The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 085×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Pauza
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Cailey Fleming (Judith Grimes), Chandler Riggs (Carl Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Steven Yeun (Glenn Rhee), Ross Marquand (Aaron), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Sonequa Martin-Green (Sasha Williams)

Daryl Dixon

Daryl Dixon

Mladší bratr Merlea, má často výbušnou povahu, chová sympatie ke Carol a chodce zabíjí pomocí své kuše.

Sezóny 11
2010 - 2022

Daryl je mladším bratrem Merlea Dixona. Před apokalypsou spolu žili v severní Georgii se svými rodiči. Matka jim zemřela, když byl Daryl ještě malý kluk a otec byl na ně vždy hrubý, protože to byl starý alkoholik.

Když vypukla apokalypsa, tak Merle vzal Daryla s sebou do Atlanty, kde měl být tábor přeživších. Spolu se nakonec usadili u jedné skupiny přeživších kousek od Atlanty.


Daryl je znám tím, že je často náladový, většinou bývá protivný a zlý na ostatní jako jeho bratr Merle. Svého bratra nemá příliš v lásce, ale když jde do tuhého, tak je bratrská láska na prvním místě. Vždy byl také svým starším bratrem zesměšňován, ale nikdy by mu Merle neudělal nic špatného.

Po zjištění, že Rick nechal jeho bratra Merlea na jedné ze střech domů Atlanty, se vypraví s ostatními členy jej opět vysvobodit. Merlea nenajdou, a tak se Daryl přidává ke skupině a cestuje s nimi mimo Atlantu.

Když narazí na Hershelovu farmu, tak se Daryl začne čím dám více sbližovat s Carol, která ztratila svou dceru. Z Daryla se postupem času stává druhý vůdce po Rickovi a Rick na jeho rady často dává.

Daryl k zabíjení chodců používá svou kuš a vlastní vyrobené šipky. Když skupina cestuje, tak se přepravuje na své motorce. Svým chováním je nepředvídatelný, ale určitě má srdce na správném místě. Zřejmě kvůli všem těchto faktům si jej fanoušci seriálu The Walking Dead nejvíce oblíbili.

Daryl Dixon je…

  • synem Willa Dixona
  • bratrem Merlea Dixona
  • nevlastním synovcem Jesseho Collinse

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
BlackSquirrel

Daryl je podle mě jeden z nejlepších v seriálu. Daryl je pohledný, drsný už od začátku seriálu a jeho první setkání s Rickem je nezapomenutelný :D Když se usměje, což vidíme málo kdy, tak je roztomilý :)

11.2.2022 | 12:52:21
Whitewolf114

Naprosto skvělý chlap. Moje jedna z nej. postav. Je silný, statečný, dokáže se vcítit do druhých. Strašně se mi na něm líbí jeho tichá a samotářská povaha. Moc toho nenamluví, nikomu nevnucuje své názory ale když se naštve, tak to stojí za to… Věří v rodinu a bojuje za ni. Je obětavý a přitom drsný, někdy výbušný (zejména na začátku seriálu), upřímný. Je dost odtažitý a jen tak někoho si nenechá pustit k tělu. Strašně bych ho chtěla vidět s Carol! Nejdřív jsem fanoušky Caryl nechápala, ale poslední dobou mi to přijde hodně logický a je to skvělý. I když asi nechce, má kolikrát skvělé hlášky :). Moc se mi líbí, že když udělá nějakou chybu, tak si ji potom uvědomí a strašně si ji vyčítá a pokud to jde, snaží se ji napravit. Dokonalý s tou kuší a motorkou! Co dodat…pravý chlap s duší.

11.2.2022 | 11:57:26
Steve23x

Holčička.

30.3.2021 | 19:34:50
sonulle

A já Daryla snesu, není to můj favorit a nikdy nebyl, ale změnil se ve správňáka, který dostane svou motorku a kuši zpět…měním z 80% na 100%poslední dvě série nebo tři mě nebavil, ale v devítce je perfektní, komplot s Maggie a asociál v lese, ke všemu Norman, když dostane prostor umí i zahrát.....po desáté sérii musím říct, že Norman měl konečně, co hrát a Daryl je zpět! Ve čtvrté sérii začala jeho postava degradovat, ale v deváté a desáté sérii je opět top. Daryl a Carol jsou jasní, spřízněné duše. Ti budou mít i společný konec ( taková Thelma a Luisa s romantickým podtextem) :D

31.10.2020 | 22:50:11
.

Jedna z nejlepsich postav v celem twd furt doufam, ze to da s connie dohromady

20.10.2020 | 16:02:09
TaLu

Úžasný vývoj postavy…bez Daryla si seriál nedovedu představit. Společně s Michonne moje nejoblíbenější postavy seriálu. Možná proto, že pokud by měl člověk bojovat, tak rozhodně s někým takovým po boku ! Jsem ráda, že stále žije a v desáté řadě dostal hodně prostoru, scény s ním byly akční i emotivní.

10.10.2020 | 17:51:23
TerAnna

Jedna z nejlepších postav v seriálu. Bavil mě už od první série. Líbí se mi, že je za každé situace naprosto upřímný, na nic si nehraje, nepřetvařuje se, je drsný, ale zároveň i citlivý. Už bych mu přála taky nějaké to štěstí, smůly měl už dost, musel se dívat na to, jak umírají jeho blízcí a milování.

9.10.2020 | 10:04:29
Milano33

Asi moja vôbec najobľúbenejšia postava celého The Walking Dead sveta. On je proste senzačný, milujem jeho svojský štýl. Aj keď je naprostý badass, pod tým všetkým je stále len človekom, ktorý má svoje vlastné emócie a o to väčšiu empatiu cítim voči nemu.

7.5.2020 | 0:24:32
23A

Daryl je super, ale v posledních sériích se moc zklidnil :D

9.4.2020 | 20:22:54
David525

Najväčší borec hneď od začiatku. Najviac som si ho obľúbil, keď pomáhal nájsť dcéru Carol. Vtedy ukázal svoj skutočný charakter.

26.3.2020 | 14:39:18

Stav překladu

Epizoda S11E16: Acts of God

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik a @joyeux

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, můžete mě níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejlepší epizody jedenácté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama