The Walking Dead (Živí mrtví) To nejlepší a nejhorší na deváté řadě seriálu The Walking Dead

To nejlepší a nejhorší na deváté řadě seriálu The Walking Dead

To nejlepší a nejhorší na deváté řadě seriálu The Walking Dead

I letos si shrneme současnou sérii The Walking Dead v tom, co na ní bylo a nebylo nejlepší. Čím dokázala překvapit letošní řada tentokrát?

15 0
29.4.2019

1. Nejlepší epizoda: What Comes After

Letošní řada měla spoustu skvělých, napínavých a akčních epizod, nicméně my vybrali tu, která byla pro seriál The Walking Dead nejklíčovější. Tou je pochopitelně pátá epizoda, ve které odešel ze seriálu Rick Grimes. Epizoda byla napínavá, dojemná a plná dobře poskládaných halucinací. Navíc jsme se v ní dočkali překvapivého a příjemného konce.

Další kandidáti: The Calm Before, Evolution, Adaptation


2. Nejhorší epizoda: Scars

Tuto rubriku je letos třeba brát s patřičnou rezervou, celá devátá řada totiž měla kvalitní epizody, nicméně i mezi těmi kvalitními se našlo několik horších. Tentokrát jsme vybrali především flashbackovou čtrnáctou epizodu, ve které nám byla sice ukázána podstatná událost z minulosti, nicméně dění v tomto díle přišlo zrovna ve chvíli, kdy vrcholila devátá řada, a proto se jednalo o menší brzdu. Nicméně příběh v tomto díle byl silný.

Další kandidáti: Omega, A New Beginning, The Storm

3. Nejlepší vývoj postavy: Daryl Dixon

Lonipředloni Daryl kraloval v rubrice „nejhorší vývoj postavy“, ale s nástupem nové tvůrkyně se vše změnilo, tedy především pro Daryla. Ten je nyní opět nejzajímavější postavou, kterou seriál má. Takový zvrat v Darylově případu jsme nečekali a jsme šťastní z toho, že tu máme opět jeho staré dobré já, které jen nebručí, ale také mluví.

Další kandidáti: Michonne, Negan, Tara Chambler

4. Nejhorší vývoj postavy: Ezekiel

Ezekiel bude přeci jen kralovat i u nás, nicméně v rubrice, za kterou by se neměl moc pyšnit. Letos měl tento král opravdu slabý vývoj, který se točil především kolem Carol, jež toho také moc nepředvedla, a Henryho. Jeho nekonečné pohádkové řeči už nejsou tak poutavé a ani jeho neustálé stížnosti a nesouhlas s druhými nejsou ideální (řeč je především o jeho chování v posledním díle). Zároveň se v letošní řadě ani moc neobjevoval.

Další kandidáti: Enid, Alden, Carol Peletier

5. Nejlepší nová postava: Alfa

Vůdkyně Šeptačů je sama o sobě poměrně protivná, nicméně Samantha Morton ji hraje excelentně, a proto si ji nejde nezamiloval. Letos byla mezi nováčky poměrně silná konkurence, ale nakonec jsme prostě museli vybrat Alfu.

Další kandidáti: Connie, BetaPes

6. Největší zvrat: Hranice

Šeptači se jako padouši předvedli opravdu ve velkém, a to především v patnáctém díle, ve kterém zabili celkem 10 postav. Ano, většina z těchto postav nebyla zrovna nějak výrazná, nicméně mezi nimi se nacházelo i několik hlavních charakterů. Komiksoví znalci tuto událost vyhlíželi, nakonec s ní byli velmi spokojeni, zbytek mohl jen žasnout.

Další kandidáti: smrt Ježíše, Rickův odchod, souboj Daryla a Bety

7. Nejvíce promarněná příležitost: Časové skoky

I když časové skoky, ke kterým došlo v deváté řadě, nakonec zapadly do příběhu, tak nám přišlo, že jich bylo v pouhé jedné sérii až moc. Letos došlo celkem ke třem časovým skokům, přičemž dohromady zahrnují více jak sedm a půl let. Na to, že děj prvních osm řad se odehrával během pouhých dvou let, je toto trochu moc.

Další kandidáti: netradiční finále, flashbacková epizoda, Loupežníci

8. To nejlepší na deváté řadě: Šeptači

Šeptači jako noví padouši nezklamali, naopak jsou slibnější než Spasitelé. Vůdce této skupiny hrají skvělí herci, filozofie a myšlení Šeptačů je samo o sobě zajímavé a do děje zapadli jako zadek na mísu. Moc se těšíme na jejich další působení.

Další kandidáti: Darylův vývoj, fungování seriálu i bez Ricka, kvalitní příběh

9. To nejhorší na deváté řadě: Všichni chtějí z kola ven 

Letošní řada neměla moc negativ, a proto tuto rubriku vyřešíme šalamounsky. Tentokrát bylo nejhorší dění kolem seriálu, tedy konkrétně dění týkající se herců. Andrew Lincoln a Lauren Cohan opustili seriál kvůli tomu, že v něm už nechtěli hrát, v další řadě nás čeká minimálně odchod Michonne, jejíž herečka se chce věnovat jiným projektům. Seriál prostě začíná trpět tím, že jede už moc dlouho. Snad ostatní herci setrvají a nebudou chtít odejít, pokud je k tomu nedonutí scénář.

Další kandidáti: netradiční finále, dění v Království, zbytečné usmrcení Ježíše

Foto: AMC

Diskuze /6

tominotomino

S nejlepší a nejhorší epizodou nesouhlasím. What Comes After byla určitě významná epizoda, ale celkově nebyla až moc zajímavá (skoro bych řekl jedna z těch horších v této řadě), Scars mi přišla teda lepší.

Co se týče vývoje postav, tak tam je to složité v tom, že ty postavy nedostávají pořádný prostor, proto ani nejsem schopný sám určit, čí vývoj byl nejlepší a čí nejhorší. Daryl tam sice často byl, ale jeho vývoj byl v podstatě jen v tom, že začal mluvit.

Nejlepší nové postavy jsou pro mě Connie a Yumiko. Alfa určitě zajímavá postava, ale strašně mě irituje to její šeptání, když není mezi opravdovými chodci. A Betu bych do této skupiny vůbec nedával, jelikož ten tam byl spíš jen jako osobní asistent Alfy, který ji oblékal a sundával masku a jednou se vydal po Darylovi a ostatních. Doufal jsem, že v tom výtahu umře.

Zvrat…hranice byla určitě zvrat, jen je škoda, že se o tom tolik mluvilo, že každý věděl, že to přijde.

Promarněné příležitosti, tak s těmi souhlasím. Šeptači jako celek se také povedli (jen nemusím jejich vůdce Alfu a Betu), a za nejhorší na řadě považuji smrt Ježíše.

webmaster
29.4.2019 | 18:44:06
sonulle
  1. Nejlepší epizoda: The Calm before
  2. Nejhorší epizoda: A New Beginning (mnohem horší epizoda než Scar)
  3. Nejlepší vývoj postavy: Daryl Dixon (další bych dala Eugen, Negan, Tara)
  4. Nejhorší vývoj postavy: Rosita (šeď a nuda), Gabriel, Michonne
  5. Nejlepší nová postava: Lydia, Yumiko, Connie, Alpha
  6. Největší zvrat: Hranice (odchod Ricka),

S ostatním souhlasím. Až na dění v království bylo mnohem zajímavější než v Alexandrii a možná i v Hilltopu. Já se bavila.

29.4.2019 | 20:41:14
RevoX_19

Jako největší zvrat bych rozhodně dal smrt Ježíše. I když hranici všichni vyhlíželi a bylo to fajn, smrt Ježíše byla nečekaná a tahle scéna konkrétně bylo představení Whisperers. Na hranici mi bylo líto snad jen Loupežníků :D

Nový showrunner se toho ujal pěkně. Líbí se mi ale, jak je hned po prvních pár minutách poznat, že „tohle dělal Gimple.“ Z dílů které dělal Gimple přímo srší absurdita a nesmyslnost, viz. naprosto zbytečná smrt Ricka. Když měl odejít, mohlo to být jinak, lépe, aby jeho smrt nebyla tak stupidní.

#4 sonulle
29.4.2019 | 21:04:02
sonulle

#3 RevoX_19: Rick žije, odletěl vrtulníkem s Jadise. Mají o něm být tři filmy.

#5 RevoX_19
1.5.2019 | 23:17:03
RevoX_19

#4 sonulle: Nic to na mém komentáři nemění. Rick asi neodpálil most s myšlenkou " určitě pro mě přiletí vrtulník "

2.5.2019 | 15:46:45
GamerMaknae

# Xavik U 5. Nejlepší postava Alfa je v první chyba ve slově nezamilovat je tam nezamiloval

3.5.2019 | 16:29:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E02: We Are the End of the World

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v našem článku. Nebo se rovnou podívejte na trailer

Reklama

Nejlepší epizody desáté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás