WandaVision
88/100 - 146×

WandaVision

Vision je mrtvý. Wanda Maximoff se pokouší znovuvzkřísit svou lásku, a tak vytvoří naprosto dokonalý svět iluze, kde Scarlet Witch bude žít spokojený život s Visionem a jejich dětmi. Jenže každá iluze musí jednou skončit a realitě se musí čelit. Jak moc těžký bude návrat do reálného světa?

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Akční, Komiksový, Romantický
hrají
Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff), Paul Bettany (Vision), Teyonah Parris (Monica Rambeau), Kathryn Hahn (Agnes), Kat Dennings (Darcy Lewis), Randall Park (Jimmy Woo), Evan Peters (Pietro Maximoff), Jett Klyne (Tommy Maximoff), Julian Hilliard (Billy Maximoff), Josh Stamberg (Tyler Hayward)

Proč znovu zhlédnout seriál WandaVision aneb bez něj nemá smysl chodit na nového Doctora Strange

Proč znovu zhlédnout seriál WandaVision aneb bez něj nemá smysl chodit na nového Doctora Strange

Mysleli jste si, že seriály jsou jen nějakým doplňkovým projektem, které stejně nebudou mít na nic vliv? Tak to možná minulý rok vypadalo, ale nový Doctor Strange dává jasně najevo, že seriály jsou důležité a bez nich si ochudíte o podstatnou část příběhu. Rychle se tedy na seriál podívejte.

19 1
6.5.2022

Film Doctor Strange in the Multiverse of Madness plynule navazuje na seriál WandaVision. Chvílemi to i vypadá, že se nejedná o pokračování Doctora Strange, ale přímo o sequel Wandy Maximoff. Mylně jsme si mysleli, že vše skončí krátkým odkazem na město Westview (což už zaznělo z traileru), ale to jsme se šíleně, ale šíleně mýlili.

Film sice nabízí krátkou pasáž, která zrekapituluje vše potřebné a chytne se i neznalec seriálů. Jsou to ale takové záchytné body, které vám pomohou se v ději spíše neztratit než zorientovat. I tak si neznalci mohou připadat zmatení, proč Wanda ve filmu dělá to, co dělá. Odkud se vzaly ty děti a proč k nim má takové pouto? Film nefalšovaně navazuje na seriál WandaVision v mnohem větším měřítku, než jsme si sami mysleli.


(A prý že seriály nemají na nic vliv. Foto: Disney+)

Ať už je to proměna Wandy ve Scarlet Witch, Darkhold či existence Billyho a Tommyho, tak vše je naprosto zásadní a důležité pro celý děj. Hned v úvodu filmu se dozvíte, že celý příběh je právě o nich. Pokud tedy nemáte žádný emoční vztah k dětem nebo k Wandě, nejspíše to bude kvůli tomu, že jste vynechali seriál. Seriál dává celému filmu mnohem větší hloubku a vlastně i opodstatnění.

Již v naší recenzi na film Doctor Strange in the Multiverse of Madness jsme malinko naříkali na zkratkovitost celého děje. Seriál ale dává filmu podtext, pokud ho vynecháte, bude vám příběh připadat ještě jednodušší a fádnější. Pokud jsou mezi vámi ti, co se chystají na druhého Strange a je jim jedno, zda ho uvidí za týden či dva, rozhodně se podívejte na seriál. Devět dílů po zhruba třiceti minutách lze sfouknout raz dva. A výsledek určitě bude stát za to.

My jsme z celého propojení nesmírně nadšení. Opravdu to vypadalo, že seriály jsou jen okrajovou záležitostí pro stále rostoucí streamovací stanici Disney+, bez kterých se klidně ve filmech obejdeme. Až druhý Doctor Strange ale naplňuje slova Kevina Feige, který již před časem varoval, že se bez seriálů neobejdeme. Jsme rádi, že je tomu nakonec tak. Celý MCU vesmír je tak více provázanější a seriálům přidává na důležitosti.

Jak vám se líbilo propojení seriálů a filmů? A máte chuť se po druhém Strangeovi znovu podívat na WandaVision?

Diskuze /13

Anckrst

Bez spoilerov poprosím: Treba pozrieť aj What If?

#2 skalloo #3 Lucille33
6.5.2022 | 12:47:40
skalloo

#1 Anckrst: netreba

6.5.2022 | 13:03:05
Lucille33

#1 Anckrst: Treba aspoň tu scénu Zombie Wanda

#4 skalloo
6.5.2022 | 13:19:07
skalloo

#3 Lucille33: nemá to nič spoločne s filmom

6.5.2022 | 13:49:48
PecaCZE

Nesouhlasím. Platí to co tvrdili už od začátku a to že seriály budou navazovat na filmy, ale způsobem že se bez nich obejdeme a neztratíme se v ději, protože se ve filmu všechno vysvětlí. Samozřejmě je lepší vždy vidět i seriál.

#6 Blackhand47XD
6.5.2022 | 18:24:08
Blackhand47XD

#5 PecaCZE: Vzhledem k tomu, že z filmu vystříhali hodně materiálu a je zkratkovitý, tak je seriál skutečně třeba. O tom, jak si Wanda vytvořila děti atd. není ve filmu vůbec zmínka, jenom jí říkají, že nebyly skutečné, to je všechno. Film ti ani neřekne, jak přišla k Darkholdu.

webmaster
6.5.2022 | 22:19:15
Pišta Hufnágl

„Seriál WandaVision plynule navazuje na film Doctor Strange in the Multiverse of Madness.“ – Snad opačně, ne?

7.5.2022 | 3:39:04
Trhan72

První film Doctora Strange mě nadchnul a uchvátil, seriál WandaVision je pro mě nekoukatelný a ztracený čas, podle upoutávky bohužel film vypadá stejně. Asi jen pro skalní fandy

#9 witcherrr
7.5.2022 | 12:20:32
witcherrr

#8 Trhan72: Wanda je koukatelná, jen člověk musí přeskočit 3–4 díly, tak jsem to udělal já, blbý sitcom ať si nechají do titulků :D

#10 PecaCZE
7.5.2022 | 14:32:59
PecaCZE

#9 witcherrr: Člověk jako ty. První díly patřily mezi nejlepší, seriál byl odlišný nejel podle zajetých kolejí do kterých nakonec vjel. Záporák a závěr byla hrůza.

7.5.2022 | 15:08:42
Railbot

What if, aspoň jeden díl, se hodí vidět kvůli Captain Carter.

#13 PecaCZE
7.5.2022 | 23:03:44
Sctyri

Prosím vás a jaký další projekt je třeba, či dobré vidět (z novějších) krom Wandy, pro absolutní návaznost a osvětu. Nemyslím teď Dr. Strange 1 a Avengers… Ale co třeba Loki? Spider-man 3? Nedějí se tam dost podstatné věci, které na tento multiverse navazují?

#13 PecaCZE
8.5.2022 | 8:51:52
PecaCZE

#11 Railbot: Cože :D To spíš díl se Strangem, kde celý film má dost společnýho právě s tou epizodou.

#12 Sctyri: Spider-Man 3 ne, protože není v MCU to byl jen takový cross-over v No Way Home, ale zatím nic nevíme o tom, že by staré postavy se měly vrátit. Prostě si pusť všechny seriály od WandaVision :)

8.5.2022 | 12:47:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

České titulky

Epizoda S01E09: The Series Finale

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Už v pátek nás čeká poslední epizoda seriálu WandaVision. O druhé řadě se nemluví a nejspíše se jí nedočkáme, takže finále bude zároveň i posledním dílem seriálu. Ten ale představil nové a zajímavé postavy a oživil i pár starších, takže co přesně se s nimi stane? Pojďte si zatipovat.

Reklama

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Poslední epizody seriálu WandaVision obsahují i potitulkovou scénu, které nás poměrně dost navnadí na další díly. Zrovna ta minulá byla opravdu silná, protože přesně naznačuje, čeho se můžeme dočkat ve finále. Tak čeho jsme se dočkali a co přesně to znamená pro další děj?

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama