WandaVision
87/100 - 157×

WandaVision

Vision je mrtvý. Wanda Maximoff se pokouší znovuvzkřísit svou lásku, a tak vytvoří naprosto dokonalý svět iluze, kde Scarlet Witch bude žít spokojený život s Visionem a jejich dětmi. Jenže každá iluze musí jednou skončit a realitě se musí čelit. Jak moc těžký bude návrat do reálného světa?

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Akční, Komiksový, Romantický
hrají
Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff), Paul Bettany (Vision), Teyonah Parris (Monica Rambeau), Kathryn Hahn (Agnes), Kat Dennings (Darcy Lewis), Randall Park (Jimmy Woo), Evan Peters (Pietro Maximoff), Jett Klyne (Tommy Maximoff), Julian Hilliard (Billy Maximoff), Josh Stamberg (Tyler Hayward)

Jak přesně fungovala spolupráce mezi týmem WandaVision a Doctora Strange?

Jak přesně fungovala spolupráce mezi týmem WandaVision a Doctora Strange?

První zprávy nebyly vůbec pozitivní a už se zdálo, že týmy projektů WandaVision a Doctor Strange in the Multiverse of Madness byli zcela nezávislé na sobě. Ostatně tak to prohlásil i Sam Raimi. Jenže ono tak vůbec nebylo a kupodivu to někdy neví ani tvůrci. Jak to tedy ve skutečnosti bylo?

22 0
17.6.2021

Režisér Sam Raimi, který má na starosti snímek Doctor Strange in the Multiverse of Madness v nedávném rozhovoru prohlásil, že se nijak nepodílel na seriálu WandaVision. A stejné názory zněly i z druhého tábora. Není se tedy čemu divit, že toto tvrzení řádně zasáhlo fanoušky, kteří si do teď mysleli, že vše mají tvůrci pěkně nalajnované a připravené.

Aby utichly vody, do všeho se nyní pustil Michael Waldron, hlavní scenáristka seriálu Loki. Asi málokdo by hledal nějaké lepítko mezi dvěma zmíněnými projekty a právě Lokim, ale vězte, že jedno poměrně důležité tam je. Když Scott Derrickson opustil projekt režiséra a definitivně se vzdal režie druhého Doctora Strange, na jeho místo se dostal Sam Raimi. Následně se otevřely dveře i pro Michaela Waldrona, který se stal členem scenáristického týmu druhého Strange.

Waldron už v té době pracoval na Lokim, nicméně si uvědomoval, že jeho úloha na Strangeovi je i zcela jiná. Věděl, že film má nějakým způsobem navazovat na WandaVision. Jenže oba projekty si šly vlastním životem a na nich pracovali tedy i různí lidé. Waldon se tedy spojil s Jac Schaeffer, hlavní scenáristkou seriálu WandaVision.

(Nebojte se, tvůrci obou projektů spolu často mluvili, jen to možná jen nevěděli režiséři. Foto: Disney+)

Waldron se následně dostal ke všem scénářům seriálu. Věděl tak, jaká emocionální jízda čekala na Wandu Maximoff. Tvůrčí tým posléze Waldronovi poskytl i první nedokončené záběry ze seriálu, takže Waldron měl poměrně dobrý základ, aby si mohl udělat představu nejen o tom, jak seriál bude vypadat, ale hlavně o tom, co by se dalo využít právě do druhého Doctora Strange.

Do této chvíle jsme si tak mysleli, že prakticky žádné pojítko mezi projekty neexistovalo. Tím pojítkem je ale Michael Waldron, který nyní dostává hodně mediálního prostoru díky Lokimu. A vidíte, dokázal uvést na pravou míru i tuto záhadu. Tvůrci by přece jen tak sami neprohlašovali, že WandaVision byla jen taková předehra Strange, kdyby tam nebyl někdo, kdo o obou projektech věděl a měl na oba nějaký vliv.

Michael Waldron dále řekl, že se s Jac Schaefer stali dobrými přáteli. A to samé platí i pro Elizabeth Olsen, se kterou byl Waldron v kontaktu. Dá se říci, že postavě velice rozumí a ve scénáři pro Doctor Strange in the Multiverse of Madness vše promítl. Jestli jste si teda mysleli, že vývoj Wandy v seriálu se zapomene a nějak rychle spláchne do záchodu, tak to tak rozhodně nebude. Od toho tu je a byl Michael Waldron.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

České titulky

Epizoda S01E09: The Series Finale

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Reklama

Novinky

I Vision nakonec dostane svůj vlastní seriál na Disney+

I Vision nakonec dostane svůj vlastní seriál na Disney+

Mnozí by si sice přáli pokračování celého seriálu WandaVision, tentokrát se ale musíme spokojit pouze s Visionem. Zatímco se Wanda na chvíli usadila ve filmovém světě, Vision bude pokračovat v tom seriálovém. Jste rádi, že tato postava dostává svůj vlastní seriál?

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Zajímavosti

WandaVision slaví první výročí od premiéry a tvůrci dávají divákům dárek

WandaVision slaví první výročí od premiéry a tvůrci dávají divákům dárek

Triková společnost Industrial Light and Magic na počest výroční seriálu WandaVision zveřejnila video, jak se dělaly k seriálu digitální efekty. A je opravdu na co se dívat, video má navíc i povedenou hudbu. Seriál u nás na Edně vyhrál nejlepší seriál roku 2021, tak zavzpomínejte na seriál i vy.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama