The Walking Dead (Živí mrtví) Rick Grimes

Rick Grimes

Rick Grimes

Před apokalypsou byl zástupcem šerifa malého městečka, nyní je vůdcem skupiny přeživších, se kterou hledá místo k vedení normálního života.

Sezóny 9
2010 - 2018

Rick býval zástupcem šerifa v malém městečku, kdesi v americké Georgii. Během jedné policejní honičky je zraněn a následně převezen do nemocnice. Udržován v umělém spánku tak zaspí veškeré události, které naprosto změní svět. Probouzí se sám uprostřed, pro něj, zcela pustého světa, ve kterém ho neustále vede myšlenka na jeho ženu Lori a syna Carla. Rick se proto vydává na strastiplnou cestu za svou rodinou zničeným a smrtí páchnoucím světem.

Rick je všestranný, chytrý, klidný, ale především je to výborný přítel a rodič – není však bez chyby. Většinu problémů vidí pouze černě nebo bíle, což dost často koliduje s jeho osobním morálním kodexem, a tak ne vždy koná ta správná rozhodnutí.


Rick je rozený vůdce, proto se na něj v dobách krize jeho následovníci obrací se svými problémy, nicméně on sám o sobě dost často pochybuje. Své bezhlavé konání dobra a ochranářské chování jej často staví vůči rodině, což jen více prohlubuje rozepře s manželkou a vztah se svým vlastním synem.

Rick Grimes je…

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
David525

Najlepšia postava zároveň aj s Darylom. Občas sa mi nepáčili niektoré jeho rozhodnutia a názory, ale inak dobrý vodca a super postava. V seriáli mi veľmi chýba. Veľká škoda, že odišiel.

26.3.2020 | 14:43:40
akashko12

Pre mňa druhá najlepšia postava hneď po Darylovi. Jeho odchod bol veľmi veľká chyba (aspoň pre mňa). Síce po Carlovej smrti sa trochu zmenil ale mne to nevadilo, pretože som ho úplne chápal. Lepšieho herca fakt nemohli vybrať. Síce niekedy urobil zlé rozhodnutia ale vždy ich potom napravil. Proste mal skvelú mušku a skvelo rozhodoval. Veľmi mi bude chýbať! Proste navždy v srdci! Straaašne veľmi sa teším na filmy. Najlepšia postava aj s Darylom. Určite 100 % :D.

10.3.2020 | 20:18:35
Steve23x

Sám by si vedl líp, bohužel musí dohlížet na bandu dementů a mlejt neustálý hovna.

26.2.2020 | 2:05:42
ori

Skvelá postava a skvelo zahraná. Lepšieho herca fakt nemohli dať. Občas urobil niečo čím ma nasral, ale v celku bol skvelý a jeho odchod bol veľkou chybou.

redaktor
11.10.2019 | 13:15:13
TeriTerinelerinel

Ani tu jednu hvězdičku bych mu nedala!!! Ale tak možná jednu si zaslouží, chápu že ze začátku ještě nebyl takový blbeček a změnila ho až apokalypsa.

8.10.2019 | 17:18:14
SaVerr

Proste pán herec, top 3 postava za mňa

13.9.2019 | 15:13:24
Jirka 007

Nejlepsi postava

10.6.2019 | 19:50:38
LubíkIP

Nejlepší postava ze všech.Měl dobrá rozhodnutí a dobrý charakter. Strašně mi bude chybět ! Pořád v srdci ! Moc se těším na filmy, protože Rick Grimes ještě neskončil. No Rick Grimes No The Walking Dead.

10.4.2019 | 19:51:16
S.T.A.L.K.E.R.

Co dodat k Rickovi. Když to odpálil, tak jsem bulel víc, než když to Jax ze Zákonu Gangu napral do kamionu. Svitla mi naděje, když jsem ho viděl odlétat ve vrtulníku. Vzhledem k tomu, že ale nebude již nikdy v seriálu, vím, že můj hluboký a dlouhý pláč byl na místě. Filmy nenahradí děj v seriálu. R.I.P. Ricku. Dal jsi mi stovky hodin zábavy a strachu. Všechny řady jsem totiž viděl alespoň desetkrát.

4.4.2019 | 11:29:03
Rain

Pletl se kam neměl. :-)

2.4.2019 | 16:38:40

Stav překladu

Epizoda S10E15: The Tower

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v jeho samostatné stránce

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás