WandaVision Kde Wanda přišla ke svým schopnostem? Seriál nabízí nový pohled na věc

Kde Wanda přišla ke svým schopnostem? Seriál nabízí nový pohled na věc

Kde Wanda přišla ke svým schopnostem? Seriál nabízí nový pohled na věc

Wanda Maximoff získala schopnosti z Kamene mysli, který byl schován uvnitř Lokiho žezla. Alespoň to jsme si mysleli pěkných šest let. Tato informace sice stále platí, ale je zčásti nepravdivá nebo spíše nepřesná. Seriál WandaVision nabídl poněkud hlubší myšlenku o původu Wandiných schopností.

27 0
1.3.2021

Od filmu Age of Ultron Josse Whedona jsme žili v domnění, že sourozenci Wanda Maximoff a Pietro Maximoff získali schopnosti díky Lokiho žezlu. Ostatně žezlo v sobě schovávalo jeden z Kamenů nekonečna, Kámen mysli, který poháněl k životu i Visiona. Komiksovým fanouškům nemusíme připomínat, že oba sourozenci jsou v komiksech mutanti a jejich původ byl tak pro filmové účely značně poupraven.

V roce 2015, kdy šel Age of Ultron do kin, studio Disney nemohlo zmiňovat, používat či odkazovat na cokoliv ze světa mutantů. V té době ještě práva na svět X-Menů plně vlastnilo studio Fox. Jelikož Wanda a Pietro jsou v komiksech poměrně stálými a důležitými členy týmu Avengers, na které má zase právo Disney, nějakým zvláštním způsobem mohly být obě postavy využívány oběma studii.


Disney tak bylo nuceno přijít s upraveným původem obou sourozenců. Téměř šest let jsme tedy žili v domnění, že za schopnostmi dvojčat stojí samotný Kámen mysli. Poslední vysílaná epizoda s názvem Previously On nám ovšem nabízí zcela nové informace a odlišný pohled na celou problematiku. V epizodě vidíme mladou Wandu, jak vlastnoručně zastaví jednu z raket Stark Industries. Nebo to alespoň vypadá, že ji Wanda zneškodnila.

(Jak Wanda přišla ke svým schopnostem? Žezlo v tom hrálo roli, ale zřejmě ne takovou, jakou jsme si mysleli. Foto: Disney)

Doposud jsme si mysleli, že raketa byla pouze vadná a nevybouchla. Nyní to celé působí tak, že raketu deaktivovala sama Wanda. A použila tak vůbec poprvé své nadpřirozené schopnosti. To si ostatně myslí i Agnes, která Wandu považuje za extrémně nadanou a silnou čarodějku, která ke svým schopnostem přišla již dávno před kontaktem s Lokiho žezlem. Její schopnosti zesílily až díky Kamenu mysli, ale určité schopnosti měla již předtím.

Tvůrci nám tak nabídli poupravený původ Wandy Maximoff, který stále dává smysl, aniž by nové informace zásadně popíraly něco, co už víme několik let. Co to ale znamená? Dělá to z Wandy automaticky mutanta? To zatím ne. Wanda byla a je v tuto chvíli čarodějka. Žezlo pouze zesílilo její schopnosti. Z flashbacku to ale vypadá, že její rodiče ze Sokovie žili zcela obyčejný život a zřejmě nebyli obdařeni zvláštními schopnostmi. Alespoň to tak na první pohled působí.

Schopnostmi byl ovšem obdařen i Pietro. Co to znamená pro něj? Měl je už také od dětství a žezlo pouze jeho superrychlost aktivovalo či zesílilo? Nebo má na jeho schopnostech nějaký podíl Wanda? I tato záhada by si zasloužila své vysvětlení, i když je postava již několik let mrtvá. Tvůrci v tuto chvíli poupravili původ Wandy a jsme jen krůček od toho, aby potvrdili, že obě dvojčata jsou mutanti.

Jelikož se neplánuje druhá řada, bylo by skvělé, kdyby k tomuto odhalení došlo již v příští finálové epizodě. Kdo ví, třeba si ale tvůrci schovávají pár es v rukávu až do filmů. I tam má Wanda hrát velkou roli (prozatím je potvrzena do Doctor Strange in the Multiverse of Madness a šušká se, že by se mohla objevit i ve Spider-Man: No Way Home). A jelikož nám v MCU ještě nebyl oficiálně představen žádný mutant, dávalo by smysl, kdyby se s tím Kevin Feige vytasil až na stříbrných plátnech.

Líbí se vám poupravený původ Wandy? A je čarodějka, nebo z ní Feige nakonec udělá mutanta? A co Quicksilver?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /14

antty

A o té postavě s korunou řeč nebude? Mě přišlo, jako když Wandě skrze kámen v žezlu posílila schopnosti Agnesina matka. Bylo by to možné? Třeba už Kámen mysli někdy na zemi byl, a všechny čarodějky mají moc z něj?

#3 FValek
webmaster
1.3.2021 | 22:06:38
Nina317

Bolo by super keby sa vo finále dozvieme, že Magneto je pravý otec Wandy a keby sa tam ukáže to by bolo ešte lepšie :D

1.3.2021 | 22:18:41
FValek

#1 antty: Ta postava, co viděla v kameni přece byla ona sama jako Scarlet Witch, v komiksovém kostýmu. Kámen nekonečná s čarodějkami nemá co dělat, maximálně tak Wande odemkl v mysli plný potenciál…

2.3.2021 | 2:45:06
FValek

Líbí se mi klidně i verze, kde Wanda mutant vůbec nebude, ale budou i s Pietrem prostě nějak kouzelně nadaní, nebo tak… I když mutanti a magie se nevylučuje, třeba Illyana… Ale líbí se mi klidně i tahle verze úplně bez magneta. Ona se v komiksu Doctora Strange sem tam mihne v magické hospůdce a je to mnohem lepší, než kdyby někde běhala s x-meny :D

#6 SausageTroll
2.3.2021 | 2:46:44
default

Taky to v pohodě zvládám bez mutantů. Jen očekávám, že rozplynutím Westview se vypaří jak Vision tak dvojčata. A to bude zážeh pro film s Dr. Strangem. :)

2.3.2021 | 3:44:38
SausageTroll

#4 FValek: kouzla nejsou mutantní schopnost u Illyany, tou je teleportace.

#10 FValek
2.3.2021 | 5:40:49
Spectrun77

spis nas zajima kde je agent vcelar ,kdo je pietro? Bude monika bez hexu superhrdinka?dojde synak agathy Nicolas Stratche?A Nakonec Bude To Mit otevreni Konec ,Pro Dr2 Nebo I Na Prip2 Radu?.

#8 MártyKurosaki #9 ori #13 PecaCZE
2.3.2021 | 12:12:27
MártyKurosaki

#7 Spectrun77: Agent včelař? Wtf? O čem to mluvíš, viděls ten seriál vůbec? Je to nějakej random agent, nic víc, nic mín…

#12 pajaentr
2.3.2021 | 15:46:47
ori

#7 Spectrun77: Ešte raz a pomaly :D

redaktor
2.3.2021 | 15:52:59
FValek

#6 SausageTroll: Aha, no tak pak určitě nemusí být ani u Wandy, o Illyaně jsem zrovna nic nečetl, znám jen film :/

2.3.2021 | 16:06:57
Billy the Kid

její taťka je Magneto a nikdo mi to nevymluví :)

2.3.2021 | 16:26:52
pajaentr

#8 MártyKurosaki: On tím myslí toho týpka co vylezl na konci jedné z prvních epizod z kanálu ve včelařském obleku. Ale o něm už tam zmínka byla a nic dalšího potřeba vědět není

2.3.2021 | 16:59:15
PecaCZE

Zase jsem nic ze článku v tom seriálu rozhodně nevypozoroval odkud to má :D

#7 Spectrun77: Polovinu co se ptáš je zodpovězeno jen jsi asi vynechal pár epizod :D a zbytek si musíš počkat.

2.3.2021 | 19:57:02
Spectrun77

Hm..když je to zodpovezene co je stím agentem včelarem tak jo -moniku vystřelila pryč z hexu a diky tomu vznikla nejspis nová young avangers-ale co bude až nebude hex?vše se vrati do normalu ?nebo lide co byli v hexu budu taky superhrdinové anyž by museli nastvat wandu aby je vystřelila z hexu a genetika se zmenila ..a jeste sem zapomnel kdo je ten svedek koho FBI a agent woo postrádá,Snad se vše uzavře a bude nejaké cameo pro Doctor Strange 2

3.3.2021 | 10:27:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

České titulky

Epizoda S01E09: The Series Finale

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Už v pátek nás čeká poslední epizoda seriálu WandaVision. O druhé řadě se nemluví a nejspíše se jí nedočkáme, takže finále bude zároveň i posledním dílem seriálu. Ten ale představil nové a zajímavé postavy a oživil i pár starších, takže co přesně se s nimi stane? Pojďte si zatipovat.

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Poslední epizody seriálu WandaVision obsahují i potitulkovou scénu, které nás poměrně dost navnadí na další díly. Zrovna ta minulá byla opravdu silná, protože přesně naznačuje, čeho se můžeme dočkat ve finále. Tak čeho jsme se dočkali a co přesně to znamená pro další děj?

Narozeniny herců