The Walking Dead (Živí mrtví) Daryl Dixon

Daryl Dixon

Daryl Dixon

Mladší bratr Merlea, má často výbušnou povahu, chová sympatie ke Carol a chodce zabíjí pomocí své kuše.

Sezóny 10
2010 - 2020

Daryl je mladším bratrem Merlea Dixona. Před apokalypsou spolu žili v severní Georgii se svými rodiči. Matka jim zemřela, když byl Daryl ještě malý kluk a otec byl na ně vždy hrubý, protože to byl starý alkoholik.

Když vypukla apokalypsa, tak Merle vzal Daryla s sebou do Atlanty, kde měl být tábor přeživších. Spolu se nakonec usadili u jedné skupiny přeživších kousek od Atlanty.


Daryl je znám tím, že je často náladový, většinou bývá protivný a zlý na ostatní jako jeho bratr Merle. Svého bratra nemá příliš v lásce, ale když jde do tuhého, tak je bratrská láska na prvním místě. Vždy byl také svým starším bratrem zesměšňován, ale nikdy by mu Merle neudělal nic špatného.

Po zjištění, že Rick nechal jeho bratra Merlea na jedné ze střech domů Atlanty, se vypraví s ostatními členy jej opět vysvobodit. Merlea nenajdou, a tak se Daryl přidává ke skupině a cestuje s nimi mimo Atlantu.

Když narazí na Hershelovu farmu, tak se Daryl začne čím dám více sbližovat s Carol, která ztratila svou dceru. Z Daryla se postupem času stává druhý vůdce po Rickovi a Rick na jeho rady často dává.

Daryl k zabíjení chodců používá svou kuš a vlastní vyrobené šipky. Když skupina cestuje, tak se přepravuje na své motorce. Svým chováním je nepředvídatelný, ale určitě má srdce na správném místě. Zřejmě kvůli všem těchto faktům si jej fanoušci seriálu The Walking Dead nejvíce oblíbili.

Daryl Dixon je…

  • synem Willa Dixona
  • bratrem Merlea Dixona
  • nevlastním synovcem Jesseho Collinse

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Whitewolf114

Naprosto skvělý chlap. Moje jedna z nej. postav. Je silný, statečný, dokáže se vcítit do druhých. Strašně se mi na něm líbí jeho tichá a samotářská povaha. Moc toho nenamluví, nikomu nevnucuje své názory ale když se naštve, tak to stojí za to… Věří v rodinu a bojuje za ni. Je obětavý a přitom drsný, někdy výbušný (zejména na začátku seriálu), upřímný. Je dost odtažitý a jen tak někoho si nenechá pustit k tělu. Občas mě štve, jak všechno odpouští Carol. Všechno bych jí rozhodně jen tak neodpustila! Strašně moc by se mi líbil s Connie!!! I když asi nechce, má kolikrát skvělé hlášky :). Moc se mi líbí, že když udělá nějakou chybu, tak si ji potom uvědomí a strašně si ji vyčítá a pokud to jde, snaží se ji napravit. Dokonalý s tou kuší a motorkou! Co dodat…pravý chlap s duší.

18.8.2020 | 23:23:34
BlackSquirrel

Daryl je podle mě nejlepší v seriálu. Je tichý, moc se ke Connie hodí :) . Doufám, že tam bude i nadále, tedy mu přeji hodně štěstí po zbytek seriálu :)

18.8.2020 | 22:56:17
Milano33

Asi moja vôbec najobľúbenejšia postava celého The Walking Dead sveta. On je proste senzačný, milujem jeho svojský štýl. Aj keď je naprostý badass, pod tým všetkým je stále len človekom, ktorý má svoje vlastné emócie a o to väčšiu empatiu cítim voči nemu.

7.5.2020 | 0:24:32
23A

Daryl je super, ale v posledních sériích se moc zklidnil :D

9.4.2020 | 20:22:54
David525

Najväčší borec hneď od začiatku. Najviac som si ho obľúbil, keď pomáhal nájsť dcéru Carol. Vtedy ukázal svoj skutočný charakter.

26.3.2020 | 14:39:18
Lady Adeline

Mam ho rada ;-) Je to clovek s velkym srdcem.Jeho jediny problem je ten, ze jedna unahlene a pak to odnesou druzi ,jako treba Glen :-( U jeho postavy me asi nejvic zajima jestli neco citi k Carol a nebo je tam pouze hlubsi pratelstvi.Na jeho osobnosti me bavi ,ze je tajemny jako hrad v Karpatech. Rozhodne si preji ,aby v serialu vydrzel az do posledni serie,protoze si bez nej jako bez Carol a Negana,neumim serial vubec predstavit!

26.3.2020 | 14:14:41
Steve23x

Dobrej tracker, ale taky dobrá holčička.

26.2.2020 | 2:04:50
akashko12

Zo začiatku som si myslel že on bude ten čo bude vždy vytvárať nejaké problémy ale počas 2., 3. a 4. série sa ukázalo že je pravý opak. V tom období bol mojou najobľúbenejšou postavou ale to sa zvrtlo kúsok potom ako zomrela Beth. Pomaly to upadalo, a najhoršie to bolo v 6., 7. a 8. sérii. No potom počas 9. série prišiel zlom kedy u mňa Daryl rovnako ako seriál stúpol úplne na vrchol a teraz je jednou z mojich najobľúbenejších postáv a stále je to lepšie a lepšie. Určite 100% ( keby sa dalo aj viac :D ).

22.2.2020 | 15:17:25
ori

Daryl je pre mňa veľmi komplikovaná postava. Spočiatku mi prišiel že to bude ten čo bude furt robiť problémy, ale na farme sa ukázalo aký naozaj je, a v 2. 3. a začiatkom 4. série bol mojou najobľúbenejšou postavou. Po páde väznice však u mňa začal klesať, a ešte viac sa to prehĺbilo po smrti Beth. V Alexandrii sa ledva držal medzi postavami o ktoré som javil aspoň nejaký záujem a vyslovene mi začínal vadiť. Všetky „badass“ scény dávali jemu, kradol priestor postavám ako Abraham alebo Ježiš, a v 7. a 8. sérii pre mňa padol na úplné dno a dúfal som že ho konečne zabijú aby to trápenie ukončili. Ale počas 9. série sa u mňa opäť vyšvihol na úplný vrchol a dnes je znovu jednou z mojich najobľúbenejších postáv.

redaktor
11.10.2019 | 13:19:44
TeriTerinelerinel

Daryl se začíná pořádně vyvíjet, líbí se mi jeho nové ukecanější JÁ.

8.10.2019 | 17:16:22

Stav překladu

Epizoda S10E15: The Tower

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________­____

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete podpořit níže na PayPalu. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek a komentář k tomu.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás