Wentworth
97/100 - 77×

Wentworth

Bea Smith musí do vězení. Vezmou jí dceru a na svůj rozsudek čeká ve wentworthské věznici v Austrálii.

Austrálie | 2013 | Pauza
vysílání
8 sezón | Showcase, SoHo | 42 minut
žánr
Drama


Bez Ericy to nefunguje

Bez Ericy to nefunguje

Všichni, kdo si prošli první sérií, jsou dobře obeznámeni s postavou Ericy Davidsonové, kterou ztvárnila herečka Leeanna Walsmanová. Jak může jedna postava otřást základy celého seriálu, je popsáno v následujícím článku.

5 0
5.5.2015

V průběhu první série jsme mohli sledovat vývoj postavy Ericy. Ve věznici Wentwoth začínala jako terapeutka, poradkyně a vedoucí vzdělávacích programů pro vězeňkyně. Nakonec se vypracovala až na post ředitelky věznice. Během sezóny jsme se také mohli dozvědět něco z její minulosti a dokonce jejího soukromého života. V jednu chvíli nám byl představen i její dlouhodobý partner, se kterým se měla vdávat.
Diváci nicméně byli uchváceni její bezprostředností, krásou a v neposlední řadě velice dobře se vyvíjejícím se vztahem mezi jednou z vězeňkyň. Samozřejmě tou nebyl nikdo jiný než Franky Doyleová.
V druhé sérii to byl tedy pro ostatní velký zásah, když se Erica ze scény vypařila a zvedla se velmi hlasitá nevole proti producentům seriálu. Pod náporem otázek, jestli bude Erica vrácena do seriálu vydal jeden z tvůrců, Pete McTighe, prohlášení na svém twitterovském účtu.

Jedna z divaček na twitteru napsala, „Pete, stejně mě neošálíte, vím, že se Erica vrátí, ale pěkně to teda protahujete.“
Odpovědí jí bylo přímo od Peta, „Mrzí mě to, ale tahle dějová linka byla ukončena. Pro Franky jsme připravili další zajímavé momenty.“


Po zveřejnění tohoto twitteru se rozpoutalo šílenství a další epizoda tehdy vysílané druhé série zažila velice citelný propad ve sledovanosti, který se do konce druhé série úplně nezlepšil. Tweet byl samotným Petem McTighem stažen hned následující den, to už ale bylo neštěstí na světě a samozřejmě se tím potvrdilo, že co jednou zveřejníte na internetu, tak je to tam na věky, i když to jako autor smažete.

Na sociálních sítích se pak velice rychle ujal hastag #bringbackerica pod kterým se sjednotili všichni, kteří si přáli, aby se herečka Leeanna do seriálu vrátila. Příkladem je třeba následující příspěvek.

Samotná Leeanna se na twitteru vyjádřila ke všem fanouškům, že je má ráda a děkuje za vyjádření podpory.

Wentworth tak utrpěl osudovou ránu a v třetí sérii přišel s určitou kompenzací v podobě nové postavy Bridget Westfallové, která zaujala prakticky tu samou pozici jako Erica a to včetně flirtování s Franky. Kam se tenhle vztah posune se dozvíme zřejmě právě v třetí sérii, fanoušci mají nicméně již teď jasno a na takovém tumblru to dávají velice jasně najevo.

http://differentbirdobservation.tumblr.com/…-4-wife-life
http://differentbirdobservation.tumblr.com/…scount-erica

Diskuze /8

Daydreamer54

Tak Leeanna Walsman je opravdu půvabná dáma, ale že bych po jejím odchodu měl seriál přestat sledovat, mi přijde přinejmenším úsměvné :-D

5.5.2015 | 20:19:36
luciasce

Nejen tento seriál, ale i ostatní jsou při odepsání nějaké postavy terčem ostré kritiky a to někdy až za hranicí zcela zdravého rozumu :D (což v tomhle případu zůstalo naštěstí jen u toho úsměvného).

#4 Daydreamer54
překladatel
6.5.2015 | 8:53:44
Razi

Tak pravdou je, že se trochu ten náboj odchodem postavy Eriky, vytratil!!!

6.5.2015 | 10:21:14
Daydreamer54

#2 luciasce: Ano, právě o ten zdravý rozum mi jde. Když půjdu do extrému, měl bych se už taky přestat dívat, protože současná ředitelka mi přijde krajně odpudivá..:-D. A pokud si nalijeme z jiného šálku, tak můj oblíbený Walking Dead : co tam už zemřelo významných postav ! Já mám ovšem zato, že je to takhle blíže „realitě“ a rád se dívám dál :-).

6.5.2015 | 14:27:42
anitaonfire

Je fakt, že její linku dost divně utnuli. Ale tyhle stížnosti jsou dost vyhrocený. Každopádně ta Bridget se jim nepovedla, taková stará babizna a má mít něco s Franky? eh

#6 Teraxa #7 fandapcd
5.6.2015 | 16:50:54
Teraxa

#5 anitaonfire: Naopak myslím, že jí prospěje, Franky vedle ní docela roste :) No finále nám dalo odpověď.

#7 fandapcd #8 Petka88
24.6.2015 | 23:48:30
fandapcd

#6 Teraxa: Přesně tak. Bridget šlo opravdu o to, aby Franky pomohla. Nešlo jí o kariéru, jako Erice, když už to máme teda nějak srovnávat. :)
#5 anitaonfire: Náhodou je Libby Tanner pěkná baba. :)

#8 Petka88
redaktor
25.6.2015 | 23:59:32
Petka88

#6 Teraxa: #7 fandapcd: souhlas! :) Erica byla krásná, možná mladší, ale mně se Bridget hrozně líbí, protože narozdíl od Ericy dokáže skrývat emoce :) A rozhodně to není žádná stará babizna, je to krásná ženská a Franky to s ní moc sluší :)

17.8.2015 | 15:06:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama