The Walking Dead (Živí mrtví) To nejlepší a nejhorší na desáté řadě seriálu The Walking Dead

To nejlepší a nejhorší na desáté řadě seriálu The Walking Dead

To nejlepší a nejhorší na desáté řadě seriálu The Walking Dead

Po každé řadě si vždy shrneme, co všechno nám její díly nabídly. I tentokrát se proto zaměříme na ty nejlepší a nejhorší momenty.

12 0
30.4.2021

1. Nejlepší epizoda: Walk With Us

Válka s Šeptači byla seriálem zvládnuta velmi povedeně, proto nikoho nemůže překvapit, že právě nejlepším dílem se stal ten, ve kterém Negan usmrtil vůdkyni Šeptačů. Celkově byl Neganův příběh v této řadě velmi povedený, a proto ho níže ještě několikrát zmíníme. Kromě toho musíme vychválit i příběh celé epizody, který byl velmi dobře zpracován.

Další kandidáti: What It Always Is, Morning Star, Look at the Flowers


2. Nejhorší epizoda: Diverged

Letošní série sice měla spoustu plusů, ale rozhodně měla i spoustu mínusů. Mezi ty jednoznačně patří i bonusové epizody, kterých jsme se dočkali po šestnáctém díle. Nejhorším z nich byl ten, ve kterém Carol měla problémy s krysami a Daryl se toulal po lese. Tento díl ani nebyl nudný, byl prostě jen a pouze velmi špatný.

Další kandidáti: Splinter, Find Me, Squeeze

3. Nejlepší vývoj postavy: Negan

V deváté sérii jsme si Negana moc neužili, protože byl většinu doby zavřený ve své cele, tentokrát jsme si ho však užili do sytosti. A je to znát například na hodnocení jednotlivých epizod – vždy, kdy se příběh soustředil na Negana, si epizoda vysloužila vysoké hodnocení. Letos prostě Negan neměl konkurenci, protože toho stihl hodně – navázal vztah s Lydií, dostal se z vězení, přidal se k Šeptačům, zabil Alfu, stal se součástí Alexandrie a zažehl svůj další příběh, který bude souviset především s Maggie. V jeho případě se máme na co těšit.

Další kandidáti: Daryl Dixon, SiddiqJumiko

4. Nejhorší vývoj postavy: Rosita Espinosa 

V posledních řadách dochází k tomu, že jsou mezi hlavní postavy povýšeny ty, u kterých to není vůbec potřeba. To platí například pro Jerryho či Aldena, kteří byli tuto sérii velmi nevýrazní. Kromě nich však byla nevýrazná i Rosita. Možná to bylo způsobeno tím, že její představitelka natáčela jiný seriál, každopádně se letos nejenom nedočkala dostatku prostoru, ale zároveň prakticky ani nezasáhla do příběhu. A to by se u postavy, která v seriálu vystupuje už od čtvrté řady, rozhodně nemělo stávat.

Další kandidáti: Jerry, EzekielAlden

5. Nejlepší nová postava: Dante

Letošní řada nám nenabídla nijak velké množství nováčků, tedy alespoň ne takové, které bychom si vyloženě zamilovali. Mezi nimi se však tyčí Dante, původně doktor z Alexandrie, ze kterého se vyklubal špeh Šeptačů. Jeho vývoj čekal jen málokdo, proto v tomto ohledu smekáme před tvůrci. Jen škoda, že v seriálu nevydržel moc dlouho.

Další kandidáti: Jules, Juanita SanchezVirgil

6. Největší zvrat: Alfina smrt

Desátá řada nám představila pád Šeptačů, ale ti překvapivě neskončili hned smrtí Alfy. Ta zemřela už ve dvanáctém díle, přičemž konečný konec Šeptačů přišel v šestnáctém díle. I když její smrt očekávali všichni čtenáři komiksové předlohy, pro mnohé byla tato událost šokující. O to víc, když ji zabil samotný Negan, který se k Šeptačům přidal.

Další kandidáti: Siddiqova smrt, Dante Šeptačem, zjištění, že Connie stále žije

7. Nejvíce promarněná příležitost: Jeskyně

Na konci osmého dílu se velká část postav ocitla v jeskyni, do které je zavedla Alfa. Vzhledem k tomu, že tu skupinka byla úplně sama, a navíc v přítomnosti hordy chodců, se očekávalo, že někdo zemře, aby Alfa ukázala, jak smrtící past vlastně nastražila. Není proto divu, že jsme na konci následného dílu byli zklamáni tím, že nikdo nezemřel. Ano, Magna a Connie byly dlouho nezvěstné, ale i jejich osud byl časem odhalen, a v obou případech dopadl dobře. Někdo však v oné jeskyni rozhodně měl zemřít.

Další kandidáti: Michonnein odchod, zakončení příběhu s Šeptači, bonusové epizody

8. To nejlepší na desáté řadě: Válka s Šeptači

Když porovnáme válku se Spasiteli a válku s Šeptači, většina z nás určitě řekne, že se mu více líbila válka s Šeptači. Tato dějová linka byla skutečně zpracována lépe. Byla svěžejší, děsivější, a dokonce i uvěřitelnější. Moc příběhů z komiksové předlohy už nezbývá, přičemž právě i v ní patřili Šeptači mezi to nejlepší, co komiks nabídl. V tomto ohledu tedy tvůrci odvedli dobrou práci.

Další kandidáti: Neganův příběh, infiltrace Alexandrie, strach z Šeptačů

9. To nejhorší na desáté řadě: Bonusové epizody

Desátá řada měla skončit šestnáctou epizodou, ale tvůrci vymysleli ještě šest doplňkových, kterými by mírně rozšířily příběh. Tyto díly byly nakonec tak špatné, že shodily hodnocení celé série. Špatné byly především z toho důvodu, že se natáčely za tvrdých protikoronavirových podmínek. Zároveň jim uškodil i fakt, že stanice AMC tlačila na tvůrce, ať něco vydají, aby se na seriál „nezapomnělo“. Tvůrci tak museli vymyslet něco, co původně ani neplánovali.

Další kandidáti: dlouhé pauzy kvůli koronaviru, příliš velké množství hlavních postav, původní finále

Foto: AMC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E22: Here's Negan

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás