The Walking Dead (Živí mrtví) Negan ukázal, čeho všeho je schopen

Negan ukázal, čeho všeho je schopen

Negan ukázal, čeho všeho je schopen

Ač se šestý díl zaměřil na Taru a novou skupinu přeživších, tak i přesto se epizoda týkala i Negana a jeho Spasitelů. Díky přímořské komunitě konečně víme, čeho všeho je Negan schopen.


20 0
1.12.2016

Negan a jeho Spasitelé měli co do činění i se skupinou, která nyní žije kousek od oceánu. Tato přímořská skupina před nimi uprchla poté, co jim Negan udělil trest. Negan nechal pozabíjet všechny muže z této skupiny a zároveň zabil i všechny děti, které měly nad 10 let.

Tato informace je skutečně zdrcující. Pokud se nad tím zamyslíte, tak zjistíte, že to, co Negan udělal Rickově skupině, je v porovnání s tím, co udělal přímořské komunitě, téměř nic. Nejenom, že Negan nechal povraždit velký počet mužů, ale zároveň svolil k zabití dětí.


(Satelitní stanice, kterou Rick a jeho skupina vystříleli. Foto: AMC)

K této věci se váže i jedna teorie. Když Rick vedl svou skupinu v epizodě Not Tomorrow Yet do odlehlé základny Spasitelů, tak v jedné místnosti se na stěně nacházely fotografie, na kterých byly vyfoceny Neganovy oběti. Víme, že Negan má mezi Spasiteli muže, který fotografuje všechny Neganovy oběti, aby pak Negan mohl tyto fotografie využít ke zlomení možných nových Spasitelů. Viděli jsme to například ve třetím díle The Cell, kde byla fotka s Glennem „použita“ ke zlomení Daryla.

Muž, který měl na satelitní stanici vyvěšené fotografie na zdi, mohl patřit k přímořské komunitě lidí. Negan ho mohl přivést do Svatyně, kde ho zlomil, díky čemuž se z něj stal jeden ze Spasitelů. Ten pak mohl operovat v odlehlé základně, kterou Rick a ostatní vystříleli. Zde si tento muž mohl vyvěsit fotografie, které by mu připomínaly, co se stalo. Mohl tak Rick zavinit smrt bývalého člena přímořské komunity přeživších?

Diskuze /19

Stardos

Ale oni je dali do řady a zastřelili. Takže nevím, jaký efekt by měly ty fotky na toho člena, když nikdo z Oceanside po hlavě od Lucille zřejmě nedostal. Spíše by to mohl být někdo z Království, těch osm členů, co umřelo nebylo zřejmě zabito chodci

1.12.2016 | 18:24:33
ZvacA

Opět tvůrci seriálu začínají brát problematiku charakteru z předlohy stylem sere pejsek. Jakoby nestačilo, jak finálně pohnojili jednookýho mamlasa, co měl jakože připomínat Guvernéra.

Negan nemá být sice žádnej svatoušek a vliv si skutečně vynucuje cukrem a bičem, ale taky to není magor. Navzdory jeho na první pohled cynickýmu máchání pálkou a bezúčelné dominance spočívá síla jeho nátury i v tom, že by měl mít k věci všech pět pohromadě a chovat určitý zásady. Že mu není cizí sejmout adolescenta seriál sice už naznačil v minulé sérii a v jiném kontextu něco podobného předloha zná taky, ale že by systematicky měl zlikvidovat všechny nad 10 let z jiné komunity je tvůrčí lejno z jejich už tak žumpního šuplíku, sloužící snad jen k tomu, jak zajistit aby Grimas´s vypadaly ve velkém finále jako fakt správná ruka spravedlnosti.

#4 Stardos #7 badyvlasim #15 Wyrrgy
1.12.2016 | 18:26:58
danho123

Lepšia otázka je prečo im zabili všetkých mužov ( nespomínam si či to bolo spomenuté). Ked Rick im zabil cez 20 ludí tak čo museli urobiť oni? A dozvedeli sme sa že Negan terorizuje všetkých na okolí tak prečo mám pocit že má niečo spoločné z Vlkmi?

1.12.2016 | 18:51:07
Stardos

#2 ZvacA: Jako o tomhle se dá ale třeba diskutovat. Má vůbec Negan na svědomí tuto komunitu? Byl to on, kdo to nařídil, a nebo někdo jiný? Taky mi tohle nepřijde jako styl Negana. Ví vůbec Negan o Oceanside? Třeba to ještě bude mít nějakou dohru, takže bych to neodsuzoval hned ze začátku

#5 ZvacA
1.12.2016 | 18:52:10
ZvacA

#4 Stardos: Obávám se, že tvůrci tohoto seriálu jsou na podobné příliš simplicitní…

ale co by ne, možná překvapí

#6 Sheela
1.12.2016 | 18:59:42
Sheela

#5 ZvacA: no ano… možná můžeme diskutovat o tom, zda to nařídil Negan (mohl to být nějaký poskok… něco jako SImon (pokud si nepletu jméno) dostal teď do državy Hilltop aby se o něj postaral.

Ale jinak jedna z těch amazonek, jasně řekla, že to byli spasitelé, kdo jim to udělal, stejně jako byli spasitelé ti, kterým Tařini lidé vybili jen jednu ze základen.

1.12.2016 | 19:08:58
badyvlasim

#2 ZvacA: presne presne presne

1.12.2016 | 19:49:37
Leon

Scénář seriálu je děravý jak cedník, občas jim to docela ujede, čehož je dokladem tato epizoda. Proč by proboha Negan zabil všechny muže i děti nad 10 let a ponechal tam jen ženy a ještě jim dovolil nechat zbraně? Taková skupina by mu byla k ničemu, neproduktivní jeho terminologií, a nechat naživu skupina několika desítek žen, jimž zabil muže a děti, a tak ponechat ve hře logickou krevní mstu, jež by musela přijít, je opravdu hloupé. Ne tohle by Negan nevymyslel. To vymysleli jaloví scénáristé. A to, jak Tara zahlédla Chodce podobného vzhledu jako Heath, tak to byl laciný vtípek, který tam byl za 7 sérií už několikrát.:D

1.12.2016 | 20:42:17
ori

Mňa dostalo, ako sa najprv strachovali, že im nevystačí benzín na návrat, a čo budú robiť? A potom to Tara v pohode dala pešo :D

#18 Sapphire1977
1.12.2016 | 21:01:51
Kafka Tamura

Mně se zase líbilo Tařino doublehug s mrtváky na mostě před tím, než z něj spadla. Zombie dvojnice Heatha nemalý trapas.

Pro komiksáky… Byla někdy ukázána Neganova minulost? Co dělal před nákazou a jak se dopracoval ke své nynější podobě? Jednoduchou odpoveď pls, žádné spoilery a detaily. Ptám se jen, jestli to očekávat. Díky.

#12 stadak #14 dameo
1.12.2016 | 22:56:53
C4death

Tenhle dil byl docela nuda a presne jak bylo receno vise, pribeh deravy jako cednik. Jinak diskuze jestli je Negan magor je docela zbytecna, je to magor vsech magoru :D

1.12.2016 | 23:38:40
stadak

#10 Kafka Tamura: Negan byl určiě neurochirurg

1.12.2016 | 23:42:52
tom99

Jestli náhodou není bývalým členem té přímořské skupiny ten kníráč od Spasitelů, co nedávno vyjednával s Gregorym…

webmaster
2.12.2016 | 0:01:00
dameo

#10 Kafka Tamura: Momentálně vychází speciální komiks o Neganově minulosti. Vím, že jsi psal, že nechceš spoilery, ale kdyby jsi chtěl vědět, čím se Negan před apokalypsou živil, stačí kliknout na spoiler.

V komiksu byl učitelem a trenérem sportovních her na střední škole. Nejspíš i z toho důvodu používá jako svou zbraň baseballovou pálku, kterou pojmenoval po své zesnulé ženě. :-) Mimo to si přivydělával jako prodejce aut.

2.12.2016 | 0:40:41
Wyrrgy

#2 ZvacA: Tohle sem asi nečetl :) v kontextu tohoto članku : http://www.edna.cz/…alking-dead/

Se pan Kirkman autor komiksu podílí i na seriálu, a jelikož víme jak velké příběhové změny sou v obou mediích. Předpokládám, že si pan Kirkman nějakou tu zmenu u Neganova charakteru odsouhlasil či dokonce vymyslel sám.

Nemá cenu tada na to nadávat :)

2.12.2016 | 16:35:36
ZvacA

On pan Kirkman je především pitomec, co si s oblibou nestojí za svým autorstvím a nápady. Tudíž nepřekvapuje, že je pro něj seriál tak trochu alternativní experiment pro věci, na které v předloze z jeho nejrůznějších popudů nedošlo nebo proběhly v jinačím tónu, kdy měl zrovna chvilkovou múzu a kterou po týdnech nepopřel.

Jak dalece nad seriálem již v této chvíli stále dohlíží jinak než symbolicky se opravdu neodvážím hádat. Stačilo mi, když pod jeho supervizí ve svém jménu zazdil potenciál nápadů pro první a druhou řadu, protože měl pocit, že se mu příliš na jeho dítko v podobě komiksu šahá, načež následně pustil do seriálového éteru takovou zhovadilost jako byly epizody s jinak v předloze výborně vykresleným Guvernérem. Takové změny mu už zas etolik nevadily. To je pak těžké, co od takového čekat. Ale pravda, kývnul-li na to, že udělá z ústřední postavy pouhou vyšinutou figurku pro potřeby diváctva vidět spíše Grimasa se akčně grimasit, potom se skutečně nedá nic namítat.

3.12.2016 | 1:30:45
Jhkanus

srovnávat postavy seriál vs komiks je těžké. Všichni jsou jinačí, než v předloze a zvláště Rick, je v seriálu jinačí. To, že si jede seriál po svém víme, postavy jiné, příběhy jiné, tedy nelze úplně čekat, že by Negana zachovali. Když si to vezmete, tak seriál nám vykresluje Negana jako velko padoucha a nelidu a Guvernéra nám vykreslil jako pošuka a diktátora, ale zdaleka né takého nelidu, kdy zrovna v komiksu byl guvernér vysloveně totální magor o proti seriálu, kdy si myslím, že na něj pošahaností Negan v komiksu neměl. Naopak, Negan v komiksu je spíše za velice dobrého stratéga, co udržuje moc šikovně strachem a silou, ale i šikovnou diplomacií, kdy má vše i docela dobře připravené a ohlídané. Zatímco seriál se ho snaží vykreslit jen prostě jako vyšinutého padoucha toužícího po moci, kdy ale pak nedává moc smysl to, z jakého důvodu ho nasledují ostatní, co je vlastně pravím cílem Negana a proč ho nikdo ještě nesesadil. To třeba seriál vubec tuto logiku nezvládá. I když seriál toho nezvládá teda mnohem-mnohem více.

3.12.2016 | 12:22:20
Sapphire1977

#9 ori: ved ona tam nedošla naspäť za 5 minút ako na obrazovke, ako vieš že jej tá cesta netrvala 3 týždne?

#19 Batiatus
3.12.2016 | 15:45:20
Batiatus

#18 Sapphire1977: Tak že Carl s Jesusom nepôjdu schovaný v dodávke 3 týždne do Svätyňe ale viem že ma asi nepochopíš :D

4.12.2016 | 7:40:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Reklama

Nepřehlédněte

Co nás čeká v osmé řadě?

Co nás čeká v osmé řadě?

Sedmá série The Walking Dead je za námi a nás teď čeká dlouhé, minimálně půlroční, čekání. Pojďte se podívat na to, čeho bychom se měli v osmé řadě dočkat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás