WandaVision
88/100 - 141×

WandaVision

Vision je mrtvý. Wanda Maximoff se pokouší znovuvzkřísit svou lásku, a tak vytvoří naprosto dokonalý svět iluze, kde Scarlet Witch bude žít spokojený život s Visionem a jejich dětmi. Jenže každá iluze musí jednou skončit a realitě se musí čelit. Jak moc těžký bude návrat do reálného světa?

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Akční, Komiksový, Romantický
hrají
Elizabeth Olsen (Wanda Maximoff), Paul Bettany (Vision), Teyonah Parris (Monica Rambeau), Kathryn Hahn (Agnes), Kat Dennings (Darcy Lewis), Randall Park (Jimmy Woo), Evan Peters (Pietro Maximoff), Jett Klyne (Tommy Maximoff), Julian Hilliard (Billy Maximoff), Josh Stamberg (Tyler Hayward)

Šestá epizoda potvrdila, proč je Vision hoden Thorova kladiva

Šestá epizoda potvrdila, proč je Vision hoden Thorova kladiva

Ve světě Marvel Cinematic Universe máme spoustu nadpřirozeně silných bytostí. I když některé dokážou naprosto úžasné věci, nedokážou pohnout s Thorovým kladivem ani o centimetr. Vision to zvládá bez většího problému. Proč tomu tak je a proč je Vision kladiva hoden?

22 0
18.2.2021

Je jen málo lidí a bytostí ve vesmíru, které jsou schopné pozvednout Thorovo kladivo Mjolnir. Není to kvůli tomu, že by kladivo bylo samo o sobě těžké, jak se většina mylně domnívá, ale spíše kvůli tomu, že uchazeč musí být Mjolniru především hoden. Kromě Thora jsme ve filmech MCU viděli, jak kladivo ovládal i Steve Rogers v památné scéně v Endgame, kde ho použil proti Thanosovi.

Možná si ale vzpomínáte na kratičkou scénu z Age of Ultron, kde Vision podal kladivo Thorovi bez větší námahy. Jednalo se spíše o scénku, která měla diváky pobavit. Předcházelo jí totiž to, jak se celý tým Avengers pokusil s kladivem pohnout. A nikomu kromě Rogerse se to nepodařilo. Vision to ale jen o pár scén později zvládl bez větší námahy, i když byl na světě jen pár minut.


(Vision je Mjolniru hoden.)

Tony Stark Visiona stvořil jako protiklad Ultrona, aby chránil lidstvo před jakoukoliv hrozbou. Právě díky naprogramování Visiona a jeho vlastních hodnot by měl být Vision Mjolniru hoden. A krásně to bylo vidět i v poslední vysílané epizodě All-New Halloween Spooktacular!. Vision má aktuálně všechno, po čem kdy mohl toužit – šťastnou manželku, dvě krásné děti a starostlivého strýce.

To ale Visionovi nestačí a chce zjistit, zda se ve Westviewu neděje něco špatného. Když Vision vystoupí z ochranného pole města, začne se rozpadat. Doslova mu tak jde o život. Když se kolem něj seběhnou agenti organizace S.W.O.R.D., Vision volá o pomoc. Nevolá o ni ale z toho důvodu, aby ho agenti zachránili. Volá o pomoc, aby S.W.O.R.D. pomohl lidem ve Westviewu, kteří trpí.

I v (další) poslední minutě svého života tak Vision myslí na blaho všech ostatních okolo něj. Dokázal upozadit své pocity a svůj blahobyt a upřednostnil pocity ostatních. Právě díky těmto vlastnostem je Vision hoden Thorova kladiva. Pokud se náš předpoklad vyplní, měl by se Vision pokusit Wandu zastavit. Nebo kohokoliv jiného, kdo obyvatele Westviewu drží v této příšerné noční můře.

Překvapilo vás, když Vision pozvedl Mjolnir? A jaká jiná postava by kladiva mohla být hodna?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /10

cvejpa

Kdo by mohl být hodný kladiva ? přeci náš dobrý soused Spiderman !

18.2.2021 | 18:39:05
Dragon94

Z MCU postav určitě Black Panther, který si myslím, že by kladiva měl být hoden více než třeba Steve.

#3 necum #9 Kal El
18.2.2021 | 19:42:14
18.2.2021 | 20:11:07
Spiker

Westviewu? No tvl

18.2.2021 | 21:45:17
sma

#3 necum: no lebo je cernej :D

19.2.2021 | 9:51:20
Sctyri

Jak stojí v článku, jednalo se o scénku, která měla pobavit. Bez hlubšího smyslu.

19.2.2021 | 9:59:13
Dragon94

#3 necum: Steve hrozně podléhá emocím a je celkově takový namyšlený. Upřednostňuje hlavně své přátele (Bucky) na úkor ostatních atd..
T'challa je naopak takový umírněný a spravedlivý. Jako jediný prohlédl Zemův plán, kde taky nakonec nedal průchod svým emocím a nepomstil se mu. Celkově se snaží co nejvíce pomoci ostatním, aniž by žádal cokoliv na oplátku a to i za cenu vlastního prospěchu či prospěchu Wakandy.

19.2.2021 | 12:36:32
Dragon94

Je pravda, že zatím neobětoval svůj život za nikoho jiného, ale to podle mě není jediná podmínka proto aby byl někdo hoden.

19.2.2021 | 12:38:23
Kal El

#2 Dragon94: černochovi ho do ruky určitě nedají.. kort v Americe

#10 Azog2182
20.2.2021 | 11:17:36
Azog2182

#9 Kal El: Právě naopak kvůli tomu mu ho do ruky dají :D

21.2.2021 | 22:02:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

České titulky

Epizoda S01E09: The Series Finale

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Co se stane ve finále seriálu? Pojďte si s námi zatipovat

Už v pátek nás čeká poslední epizoda seriálu WandaVision. O druhé řadě se nemluví a nejspíše se jí nedočkáme, takže finále bude zároveň i posledním dílem seriálu. Ten ale představil nové a zajímavé postavy a oživil i pár starších, takže co přesně se s nimi stane? Pojďte si zatipovat.

Reklama

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Co přesně měla znamenat potitulková scéna epizody Previously On?

Poslední epizody seriálu WandaVision obsahují i potitulkovou scénu, které nás poměrně dost navnadí na další díly. Zrovna ta minulá byla opravdu silná, protože přesně naznačuje, čeho se můžeme dočkat ve finále. Tak čeho jsme se dočkali a co přesně to znamená pro další děj?

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama