The Walking Dead (Živí mrtví) Robert Kirkman odhalil původ zombie nákazy, pravda je ale úplně jiná

Robert Kirkman odhalil původ zombie nákazy, pravda je ale úplně jiná

Robert Kirkman odhalil původ zombie nákazy, pravda je ale úplně jiná

Autor komiksu Živí mrtví, na kterém je seriál založen, už na jeho začátku řekl, že nikdy nebude odhalen původ nákazy. Před několika měsíci to zdánlivě porušil, pravda ale nakonec nebude tak horká.

16 0
1.5.2020

Už když v roce 2003 vyšlo první číslo komiksu, se jeho tvůrce Robert Kirkman vyjádřil, že nikdy nebude odhalen původ zombie nákazy a postavy nikdy nenaleznou lék, protože to nebude příběh o zombie a záchraně světa, ale o obyčejných lidech, kteří se prostě snaží přežít.

Své slovo dodržel, komiks před necelým rokem definitivně skončil a postavy nikdy nezjistily, co apokalypsu způsobilo, dokonce se ani nemrtvých nadobro nezbavili, ti i po dvaceti letech stále žijí v divočině, je jich ovšem málo a nejnovější generace lidí žijících uvnitř bezpečné zóny dokonce pochybuje o tom, že kdy něco takového existovalo.


Začátkem tohoto roku pak ale svůj slib porušil. Když se ho na Twitteru jeden fanoušek zeptal, co způsobilo nákazu, Kirkman odpověděl jednoduchými slovy: „Vesmírné spóry.“ Nic víc k tomu neřekl, ani se k tomu později nevyjádřil. Bylo zřejmé, že se jednalo jenom o žert, které jsou pro něj typické.

Pravděpodobně se jednalo o odkaz na legendární horor Noc oživlých mrtvol spisovatele George A. Romera, ve kterém vědci spekulovali, že zombie virus způsobily vesmírné spóry, které měly oslabit lidstvo před invazí mimozemšťanů. Někteří lidé tomu ovšem uvěřili, o to víc, když se toho chytli bulvární stránky. Kirkman teď uvedl věci na pravou míru:

Zaprvé, ten tweet je měsíce starý a je smazán! zadruhé, byl to jenom žert! Nikdy bych neodhalil něco takového ve tweetu!

Uvěřili jste Kirkmanovu žertu?

Zdroj článku: Comic Book

Diskuze /16

66miso11r

Nakaza vznikla z mutovanaeho covid-19 :P

1.5.2020 | 20:54:32
Negan_Grimes

aký je zmysel toho, že Robo nechce povedať, ako vznikla nákaza? :)

#3 Akul #5 ori
1.5.2020 | 23:01:07
Akul

#2 Negan_Grimes: protože to nebude příběh o zombie a záchraně světa, ale o obyčejných lidech, kteří se prostě snaží přežít.

Co si přečíst článek? :-D

On to sám říkal, nejde o tu nákazu, ani o zombíky, ale hlavně o to, jak se lidi chovají v takové situaci, o jejich psychice a tak…

1.5.2020 | 23:31:09
Duvid1994cz

Podle mě jsou jen 2 možnosti. Buď někdo vypustil nějakou biologickou zbraň, nebo šlo o tajné pokusy organizace WHO, které dopadli špatně.

2.5.2020 | 6:12:45
ori

#2 Negan_Grimes: Vraj to ani nemá premyslené, proste o to v tom príbehu vôbec nejde.

redaktor
2.5.2020 | 8:25:10
heminstein

Nevím, kolik knih George Romero napsal, každopádně to byl především režisér a scénárista.

2.5.2020 | 14:59:35
LucieMil.

Neznám komiks, ale pokud nemrtví jsou i po 20 letech.. znamená to, že jsou to ti z první vlny mrtvých a pokud v bezpečných zónách ani nevěří, že něco takového existuje.. tak lidí umírají přirozeně a už se znovu „neprobudí“? Umírají tedy stářím v poklidu nebo při nehodě.. a už se neprobudí? Pokud to v sobě každý měl.. tak to pak věta o tom, že tomu „nevěří,že to existuje“ postrádá smysl. Museli by se s tím setkat i v bezpečných zónách a mít na to pravidla, jak případně řešit.. nebo ten „virus“ prostě vymizel?

#8 ori
2.5.2020 | 16:23:45
ori

#7 LucieMil.: To sa nevie, či je to stále niekde v prírode alebo boli infikovaní len tí čo boli vtedy na svete. Podľa mňa sa po smrti premenia len tí ktorých to vtedy zasiahlo, tí čo sa narodili po apokalypse by sa mali premeniť len po pohryznutí. Dospelí ako Carl na konci príbehu vedia svoje, ale deti nikdy nič také nevideli a berú to len ako strašidelné príbehy.

#11 heminstein
redaktor
2.5.2020 | 17:06:27
Mirdaa

„Někteří lidé tomu ovšem uvěřili, o to víc, když se toho chytli bulvární stránky.“ Včetně EDNA.

#10 ori
3.5.2020 | 14:24:27
ori

#9 Mirdaa: Žiadny článok tu o tom doteraz nebol.

redaktor
3.5.2020 | 17:17:59
heminstein

#8 ori: Pokud virus proniká do krevního oběhu po hryznutí, logicky se musí přenášet také z infikované matky na plod. Pak by tedy měla být infikována i nová generace. Ale jasně, je to jen seriál. :-)

#12 ori #13 akashko12 #14 aristokrat
4.5.2020 | 8:06:53
ori

#11 heminstein: Nemyslím si že sa to šíri krvou, podľa mňa sa to všetkým uhniezdilo v mozgu. Pohryznutie alebo škrabnutie (krv zombíka) funguje ako vypínač ktorý vypne imunitný systém, preto človek zomrie, a následne vírus v mozgu telo oživí.

redaktor
4.5.2020 | 20:56:34
akashko12

#11 heminstein: Podľa mňa to je tak že uhriznutie ťa nepremení ale ťa len zabije a následne po akejkoľvek smrti sa premeníš.

5.5.2020 | 10:53:34
aristokrat

#11 heminstein: To vy uvazujete co pisete? Prva generacia..... prenesenie z matky na plod … Sak je to sci fi. V prvom rade telo sa kompletne rozlozi za nejaky cas. Dokonca po tom aj kosti. Takze spekulacie ze prva generacia mrtvych je blud. Vacsina mrtvych z casti hnije. Ale telo hnije relativne rovnomerne (makke organy trocha skor) a nie po castiach.

5.5.2020 | 21:58:30
Lukass.M

Kulhánek – Cesta Krve

Emzáci vypustili na planetu vytvořenej Zombie-virus. V tomhle případě aby zombíky sklidili a použili jako žrádlo pro kanóny.

V případě Walking Dead bych mimozemskej původ a úmysl taky nevylučoval. Možná jako způsob jak snížit počty nepřátel a odstranit organizovaný struktury schopný se bránit? Že by námět na … patnáctou sérii? :D

9.5.2020 | 9:10:31
Lan

Nebo take ani puvod zombie nevymyslel, proste najednou byli…

14.6.2020 | 23:00:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E16: A Certain Doom

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________­____

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás