The Walking Dead (Živí mrtví) Shrnutí a postřehy z epizody The Cell

Shrnutí a postřehy z epizody The Cell

Shrnutí a postřehy z epizody The Cell

Ještě před premiérou čtvrtého dílu si můžete zopakovat příběh třetí epizody s názvem The Cell, ve které jsme se dozvěděli, co se stalo s Darylem.


20 0
13.11.2016

Ve třetí epizodě se dostáváme ke Spasitelům a zjišťujeme, jak žijí a jaké jsou jejich „náborové způsoby“. Ovšem nejen skrze to, co zažívá Daryl, jehož si odvezl Negan na konci premiérové epizody, ale především očima někoho, kdo již dříve od Spasitelů utekl, ale vrátil se.

Cela

Jak je u Walking Dead zvykem, název epizody má většinou více významů. The Cell může samozřejmě odkazovat na Darylovo uvěznění a převýchovu v jednoho z Neganových mužů, ale pokud se na díl podíváme jako na celek, zjistíme, že Spasitelé jsou vlastně také vězni. Samozřejmě ale v trochu jiném smyslu.


V úvodní sekvenci sledujeme Dwighta, který nám postupně odhaluje život u Spasitelů za zvuku The Jam. Každý má svoje místo a pracuje pro Negana, ať už v pekárně, na zahradě nebo ve skladišti. Jenže je jasné, že ne všem Spasitelům je to po chuti. Už v úvodu jsme viděli několik nespokojených tváří – a právě jedna z nich později uteče. Jenže jak jsme se dozvěděli už v minulé řadě, útěk od Negana nepřipadá v úvahu.

Nespokojenost s Neganovou vládou nejspíš mezi Spasiteli bublá, ale nikdo se neodváží se mu postavit. Nejspíš právě proto, jak šílenou a zvrácenou má okolo sebe Negan společně s Lucille auru.

„On je jenom jeden a nás je tolik. Proč tak žijeme?“

Nespokojení Spasitelé by určitě dokázali Negana přečíslit a nastolit nový pořádek, ale Negan kolem sebe shromažďuje podobné typy jako on, ale také zlomené muže, kteří si zřejmě prošli něčím podobným jako Daryl. A to se může Neganovi později velmi vymstít.

Daryl a Dwight

Ale zpátky k Darylovi. Dwight je jeden z Neganovýchnej­bližších spolupracovníků a má za úkol donutit Daryla, aby se stal Neganem. To zahrnuje odebrání oblečení, krmení psím žrádlem a psychologické mučení spánkovou deprivací díky Easy Street. Darylovi jsou pak dány tři možnosti. Buď bude pro Negana pracovat jako chodec, nebo bude sbírat body nebo si bude žít jako král. Jenže Daryl se nenechá zlomit. Alespoň ne prozatím.

Mezi Darylem a Dwightem celou epizodu spatřujeme mnoho podobenství. Ať už je to kvůli tomu, že Dwight si přivlastnil kromě kuše a motorky také Darylovu vestu nebo proto, že si oba Negan vybral kvůli tomu, že se mu líbili. Jenže jak sám na konci Daryl řekne, mezi nimi je jeden rozdíl. Dwight poklekl před Neganem kvůli své bývalé ženě Sherry. Daryl ale nemá důvod stát se Neganem.

V průběhu celé epizody (a na konci nám to bylo explicitně řečeno) jsme se dozvídali o tom, jak se Dwight změnil. Chtěl zachránit svoji ženu a tak se Neganovi podvolil. Jenže je stále vidět, že Dwight sám bojuje s tím, aby byl Neganovi poslušný, ať už z jeho pohledů, z jeho lidské stránky, kdy zabil svého bývalého přítele či na konci, kdy ho vytáčela Darylova tvrdohlavost.

Postřehy

Daryl se cítí odpovědný za Glennovu smrt. Spasitelé si mohli myslet, že ho fotkou Glenna konečně zlomí, ale právě naopak.

Sherry, Dwightova bývalá žena, je nyní Neganovou ženou. A Negan se nejspíš snaží založit rodinu. Jak víc se ještě může utvrdit v Dwightově poslušnosti?

A Dwight situaci se svojí bývalou ženou považuje za šťastnější, než kdyby byli oba mrtví.

Negan se chová víc jako král, než jsme mohli minulou epizodu vidět s Ezekielem. Vůdce Spasitelů si udržuje poslušnost i tím, že pokaždé lidé kolem něj musí pokleknout.

Závěr

Třetí díl nás zavedl dovnitř komunity Spasitelů, kterou jsme sledovali z pohledu Daryla, ale především Dwighta. Díky němu tak dostáváme reálnou představu o tom, jak to se Spasiteli vypadá a že ne všichni jsou s Neganem spokojeni. Po druhém díle se tak zpátky vkrádá pocit, který jsme měli na konci premiérové epizody sedmé série.

Jak se vám líbila třetí epizoda? Postřehli jste něco z komunity Spasitelů při úvodní sekvenci? Dejte nám vědět do komentářů, ale prosíme, označujte spoilery.

Foto: AMC

Diskuze /7

ori

Negan a Dwight moje obľúbené postavy, takže epizóda nemohla byť lepšia :)

13.11.2016 | 16:16:57
Nikolperse

Epizóda mám ukázala, že Negan je pri moci iba vďaka tomu, že je hlupák, ktorý všetko rieši na rovinu a nezdržuje sa zbytočnými kecami a tak, aj keď by mu občasné zastavenie a rozmýšľanie ušetrilo veľa problémov. Kedy tam už bude konečne inteligentný záporák.

#4 MichaelMyers
13.11.2016 | 17:00:56
Leon

Jak profláknout nějaký song? Jednoduše, dá se do nějakýho sledovanýho seriálu, a nejlépe ve smyčce :D Easy Street!

13.11.2016 | 17:54:53
13.11.2016 | 21:02:58
DogWitch

!isi

13.11.2016 | 22:36:10
danho123

Inak tu je upútavka na 5 časť. Ukazuje čo Negan robí z Darylom https://www.youtube.com/watch?…

13.11.2016 | 22:50:54
alzbetka1611

Sice je to jen serial ale je to hnus… Už aby chcipl Negan.. Přitom moc milý herec :D A taky doufam že se serial už tolik nezaměří na děj v komiksu.

15.11.2016 | 16:36:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S08E01: Mercy

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

Překlad sedí na verze The Walking Dead:

  • … S08E01 HDTV x264-SVA
  • … S08E01 720p HDTV x264-AVS
  • … S08E01 REPACK CONVERT 1080p TBS
  • … S08E01 WEB-DL x264-RARBG
  • … S08E01 720p WEB-DL RARBG
  • … S08E01 1080p WEB-DL RARBG
  • … S08E01 WEBRip x264-RARBG
  • … S08E01 1080p WEB H264-STRiFE
  • … S08E01 720p AMZN WEBRip CasStudio
  • … S08E01 1080p AMZN WEBRip CasStudio

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Nejlepší epizody osmé série

Sezóna 8

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás