WandaVision Seriál měl mít původně o epizodu víc, proč se to změnilo?

Seriál měl mít původně o epizodu víc, proč se to změnilo?

Seriál měl mít původně o epizodu víc, proč se to změnilo?

Tvůrčí proces pokračuje i při natáčení. Někdy můžete mít sebelepší scénář, ale když přijdete na natáčení a máte už část hotovou, něco zkrátka nefunguje. A je nutné dělat úpravy. Seriál WandaVision se natáčel i během první vlny koronaviru, takže tvůrci udělali pár změn.

17 0
11.3.2021

Už při prvním úniku informací hollywoodští insideři zjistili, že seriál WandaVision má mít celkem deset epizod. Studio Disney ale následně oznámilo pouze devět dílů. Někteří fanoušci doufali, že po odvysílání finále se dočkáme ještě jedné, dodatečné epizody. To se ovšem (zatím) nestalo. Tak uvidíme v pátek, třeba nás studio překvapí, ale spíš s tím nepočítejte.

(Seriál mohl být o pár desítek minut delší. To by si přál každý fanoušek MCU. Foto: Disney+)


Slídiví novináři ale před několika měsíci měli přeci jenom správné informace. Seriál měl mít skutečně deset epizod, ale nakonec bylo od původního plánu upuštěno. Proč? Režisér Matt Shakman, který natočil všechny epizody, což je v seriálové branži velice vzácné, byl hostem ve Fatman Beyond. A konečně se vyjádřil i k celkovému počtu epizod:

Ano, věci se neustále měnily. Příběh se měnil, a to především dějová linka v reálném světě a obecně ve finále. Hodně jsme experimentovali a zkoušeli jsme různé věci. Takže v určitý moment jsme měli naplánovaných deset dílů, ale jak jsme postupně příběh měnili a hledali správný rytmus a tón seriálu, tak jsme jednu epizodu ubrali. Seriál se ale neustále vyvíjel. Jakmile jsme skončili s natáčením kvůli koronaviru a začali jsme dělat na postprodukci, dostali jsme další nápady, ty jsme realizovali a následně se udělaly další změny.

Těžko říci, zda by to seriálu pomohlo či naopak. Na druhou stranu to vypadá, že tvůrci nakonec dělali přeci jenom zásadní změny (doufejme, že se někdy dozvíme, co navíc jsme měli vidět). Ostatně již dříve novináři vyšťourali, že seriál bude přímo navazovat na film Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Pokud pomineme fakt, že se z Wandy Maximoff stala Scarlet Witch, tak žádné dveře do multivesmíru otevřeny nebyly a odkazů na Doktora Podivína bylo pramálo.

Pokud by to bylo na nás, klidně bychom si jednu epizodu navíc nechali líbit. Alespoň by zbylo více času na vedlejší postavy (třeba na Darcy Lewis, Monicu Rambeau či falešného Pietra). Právě Monicy a Darcy jsme si ve Westviewu moc neužili. Nějaká přímá a hlubší interakce s rodinou Maximoffových by stála za prozkoumání.

Uvítali byste ještě jednu epizodu navíc?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /6

Knowho

Jo a samozřejmě s Pietrem

11.3.2021 | 18:59:18
Tatar

Pietra dost zmršili a taky dali malý prostor Agnes, takže kdyby ti dva dostali víc prostoru vůbec bych se nezlobila. A také by mě zajímalo kam šel bílý Vision.

redaktor
11.3.2021 | 19:19:56
Kal El

wtf tak prvních 5 dílů úplně k ničemu a akce začla na poslední tři díly… a ted se brečí že bylo málo času ? :D no wtf

11.3.2021 | 19:47:36
Karost

Myslím že další epizoda by mohla něco málo vysvětlit, třeba kde se ztratil skutečný Vision, co přesně má teď Scarlete Witch v úmyslu, jak dopadl falešný Pietro a spoustu dalších věcí

#5 ori
11.3.2021 | 19:59:39
ori

#4 Karost: Skutočný Vision určite zohrá úlohu v nejakom ďalšom filme, čo má v úmysle sa zrejme dozvieme v Doctorovi 2, falošný Pietro bol obyčajný obyvateľ Westview ktorý sa zrejme vrátil k svojmu obyčajnému životu. Nie je tam čo vysvetľovať.

#6 nowas
webmaster
11.3.2021 | 20:36:09
nowas

#5 ori: jo a do baráku se mu nastěhovala 500let stará mommy :-D

13.3.2021 | 0:02:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

České titulky

Epizoda S01E09: The Series Finale

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Už v pátek nás čeká poslední epizoda seriálu WandaVision. O druhé řadě se nemluví a nejspíše se jí nedočkáme, takže finále bude zároveň i posledním dílem seriálu. Ten ale představil nové a zajímavé postavy a oživil i pár starších, takže co přesně se s nimi stane? Pojďte si zatipovat.

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Poslední epizody seriálu WandaVision obsahují i potitulkovou scénu, které nás poměrně dost navnadí na další díly. Zrovna ta minulá byla opravdu silná, protože přesně naznačuje, čeho se můžeme dočkat ve finále. Tak čeho jsme se dočkali a co přesně to znamená pro další děj?

Narozeniny herců