WandaVision Proč se tvůrci rozhodli do seriálu zakomponovat Darcy, Monicu a Jimmyho?

Proč se tvůrci rozhodli do seriálu zakomponovat Darcy, Monicu a Jimmyho?

Proč se tvůrci rozhodli do seriálu zakomponovat Darcy, Monicu a Jimmyho?

I když si většina diváků myslí, že hlavní děj se točí pouze okolo Wandy a Visiona, tak pořádný prostor dostávají i ty postavy, které se v předchozích MCU filmech pouze mihly. Řeč je samozřejmě o agentovi FBI Jimmy Woo, astrofyzičce Darcy Lewis a agentce S.W.O.R.D. Monice Rambeau.

19 0
9.2.2021

Monica Rambeau, Darcy Lewis a Jimmy Woo. Všechny tyto postavy jsme viděli již v dřívějších filmech MCU (ať už v menší či větší roli), nicméně proč si je tvůrci vybrali právě sem do WandaVision? Výkonná producentka Jac Schaeffer prozradila, že Darcy a Jimmy byli součástí scénáře hned od prvního nástřelu.

Schaeffer a Kevin Feige si uvědomovali, že seriál WandaVision bude zpočátku především komediálním seriálem. A bylo nutné se opřít o nějaké herce, kteří už s tímto žánrem mají bohaté zkušenosti. Schaeffer tedy spíše do seriálu chtěla Randalla Parka a Kat Dennings než samotné postavy. Nicméně obě nakonec do seriálu skvěle zapadly.


Velké nadání herců je i to, že z obyčejné scény dokážou udělat zábavnou scénku. Když Schaeffer rozdala hercům scénáře, někdy se nestačila divit, co Park a Dennings dokáží. Z naprosto vážně myšlených vět toto duo dokázalo vykouzlit zábavnou scénku, kdy se popadáte za břicho. To je ostatně dar. A ne každý herec to umí. Dennings nasbírala bohaté zkušenosti ze seriálu 2 Broke Girls a Park díky svým mimikám dokáže rozesmát snad každého diváka.

(I Tato trojka má své místo v příběhu a stará se hned o několik zábavných scén. Foto: Disney)

Tato dvojice má neskutečnou synergii. Není tedy divu, že se na internetu volá po jejich vlastním seriálu. Fanoušci by si přáli, aby tato dvojice dostala seriál na styl Akt X. Zní to zajímavě a asi si to dokážeme představit jako krátkou mini-sérii. Nemyslíme si, že by se to ale v dohledné době stalo. Postavy Jimmyho a Darcy jsou ale bezesporu skvělé a jako podpůrná pomoc hlavních postav jsou dokonalé.

A jak to bylo s Monicou Rambeau? Schaeffer se přiznala, že v původní verzi scénáře figurovala naprosto neznámá agentka organizace S.W.O.R.D. Až postupem času tvůrci přišli na to, že mohou využít Monicu Rambeau. Pro ní ostatně byly a stále jsou plány pro film Captain Marvel 2. Tvůrce ale zpočátku nenapadlo, že Monica může být využita již tady ve WandaVision.

Schaeffer to znovu považuje za naprosto dokonalý tah. S mladou Monicou jsme se setkali v prvním snímku Captain Marvel, takže k ní diváci již nějaký vztah mají. Nyní se nám pořádně představí ve WandaVision a navíc nás naláká na Captain Marvel 2, kde podle všeho bude mít o dost větší roli. Vytasení Rambeau bylo pro tvůrce mnohem lepší řešení, než přijít s úplně novou a neznámou postavou.

Jste rádi, že se tato trojice v seriálu vyskytuje?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /7

Lindsey

Sakra, projíždím úvodní stránku Edny a hned na mě vykoukne tohle… bylo by prosím možné pro příště nedávat hned do názvu článku spoiler? Těším se, až bude seriál celý odvysílaný, abych ho mohla shlédnout komplet a teď je po překvapení.

#2 tom99 #3 Kal El
9.2.2021 | 22:00:26
tom99

#1 Lindsey: To ale není spoiler. O všech postavách, že v seriálu budou, se vědělo dávno před odvysíláním prvního dílu…

webmaster
10.2.2021 | 9:10:11
Kal El

#1 Lindsey: klidně první 4 díly přeskoč a začni až 5tkou a o nic nepřijdeš

10.2.2021 | 9:58:16
Ratemus

Tohle fňukání miluju, venku je pět dílů, celý net o tom píše, všude máš nadpisy a poatwry, o castingu se ví rok dopředu, v diskuzích se probírají nejrůznější teorie a diskuze o aktuálních dílech, ale stejně se najde někdo kdo včera objevil internet a začne volat po varovanich spojleru… Minule někdo fnukal u rok starého filmu že se v diskuzi spojleruje, no to mě vzdy rozesměje

10.2.2021 | 11:33:08
targaryen

Jelikož si už nepamatuji, v jakých filmech se Darcy a Jimmy ukázali, tak ve mne článek vyvolal pouze frustraci a beznaděj :D

#6 téčko171
10.2.2021 | 12:09:58
téčko171

#5 targaryen: Darcy v prvním a druhém Thorovi, Jimmy v druhém Ant-manovi. Mimochodem mně osobně strašně rozesmála a potěšila Jimmyho úvodní scéna ve čtvrtém díle, kdy kouzelnickým trikem vytasil vizitku (odkaz právě na druhého Ant-mana, kde prosil Scotta, aby ho to naučil). Přesně kvůli takovým drobným až zanedbatelným detailům mě baví MCU sledovat. A jak trefně poznamenal anonymní uživatel, Jimmyho postava tím dostala větší vývoj, než všechny postavy v sequelech Star Wars.

webmaster
10.2.2021 | 12:19:33
WILLIAM_MOINSPIELD

Je logický a správný zakomponovat do příběhu postavy z dřívějška než nesmyslně vytvářet nové. Přece jen máme tu okolo padesáti hrdinů kolem kterých se točí stovky vedlejších postav, které se teď mohou dočkat zaslouženého prostoru. Diváci to ocení a v tomto případě rozhodně dvojnásob :-).

11.2.2021 | 11:25:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

České titulky

Epizoda S01E09: The Series Finale

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Už v pátek nás čeká poslední epizoda seriálu WandaVision. O druhé řadě se nemluví a nejspíše se jí nedočkáme, takže finále bude zároveň i posledním dílem seriálu. Ten ale představil nové a zajímavé postavy a oživil i pár starších, takže co přesně se s nimi stane? Pojďte si zatipovat.

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Poslední epizody seriálu WandaVision obsahují i potitulkovou scénu, které nás poměrně dost navnadí na další díly. Zrovna ta minulá byla opravdu silná, protože přesně naznačuje, čeho se můžeme dočkat ve finále. Tak čeho jsme se dočkali a co přesně to znamená pro další děj?

Narozeniny herců