WandaVision
88/100 - 146×

WandaVision

Vision je mrtvý. Wanda Maximoff se pokouší znovuvzkřísit svou lásku, a tak vytvoří naprosto dokonalý svět iluze, kde Scarlet Witch bude žít spokojený život s Visionem a jejich dětmi. Jenže každá iluze musí jednou skončit a realitě se musí čelit. Jak moc těžký bude návrat do reálného světa?

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Akční, Komiksový, Romantický
hrají
Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff), Paul Bettany (Vision), Teyonah Parris (Monica Rambeau), Kathryn Hahn (Agnes), Kat Dennings (Darcy Lewis), Randall Park (Jimmy Woo), Evan Peters (Pietro Maximoff), Jett Klyne (Tommy Maximoff), Julian Hilliard (Billy Maximoff), Josh Stamberg (Tyler Hayward)

Sam Raimi se nijak nepodílel na seriálu WandaVision a stejně tak tvůrci seriálu na druhém Doctoru Strangeovi

Sam Raimi se nijak nepodílel na seriálu WandaVision a stejně tak tvůrci seriálu na druhém Doctoru Strangeovi

Není asi žádným tajemstvím, že seriál WandaVision byl jakousi předehrou k filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Z obou stájí ovšem zní, že ani jeden tým se přímo nepodílel na druhém projektu. Proběhlo jen pár diplomatických rozhovorů. Tak jak to celé bylo?

13 4
3.4.2021

Kevin Feige při představování seriálů pro Disney+ prohlásil, že fanoušci budou muset sledovat i seriály na streamovací stanici, pokud chtějí být v obraze, co se v MCU děje. To sice stále platí, nicméně následně své tvrzení malinko poupravil – každičký projekt je dělán s péčí a citem tak, aby si divák mohl film či seriál užít, aniž by znal předchozí filmy a seriály.

Jednoho z největších propojení (nebo alespoň jsme si to mysleli) se dočká náš seriál WandaVision s aktuálně natáčeným filmem Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Ve filmu minimálně opět uvidíme Wandu Maximoff. Fanoušci očekávali nějaký větší náznak blížících se událostí již ve finále WandaVision, ale nakonec jsme se žádné ochutnávky ze Strangeova film nedočkali. A opačně to asi taky nebude žádné terno.


Režisér filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness Sam Raimi prohlásil, že se jako tvůrce či konzultant nijak nepodílel na seriálu WandaVision. Seriál sice už na Disney+ viděl, nicméně to už byl druhý Strange dávno v produkci. Jedna z producentek WandaVision Mary Livanos taktéž potvrdila, že její tým se nepodílel na druhém Strangeovi. Abychom ale byli klidní, mezi jednotlivými týmy probíhá úzká spolupráce.

Mary Livanos často komunikuje s producentem Doctora Strange Richiem Palmerem. Jelikož studio Disney kvůli nedávnému úniku informací jednotlivé projekty velice střeží, zdá se, že o skutečném příběhu daného filmu a seriálu vědí jen ti nejvíce zainteresovaní. Zbytek už je na komunikaci mezi jednotlivými producenty. Mary Livanos přiznává, že i když se nijak nepodílela a nepodílí na druhém Doctoru Strangeovi, tak svým způsobem ho ovlivňuje.

(Propojení mezi jednotlivými projekty bude, ale zřejmě nepůjde o nic převratného. Foto: Disney)

Producenti mají pravidelné hovory a neustále vedou dialogy o tom, kam by měly postavy směřovat, vyměňují si poznatky ze svých projektů a snaží se je skloubit dohromady. I když producent nemá přímou vazbu na scénář, sem tam může režisérovi něco doporučit, aby filmy a seriály byly více propojené. Co si z toho všeho vzít? Zdá se, že nové projekty půjde úplně v pohodě sledovat, aniž byste znali detailní historii MCU. Sem tam na nás nějaké malé propojení čeká. To si zřejmě užijí fanoušci seriálů i filmů.

Dáme příklad, jak by to podle nás mohlo vypadat. Na konci Endgame Steve Rogers předal svůj štít Samu Wilsonovi. To je naposledy, co fanoušci filmů Sama a Kapitána Ameriku viděli. Seriál The Falcon and The Winter Soldier se zabývá tématem, jak se ze Sama Wilsona či Buckyho Barnese stane nový Kapitán Amerika. Ať už to bude jeden či druhý, tak nového Kapitána Ameriku stoprocentně uvidíme v dalších filmech. Fanoušci filmů nebudou zmatení, protože Kapitán předal štít Samovi už v Endgame a filmy na to navážou. Fanoušci seriálu budou vědět, jak ke všem událostem došlo a co k nim vedlo.

Ve finále se tak bude jednat o zajímavé propojení, bez kterého se ovšem fanoušci filmů obejdou, protože si dokážou pospojovat scény z předchozích filmů. Takto nějak podobně si to představujeme i u WandaVison a připravovaného filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness. V jedné větě se ve filmu řekne, že se Wanda zbláznila po Visionově smrti a nabrala obrovskou moc. Svým způsobem se hezky odkáže na seriál, ale není to nic zásadně převratného, co by si fanoušci nemohli domyslet po Endgame, kde Wandu viděli naposledy. Vlastně je to něco, co by naopak mohli očekávat.

A jak si jednotlivé propojení filmů a seriálů představujete vy?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /10

m0rdred

Předání štítu bylo v Endgame stejně trapný jako samotný Samu Wilson, který ho přijal. Větší trapárnu jsme neviděli. Jo, pardon, vlastně jednu tu mám. V seriálu Falcon and The Winter Soldier honorovali nového Captain America – toho zvolili ve volbách nebo má nějaký schopnosti? Vyxpadal jak ucho…

#2 Zilwicky
3.4.2021 | 17:58:27
Zilwicky

#1 m0rdred: Ale no.. jedna oveľa väčšia trapárna bola uz v samotnom Endgame – women power scéna.

#5 m0rdred
3.4.2021 | 18:27:53
Ratemus

Předání štítu Samovi bylo naprosto fajn, co na tom bylo trapné? V komiksech ho měl taky stejně jako titul Captain America. Spíš mi přijde divný že ho prostě odevzdal…

#4 m0rdred
3.4.2021 | 19:35:49
m0rdred

#3 Ratemus: Sam nemá žádný superschopnosti. Promiň.

3.4.2021 | 20:27:46
m0rdred

#2 Zilwicky: Co myslíš tou „Women power scénou“?

#7 Zilwicky
3.4.2021 | 20:28:46
Ratemus

Nemá žádné schopnosti. To nemá ani Stark a stejně je Sam Cap i v komiksech čili tohle je naprosto v pořádku, mimochodem i Hawkeye byl Cap jednu dobu, jaké on má schopnosti?

3.4.2021 | 21:01:23
Kubey

Ja nemám problém s tým, aby dostal štíť Sam a stal sa novým Kapitánom Amerikou, ale keď bude mať iba štít a nebude mať aspoň tie svoje krídla, tak bude podľa mňa úplne k ničomu, keďže nemá žiadnu super schopnosť a so štítom toho veľa asi nenarobí.

#10 beat
4.4.2021 | 9:22:42
Roxon

#7 Zilwicky: Stále to ale nesiaha po členky „Woman power scéne“ Éowyn vs. Witch-king z Pána prsteňov. Toto je ťažké prekonať.

4.4.2021 | 23:56:47
beat

#8 Kubey: v komikse má krídla aj štít :|

5.4.2021 | 19:42:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

České titulky

Epizoda S01E09: The Series Finale

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Už v pátek nás čeká poslední epizoda seriálu WandaVision. O druhé řadě se nemluví a nejspíše se jí nedočkáme, takže finále bude zároveň i posledním dílem seriálu. Ten ale představil nové a zajímavé postavy a oživil i pár starších, takže co přesně se s nimi stane? Pojďte si zatipovat.

Reklama

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Poslední epizody seriálu WandaVision obsahují i potitulkovou scénu, které nás poměrně dost navnadí na další díly. Zrovna ta minulá byla opravdu silná, protože přesně naznačuje, čeho se můžeme dočkat ve finále. Tak čeho jsme se dočkali a co přesně to znamená pro další děj?

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama