Watchmen (Strážci) Čeho si všimnout v dalších epizodách seriálu Watchmen?

Čeho si všimnout v dalších epizodách seriálu Watchmen?

Čeho si všimnout v dalších epizodách seriálu Watchmen?

Už zítra uvidíme na HBO sedmý díl seriálu Watchmen, proto je načase ohlédnout se za těmi předchozími a řádně rozpitvat největší easter eggy.

11 0
1.12.2019

Laurie Blake

Veledůležitou roli převzala v celém seriálu postava Laurie Blake v podání herečky Jean Smart. Bývalá maskovaná superhrdinka známá jako Hedvábný přízrak se ale v kontinuitě Lindelofa a Gibbonse změnila v nekompromisní agentku FBI, jež maskovanými vigilanty opovrhuje. Na její postavě je ale nejzajímavější samotné jméno. Laurie se totiž dříve jmenovala po své matce Sally Jupiter Juspeczyk, kterou Komediant svého času znásilnil. Po událostech z roku 1985 však přijala otcovo jméno a podle několika odkazů na čas i jméno Komediantka.

Laurie je potomkem Hedvábného přízraku a Komedianta. Foto: HBO


Olihně

Zatímco Zack Snyder si ve svém snímku na ztvárnění smrtících olihní netroufl, v seriálu jsme si jich užili ažaž. Obzvláště zpodobnění té největší, jejíž přítomnost na naší planetě způsobila údajně smrt miliónů lidí, se Lindelofovi vydařilo. Seriálová oliheň je v několika záběrech k nerozeznání podobná té komiksové.

Snyder se obří olihně bál, Lindelof ji zpracoval dokonale. Foto: HBO

Zrcadlo duše a jeho obsese

Policejní detektiv Wade Tillman nosí už od první epizody fóliovou masku a říká si Zrcadlo duše. V pátém díle jsme se dozvěděli, že detektiv tuto masku nosí kvůli výše zmíněnému útoku olihní a brání se proti domnělému ovládání mysli. Později mu však senátor Keene řekne, jak se to s olihněmi má a odhalí mu i plán, který má Kavalerie. Jak to bude se Zrcadlem dál? Přestane nosit masku?

Wade už svou masku může sundat. Foto: HBO

Adrian Veidt

Veidtův odkaz je v dosavadním průběhu seriálu udržován Lady Trieu, tulskou filantropkou. V oběhu jsou stále tablety drogy Nostalgie, kterou si dala i Angela Abar a následovníci Kavalerie pokračují v jeho díle. Veidt samotný však stále trpí ve vězení na anglickém panství. Zachrání jej někdy Doctor Manhattan?

Veidt má ve světě stále jméno. Foto: HBO

Soudce v kápi

V šestém díle jsme viděli origin slavné postavy Soudce v kápi. Díky Angelině požití drogy nostalgie víme, že Soudcem v kápi není nikdo jiný, než William Blake v podání Louise Gossetta Jr. Tým Minutemenů, tedy největších hrdinů let čtyřicátých, ve kterém Soudce delší dobu působil, zde symbolizuje hlavně hrdina Kapitán Metropolis, jenž se Soudcem udržoval homosexuální vztah. Dočkali jsme se ale i náznaku Dolarového Billa, jenž v komiksu působí jako maskot slavného týmu.

Vedle Minutemanů zazněla v minulé epizodě i jména padouchů Kapitána Osy, Krále gangstera a Molocha Velkolepého, jež byla jmenována v dokumentu American Hero Story. Tato jména se vyskytují i v Moorově a Gibbonsově díle, Moloch dokonce v komiksu i vystupuje.

Origin Soudce v kápi se zásadně odchýlil od komiksů. Foto: HBO

Otec Donalda Trumpa

Během nostalgického Angelina tripu jsme se podívali do New Yorku na přelomu třicátých a čtyřicátých let. Rasismus v jeho ulicích celkem vesele bují a součástí tzv. kyklopského komplotu je i jeden muž jménem Fred. Ten si vesele vypaluje židovské obchody a když je náhodou předveden na policii, dostane se celkem rychle pryč. Fred je více než jasným odkazem na otce současného amerického prezidenta Donalda Trumpa, který byl v minulém století úspěšným realitním byznysmenem. Než však tohoto postavení dosáhl, byl ve dvacátých letech údajně napojen na některé východoamerické buňky KKK a k lidem jiné víry a barvy pleti se nechoval zrovna přátelsky. Možná byl dokonce horší, než seriálový Fred.

Byl Fred určitou narážkou na Trumpa Sr.? Foto: HBO

Jak se vám zatím líbí seriál Watchmen?

Diskuze /4

NewPerson

Díky!

2.12.2019 | 7:35:49
igwar

Veidt nie je na anglickom panstve. V skutočnosti je väznený na niektorom jupiterovom mesiaci, ako sme videli v epizóde, kde Veidt experimentoval s katapultom. A predpokladám, že ho tam uväznil práve Dr. Manhattan, lebo nikto iný by také „väzenie“ na takom mieste nevede postaviť. Takže pochybujem, že ho pride zachraňovať.

#3 Sapphire1977 #4 DarthRevan
2.12.2019 | 9:00:58
Sapphire1977

#2 igwar: takže to zrejme bude ten projekt na ktorom Dr. Manhattan údajne pracuje na Marse?

2.12.2019 | 14:25:15
DarthRevan

#2 igwar: Chybí uvozovky, pardon…

webmaster
2.12.2019 | 19:36:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Jeremy Irons ztvární Ozymandiase

Seriál Watchmen se již brzy představí na obrazovkách stanice HBO a již nějakou dobu víme, že jednu z hlavních rolí ztvární legendární Jeremy Irons. Nyní bylo odhaleno, že si zahraje slavného záporáka.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Reklama