WandaVision
88/100 - 146×

WandaVision

Vision je mrtvý. Wanda Maximoff se pokouší znovuvzkřísit svou lásku, a tak vytvoří naprosto dokonalý svět iluze, kde Scarlet Witch bude žít spokojený život s Visionem a jejich dětmi. Jenže každá iluze musí jednou skončit a realitě se musí čelit. Jak moc těžký bude návrat do reálného světa?

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Akční, Komiksový, Romantický
hrají
Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff), Paul Bettany (Vision), Teyonah Parris (Monica Rambeau), Kathryn Hahn (Agnes), Kat Dennings (Darcy Lewis), Randall Park (Jimmy Woo), Evan Peters (Pietro Maximoff), Jett Klyne (Tommy Maximoff), Julian Hilliard (Billy Maximoff), Josh Stamberg (Tyler Hayward)

Kevin Feige se rozpovídal o budoucnosti seriálu a cestě Scarlet Witch

Kevin Feige se rozpovídal o budoucnosti seriálu a cestě Scarlet Witch

Aktuálně má studio plány se Scarlet Witch, ale nemá v plánu druhou řadu WandaVision. Takové byly prvotní informace. Změní se to? Šance jsou 50/50. Kevin Feige nyní promluvil o budoucnosti Scarlet Witch a dokonce i o budoucnosti seriálu WandaVision.

21 0
16.3.2021

Vytváření MCU filmů je stále složitější. To přiznal i sám výkonný producent všech MCU filmů Kevin Feige. Není asi žádným tajemstvím, že se Wanda Maximoff objeví v aktuálně natáčeném snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Feige nyní prohlásil, že je důležité, aby film fungoval sám o sobě. Je tedy nezbytně nutné, aby se lidé chytli, i když naposledy viděli Wandu v týmovce Endgame.

Zároveň ale Feige chce, aby si snímek užili i ti diváci, co sledovali WandaVision. Když to takto posloucháme, jde prakticky o nadlidský výkon, protože to znamená, že studio musí dělat obrovské kompromisy. Feige režisérovi Samu Raimimu a scenáristovi Michaelu Waldronovi právě tyto dva důležité body zdůrazňoval. Studio Disney ale stále stojí o nové a nové diváky. Máme za sebou více jak dvacet MCU filmů a za chvíli přijde doba, kde už nový divák nemusí mít chuť sledovat X propojených filmů, které byly natočeny před několika lety.


Film si tak musí užít i ti, co se se Scarlet Witch setkávají vůbec poprvé. I na to nyní kladou tvůrci důraz. S přibývajícími filmy a seriály bude stále těžší získat na svou stranu nového diváka. A pokud filmy nebudou fungovat samy o sobě, bude to z dlouhodobého hlediska pro studio nevýhodné. Feige si dále pochvaloval spolupráci s Disney+ a každotýdenní vypouštění jednotlivých epizod.

Někdy měl pocit, jako by šel jeden z jeho MCU filmů do kin. Po odvysílání epizody se začalo na internetu hojně diskutovat. A dialog, který tvůrci vedli po každém filmu, nyní vedou po každé epizodě, když vidí reakce fanoušků. Feige si to nesmírně užívá a je rád, že vlastně teď něco takového může zažívat téměř každý týden. Vždyť již za pár dní začíná seriál The Falcon and The Winter Soldier a po něm zase Loki.

(Wanda ještě neřekla své sbohem, ale dost možná ani seriál WandaVision. Foto: Disney)

A jak to bude s druhou řadou? Kevin Feige uznal, že už se za ta léta naučil říkat větu: Nikdy neříkej nikdy. Seriály pro Disney+ vznikají podobně jako filmy. Nejprve se začíná s prvním filmem (seriálem), ale všichni tvůrci doufají v druhý a skrytě i ve třetí. Prakticky stejný přístup má Feige i u WandaVision. Důležité ale je jít postupně, krok za krokem.

Každá samostatná řada musí fungovat jako celek a nemělo by v ní být až příliš odkazů na případná pokračování. Tvůrci většinou kladou důraz na to, aby fanoušci sami chtěli pokračování a volali po tom. Když to nastane, je tak možné, že se dalších řad dočkáme, i když původně nebyly ohlášeny nebo se vůbec neplánovaly. Ostatně příběh WandaVision přeci jen zůstal poměrně otevřený.

Feige dále prohlásil, že MCU seriály se na Disney+ teprve rozjíždí. Nyní studio začíná budovat své seriálové portfolio. Jde se tedy na vše pomalu, seriál po seriálu, sezónu po sezóně. Feige ale dále přiznal, že jednou možná dojdou do bodu, kdy se dočkáme třeba pěti řad u jednoho seriálu. Ale to je daleká budoucnost, v dohledné době to asi nečekejme.

Co si z toho vzít? Podle nás nám dal Feige naději. Seriál WandaVision zůstal otevřený a tvůrci nebudou chtít mást fanoušky filmů událostmi ze seriálů. Pokud se tedy někde dočkáme pokračování příběhů Wandy a Visiona, bude to rozhodně tady v seriálu, a to nejspíše u druhé řady. Možná to nebude příští rok a možná ani ten další. Ale jednou se snad druhé řady dočkáme.

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /9

PecaCZE

Teď budou postupně oživovat všechny postavy ne ? :D WV oživili Visiona, na konci Black Widow ji taky oživí, FaWS Steva a Armored Wars nebo jiný oživí Tonyho :)

#2 Elizabeth.zee #6 WolverineCzE #8 Hunter12
16.3.2021 | 17:13:54
Elizabeth.zee

#1 PecaCZE: To si nemyslím. S oživením Visiona nemám problém, přece jen je to z velké části stroj a kdyby se do bílého Visiona dala implantovat energie podobná kamenu mysli, což nevím proč by Wanda nemohla vytvořit, když její moc pochází ze stejného zdroje, Vision může nadále vícemeně fungovat a jeho oživení mi nepřijde jako špatný krok obzvlášť proto, že stejné jako Wanda v předchozích filmech nedostal tolik prostoru. Steva se určitě nedočkáme, maximálně tak jeho pohřbu a nebo pokud by chtěl Marvel natočit seriál o tom, jak vracel kameny nekonečna. V Armored Wars má být hlavně Rhody. A Tonyho už není jak oživit. Můžeme vidět Tonyho v alternativní realitě jako Lokiho ale návrat do původní linky ho už nejpíš nečeká. Navíc Marvel tvoří seriál Iron Heart, kde má mít Iron Man víceměně nástupkyni v Riri, která si vícemeně vyrobí stejný o něco lepší oblek :)

#3 PecaCZE
16.3.2021 | 19:19:13
PecaCZE

#2 Elizabeth.zee: Já si dělal legraci :)

16.3.2021 | 20:01:55
ori

Tak kapitán predsa nie je mŕtvy, len je z neho starý dedko.

#5 PecaCZE
webmaster
16.3.2021 | 21:42:24
PecaCZE

#4 ori: Tak věřit v to klidně můžeš, ale začátek Far From Home snad jasně naznačuje, že je po smrti :)

#7 ori #9 Hunter12
16.3.2021 | 21:46:24
WolverineCzE

#1 PecaCZE: V DC je to mnohem otravnější oživovaní

17.3.2021 | 8:18:56
ori

#5 PecaCZE: Skôr si myslím že pre verejnosť je po smrti, lebo si chce v pokoji žiť svoj dôchodcovský život :)

webmaster
17.3.2021 | 15:39:00
Hunter12

#1 PecaCZE: Oživování zemřelých postav mne štve. Tím jejich emocionální smrt v Infinity War a Endgame ztrácí na vážnosti. Už se vrátila Gamora a brzy se vrátí i Loki. Nejedná se sice o ty samé postavy, které jsme viděli zemřít, nýbrž o jejich mladší verze, stále to jsou ale defacto ony. Nedávno se vrátil i Vision a to hned dvakrát. Nejdříve Vision vytvořený Wandou (ten zanikl, ale kdo ví, jestli napořád) a nakonec bylo oživeno i Visionovo původní tělo. Má sice jinou barvu a zdá se, že je tentokrát bez emocí (proto neletěl za Wandou, když mu byla vrácena paměť, nic k ní totiž necítil), ale je to jinak ten samý Vision, kterého Thanos v Infinity War zabil. Jen trochu… jak to říct… upgradovaný. Čeká nás i návrat Black Widow. To je ale o něčem jiném a vůbec mi to nevadí. Nejedná se totiž o její oživení, nýbrž pouze o flashbackový příběh. Otázkou je, jestli se v tom jejím filmu nestane něco, co ji nakonec přivede zpět mezi živé. Třeba se dozvíme, že se ji někdo kdysi pokusil naklonovat a v potitulkové scéně pak uvidíme její klon. A návratu Tonyho a Steva bych se také nedivil. Ani jeden o tu roli údajně už nestojí, ale za pár let může být vše jinak. Zrovna včera jsem se díval na Infinity War a musím říct, že jsem se na smrt např. Visiona nebo Gamory díval úplně jinýma očima, když teď vím, že budou nakonec oživeni. Jakoby tvůrci neměli dost nových postav, které by z komiksů mohli přivézt na filmové plátno, případně na Disney+. Já vím, že spousta nových komiksových postav se dočká zfilmování, ale proč k tomu musí ještě recyklovat ty staré postavy, které už zemřely a dočkaly se pěkného zakončení? Jistě že kvůli penězům. Ale za jako cenu? Za cenu, že to uškodí příběhu (viz. znehodnocení smrti Lokiho, Gamory a Visiona v Infinity War, které jsem včera při sledování filmu pocítil).

24.3.2021 | 15:14:06
Hunter12

#5 PecaCZE: Když jsme Capa viděli naposledy, byl sice už dost starý, ale stále byl na živu. V Endgame se Steve vrátil do čtyřicátých let dvacátého století a jediným, kdo o tomto jeho úmyslu, zůstat v minulosti s Peggy věděl, byl Bucky. Ani Samovi a Hulkovi se Steve nesvěřil. Ti se to dozvěděli až poté, co se na té lavičce objevil zestárlí Steve. A pochybuji, že by s tím šli Bucky, Sam a nebo Hulk do novin, nebo že by to na Capa „práskli“ na nějaké tiskovce. Steve žil v minulosti v anonymitě a v tom určitě pokračuje i teď. Joaquin Torres se v The Falcon and the Winter Soldier zmínil o bláznivých teoriích týkajících se Capa. Na netu se prý píše, že odletěl na tajnou základnu na Měsíc. Lidé v MCU zkrátka o Capovi vymýšlejí podobně bláznivé teorie, jaké v našem světě vymýšleli diváci o WandaVision. A to je způsobeno tím, že Cap po válce s druhým Thanosem zmizel (podobně jako Stark, Romanoff a Vision) a nikdo z široké veřejnosti o jeho zmizení pravdu nezná. Proto se také jeho fotka objevila mezi fotkami padlých Avengerů ve Far from Home. Buď je oficiálně pokládán za mrtvého – a to bez ohledu na to, zda je ve skutečnosti mrtvý nebo živý – a nebo ho tam zařadili, aby tím vzdali úctu tomu, kdo za ně bojoval a kdo je nyní přinejmenším pohřešovaný. Dokud Capova smrt nebude potvrzena buď v některém filmu/seriálu a nebo od tvůrců, nelze ji brát v potaz. A zejména ne na základě těch fotek z Far from Home.

24.3.2021 | 15:37:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

České titulky

Epizoda S01E09: The Series Finale

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Už v pátek nás čeká poslední epizoda seriálu WandaVision. O druhé řadě se nemluví a nejspíše se jí nedočkáme, takže finále bude zároveň i posledním dílem seriálu. Ten ale představil nové a zajímavé postavy a oživil i pár starších, takže co přesně se s nimi stane? Pojďte si zatipovat.

Reklama

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Poslední epizody seriálu WandaVision obsahují i potitulkovou scénu, které nás poměrně dost navnadí na další díly. Zrovna ta minulá byla opravdu silná, protože přesně naznačuje, čeho se můžeme dočkat ve finále. Tak čeho jsme se dočkali a co přesně to znamená pro další děj?

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama