The Walking Dead (Živí mrtví) Proč se Robert Kirkman rozhodl vydávat komiks barevně?

Proč se Robert Kirkman rozhodl vydávat komiks barevně?

Proč se Robert Kirkman rozhodl vydávat komiks barevně?

Tento měsíc začíná znovu vycházet komiks Živí mrtví, ovšem barevně a po dvou číslech měsíčně. Proč se k tomu jeho tvůrce odhodlal? Přečtěte si jeho kompletní vyjádření.

10 1
23.10.2020

„Přečti to znovu.“

Tohle jsou poslední slova, která zazněla na konci posledního čísla. Nebudu říkat, kdo je řekl ani na co odkazují, ale to je jejich znění. Když jsem je psal, chtěl jsem, aby byli takovou metaforou. Dodávají příběhu emoční stránku, ale také mají skutečný význam ve skutečném světě. Teď, když jste přečetli celý komiks a víte k čemu bude směřovat a jakou emoční odezvu ve vás vyvolá, máte jiný pohled na to, co čtete. Cesta se teď bude zdát jiná. Pro mně to byl vždy příběh o naději, ale nečte se to tak, když nevíte, jak to skončí. Takže teď můžou čtenáři vidět celý příběh tak, jak sem ho celou dobu viděl já.


Takže, proč jsme tady? Proč byl komiks vůbec černobílý původně? Hlavní důvod je ten, že když to před sedmnácti lety začalo, byl to můj šestý komiks, a žádný z nich neměl víc jak šest čísel. Invincible začal vycházet deset měsíců předtím a nebylo jasné, jestli se dostanu přes číslo dvanáct. Také je výtisk černobílého komiksu levnější, a tak jsem si byl jistý tím, že díky tomu zvládnu těch šest čísel, když budu mít štěstí tak dvanáct. To byla jiná doba.

Kromě toho, Noc oživlých mrtvol, první zombie film George Romera, ten, co dostal zombie do světového povědomí, byl černobílý. Tento komiks měl být původně také jakýmsi pseudo pokračováním filmu, dokonce se měl i stejně jmenovat. Takže se zdálo přirozené, aby byl černobílý.

Poslední důvod… krev. Tento příběh je hrozně krvavý, občas skutečně brutální. A i když já sám to nechápu, někteří lidé si myslí, že je to zarážející. Navzdory tomu, že hrozně miluju krváky, nechci, aby všechna ta krev zastínila emoční základ scény, a tak jsem věřil, že když bude komiks černobílý, bude více vynikat ta emoční stránka než ta červená.

Tak proč to tedy bude vycházet barevně? Je několik důvodů.

Za ty roky tu byl nespočet scén, které jsem chtěl vidět barevně, u kterých jsem cítil, že by měly větší dopad a hloubku, kdyby byly barevné. Občas jsem myslel na to, že některé scény nebo čísla bych udělal barevně, ale to by byla chyba.

Když začal vycházet seriál, mnohokrát jsem slyšel od fanoušků, že by si chtěli přečíst komiks, ale černobílá barva byla bariéra, přes kterou se nedokázali přenést. Některé lidi také černobílé komiksy nezajímají.

Hlavní důvod je ale ten, že když teď příběh skončil, tak je to skvělý způsob, jak otevřít dveře novým čtenářům. Navzdory nedávné novince o konci seriálu, The Walking Dead bude s největší pravděpodobností v televizi ještě roky, nebo i desetiletí, a to díky připravovaným příběhům a novým seriálům z tohoto světa. To je úžasná příležitost prezentovat kouzlo komiksu a obohatit tohle médium, které tak milujeme. Také navzdory tomu, že komiks je designován tak, aby se dobře četl v jakémkoliv formátu, myslím, že formát jednotlivých čísel, který mi umožňuje ukončit každé číslo velkým cliffhangerem a čtenáře tak ještě více ponořit do děje a také je trochu potrápit, je ideální. Proto neplánuji vydávat barevný komiks v jiném formátu. Jestli ho chcete číst barevně, musíte si kupovat jenom jednotlivá čísla, ne celé svazky nebo kompendia.

Také mi to dává příležitost pracovat s úžasnými lidmi.

Dave McCaig byl dlouho můj oblíbený komiksový umělec. Jeho práce mě vždy uchvátí, bez ohledu na to, koho vybarvuje. Vidět svět jeho barvami je vážně úžasný pohled. Zatímco tohle píšu, už má hotových skoro 100 čísel (dělá na tom už čtyři roky), a musím vám říct, že je to úžasné! Kresba Tonyho Moorea a Charlieho Adlarda nikdy nevypadala lépe. David Finch bude dělat obálky na všechna čísla, někdy jenom upraví původní obálku do jiné podoby, někdy přijde s něčím úplně novým. Julian Totino Tedesco zase na speciální obálky ztvární některé ikonické momenty a Arthur Adams nám na jeho obálkách postupně představí všechny hlavní postavy.

Takže jsem nemohl být nadšenější z téhle speciální verze komiksu, který pro mě změnil všechno. Doufám že se ke mně na této osmileté cestě připojíte a budete si to užívat.

Bude to zábava. Opět.

-Robert Kirkman

Foto: Image Comics

Diskuze /7

skream2

Aby z toho vytřískal nejvíc peněz… Kdo si myslí opak, je hlupák.

#3 ori
23.10.2020 | 18:04:33
Kapitán Preclík

A poslední a hlavní důvod… Prachy. Protože se najde velká spousta lidí, co to koupí znovu.

23.10.2020 | 19:08:42
ori

#1 skream2: To je samozrejmé, ale podľa mňa na tom nie je vôbec nič zlé.

redaktor
23.10.2020 | 20:33:00
A1B2

docela u mě klesl. Jako co teď? Rád bych to měl, ale zase mít jeden komiks 2× je celkem luxus.

#5 ori
24.10.2020 | 15:06:40
ori

#4 A1B2: Nikde predsa ľuďom nekáže že si to musia kúpiť, píše že je to dobrá príležitosť pre nových čitateľov. Môžeš čiernobiely predať a kúpiť si to farebne (samozrejme po anglicky, ak to aj v češtine bude tak až za pár rokov).

redaktor
24.10.2020 | 15:54:14
66miso11r

prašurky jednoznačne…

24.10.2020 | 21:35:27
hoolio88

Jasně že kvůli prachům… Ale i tak to začnu kupovat znovu, pakliže to bude vycházet v češtině. Jsem sběratel, navíc ty scény dostanou s tou barvou trochu jiný ráz

25.10.2020 | 19:58:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E16: A Certain Doom

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________­____

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás