The Walking Dead (Živí mrtví) Rick Grimes

Rick Grimes

Rick Grimes

Před apokalypsou byl zástupcem šerifa malého městečka, nyní je vůdcem skupiny přeživších, se kterou hledá místo k vedení normálního života.

Sezóny 9
2010 - 2018

Rick býval zástupcem šerifa v malém městečku, kdesi v americké Georgii. Během jedné policejní honičky je zraněn a následně převezen do nemocnice. Udržován v umělém spánku tak zaspí veškeré události, které naprosto změní svět. Probouzí se sám uprostřed, pro něj, zcela pustého světa, ve kterém ho neustále vede myšlenka na jeho ženu Lori a syna Carla. Rick se proto vydává na strastiplnou cestu za svou rodinou zničeným a smrtí páchnoucím světem.

Rick je všestranný, chytrý, klidný, ale především je to výborný přítel a rodič – není však bez chyby. Většinu problémů vidí pouze černě nebo bíle, což dost často koliduje s jeho osobním morálním kodexem, a tak ne vždy koná ta správná rozhodnutí.


Rick je rozený vůdce, proto se na něj v dobách krize jeho následovníci obrací se svými problémy, nicméně on sám o sobě dost často pochybuje. Své bezhlavé konání dobra a ochranářské chování jej často staví vůči rodině, což jen více prohlubuje rozepře s manželkou a vztah se svým vlastním synem.

Rick Grimes je…

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
akashko12

Pre mňa druhá najlepšia postava hneď po Darylovi. Jeho odchod bol veľmi veľká chyba (aspoň pre mňa). Síce po Carlovej smrti sa trochu zmenil ale mne to nevadilo, pretože som ho úplne chápal. Lepšieho herca fakt nemohli vybrať. Síce niekedy urobil zlé rozhodnutia ale vždy ich potom napravil. Proste mal skvelú mušku a skvelo rozhodoval. Veľmi mi bude chýbať! Proste navždy v srdci! Straaašne veľmi sa teším na filmy. Určite 100 % :D.

redaktor
1.12.2021 | 9:00:21
TeriTerinelerinel

Rick prick dick pig Grimes z Alexandrie. Jeho charakter je přinejmenším děsný, je to antihrdina, což spoustu Rickovců nedokáže stále pochopit! Není to žádná svatá postava, zabíjel tak jako ostatní, má na rukou krev… Každopádně udělal sviňárny co mu nikdy neodpustím. Jedním slovem egoista který vždycky všechno podělal. Měl by být vděčný za svoje lidi co mu stáli za zadkem, bez nich už by byl tuhej.

21.2.2021 | 13:24:21
.

Hrozne mi vadil vadilo mi jak mu furt hrabalo atd., ale stejne byl vudce, ale prece jenom serialu chybi

20.10.2020 | 16:06:54
Whitewolf114

Skvělý vůdce. Dokáže napáchat spousty velkých chyb, ale v závěru si je uvědomí, poučí se a snaží se je napravit. Možná v jednu chvíli pomáhá cizím a v druhý ne, ale ke svým vlastním by se nikdy neotočil zády. V pátém díle deváté řady to jen potvrdil. S Darylem nej. postava! Je statečný, silný, drsný. Když ho někdo skutečně naštve, nemá zábrany. Bojuje za rodinu, za celou svou komunitu. Žádný zbabělec. Strašně se mi na něm líbí, jak vede svoji skupinu a nepoleví. Jak to kvůli nim nikdy nevzdá. Jak je povzbuzuje, bojí se o ně a chrání je za cenu svého života. Opravdu pravý vůdce a přitom člověk, který dokáže milovat, brečet, třást se, smát se…Chlap, který ne jednou dokázal, že má dobré srdce. Zbožňuji ho a strašně si přeji, aby se vrátil! Ricka Grimese tento seriál potřebuje!!

19.8.2020 | 0:22:47
BlackSquirrel

Je mi líto, že Rick tam není, ale věřím, že se do seriálu vrátí. Někdy mě štval ale vždycky to napravil. Do tohoto seriálu patří. On je srdcem seriálu. Seriál díky jeho odchodu chřadne a pomalu umírá.

19.8.2020 | 0:21:29
Milano33

Andrew Lincoln zahral postavu Ricka bravúrne, on dokázal dať tejto postave dušu, u Ricka sme zažili už čokoľvek, rozpad osobnosti, naprosté šialenstvo, ale aj svetlé momenty. Navždy v mojom srdci. <3

7.5.2020 | 0:16:48
vp1998

Nikdy jsem proti němu nic neměla, měla jsem ho ráda, ale vyloženě oblíbená postava to nebyla. Teď když odešel, uvědomila jsem si, jak strašně moc mi chybí a jak velikou úlohu v celém seriálu hrál. ZBOŽŇUJU Ricka Grimese a nutně potřebuju, aby se alespoň v úplně poslední epizodě vrátil a všechno bylo jak má být :D

19.4.2020 | 17:56:17
23A

Skvělá hlavní postava, dokud neodesel tak sem si to ani neuvedomoval

9.4.2020 | 20:23:33
David525

Najlepšia postava zároveň aj s Darylom. Občas sa mi nepáčili niektoré jeho rozhodnutia a názory, ale inak dobrý vodca a super postava. V seriáli mi veľmi chýba. Veľká škoda, že odišiel.

26.3.2020 | 14:43:40
ori

Skvelá postava a skvelo zahraná. Lepšieho herca fakt nemohli dať. Občas urobil niečo čím ma nasral, ale v celku bol skvelý a jeho odchod bol veľkou chybou.

webmaster
11.10.2019 | 13:15:13

Stav překladu

Epizoda S11E08: For Blood

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik a @joyeux

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás