WandaVision
88/100 - 146×

WandaVision

Vision je mrtvý. Wanda Maximoff se pokouší znovuvzkřísit svou lásku, a tak vytvoří naprosto dokonalý svět iluze, kde Scarlet Witch bude žít spokojený život s Visionem a jejich dětmi. Jenže každá iluze musí jednou skončit a realitě se musí čelit. Jak moc těžký bude návrat do reálného světa?

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Akční, Komiksový, Romantický
hrají
Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff), Paul Bettany (Vision), Teyonah Parris (Monica Rambeau), Kathryn Hahn (Agnes), Kat Dennings (Darcy Lewis), Randall Park (Jimmy Woo), Evan Peters (Pietro Maximoff), Jett Klyne (Tommy Maximoff), Julian Hilliard (Billy Maximoff), Josh Stamberg (Tyler Hayward)

Romantický vztah Wandy a Visiona nebyl dlouhodobým plánem Marvelu, kdo o pár usiloval?

Romantický vztah Wandy a Visiona nebyl dlouhodobým plánem Marvelu, kdo o pár usiloval?

Dnes už bereme vztah Scarlet Witch a Visiona jako samozřejmostí, protože oba jsou tu s námi již několik let. Když se ale obě postavy vytvářely, studio nestálo o jejich romanci. Tehdy ale o romantický vztah bojoval právě jeden tvůrce, který pro Marvel Studios už nějaký pátek nepracuje.

20 1
1.6.2021

Paul Bettany a Elizabeth Olsen se i po měsících od skončení seriálu WandaVision k seriálu neustále vracejí. Nedávno oba prozradili, že zpočátku vůbec nevěděli, co s jejich postavami bude chtít studio udělat, nicméně romantický vztah rozhodně nebyl ve hře. Ne rozhodně na začátku, když nám byly obě postavy představeny.

Kdy se tedy vše změnilo? Největší zásluhu o o to má Joss Whedon, který v době, kdy prakticky pořádně představil postavy Visiona a Wandy, natáčel Avengers: Age of Ultron. Není žádným tajemstvím, že Whedon měl nad snímkem absolutní kontrolu. Prosadil svůj vlastní příběh, záporáka a vše ostatní. Ostatně studio a Kevin Feige mu po velice úspěšné jedničce věřilo.


(Oba se také mohli objevovat ve filmech a žádný vztah nemusel být. Foto: Disney)

I když dvojka rozhodně není špatným filmem, mírné zklamání lze cítit ze studia i od fanoušků. Studio následně spolupráci s Whedonem ukončilo, nicméně tomuto talentovanému tvůrci můžeme vděčit právě za to, co dnes sklízíme s Wandou a Visionem. Whedon miluje komiksy a zvlášť romantický vztah mezi Visionem a Wandou. Marvel Studios neměl do budoucna žádné plány jejich vztah nějak rozvířit, ale Whedon si chtěl tak trochu splnit dětský sen, a tak prvopočátky vztahu v Age of Ultron naznačil.

Samozřejmě nemohl se utrhnout úplně z řetězu, tak pouze do filmu přidal scénu, jak Vision Wandu v Sokovii zachrání, kde to mezi oběma postavami poprvé zajiskřilo. Whedon si ale nikdy nemohl být jistý, zda se na tuto romantickou linku někdy naváže. A vlastně herecká dvojice nyní přiznává, že to zřejmě nebyl ani dlouhodobý plán Marvelu. Nikdo s nimi nic takového nekonzultoval. Všichni tak byli překvapení, když si na Whedonovu práci navázalo v Civil War a následně Infinity War.

A tak jsme se v podstatě dostali k našemu seriálu, který by asi nikdy nevznikl, kdyby tehdy režisér Joss Whedon nerealizoval svou pěknou myšlenku. Nyní se narychlo přesuneme k tvůrčímu týmu seriálu WandaVision. Hlavní scenáristkou byla Jac Schaeffer. Ta kromě seriálu byla i jednou ze scenáristek filmu Black Widow. Disney je údajně s prací Schaeffer spokojeno, a tak této talentované ženě nabídlo tříletou smlouvu. Schaeffer se tak nebude podílet jen na nových MCU seriálech, ale může pracovat na jakémkoliv projektu pro DIsney+.

Jak vy vnímáte vztah VIsiona a Wandy? Je dobře, že se k tomu tvůrci dokopali?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /2

Majkyii

Co si budem, při vydání jsem byl dost zklamaný v kině na AoU, ale s odstupem času a tím jak několik filmů i novějších na to odkazují, včetně seriálu WV, získává AoU jiný rozměr a u mě docela tzv. dozrál a mám ho upřímně radši než první díl.

1.6.2021 | 18:59:19
Martrix

Druzí Avengeři se mi taky líbí víc než jednička. Ale chápu zarputilé komixožrouty, že jim sci-fi o umělé inteligenci nevonělo. Mě ta fůze maximálně vyhovovala a zůstal bych raději u ní, než do toho míchal kouzla… .

5.6.2021 | 13:14:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

České titulky

Epizoda S01E09: The Series Finale

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Už v pátek nás čeká poslední epizoda seriálu WandaVision. O druhé řadě se nemluví a nejspíše se jí nedočkáme, takže finále bude zároveň i posledním dílem seriálu. Ten ale představil nové a zajímavé postavy a oživil i pár starších, takže co přesně se s nimi stane? Pojďte si zatipovat.

Reklama

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Poslední epizody seriálu WandaVision obsahují i potitulkovou scénu, které nás poměrně dost navnadí na další díly. Zrovna ta minulá byla opravdu silná, protože přesně naznačuje, čeho se můžeme dočkat ve finále. Tak čeho jsme se dočkali a co přesně to znamená pro další děj?

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama