The Walking Dead (Živí mrtví) Živí mrtví: Pád Guvernéra 2

Živí mrtví: Pád Guvernéra 2

Živí mrtví: Pád Guvernéra 2

Čtvrtá kniha odehrávající se v komiksovém světě Živých mrtvých, která sleduje konflikt mezi Woodbury a věznicí.

10.11.2019

Základní informace

Původní název: The Fall of the Governor 2
Český název: Pád Guvernéra 2
Autoři: Robert Kirkman, Jay Bonansinga
Rok vydání: 2014
Rok vydání v Česku: 2014
Země vydání: USA
Počet stran: 304
Český vydavatel: Baronet
Překladatel: Dana Chodilová
Pořadí v sérii: Čtvrtá kniha
Předchozí dílo: Pád Guvernéra 1
Následující dílo: Zkáza
Hlavní postavy: Guvernér, Bruce, Gabe, Lilly, Bob, Austin


1. část: Bojiště

Z kouta vyběhne Penny a chystá se zaútočit, a tak ji chce Bruce zabít. Guvernér se najednou probere a zakáže mu to. Bruce běží dolů pro Boba a přikáže mu, aby Guvernéra zachránil. Guvernérova nepřítomnost začala ostatní zneklidňovat, a tak se Lilly s Austinem pustili do pátrání. Tam, kde Martinez pomohl ostatním utéct, pak našli proměněného doktora Stevense. Lilly pak zašla za Gabem a ten ji nakonec odvedl za Guvernérem, o kterého se staral naprosto střízlivý Bob. Bez Martineze se hlídky začaly flákat a do Woodbury se dostali kousáci, avšak Lilly s Gabem a Brucem dali věci rychle do pořádku a Lilly se stala prozatímním vůdcem města. Po týdnu se nakonec Guvernér probral. Když už byl skoro zotavený, tak řekl Lilly pravdu o Martinezově útěku a poslal ji najít ho. Lilly s Austinem, Gabem a Davidem Sternem ho následně našli jako kousáka na jedné louce, a aby měl Gabe důkaz, usekli mu hlavu. Guvernér pak v aréně pořádá setkání, kde místní poprvé zjistí, co se s Guvernérem stalo, jak do města přišli cizinci, které Guvernér s radostí uvítal, jenže oni ho zmrzačili, zabili doktora Stevense a v noci před bránou nechali Martinezovu hlavu.


Lidé zuří a Guvernér je přesvědčí, že jedinou jejich obranou je zaútočit jako první, jenže nejdřív musejí najít věznici, kde ty zrůdy žijí. Znechucená Lilly odchází, pak si s ní ale Guvernér promluví a ona uzná, že má pravdu. V noci je ale Lilly špatně a když začne krvácet, zajde s Austinem za Bobem, který jí oznámí že potratila. Guvernér si zatím uklízí byt, když přijde Gabe s tím, že od stanice Národní gardy se valí oblak kouře. Guvernér se tam s ním vydává, avšak u blízkého obchodu najdou své muže mrtvé. Mezi nimi je i Bruce, který ještě stihne říct, že to byli lidé z věznice. Guvernér pak přikáže Gabeovi, ať se nevrací, dokud tu věznici nenajde. Lilly, poháněná vztekem, se připravuje na boj, zatímco se Gabe vrací. Konečně našli věznici, ovšem Guvernér chce pár týdnů počkat, aby si její obyvatelé mysleli, že jsou v bezpečí. Mezitím se všichni připravují na nadcházející válku. Po pár týdnech Guvernér oznámí Lilly, že ráno vyrážejí.

2. část: Odbíjení soudného dne

Ráno, ještě za tmy, se Guvernér rozloučil s Penny a dal ji na starost Bobovi. Pak asi třicet bojeschopných lidí vyrazilo na věznici, přičemž Woodbury nechali téměř bez obrany. Pak za svítání se Guvernérova armáda dovalila ke věznici a začala pálit na kousáky. Guvernér pak chtěl po jejích obyvatelích, aby se vzdali, ovšem jako odpověď ho zasáhla kulka do ramene. On však měl Rickovo vězeňské brnění, a proto, když se vzpamatoval, začala přestřelka. Pořád je ohrožovali kousáci, a tak je přejeli tankem a pokračovali v palbě. Ovšem nešlo to podle Guvernérova plánu a nakonec se museli stáhnout, i když si Lilly všimla, že se jim podařilo zasáhnout onoho Ricka, který tohle všechno zavinil.

Po pohřbu mrtvých Guvernér nařídil Gabeovi a několika dalším, aby hlídkovali v okolí. Ty pak přepadla Michonne s Tyreesem. Michonne utekla, avšak podařilo se jim zajmout Tyreeseho a získat její katanu. Gabe pak Guvernérovi zalhal, že Michonne zabil, a on se vydal vyslýchat zajatce. Ráno se pak s Gabem rozhodl vydat do vězení, a použít Tyreeseho jako páku při vyjednávání. Z vězení však nepřišla žádná odpověď, a tak mu Guvernér usekl hlavu katanou. Po návratu do tábora zalhal, že Tyreeseho zabili jeho vlastní lidé, a nařídil finální útok. Najednou se však za Guvernérem objevila Michonne.

Strhla se přestřelka, Guvernér jen o vlásek unikl smrti a Michonne zmizela v lese. Všichni pak vyrazili znovu na věznici. Tentokrát byli obyvatelé věznice připravení a začali střílet jako první. Po chvíli explodoval granát a několik lidí z Woodbury bylo okamžitě mrtvých. Naštvaný Guvernér začal nadávat Gabeovi, když mu najednou proletěla hlavou kulka, kterou vypálila žena stojící na karavanu, jenž se tam zničehonic objevil. Na rozkaz Guvernéra to do něj jeden z mužů napálil autem. Jeho lidé ovšem pořád padali jako mouchy, a tak Guvernér vylezl do tanku a prorazil ploty. Strhla se palba, Guvernérovi se podařilo zastřelit nějakou ženskou. Pak se palba soustředí na nějakého starce s mladým klukem, který je zabit. Guvernér si všimne utíkajícího Ricka s rodinou a taky tu zrádkyni Alice, která je kryje. Když ji zabije, nařídí Lilly, aby se postarala o Ricka. Ta si všimne, že žena nese bombu, a tak na ni vypálí. Guvernér pak zastřelí toho starce, který se vzdal. Pak si všimne, že Lilly má nějaký problém, a proto vyrazí k ní. Zpod těla mrtvé ženy vykukuje dětská ručička. Lilly najednou strčí Guvernérovi do pusy svou zbraň.

3. část: Pád

Jsou přerušeni kousáky, kteří se hrnou dovnitř provaleným plotem. Guvernérovi se podaří vysmýknout a začne zbylé přeživší komandovat, avšak pak ho Lilly střelí do hlavy a jeho tělo odkopne mezi kousáky, což je na chvíli zaměstná. Lilly, Austin a pět zbylých obyvatel Woodbury se pak ukryje uvnitř vězení s minimem nábojů. Rozhodnou se počkat do rána, až se kousáci uklidní. Lilly pak zjistí, že je Austin pokousaný. Na amputaci je ovšem už pozdě. Ráno se proto Austin navrhne, že odláká kousáky, aby oni mohli uniknout. Plán vyjde, kousáci se vydají za Austinem, kterého nakonec obklopí a sežerou, a Lilly s ostatními se dostanou do náklaďáku a vrátí se do Woodbury.

To je ovšem v plamenech a obklíčeno padesátkou kousáků. S jejich pomocí je všechny zabijí a uhasí požár, a pak Lilly všem řekne, co se stalo. Lilly by ráda udělala z Woodbury příjemné místo k životu beze strachu, a proto si ji místní obyvatelé zvolí za svou vůdkyni. Z arény jsou odstraněny všechny stopy bojových zápasů a kousáci určení k zápasům jsou zabiti. Bob se pak svěří Lilly ohledně Penny a společně ji zabijí. Lilly pak také postřílí hlavy v Guvernérových akváriích. Po symbolickém pohřbu se před branou zastaví auto, ze kterého vystoupí otrhaná rodinka. Lilly ji s úsměvem přivítá ve Woodbury.

Nezapomeňte tuto knihu ohodnotit. Za zpracování tohoto profilu děkujeme našem odborníkovi na komiksy, @orimu.

Foto: Image Comics

Diskuze /2

Batiatus

Kedysi som čítal, že seriálová Andrea sa mala pôvodne stať vodkyňou Woodbury. Napadlo ma či jej neplánovali napísať príbeh podobný knižnej Lilly. Cudzinka čo príde do Woodbury. Stane sa jeho plnohodnotnou členkou. Nakoniec odhalí guvernérovu pravú tvár. Zabije ho a sama stane vodkyňou Woodbury.

#2 ori
10.11.2019 | 14:24:26
ori

#1 Batiatus: S tým máš pravdu, to by mohlo byť zaujímavé.

10.11.2019 | 17:21:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E06: Bonds

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v našem článku. Nebo se rovnou podívejte na trailer

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás