Warcraft Warcraft si probojoval cestu i na Ednu

Warcraft si probojoval cestu i na Ednu

Warcraft si probojoval cestu i na Ednu

Premiéra filmu Warcraft: První střet je stanovena na 9. června a už brzo se proti sobě postaví lidé a orci. Rozhodli jsme se, že i u nás na Edně se budeme Warcraftu věnovat. Navštivte náš web a zjistěte to nejdůležitější před premiérou.

22 1
5.6.2016

Původní myšlenka filmu vznikla v roce 2006 a až o deset let později se fanoušci her konečně dočkají celovečerního filmu. Námětů bylo plno, ale nakonec se režisér Duncan Jones rozhodl inspirovat hrami Orcs & Humans a Tides of Darkness, které mapují otevření Temného portálu a boj mezi lidmi a orky. Zda série bude tak obsáhlá jako u her, těžko říci, vše záleží na úspěchu prvního filmu.

Hlavní roli získal Travis Fimmel, který hraje Anduina Lothara. Přátelského orka Durotana si zahrál Toby Kebbell. V čele orkské armády stojí vůdce Blackhand (Clancy Brown) , který má k dispozici po boku válečníka Orgrima Doomhammera (Robert Kazinsky). Lidi bude chtít za každou cenu ochránit král Llane Wrynn I. (Dominic Cooper) se svou ženou Tariou Wrynn (Ruth Negga).


(Hlavní postavy filmu. Foto: Blizzard)

Zajímavou míšenku si zahrála Paula Patton, která ztvárnila Garonu Halforcen. V příběhu dostali místo i čarodějové, konkrétně Medivh (Ben Foster) a Khadgar (Ben Schnetzer). Nazapomeňte se podívat na profily našich postav, které postupně doplníme po premiéře filmu. Určitě také ohodnoťte naše postavy, abychom zjistili, která u vás bude nejoblíbenější.

Pokud si chcete přečíst o různých zajímavostech o filmu, určitě zavítejte do profilu filmu Warcraft: První střet. Zde se dočtete o trnité cestě projektu od roku 2006, dozvíte se o zajímavostech filmu, o průběhu natáčení s Duncanem Jonesem, předloze počítačových her či názorům tvůrců obecně na Warcraft.

V sekci hry se zase dočtete o začátcích strategií, které vycházely od rokou 1994, a následným přehupem k MMORPG v roce 2004. V sekci knihy si můžete přečíst krátké info o příběhu knih s tématikou Warcraftu. Obě sekce budeme průběžně doplňovat. V neposlední řadě můžete zavítat do diskuze a pokecat o filmu, hrách či knihách.

V následujících dnech očekávajte novinky ohledně tržeb, prvních ohlasů, po premiéře si pro vás připravíme recenzi a jiné tématické články.

Diskuze /6

loupacek_cz

no knížky mám přečteny všechny až na „předknížku“ k filmu a nějak nevím zda ji číst protože v ostatních knížkách je docela jasně řečeno co se jak stalo

#3 svina
5.6.2016 | 18:58:08
RabidTS

Oprav si len kozmetickú chybičku na spodku HNIHY :)

5.6.2016 | 20:50:00
svina

#1 loupacek_cz: no pro člověka, co četl všechny knihy může být film trochu zmatečný, vzhledem k tomu, kolik úprav filmu oproti knize je. Tahle kniha by měla zodpovědět a ospravedlnit chybějíci události – není pro každého, ale fans, kterří musí mít všechno s touhle tématikou (podobné jako s „přepisem“ SW7 do knihy).

#4 Ryen
5.6.2016 | 21:47:39
Ryen

#3 svina: Tak oni to musí udělat pro fanoušky i pro ty, kteří předlohu prakticky neznají (komerce – nenaděláš nic). Takže s tímhle se člověk musí nějak vyrovnat. ;)

#5 svina
5.6.2016 | 21:56:53
svina

#4 Ryen: S tímhle já teda, nesouhlasím – a podle recenzí to jde i poznat. Fanoušci lore (kteří nechytají každou chybku/rozdíl ve filmu) jsou absolutně nadšení a mainstream který přišel na film jen kvůli marketingu neví která bije a film rozcupovali, včetně starých zapšklých amerických recenzentů. Podle mě, lidé, kteří skončení filmu, by měli wtf moment (co jsem to vlastně viděl?), tak budou schopni si něco o tom najít/přečíst články na wiki/přečíst knihy. Prostě ten film by měl být dělaný jen pro fanoušky, oni miliardouvou tržbu nepotřebují, jenom z wowka mají tu miliardu za rok. (A přitom tako blockbustery se dělají alespoň 2 roky, takže Blizz se má fakt dobře.

#6 Ryen
6.6.2016 | 9:49:41
Ryen

#5 svina: Já neříkám, že to mají zapotřebí – ale tak to s takovými společnostmi vždycky po čase bývá… ať mají sebevíc nahrabáno, snaží se ještě o víc. Ale myslim si, že to bude převážně pro fanoušky. Podle mého názoru přece jenom – člověku WarCraftově nepolíbenému se to už jenom vizuálně může zdát trochu pro mladší publikum. ;) Herecký obsazení je jinak super, výběr příběhu se mi taky líbí – jsem zvědavej, jak se s tím poprali… Jdu na to ve čtvrtek, takže to naštěstí moc velký čekání nebude. :D

6.6.2016 | 11:10:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Warcraft: První střet

Informace

Premiéra: 9. 6. 2016
Režie: Duncan Jones
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Ben Foster, Travis Fimmel, Dominic Cooper, Paula Patton, Toby Kebbell, Robert Kazinsky, Daniel Wu, Clancy Brown, Ben Schnetzer, Ruth Negga, Burkely Duffield, Daniel Cudmore, Callum Keith Rennie, Ryan Robbins, Patrick Sabongui, Andre Tricoteux, Christian Sloan, Elena Wurlitzer
Stopáž: 123 minut 

Nejlepší film

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Svět Warcraftu

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny

Kde nás najdete