The Walking Dead (Živí mrtví) Daryl Dixon

Daryl Dixon

Daryl Dixon

Mladší bratr Merlea, má často výbušnou povahu, chová sympatie ke Carol a chodce zabíjí pomocí své kuše.

Sezóny 8
2010 - 2017


Daryl je mladším bratrem Merlea Dixona. Před apokalypsou spolu žili v severní Georgii se svými rodiči. Matka jim zemřela, když byl Daryl ještě malý kluk a otec byl na ně vždy hrubý, protože to byl starý alkoholik.

Když vypukla apokalypsa, tak Merle vzal Daryla s sebou do Atlanty, kde měl být tábor přeživších. Spolu se nakonec usadili u jedné skupiny přeživších kousek od Atlanty.


Daryl je znám tím, že je často náladový, většinou bývá protivný a zlý na ostatní jako jeho bratr Merle. Svého bratra nemá příliš v lásce, ale když jde do tuhého, tak je bratrská láska na prvním místě. Vždy byl také svým starším bratrem zesměšňován, ale nikdy by mu Merle neudělal nic špatného.

Po zjištění, že Rick nechal jeho bratra Merlea na jedné ze střech domů Atlanty, se vypraví s ostatními členy jej opět vysvobodit. Merlea nenajdou, a tak se Daryl přidává ke skupině a cestuje s nimi mimo Atlantu.

Když narazí na Hershelovu farmu, tak se Daryl začne čím dám více sbližovat s Carol, která ztratila svou dceru. Z Daryla se postupem času stává druhý vůdce po Rickovi a Rick na jeho rady často dává.

Daryl k zabíjení chodců používá svou kuš a vlastní vyrobené šipky. Když skupina cestuje, tak se přepravuje na své motorce. Svým chováním je nepředvídatelný, ale určitě má srdce na správném místě. Zřejmě kvůli všem těchto faktům si jej fanoušci seriálu The Walking Dead nejvíce oblíbili.

Daryl Dixon je…

  • synem Willa Dixona
  • bratrem Merlea Dixona
  • nevlastním synovcem Jesse Collinse

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Robinson

Moc mi nesedl.

11.1.2018 | 12:58:16
bucliinka

Dřív jsem měla Daryla fakt ráda nooo…No Reedus je prostě Best ale kam v poslední době Daryla směrujou mi na něj nesedí…vím ma být zničenej apod…prostě tohle jeho nový postapokalyptycký Já není Ono

11.12.2017 | 22:43:41
elasaid

Super postava ale v posledních dílech no nevím.

11.12.2017 | 15:39:48
FaithOriginal

Nejlepší postava. Nenechává se ovládat emocemi (většinou, hlavně v krizovkách) a přehnaně se nepředvádí. Opravdu asi nejuvěřitelnější postava z celého seriálu, která zaperlí vždy v ten pravý moment, a přiznejme si to, na Normana Reeduse se i dobře kouká (aspoň ženské polovině fandomu :D). Není divu, že patří mezi nejoblíbenější postavy skoro každého. :)

29.11.2017 | 13:34:30
Petra1593

Je to moje nejoblíbenější postava z celého The Walking Dead! Strašně si přeju aby byli spolu s Carol. Od 1. série jsem do něj zabouchlá! Je neuvěřitelné, jak ho Norman Reedus hraje! Daryl je skvělý! Vzhledově se od 1. série změnil. Je nej!

5.11.2017 | 22:20:54
rychlej

Je to dobrej řízek :-)

1.11.2017 | 11:34:29
Ronkar

Daryl si vystačí s málem. Moc toho nenamluví a chování má více méně furt stejné. Ale právě ten minimalismus a introverce z něj dělá jednu z nejvíce uvěřitelných postav. Okatě se neprojevuje, nesrší z něj emoce jako z Ricka. Proto se na něj v tom ansáblu ubrečné a emotivní bandy dobře kouká. Když si zoufá, člověk ví, že jsou věci už opravdu v hajzlu = fajn postava.

30.10.2017 | 12:37:57
Ary@

je nejlepšíí :-)

24.10.2017 | 16:09:11
JsemToJá2005

Sem tam na mě působí že v mozku má jen vulgární nadávky a svou kuši :-| 60%

27.9.2017 | 18:22:31
c.nanc

Nemusí ani mluvit vystačí si s pohledy. No ten asi něměl moc práce s tím učit se text :-D

16.8.2017 | 20:28:20

Nepřehlédněte

Rozhovor s hercem Chandlerem Riggsem

Rozhovor s hercem Chandlerem Riggsem

K událostem, ke kterým došlo v osmém díle letošní série, se vyjádřil i herec Chandler Riggs, představitel Carla. Podívejte se na to, co říká na onu šokující věc.

Reklama

Pozor na spoilery

Pokud chcete znát spoilery k dalším epizodám či se chcete podělit o to, co jste se z internetu o nových dílech dozvěděli, tak zavítejte do spoilerové diskuze, kde se můžete bavit o spoilerech. Ve všech ostatních diskuzích budeme podobné příspěvky mazat.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás