Wayward Pines (Městečko Pines)
86/100 - 67×

Wayward Pines(Městečko Pines)

Dva federální agenti se pohřešují. Naposledy byli spatřeni ve městě Wayward Pines. Hledat je tam přijede agent Ethan Burke, který navíc s jednou ze ztracených agentek měl velmi blízký vztah. Namísto odpovědí na něj ale čeká jen příval dalších otázek. Neví, komu může věřit a kdo má jaké úmysly. Ztráta agentů navíc zjevně není jediným zločinem, který se ve městě odehrál a chladnokrevnost a vypočítavost některých obyvatel nezná mezí. Před Ethanem tak leží náročný úkol, během jehož řešení se musí zatraceně snažit, aby nepřišel o rozum a vyvázl z města živý.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Thriller
hrají
Tim Griffin (Adam Hassler), Charlie Tahan (Ben Burke), Toby Jones (Dr. Jenkins), Matt Dillon (Ethan Burke), Reed Diamond (Harold Balinger), Terrence Howard (Pope), Shannyn Sossamon (Theresa Burke)


Wayward Pines vstává z mrtvých. V létě se vrátí s novou řadou

Wayward Pines vstává z mrtvých. V létě se vrátí s novou řadou

Již před koncem první řady seriálu Wayward Pines bylo rozhodnuto, že se té druhé nedočkáme. Minulý měsíc ale stanice FOX změnila politiku pro rušení a obnovování seriálů a dnes díky tomu znovu obnovila seriál o tajemném Městečku Pines.

22 3
10.12.2015
TheDarkKnight

Ještě v červenci letošního roku stanice FOX ukončila seriál Wayward Pines po první sérii a neprodloužení odůvodnila slovy: „Seriál byl vždy zamýšlen a prezentován pouze jako desetidílný.“ Všichni diváci a fanoušci, i čtenáři původní bestsellerové knižní předlohy, se tak se seriálem rozloučili bez většího rozhořčení.

Již tehdy však výkonný producent seriálu a režisér filmů jako The Sixth Sense nebo The Village, M. Night Shyamalan, tvrdil: „FOX se mě ptal [na druhou sérii], a jednali jsme o ní. Jsem jí nakloněný.“ Když navíc minulý měsíc změnila stanice FOX politiku o rozhodování rušení a prodlužování svých seriálů, vedení se zřejmě zaměřilo i na již odepsané seriály.


Vše vyvrcholilo dnešním oficiálním oznámením FOXu, že se zrušený seriál Wayward Pines vrátí, a to hned nadcházející léto s deseti díly. Nová řada by měla jít ve stopách té první – uprostřed boje o přežití lidské rasy by se tedy měl v městečku Wayward Pines znovu objevit jeden z unešených s tím, že by se druhá série měla více než na odhalování záhad věnovat snaze o přežití.

Wayward Pines bylo minulé léto obrovským hitem. Byli jsme naprosto uneseni tajemným a překvapivým světem, který vytvořil Night se svým týmem, stejně tak z vyprávění plného nečekaných zvratů, které vtáhlo diváky do děje již od začátku. Druhá série bude mít ono napětí, vizi budoucnosti a charakter pronásledování na zcela nové úrovni. Nemůžeme se dočkat, až to budou fanoušci příští rok opět sledovat.

To jsou slova Davida Maddena, ředitele Entertainment, Fox Broadcasting Company, který stál za dnešním oficiálním oznámením obnovení seriálu Wayward Pines.

Přestože ve svém prohlášení uvedl, že seriál prodlužují, jelikož je nadchl, pravda se nachází spíše v ratinzích, sledovanosti a zmiňované změně politiky obnovování a prodlužování jednotlivých televizních sérií. Podle ní je na seriálovou sledovanost nahlíženo očima kabelových stanic, nepočítají se tedy pouze premiérová čísla, nýbrž celková sledovanost, kam patří například i přehrání daného seriálu na službě On Demand.

Díky tomuto kroku se tak ratingy Wayward Pines zdvojnásobily, z nízkých 1,1 se po započtení čísel z Live +7 vyhoupl rating na 2,2, což je více než slušné, zvláště pak vezmeme-li v potaz, že se jednalo o první řadu seriálu vysílaného v létě, tedy v tzv. „okurkové sezóně“, kdy jsou čísla seriálů zpravidla nižší než přes hlavní sezónu.

Nová politika a menší ohlédnutí zpět tak vrátilo mysteriózní Wayward Pines zpět do hry. Pokud si seriál udrží vysoká čísla první řady, nemusí zůstat pouze u dvou řad. Otázkou nicméně zůstává, zda se seriál nestane další z prodlužovaných sérií jen za účelem výdělku na úkor kvality.

Diskuze /12

Kafka Tamura

Vzhledem tomu, jak se rozhodli to ukončit, z toho teda nejsem zrovna na větvi… jen další nastavovaná kaše.

10.12.2015 | 20:02:56
Blahar

Paráda!

překladatel
10.12.2015 | 20:03:38
martin5504

Tak toto som teda nečakal :D

redaktor
10.12.2015 | 20:03:54
Hurley

Tak tohle mě docela příjemně překvapilo. Na druhou stranu vzhledem k tomu, jak skončila první řada, se asi moc původních postav už nedočkáme. Z toho, co je v článku, to vypadá, že děcka už asi budou odrostlý a bude se tudíž opakovat kolorit první řady? No, uvidíme. Každopádně tohle mi fakt udělalo radost. :)

#12 TheDarkKnight
webmaster
10.12.2015 | 20:31:02
Balerion

Bomba! Bez Dillona nebo s nim porad to bude pecka!

10.12.2015 | 20:47:46
ČéEča

Zrovna dnes jsem vzpomínal na tento seriál s pocitem že mi vážně chybí a najednou… (Y)(Y)(Y)

10.12.2015 | 20:53:18
matus alem

Jedna, dve vety v novom scenári a záverečné scéna v poslednej epizóde vyznie úplne inak, ako sme ju videli a herci môžu nastúpiť v pôvodnej zostave.

10.12.2015 | 21:17:07
soboldahk

Bozi serial bohuzel krome hlavni postavy mi byli vsichni desne nesympaticti takze dalsi serii neskousnu

10.12.2015 | 21:19:34
Lefty

Probůh…taková srajda dostane druhou řadu…ještě k tomu bude bez původního obsazení, který jediný to drželo nad vodou…Co ti Foxáci fetují? Řítí se do horoucích pekel!!!

10.12.2015 | 21:56:12
hledaseniki

Nevím jestli to brát jako dobrou zprávu nebo ne, ten závěr minisérii sedl a tak nevím jestli je dobré to nastavovat, nicméně je to rozhodně překvapující zpráva o tom žádná.

10.12.2015 | 21:57:36
brin

Četli jste knihy? Já jo a každá další je lepší a lepší. Možná že seriál ukončili podivně, ale nebál bych se toho.

10.12.2015 | 22:44:43
TheDarkKnight

#4 Hurley: No, ono to z toho vyjádření Foxu těžko vyvodit. Upřímně by mě to taky celkem zajímalo. Ale tipoval bych, že to tak bude, přece jen všechno ostatní by byla už blbost, protože tím by se jim z toho vytratila ta tajemnost. Můj osobní tip je, že tam bude hodně záměrnejch podobností s tím, co se dělo v první řadě, na rozdíl od ní ale tady budou řešit, proč se i po převratu stalo s městem to, co se s ním stalo.

TheDarkKnight
10.12.2015 | 23:08:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Městečko Pines od Joty

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama