The Walking Dead (Živí mrtví) Živí mrtví 13: Těžká cesta zpět

Živí mrtví 13: Těžká cesta zpět

Živí mrtví 13: Těžká cesta zpět

Třináctý svazek komiksu ze světa Živých mrtvých, který obsahuje čísla 73 až 78. Rickova skupina přebírá vedení nad Alexandrií.

10.2.2019

Základní informace

Původní název: Too Far Gone
Český název: Těžká cesta zpět
Autoři: Robert Kirkman, Charlie Adlar, Cliff Rathburn
Rok vydání: 2010
Rok vydání v Česku: 2015
Země vydání: USA
Počet stran: 132
Český vydavatel: Crew
Překladatel: Martin D. Antonín
Pořadí v sérii: Třináctý svazek
Předcházející dílo: Život mezi nimi
Následující dílo: Není úniku
Hlavní postavy: Rick, Carl, Andrea, Glenn, Sophia, Morgan, Maggie, Michonne, Abraham, Rosita, Eugene, Gabriel, Douglas, Regina, Spencer, Aaron, Eric, Heath, Denise, Scott, Tobin, Olivia, Nicholas, Pete, Jessie, Ron, Bruce, Holly, Derek

73. číslo

Nové ráno v Alexandrii. Tobinova parta vyráží na stavbu nového plotu i s nováčkem Abrahamem. Zatímco jsou ve zbrojnici, Glenn nepozorovaně odemkne okno. Scottův stav se zhoršuje a Abraham se seznamuje s pracovní četou. Glenn s Rickem úspěšně ukradnou zbraně. Na stavbě se objeví chodci, ale Tobinův plán způsobí, že je Holly v ohrožení. Abraham ji však zachrání.


74. číslo

Abraham začne rozkazovat a pokračuje se s prací. Andrea mezitím nesouhlasí s tím, že má Rick zbraně. Douglas si promluví s Tobinem, který se vzdává velení nad stavební partou, protože pod Abrahamem se jim vede mnohem lépe. Po pár dnech je nová část plotu hotova a lidé se můžou nastěhovat. Alexandrie získala kostel, kde může Gabriel pokračovat ve své práci. Michonne nastupuje jako Rickova pomocnice a Glenn s Heathem vyrážejí pro léky, protože Scott je na tom opravdu zle. Gabriel prozře a jde varovat Douglase před Rickovou skupinou.

75. číslo

Gabriel se snaží říct Douglasovi, jací jsou to zvrácení lidé, ale ten ho neposlouchá a pošle ho pryč. Ráno se Rick na pochůzce seznamuje s Petem, ale něco mu na něm nesedí, a tak do toho začne šťourat. Glenn s Heathem dorazili k lékárně, ale ulička je obklopena chodci. Z jednoho domu pak vyjde skupinka a jednoho ze svých lidí hodí mezi chodce, aby mohli uniknout. Oni dva toho využijí a dostanou se do lékárny. Rick se dozví, že Pete občas bije Jessie, ale Douglas nic nedělá, protože Pete je doktor. Rick zasahuje a zmlátí Petea natolik, že musí zakročit Douglas. Pak Ricka uzemní Michonne.

76. číslo

Rick si uvědomuje, že to přehnal. Jde na ošetřovnu, kde mu Douglas řekne o Davidsonovi – muži, který vedl Alexandrii, ale zneužíval toho, a tak ho jeho nejlepší přítel Douglas vyhostil ven, kde zemřel. Zároveň Rickovi řekne, že nechce udělat něco podobného znovu. Poté však dovolí mít Rickovi zbraň. Andrea jde poprvé na hlídku na blízkou zvonici. Glenn s Heathem se vracejí, ale skupinka z města slyšela jejich motorky. Rick se vrací domů, kde začne volat s Lori, přičemž je přichycen Carlem.

77. číslo

Rick se mu to snaží vysvětlit, ale Carl si myslí, že je blázen. Andrea se vrací z hlídky a Spencer ji zve na večeři. Glenn s Maggie mají manželské potíže. Scott i přes nové léky nakonec umírá, zatímco Pete ve svém novém domě zuří. Když pochovávají Scotta, tak se najednou objeví Pete s nožem v ruce a chce zabít Ricka, v amoku však zabije Douglasovu ženu Reginu. Rick ví, co musí udělat, a Douglas mu dává svolení. Rick zastřelí Petea, což však uslyšela skupinka z města, kterou to navedlo na správný směr.

78. číslo

Rick jde říct Jessie, co se stalo, a té se uleví. Pak přemlouvá Douglase, aby udělali pohřeb taky pro Petea, a to kvůli jeho rodině. Andree to moc připomíná Dalea a jde raději na zvonici. Uprostřed obřadu zazní výstřel. Před bránou stojí Derek, vůdce skupiny, který chce dovnitř. Jejich skupina je připravena bojovat a na Ricka míří červená tečka. Na Andreu je ale spolehnutí, zabije ostřelovače a následně začne přestřelka, při které je Derekova skupina ihned pobita. Chodci z blízkého okolí už taky vědí, kam mají jít. Když je po všem, zlomený Douglas dává velení nad Alexandrií Rickovi.

Nezapomeňte tento svazek komiksů ohodnotit, pokud jste ho četli. Za zpracování tohoto profilu děkujeme našem odborníkovi na komiksy, @orimu.

Foto: Image Comics

  • 0-81488c18d7a29f3ad1096022488cac15.jpg
  • 73-4298fed25a728185dba97028bee8ea66.jpg
  • 74-3dfc0b4d528c5c08fedf0da29a1b0886.jpg
  • 75-4e8c78d326341cc0dcba60151d5b1472.jpg
  • 76-233a4689a7cab72fb7dd264ed6106c13.jpg
  • 77-ee9e4150aa0937cbd01fd7446816d779.jpg
  • 78-deade3a7df63769f71492879c2febf9d.jpg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E03: Ghosts

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v našem článku. Nebo se rovnou podívejte na trailer

Reklama

Nejlepší epizody desáté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás