Warrior Nun (Válečná jeptiška) Na co by nám druhá řada měla odpovědět?

Na co by nám druhá řada měla odpovědět?

Na co by nám druhá řada měla odpovědět?

Finále první řady Válečné jeptišky otevřelo spoustu palčivých otázek a většina finále měla hodně cliffhangerů. V článku se zaměřujeme na nejdůležitější otázky, které by měly být ve druhé řadě určitě objasněny.

7 0
19.3.2021

1. Jaká je skutečná identita Adriela?

Adriel byl stoprocentně pro diváky největším šokem první série. Celá mytologie Řádu křížového meče je postavena kolem Adriela jako anděla, který během křížových výprav daroval svoji svatozář Areale a proměnil ji v první Válečnou jeptišku. Podle Adriela chtěl papež Urban II pro sebe moc svatozáře, a tak postavili kamennou klec pod Vatikánem, aby Adriela uvěznili, když si uvědomili, že nemůže být zabit pozemskými prostředky. Ale Adriel je stále spojen se svatozáří a dokázal získat znalosti o vnějším světě, stejně jako přijmout do svých řad následovníky. Třeba jako otce Vincenta. Může také ovládat démonické duchy a používat je k posednutí lidí, aby plnili jeho rozkazy.

Sám Adriel připouští, že pojem „anděl“ je pouze přibližný, aby pomohl lidem pochopit typ „božské bytosti“, kterou on sám je. Co to ale znamená? Je Adriel ve skutečnosti z pekla? Nebo je nějakým druhem mimozemšťana? Někdo z fanoušků dokonce navrhoval, že je to vlastně zloděj a že svatozář původně nebyla jeho. Zdá se také, že Areala věděla, že Adriel nebyl anděl, když formovali svůj původní pakt – ačkoli Adriel tvrdil, že ho Areala „zradila“ a že jeho „dar“ svatozáře se změnil ve „zvrácenost“. Finále první řady jasně ukazuje, že Adriel je padouchem seriálu a hlavní hrozbou pro celý svět. Doufejme, že druhá řada vyplní mnoho prázdných míst ohledně toho, kdo a co Adriel ve skutečnosti je.


2. Co jsou Taraskové a kdo je poslal?

Vzhledem k jejich ohnivému a obludnému vzhledu neměli fanoušci zpočátku žádný důvod zpochybňovat vysvětlení otce Vincenta. Ten tvrdil, že Taraskové jsou démoni z pekla, kteří jsou přitahováni silou svatozáře. Do fyzického světa mohou vstoupit pouze na krátkou dobu. Tarask zdánlivě zabíjející Lilith je také ukázal jako padouchy – přinejmenším do odhalení, že Vincent byl celou dobu zrádce a žák darebného Adriela. To nutí fanoušky zpochybňovat, co ve skutečnosti Taraskové jsou. Jsou to opravdu zlé bytosti z pekla, nebo jejich děsivý vzhled ve skutečnosti skrývá nějaké božské poslání?

Fanoušci ví, že Taraskové jsou skutečným zdrojem Divinia. Kosti v kamenných zdech pod Vatikánem pocházejí z původního Taraska, se kterým bojoval Adriel, když se setkal s Arealou a dal jí svatozář. Přes Aviny záblesky, kdy jsme ji viděli v těle Arealy, jsme také mohli spatřit, jak Adriel roztavil kosti Taraska, aby vytvořil jeho Divinium štít a brnění. To může být vodítkem, že Taraskové skutečně pocházejí z nebe a možná jsou jakýmisi božskými pěšáky. Seriál si pohrává s předem vytvořenými židovsko-křesťanskými představami o nebi a pekle a Taraskové z nebe by je ještě více rozvrátili.

3. Co se stalo s Lilith a co je s ní teď?

Sestra Lilith byla vykreslena jako darebák, který byl ochoten zabít Avu, aby si vzal svatozář. Podle ní měla být oprávněně předána svatozář jí. Lilith, jako potomek dědictví nositelů svatozáře, ochotně podporovala kardinála Durettiho a strávila polovinu sezóny pronásledováním Avy a svatozáře, než byla zabita při obraně Avy před Taraskem.

Smrtelně zraněnou Lilith místo toho, aby umřela, přitáhl portál „na druhou stranu“ a ona se vrátila s novými schopnostmi souvisejícími s Tarasky. Dostala to vínku nehty ostré jako břitva. Lilith také věděla, že pro Avu bylo chybou vstoupit do komory pod Vatikánem, protože tam byl Adriel. Ale co se vlastně stalo s Lilith, kam šla a proč byla poslána zpět? Zdá se, že Lilith má jiný osud než být válečnou jeptiškou a je také svázána s odpověďmi týkajícími se největších otázek ze série.

4. Kam vede portál Jillian Salviusové?

Milionářka zabývající se technologiemi Jillian Salviusová postavila Archu, kvantovou bránu poháněnou Diviniem, s deklarovaným účelem vytvoření „mostu do nebe“. Ale skutečným účelem Archy bylo poslat jejího nemocného syna Michaela na druhou stranu, aby mohl žít. Michaela navštívil „anděl", který ho vyprovokoval k vytváření kreseb, jež pomohly Jillian postavit Archu. Tím je naznačeno, že Adriel už nějakou dobu s Michaelem komunikoval a učil ho, jak navrhnout portál, který by mohl Adriela vzít zpět, odkud přišel. To se potvrdilo, když otec Vincent řekl Adrielovi, že brána je pro něj připravena.

Svým způsobem tedy Jillian a Michael Salviusovi po celou dobu nechtěně pracovali pro Adriela. Ale když se Archa náhle aktivovala, Michael proběhnul portálem a my nemáme tušení, kam šel. Šel Michael na místo původu Adriela? Šel tam, odkud pocházejí Taraskové? Šel do nebe, nebo do pekla? Nemáme žádnou možnost vědět odpovědi na tyto otázky, dokud nepřijde druhá řada a neposkytne nám odpovědi.

5. Opravdu viděla Ava ve svém snu sestru Shannon?

Sestra Shannon byla hrdinskou předchozí nositelkou svatozáře, která zemřela v první epizodě. Sestra Mary vyšetřovala její smrt a určila, že byla zavražděna spiknutím uvnitř Církve vůči Řádu křížového meče. Poté, co celou sezónu podezřívali kardinála Durettiho, se ukázalo, že skutečným viníkem, jenž Shannon připravil o život, byl otec Vincent. Ten celou dobu pracoval pro Adriela.

Ale Shannon se vrátila v osmé epizodě v Avyině snu, což bylo místo, kde Ava získala myšlenku, že musí ukončit dědictví Válečných jeptišek, aby ušetřila další ženy z umírání pro svatozář a Řád. Byla to však skutečně Shannon ve snu Avy, nebo to byl Adriel, který použil Shannoninu tvář a zasadil myšlenku do Aviiny hlavy? Koneckonců po tomto snu Ava přišla s plánem zničit kosti Adriela pod Vatikánem – který přinesl novou jeptišskou bojovnici přímo k Adrielovi. Poté, co se Adriel setkal s Avou, jí ukázal, že může nabývat i jiných forem, a to se jeví jako vodítko, že Shannon v Aviině snu vůbec nebyla.

6. Uvidí ještě někdy Ava JC?

Uprostřed dění a tajemství uvnitř Církve představila první polovina sezóny poutavou romanci mezi Avou a JC, zlodějem, který se ukázal být opravdu milým člověkem. Ava a JC měli od začátku chemii. JC opustil kvůli ní svoji skupinu mezinárodních squatterů, aby s ní cestoval. Když byli napadeni, nejprve sestrami Mary a Lilith a poté Taraskem, Ava utekla, když byla Lilith zdánlivě zabita. JC měl poté spousty otázek, ale žádné odpovědi nedostal. Setká se Ava s JC ve druhé řadě?

7. Je Brokovnice Mary mrtvá?

Sestra Mary aka Brokovnice Mary je jednou z nejlepších postav seriálu. Mary si byla velmi blízká se sestrou Shannon a vyšetřovala její smrt. Nakonec si odvodila, že v Řádu došlo ke spiknutí, které ukazovalo na kardinála Durettiho. Mary také bránila Avu před Lilithinými pokusy dobýt svatozář a byla to Maryina trpělivost s Avou, jež ji nakonec přiměla, aby se konečně vrátila do Řádu poté, co utekla.

Spolu se sestrou Beatrice je Mary srdcem Řádu a byla obzvláště zasažena zradou otce Vincenta, protože byl jejím zvláštním mentorem. Finále skončilo tím, že na Mary zaútočila horda démonicky posedlých lidí ovládaných Adrielem. Je Mary mrtvá? Bylo by opravdu škoda ztratit tak skvělou postavu, ale bylo by také vhodné, aby se Mary hrdinsky obětovala a ochránila své sestry. Doufejme však, že Mary přežije a vrátí se ve druhé řadě.

8. Co se stane s Avou, pokud je poslední Válečná jeptiška? 

Konečný osud Avy je zatím ve hvězdách a není jasné, co se s ní stane, pokud bude svatozář někdy odstraněna z jejích zad. Mohla by se vrátit zpět do „svého předchozího stavu“, ale znamená to, že by automaticky zemřela, nebo by žila, ale opět se stala kvadruplegikem? Dokonce i Adriel tvrdí, že neví, co se stane s Avou bez moci svatozáře.

Ava strávila téměř celou první řadu vzdorováním a odmítáním vést Řád křížového meče. Když se konečně přidala ke svým sestrám, bylo to proto, že se chtěla stát poslední Válečnou jeptiškou a nadobro ukončit misi Řádu (a osudy žen umírajících pro svatozář). Ať tak či onak, Ava chce změnit tisíciletou existenci Řádu, ale může to Avu stát její nově nalezenou svobodu a fyzickou mobilitu, ne-li život. Fanoušci také přesně nevědí, proč si Avu svatozář vybrala a co ji dělá hodnou pro to nosit ji. Doufejme, že druhá řada přinese všechny odpovědi.

Foto: Netflix

Jak vám překvapilo finále? Rádi byste věděli odpovědi na všechny tyto otázky?

Diskuze /2

Magdalena888

já se těším – mě se to líbilo

20.3.2021 | 16:54:00
Martule1974

Překvapilo? Rozhodně zdrtilo – tolik otázek a odpovědi v nedohlednu :D Seriál se mi líbil, třebaže jsem minimálně půlku času měla chuť Avu proplesknout :D Pokračování nedočkavě vyhlížím a doufám, že se nějakých odpovědí dočkáme a budou stát za to čekání :)

22.3.2021 | 17:16:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Na co by nám druhá řada měla odpovědět?

Na co by nám druhá řada měla odpovědět?

Finále první řady Válečné jeptišky otevřelo spoustu palčivých otázek a většina finále měla hodně cliffhangerů. V článku se zaměřujeme na nejdůležitější otázky, které by měly být ve druhé řadě určitě objasněny.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Reklama

Hlídejte si nás