The Walking Dead (Živí mrtví) Živí mrtví: Vzestup Guvernéra

Živí mrtví: Vzestup Guvernéra

Živí mrtví: Vzestup Guvernéra

První kniha odehrávající se v komiksovém světě Živých mrtvých, která sleduje minulost Guvernéra.

20.10.2019

Základní informace

Původní název: Rise of the Governor
Český název: Vzestup Guvernéra
Autoři: Robert Kirkman, Jay Bonansinga
Rok vydání: 2011
Rok vydání v Česku: 2012
Země vydání: USA
Počet stran: 344
Český vydavatel: Baronet
Překladatel: Jan Halíř
Pořadí v sérii: První kniha
Následující dílo: Cesta do Woodbury
Hlavní postavy: Philip, Brian, Penny, Bobby, Nick, David, Tara, April


1. část: Dutí lidé

Pár dní po začátku apokalypsy se v opuštěném sídlišti Wiltshire usadila skupinka pěti přeživších: Philip Blake se svou dcerou Penny a bratrem Brianem a dva Philipovi kamarádi Bobby a Nick. Zastavili se tam cestou do Atlanty a rozhodli se na chvíli usadit a odpočinout si. Po pár dnech Bobby zemřel na pokousání a kolem plotu jejich domu se začalo hromadit stále víc mrtvých, a tak se rozhodli odejít. Před bránu pak Brian umístil varovnou ceduli pro kohokoliv, koho by napadlo, že je Wiltshire dobrým útočištěm. Cestou do Atlanty byli silnice stále častěji ucpané, a když jim auto zapadlo, museli jít pěšky. Téměř u Atlanty je začali pronásledovat mrtví, a tak se ukryli v autoservisu. Tam našli velké SUV, ve kterém druhý den vyrazili do Atlanty, aby v něm našli uprchlické centrum. Když se tam však konečně dostali, zjistili, že je celé město zaplaveno nemrtvými.


2. část: Atlanta

Mrtví je začali ze všech stran obkličovat, a tak Philip dupl na plyn a začal si jimi razit cestu. Nakonec se přes ně dostali, jenže nabourali a museli auto opustit. Jak běželi ulicemi, všimli si, že z blízkého domu na ně někdo mává. Žena se jim představila jako April, a pozvala je k sobě do bytu, kde na ni čekala její sestra Tara a otec David. Do večera překonali vzájemnou nedůvěru a ráno se Philip s Brianem a Nickem rozhodli vyčistit horní patra od kousáků, jak začali nemrtvým říkat. Tam také Brian zabil svého prvního kousáka. Pomalu jim začaly docházet zásoby, a tak se Philip s April vydali do blízkého obchodu. Po jejich úspěšném návratu však David odpadl a v noci zemřel, což obě sestry těžce nesly. Všechny však šokovalo, když se pak David proměnil a málem dostal Taru, než ho Philip zabil.

Jak dny plynuly, sestry truchlily, Penny byla pořád veselejší, Philip se zakoukal do April a Nick vyrobil lávku, kterou se dostal do sousední budovy a pak ještě dál. Jednoho dne vzal Philip April na výpravu, a tam se s ní začal líbat. Pak se to ale zvrtlo a April prosila Philipa, ať přestane, jenže ten se už neovládal a znásilnil ji. Beze slova se oba vrátili do bytu. Druhý den ráno našel Philip všechny jejich věci přede dveřmi, a Tara je se zbraní v ruce vyhnala. V hustém dešti se jim podařilo dostat do prodejny motorek, kde si dvě osedlali a vyrazili na venkov, pryč z Atlanty.

3. část: Teorie chaosu

Jeli celý den, až k večeru nalezli opuštěnou vilu, kterou zabezpečili. Brian měl cestou pocit, že je někdo sleduje, ale Philip to zavrhl. Ve vile prožili poklidné dva týdny, až je jednou v noci přepadla skupinka narkomanů, která chtěla vilu pro sebe. Philip s nimi vyjednal, že můžou odejít, ale jakmile vešli do lesa, začali po nich střílet. Philip chtěl získat vilu zpátky, a proto přikázal Brianovi, ať ochrání Penny, zatímco on s Nickem vyrazili do boje. Pak je ale jeden z útočníků našel a broky zasáhly Penny. Na poslední chvíli ho Philip zastřelil, jenže už bylo pozdě a Penny zemřela. Philip si pak vybil zlost na Brianovi, kterého zmlátil do bezvědomí.

Následující dny trávil Brian zotavováním, zatímco Philip každý den chodil za přeměněnou Penny, kterou přivázal v lese ke stromu, a taky chodil do stodoly mučit zbylé dva přeživší ze skupiny útočníků. Nick byl Philipem stále více znepokojen, a tak jednoho dne jeho oběti zastřelil. Philipa tam už nic nedrželo, a proto se druhý den všichni sbalili a odjeli, a to i s Penny v kufru. Auto se jim porouchalo, a tak pokračovali pěšky, až došli do městečka Woodbury, kde jeho obyvatelé právě stavěli barikádu. Nově příchozí jim byli ukradení, což jim vyhovovalo, a jednou v noci Philip přivedl do jejich bytu Penny, kterou předtím nechali v lese za městem. Jednou v noci se Philip vrátil i s kbelíkem plným lidských ostatků, a začal Penny krmit. Na Nicka to už bylo dost a chtěl odejít, ale Brian ho přemluvil.

Brian se seznámil s doktorem Stevensem i s Gavinem – vojákem toužícím po moci, který ve městě začal rozkazovat. Když se však večer vrátil domů, našel Nicka, jak si bere zbraň a odchází do lesa, a tak se vydal za ním. Našli Philipa, jak svazuje mladou dívku. To už bylo na Nicka dost a vystřelil, přičemž je oba zabil. Brian bez váhání zase zastřelil Nicka, a pak se musel schovat před kousáky. Když odešli, šel do jejich bytu, kde celé dva dny bez hnutí jenom koukal do akvária. Když se konečně vzpamatoval, vyrazil do města, kde Gavin právě všechny svolal a začal jim rozkazovat. Když poslal své dvě gorily pochytat lidi, kteří utekli, Brian vytáhl zbraň a vyprázdnil do něj zásobník. Brianovi se představil muž jménem Martinez, který se ho zeptal na jméno. Ten mu na to řekl: „Philip Blake.“

Nezapomeňte tuto knihu ohodnotit. Za zpracování tohoto profilu děkujeme našem odborníkovi na komiksy, @orimu.

Foto: Image Comics

Diskuze /1

Leon

Knihu jsem četl a je úžasná, rozhodně nejlepší z celé ty série o Guvernérovi…

21.10.2019 | 16:33:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v jeho samostatné stránce

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nejlepší epizody desáté série

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás