystřeleným okem naživu) je momentálně nejcennější osobou, kterou Alexandrie má. To však bylo hlavním pojítkem těchto dvou příběhů – lidé, jejichž cenné schopnosti jsou jiné, než bojování, se snaží dokázat, že bojovat umí. Denise i Eugene se snaží Abrahama, Daryla a Rositu přesvědčit, že s nimi mohou jednat jako se sobě rovnými. Je to ale nutné?

Během epizody tak oba dva vidíme v podobných situacích, zatímco Eugene selže a Abraham mu pomůže (ovšem přiznejme si, nůž na olověnou hlavu chodce je slabá zbraň), Denise se oproti chodci s chladícím boxem ukázala jako schopná osoba. Problém ale je to, že oba tyto pokusy o to, dokázat ostatním něco víc, byly zbytečné a vedly ke konfrontaci se Spasiteli, v případě Denise to byl chodec, v případě Eugena odchod Abrahama.

Pokud si vzpomenete na zapálenou řeč Denise, pletla se. Pravdu měla v tom, že všichni riskují, ovšem oproti ostatním, její risk byl nevypočítaný, náhlý a k jejím zkušenostem neadekvátní. Denise poukazovala především na to, jak Rick a ostatní riskovali životy při nedávném napadení Spasitelů, jenže to vše bylo pečlivě naplánováno a všichni znali své silné stránky i své limity a přesto se několik věcí pokazilo. I kdyby Denise neskončila se šípem v oku, její jednání bylo sobecké, ohrozila totiž celou komunitu jen proto, že si potřebovala něco dokázat.

Oba dva si neuvědomovali to, že jejich hodnota nespočívá v tom, aby se vyrovnali bojovníkům, právě naopak. Jejich vědomostí je potřeba jinde. A ačkoliv Eugene ve slévárně chtěl dokázat, že dokáže zabít chodce, oproti Denise byl krytý Abrahamem. A v tom byl mezi nimi rozdíl. Ale i Eugene udělal chybu, když Abrahama propustil ze svých služeb, což následně vedlo k jeho zajmutí skupinou, vedenou Dwightem.

Krátké postřehy

Morgan po několika dnech dokončil práci na své cele, chce tak dát pro příště Rickovi příležitost, aby se mohl rozhodnout, zdali někoho zabije. Podobně, jako jsme viděli v Morganově epizodě Here's Not Here.

Eugenovi nápady jsou skoro tak skvělé, jako jeho hlášky. Ovšem s blížícím se finále šesté řady nemáme jistotu, že se jeho plán na výrobu vlastní munice vůbec uskuteční.

Opět jsme viděli Dwighta, který se objevil již v díle Always Accountable. Tenkrát neměl polovinu obličeje popálenou. Otázkou spíše zůstává, co se stalo s jeho společnicí, kterou jsme viděli ve stejné epizodě?

Dwight podle svých slov mířil na Daryla. Alespoň tuhle epizodu si všichni fanoušci Daryla mohli oddychnout a Daryl má čas se naučit řadit.

Na konci epizody se s námi rozloučila Carol, její vnitřní boj jí dohnal k tomu opět opustit skupinu. Uvědomuje si, že to, co mají oni, budou chtít i jiní a již pro to není ochotná zabíjet. Není však vyloučeno, že ji už neuvidíme, spíš nám něco říká, že v následujících epizodách bude hrát ještě důležitou roli.

Líbila se vám epizoda a překvapila vás smrt Denise? Napište nám do komentářů vaše pocity z poslední epizody. A čím blíž jsme finále šesté série, tím spíš vás prosíme, abyste pečlivě označovali spoilery a to i ty komiksové. Děkujeme!

Foto: AMC

Diskuze /59

Leon

Mám trochu smíšené pocity z této epizody, která opět ukázala, jak nevyrovnaně seriál v poslední době funguje. Smrt Denise mně nepřekvapila, upřímně, byla mi lhostejná. To je velký problém TWD a 6. série konkrétně – oni si nedělají větší námahu s tím, aby vykreslili vedlejší postavy, a tak působí prázdně, spíše jako kulisa, takže když se nám tvůrci poté snaží ukázat jejich epickou smrt, vyznívá to poněkud zbytečně. Šíp v hlavě by slušel dle mého některé z hlavních postav, než „hroší“ doktorce, na kterou si za 2 měsíce stejně nikdo nevzpomene, kdežto šípová smrt třeba Abrahama nebo Daryla by vstoupila do legend a mluvilo se o ní i za 5 let…

25.3.2016 | 17:34:30
polacka

Ked zacala mat Denise preslov na kolajach, v momente ma napadlo :" A teraz by si mala dostat do hlavy sip"

25.3.2016 | 18:11:31
ori

Bohužiaľ som o jej smrti kvôli niektorým j**nutým fanúšikom čo to všade vypisovali vedel, ale odľahlo mi, že to nedopadlo tak ako v komikse. Carol mi poslednou dobou liezla krkom, takže som rád, že odišla.

webmaster
25.3.2016 | 19:15:56
Akul

Tolik práce s maskováním zombíků a jednomu chlápkovi neudělají ani pořádné popáleniny.

#13 stina01
25.3.2016 | 20:50:11
Bublinqa

Už je to skoro tady .. :D Jsem natěšená, kdo umře !! :)

25.3.2016 | 22:38:54
Mrtvák s.r.o.

V této sérii se nedozvíme koho NEGAN zabije,to je už jasné..:))..viz muj SPOILER cca o dve diskuze níž ;)

#7 sarii25 #8 Leon
25.3.2016 | 22:46:01
sarii25

#6 Mrtvák s.r.o.: jdi s těma spoilerama už někam

#11 Mrtvák s.r.o.
26.3.2016 | 0:16:01
Leon

#6 Mrtvák s.r.o.: Mně neničí, že se nedozvíme kdo, ale že budeme půl roku pochybovat a obávat se, že ve skutečnosti třeba nikoho vůbec nezabil. Další glennovskou smrt už byl nepřežil…

#9 Adic #9 Adic #10 danho123
26.3.2016 | 5:45:44
Adic

#8 Leon:Nech Negan ubije pálkou teba a budeme spokojni všetci :)
#8 Leon:

#14 Leon
26.3.2016 | 7:51:36
danho123

#8 Leon: Hej klidne by mohli Negana hned teraz zabiť a myslieť si že už je po všetkom a nakoniec sa objaví pravý Negan :D Nemám nič proti Jeffrey Dean Morganovi je to dobrý herec ale na Negana sa mi hodí skôr Jon Hamm :)

26.3.2016 | 9:32:18
Mrtvák s.r.o.

Nemusíš ty spoilery číst ;) #7 sarii25:

#12 Monkeyskunk
26.3.2016 | 10:40:06
Monkeyskunk

#11 Mrtvák s.r.o.: Dej si facku. Skoro pokazdy se nekdo upise at tak nebo tak.

#15 Stardos
26.3.2016 | 11:28:15
stina01

#4 Akul: Jak rikas

V komixu mel uplne obnazeny oko a musel si do nej kapat aby mu nevyschlo, takze sem cekal trochu vic nez zkrabatelou kuzi.

26.3.2016 | 11:39:23
Leon

#9 Adic: Nikdo nebude spokojený, s tvým navrhovaným koncem ani s tím, který bude. Je to bohužel doklad toho, že u TWD vítězí marketing nad obsahem. Raději ukončí sérii ve skličující nevědomosti, než aby riskovali odliv tisíců fanoušků před podzimní sezónou, kdyby už v dubnu jednoznačně ukázali, kdo to schytal…

26.3.2016 | 12:01:02
Stardos

#12 Monkeyskunk: Ty máš taky neustále nějaké připomínky.A ano, má pravdu, nemusí si to číst

#21 Monkeyskunk
26.3.2016 | 12:01:17
Stardos

Cliffhanger nebude.Srdceryvné finále? S cliffhangerem těžko :)

26.3.2016 | 12:03:13
czethomas

Když se tak pořád mluví o té šesté sérii, neví někdo jestli po konci páté série a začátkem šesté bude nějaká pauza?

#18 Stardos #19 ori
26.3.2016 | 12:09:04
Stardos

#17 czethomas: Asi myslíš sedmou :D Ano, bude pauza

26.3.2016 | 12:16:54
ori

#17 czethomas: Samozrejme, do októbra/října, ako to býva každý rok.

webmaster
26.3.2016 | 12:46:14
ori

Zase umrela vedľajšia postava, čo tam nebola ani celú jednu sériu. Som rád, že to nebolo ako v komikse, ale mohli zabiť niekoho, kto tam bol dlhšie, napr. Rositu, tá je tam od 4. série skôr do počtu, áno, vie zabíjať chodcov, ale Denise bola oveľa užitočnejšia. Začínam pochybovať o tom, že Negan zabije nejakú hlavnú postavu. Možno zabije tak Tobina. Vážne, v tomto je komiks lepší. Ak chcete hovoriť, že keby zabili hlavné postavy, prišli by o sledovanosť, tak prečo to u GoT funguje?

#23 chir
webmaster
26.3.2016 | 12:49:32
Monkeyskunk

#15 Stardos: Mam, nechapu vasi potrebu furt neco nekomu cpat :) Asi pocit menecennosti, ale tohle fakt neni reseni ;-)

#24 Stardos
26.3.2016 | 13:02:58
Leon

Narozdíl od minulých let bude tentokrát čekání na další sérii TWD zpestřeno vysíláním Fear of Walking Dead, docela se těším, tam to nikdo nikomu nevyspoileruje, jelikož to nevychází z komiksu. BTW, když už tu všichni tak lační po spoilerech, tak…

… by se údajně měl ve finále objevit Morales : D

26.3.2016 | 13:29:21
chir

#20 ori: To, kdyby zabili nějakou hlavní postavu (i třeba Daryla) by jim fanoušky neodlilo. To se mi dlouhodobě zdá jako naprostý nesmysl takhle obhajovat to, že neumírají hlavní postavy, sledovanost se přece neodvíjí od toho, jestli tam je něčí oblíbená postava, ale podle kvality epizody/seriálu (sledovanost je víceméně stabilní, i když je epizoda věnována oblíbené postavě či nikoliv, ty méně sledované jsou většinou pro diváka ne tak dobré, jako jiné, samozřejmě nejsledovanější bývají začátky a konce sérií).

To, že se hlavní postavy nezabíjí je podle mě zejména z toho důvodu, že za ně není náhrada v podobě jiné postavy, která by obsadila místo té postavy – potřebují nějaký stabilní počet hlavních postav, okolo kterých se bude rozvíjet příběh. Teď máme náhradu hlavně v Ježíši, který je zajímavý, divácky líbivý, můžeme se o něm dozvědět hodně informací a rozvoj jeho charakteru bude lidi zajímat a na jeho úkor tak zemře nějaká (hlavní) postava, která nemá seriálu už co nabídnout, popřípadě postava, která nás svou smrtí šokuje, protože jsme na ni „zapomněli“ nebo to bude kopírovat komiks.

Určitě jsou postavy, které jsou oblíbené a scenáristé to musí brát v potaz, ale neřekla bych, že by to byl důvod pro to, aby ji uměle drželi naživu, když by měla umřít.

čestný člen redakce
26.3.2016 | 14:24:06
Stardos

#21 Monkeyskunk: Je na tobě zda si to přečteš ;) Taky můžu říct, že máš neustálou potřebu na sebe upozorňovat, když tady bez důvodu zase máš k někomu připomínky

26.3.2016 | 14:49:54
Stardos

Mnoho lidí si to právě neuvědomuje.I když je Daryl možná nejoblíbenější, důvod nezabít ho to tedy není.Právě naopak, zabitím Daryla udrží sledovanost, neboť velká část jeho fanoušků bude chtít vědět, zda vrah bude potrestán (když budeme brát v potaz, že Daryl bude zabit Neganem).Jasně, najdou se zde lidi, co odejdou po jeho smrti, ale tak to bylo s Beth, bylo to tak s Tyreesem, Herschelem, ale ty čísla je nikdy neohrozila.Ještě k tomu mají dokonalou náhradu, Ježíše.Spíše jako fanoušek se nebojím třeba o Carol, Carol je totiž oblíbenkyně producentů, scenáristů, a i Kirkmana, takže třeba ona neumře jen tak, ale Daryl klidně může a žádná oblíbenost diváků mu v žádném případě nepomůže.A vždycky můžou nějak hlavní postavu nahradit, je tu spousta postav co bych rád viděl více (Rosita, Tara). Kdykoliv můžou tvůrci udělat z někoho neoblíbeného velkého oblíbence (Carol, víceméně Gabriel).

26.3.2016 | 14:58:13
Leon

Mně na tom sere to jejich laciné a stupidní „glennování“, tj dostanou postavu do neřešitelné situace, ukončí epizodu nebo odvedou pozornost jinam, aby to působilo, že nepřežila, načež volala (a komu jako? :D) a je naživu, čímž z diváků dělají naprosté kretény, jelikož je zřejmé, že daná postava těžko zemře z mnoha důvodů. Nejhorší na tom je, že pak postavu nechají umřít úplně debilně, kdežto by k ní třeba slušela fingovaná smrt z dřívějška. Viz Glenn. Kdyby opravdu umřel v díle 6×03, byl by to od tvůrců mistrovský tah. Jeho smrt by nikdo nečekal, v té epizodě bylo vše skvěle scénáristicky provedené, aby jeho smrt měla všechno (překvapení, emoce, zděšení, lítost, loučení s ostatními, ap.). Navíc by pak byly dalo živější debaty na téma, koho by pak Negan zabil, jelikož by to mohl být de facto kdokoli.

26.3.2016 | 15:43:55
Bublinqa

Já si přeju už dlouho smrt Glenna :D Docela mi vadí, že pořád uniká smrti, a proto doufám, že tvůrci půjdou ve šlépějích komiksu :D..

》RIP Glenn, prosím 《== :D
26.3.2016 | 17:34:33
PeterSaradin

Tak ja som bol vemi nespokojny. Jedna velka komiksova smrt a zchyta ju postava, o ktorej vlastne sa nieco dozvieme prave v tej casti a naviac, ktora je podla mna pre Alexandriu neskutocne dolezita, je to ich jedina doktorka. Teraz sa budu zazracne vsetci uzdravovat alebo co? Ked niekoho postrelia alebo sa zrani, niekto ich zazracne bude liecit? zle, zle zle… Ked som sledoval ako odchadzal Eugene s Abrahamom z Alexandrie, mal som az zimomriavky, kedze som vedel co by sa malo stat. Ked skoncila cast, mal som pachut v ustach. A Carol? Co sa s nou stalo? Morgan ju zmenil na humanistku… Keby sa bola dozvedela, ze niekto koho mohol zabit Daryl stoji za smrtou niekoho z ich skupiny, asi by nebola odisla…

26.3.2016 | 18:16:46
Rasetka

!V posledním díle se objeví Merle, Beth, Dale, Hershel, Morales, Negan, Dwight, Jesus!

#30 Stardos
26.3.2016 | 21:08:22
Stardos

#29 Rasetka: IMBD co? :)

26.3.2016 | 21:26:17
TobyM

[smazáno] Tohle je totalni blbost.. Ten konec je pravda ale to ostani… Negan jeste v komiksu zije… A valka s Neganem bude trvat minimalne 1–2 serie… Na Negana v cele si muzeme dockat tak v 9 serii…

#33 Batiatus #35 Stardos
26.3.2016 | 21:34:30
TobyM

[smazáno] A navíc ted v nejnovejsim dile komiksu nejakej blbej obcan Negana propustil z cely…

26.3.2016 | 21:36:02
Batiatus

#31 TobyM: Keď uvidíš jeho Nick tak nečítaj čo napísal je to troll.

26.3.2016 | 21:37:09
ori

[smazáno] Choď už do riti!

webmaster
26.3.2016 | 22:29:46
Stardos

#31 TobyM: Počítal jsem to a Negan by se dočkal cely na MSF 8.série.

26.3.2016 | 22:33:47
Bublinqa

Myslím, že v seriálu si to všechno hrozně zlehčují.. Určitě to zase všechno přeskočí, a Negan může být v cele klidně už v půlce 7.série.. Komiks a seriál-to je prostě rozdíl :D :D

#37 Mela #41 Stardos
27.3.2016 | 13:53:33
Mela

#36 Bublinqa: to by ale na konci 7. série předběhli komiks což by bylo fajn a byl by konec spoilerů. Jako u trůnů .

27.3.2016 | 16:07:57
Batiatus

#38 dryn: Nie je to spoiler :D

27.3.2016 | 17:05:37
Leon

#38 dryn: Pitomost, ne spoiler :D

27.3.2016 | 17:08:16
Stardos

#36 Bublinqa: Pochybuju, že celou válku strčí do půlky série :D

#42 Jirkason
27.3.2016 | 17:47:51
Jirkason

#41 Stardos: Navíc ta válka nebyla hned, ale až po čase. Může se stát, že bude až v 8 sérii jak známe AMC, oni umí dost děj roztahovat a podle mě to tak i bude, nikam se nepoženou.

#44 Stardos
27.3.2016 | 20:24:40
ori

Ja si tiež myslím že začne až v polovici 7. série, a potom tá druhá polovica bude vojna, ktorá skončí koncom 7. série. Do 8. série to asi už nebudú preťahovať.

webmaster
27.3.2016 | 20:38:06
Stardos

#42 Jirkason:

Musím napsat svojí teorii o tom jak to půjde :D

První polovina sedmé série – Rick a spol. předstírají, že jsou s Neganem a Rick se spojí mezitím s Ezekielem. Na Mid Season Rick a spol. se pokusí Negana zajmout, ale nepovede a nakonec je zachrání Ezekiel a začne válka. Druhá polovina sedmé série – Rick vede válku, útočí na Negana, útočí mu na jeho ostatní základny.Nakonec příjde Negan k Alexandrii s rukojmím a Negan odstartuje útok a nakonec příjde na pomoc Hilltop První polovina osmé série – Rick se přesune na Hilltop a zde se vedou konečné boje, Negan je poražen Druhá polovina – Uplynuly dva roky, komunity vzkvétají a blíží se slavnost.Děj se hodně zaměří na Hilltop.Objeví se Šeptači a Hilltop uvězní Lydiu.Dohodnou se na výměně, Carl za ni půjde.Nakonec Alpha udělá hranici

Jsou to mé domněnky, které se nemusí vyplnit, ale takto bych to já udělal.Ono, ale myslím, že do druhé poloviny osmé jsem toho nacpal moc, ale uvidíme.Vše je tvořeno hlavně na tom, že důležité momenty války jsou na MSF či na Finále, což jsou záchytné body

#46 Leon #47 Jirkason
27.3.2016 | 20:44:14
Stardos

Super, do spoileru mi to vhodilo pouze část :D A k tomu tu, kde nejsou spoilery :D

27.3.2016 | 20:45:18
Leon

#44 Stardos: Není to špatná úvaha, ale podceňuješ jeden základní faktor.

Příliš se ohlížíš na komiksy a jejich dělení na jednotlivé střípky mozaiky války s Neganem a následných událostí. Jednoduše si komiks převedl do filmové podoby s ohledem na to, co ti velí rozum, a jak by se příběh z komiksu dal logicky nasekat na čtyřicetiminutové mini-epizůdky. Jenže tvůrci takto vůbec neuvažují. Oni si vyberou důležité zvraty a cestu k nim si nalajnují sami dle potřeb produkčního týmu i s ohledem na vytížení herců (kdo může vyloučit, že některá z postav nedostane lepší pracovní nabídku a nezdrhne jim, nebo neotěhotní – zase – či ho nesrazí auto, ap.? Nehledě na možný neočekávaný pokles diváků).

Stane se tak třeba, že to, co zabralo 2–3 díly komiksu, mohou vměstnat do jedno či dvou dílů a naopak jeden komiks natáhnout na celou půlku sezóny – viz. první polovina 6. série, kde si z komiksu vzali jen stádo a vymysleli si Vlky. Nakonec tak válka s Neganem může být výrazně kratší, než si myslíme, či naopak se protáhnout až do třeba 10. série. Taky bude hodně záležet na tom, jak lidé na Negana zareagují. Třeba Guvernér měl původně umřít na konci 3. série, ale fanoušci si ho tak oblíbili, že mu tvůrci zařídili velkou tříepizodní show ve 4. sérii. S Neganem to může být podobné…

27.3.2016 | 20:54:48
Jirkason

#44 Stardos: ! Může být, ale podle mě v první polovině budou i díly o jedné postavě, třeba jen o Dwightovi, co se s ním dělo, nebo samostatný díl o Neganovi, a když vezmeme potaz, že Carl uteče k saviors, tak to také může být na 1–2 díly roztahané, pak jak jsi psal Kingdom a Ezekiel, to podle mě taky nebude jen na jeden díl. Rád bych, kdyby to odsýpalo, ta válka bude fajn, ale podle mě začně až třeba v posledním díle 7 S.

#48 Leon
27.3.2016 | 21:02:00
Leon

#47 Jirkason: Odsejpat to nebude, určitě tam zase nacpou nějakou zbytečnou a nudnou postavu jako Donatella (Morgan) a budou mu věnovat celou jednou epizodu, kde se bude filozofovat nad životem kozy a cvičit impozantní bojové sestavy s klackem, které by zvládlo i desetileté dítě se smetákem, přičemž takový díl vměstnají mezi dvě zlomové epizody, a aby bylo nasrání dokonáno, tak bude epizoda 90-ti minutová, avšak reklamy z ní ukousnou dobrou půlku. A jako korunu tomu všemu nasadí Edna, kde bude novinka s palčivým titulem „Devedesátiminutová epizoda TWD…“ :D

27.3.2016 | 21:10:57
Stardos

A taky s tím, že pojedou podle sebe počítám :D Myslím si, že v první polovině sedmé série nám tam strčí nějaké díly od Negana ze základny (myslím si, že Dwight unese Rositu a dá ji Neganovi, to by mohlo být zajímavé) A z království taky něco,například domlouvání dohody, nebo třeba Ezekiel dostane epizodu o sobě.A Hilltop tam vhodí zkrátka, pouze ukážou, že tam je.Druhou polovinu by se zaměřili převážně na ten Hilltop, zase by byly díly od Negana, zajmutí tovární skupiny a její osvobození by taky nebylo špatné.

27.3.2016 | 21:19:55
ori

Čítal som, že Kráľovstvo v seriáli nemá byť vôbec, ale podľa mňa to bol iba výmysel a dúfam v to, predsa len sa objavia až v 7. sérii, takže na casting je priskoro.

#51 Stardos
webmaster
27.3.2016 | 22:19:01
Stardos

#50 ori: Kirkman řekl, že je dost pravděpodobné, že bude Shiva :D Takže to království být musí! :D

#52 ori
27.3.2016 | 22:50:18
ori

#51 Stardos: No neviem či zoženú Tigra :D

#55 Stardos #58 Leon
webmaster
27.3.2016 | 23:00:45
Zmiaz

Tak nejprv bych chtela podekovat za schrnuti a postrehy k teto epizode, jako vzdy skvele napsane. Posledni dve epizody nemohu producentum odpustit, co udelali s postavou Carol. V minulem dile jsem si do posledni chvile rikala, ze tu svoji krehkost hraje jen na oko, aby je pak mohla bezcitne zabit, protoze… takova Carol je. Ale to jeji psychicke zhrouceni a nasledne aby toho nebylo malo- opusteni skupiny aby nemusela zabijet :D… to uz je moc i na me. Par epizod dozadu by nejradeji zabila Morgana, protoze svou lidskosti ohrozuje bezpecnost cele skupiny! Nyni jedna naprosto proti svemu drivejsimu presvedceni. Nevim, kam presne tim producenti smeruji, ale lepe nez koukat na krehouckou a zlomenou Carol.. tak z ni radeji udelat prvni obet Negana, to by melo alespon nejaky smysl. Jednoho Morgana uz mame, druhy neni potreba. Je to vazne skoda, protoze jeji postava (jeji potreba udelat veci, na ktere ostatni nemaji zaludek)me neskutecne bavila, tak snad ta ztrata bude mit nejaky poradny duvod a nasledne dopad :)

#54 ori
28.3.2016 | 1:25:26
ori

#53 Zmiaz: Práve že konečne začali klásť dôraz na psychiku, doteraz boli vonka, tam to bolo nutné a nemali čas premýšľať nad tým, ale teraz, keď sa usadili a majú bezpečné miesto, už nemusia zabíjať, a na Carol to doľahlo.

#56 chir #57 Monkeyskunk #59 Zmiaz
webmaster
28.3.2016 | 13:28:03
Stardos

#52 ori: U GoT taky nemají živé draky :D Jo, sice tygr a drak je rozdíl, ale udělat tygra můžou stejně jako draka. Navíc to bude daleko levnější a snazší než dráček :D

28.3.2016 | 13:57:17
chir

#54 ori: až na to, že reálně se musí zabíjet o to víc. S tou Carol je to strašně zvláštní, o co se snaží u její postavy, jestli to má být reakce na Morgana (a toho Vlka) jestli je to tím, že by se chtěla usadit (znovu, proto asi i ta romantika s Tobinem), jestli nějak vnitřně nesouhlasí s Rickem… jestli to na ní fakt dolehlo všechno. Nevím, možná to ještě zjistíme.

čestný člen redakce
28.3.2016 | 14:00:03
Monkeyskunk

#54 ori: Problem je v tom, ze tenhle konflikt uz si Carol vyresila X serii zpet. Aspon me to tak prislo a urcite jsem nebyl jediny. Navic, to co pises neni tak uplne pravda. Kdyby nad tim lamentovala hned po pristehovani, dejme tomu – dosli a vsechno to z ni spadlo s vidinou klidneho zivota by si zacala pestovat nadeji. Ale vpad Wolves nam ukazal pravy opak a sice, ze ikdyz mame pekne mistecko, ktere zadrzi chodce, tak se najdou zmrdi, co nas o nej budou chtit pripravit. A vzhledem k tomu jak to dopadlo s tim uveznenym Wolfem by me tahle situace spis naucila, ze v nekterych chvilich proste neni prostor pro sentiment. Tim chci rict – kdyz nam zacnou utocit na komunitu, budu se branit a ne myslet na to, jak je zneskodnit a zaroven jim neublizit – na to doplati vsichni. Pokud chci byt mesias a spasit vsechny badass, mam to delat nekde, kde tim nikomu jinemu neuskodim. Na to mel prijit zas Morgan. Stejne tak po sleze Spasitele ukazali, ze to bezpecne misto, neni az tak bezpecne a maji defakto dve moznosti. Pokleknout jako otroci a nebo bojovat a k boji zabijeni patri. Nevim no, me naopak tady ten jeji zkrat prisel takovy umele vytvoreny. S tim, jak zabila ty dve holciny, protoze chapala ze musi, je tady tohle uplne mimo na muj vkus.

#59 Zmiaz
28.3.2016 | 14:04:16
Leon

#52 ori: Shiva je ještě OK, horší by bylo, kdyby museli udělat třeba Ifrita :D

28.3.2016 | 15:15:22
Zmiaz

#54 ori: Ano, ale pokud tedy nasla bezpecne misto jak pises, tak preci o duvod navic ho ubranit za kazdou cenu… i za tu, ze holt bude muset zabijet coz ji predtim nedelalo zadny problem. V prubehu serialu jsme mohli videt jeji rust z tyrane zeny na silnou osobu, ktera ma zaludek na to udelat spoustu „spatnych“ veci. Nyni kdyz nasla nekoho, s kym by mohla zacit zit v miste, ktere by mohlo byt jejich utociste, tak nevidim duvod proc tohle vsechno opoustet. Prave nyni maji vsichni o to vetsi motivaci branit si to sve, o to vetsi duvod bojovat. A pokud opusti skupinu, ta kvuli preziti stejne bude muset drive ci ozdeji zabit.

#57 Monkeyskunk: Naprosto souhlasim, jeji zhrouceni mi prijde tez umele vytvorene a jen doufam, ze to bude mit nejaky padny duvod, proc to udelali.

28.3.2016 | 17:38:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S11E16: Acts of God

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik a @joyeux

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, můžete mě níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejlepší epizody jedenácté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama