Wentworth
97/100 - 62×

Wentworth

Bea Smith musí do vězení. Vezmou jí dceru a na svůj rozsudek čeká ve wentworthské věznici v Austrálii.

První čtyři sezóny vysílala stanice SoHo, od páté sezóny seriál vysílá stanice Showcase.

Austrálie | 2013 | Pauza
vysílání
5 sezón | Showcase, SoHo | 42 minut

Příště uvidíte: Finále

Příště uvidíte: Finále

Dostaví se na konci páté řady vytoužená jiskřička naděje? Pomstí konečně někdo všechno bezpráví, které se kolem Joan šíří? Dokáže ji někdo zatnout tipec? Na finále si počkáme ještě týden, ale už teď se v komentářích můžete podělit o konec, který byste chtěli vidět.

2 0
14.6.2017

Thumbnail Play icon

Diskuze /15

rumac

Jaky konec bychom chtěli? Tak co třeba aby Franky a Bridgit odjely v bouráku a žily štastně až do smrti… to by mi pak nevadilo, že Bridgit už nehraje v seriálu… A co by ji osvobodilo? Že se Freak v záchvatu ke všemu přizná – že zabila Iman a že ví, že Iman zabila M.P… :)

15.6.2017 | 12:13:24
iamtears

jak dobře začaly titulky na startu sezony, tak dopadly uplně hrozně :D

16.6.2017 | 12:06:17
oliva1130

Zajímalo by mě, kdo tentokrát chytne černého petra a zemře. Myslím si, že dojde na Liz. Po jejím výstupu z několika předešlých dílů by to tomu i odpovídalo. Nebo Kaz ? Nemůžu uvěřit, že se jedná už o poslední díl. Tato série mi nesmírně utekla. :-)

17.6.2017 | 22:45:18
LCEM

No nevím jak vám ostatním, ale u první poloviny této série jsem si vždy říkala, že ten týden čekání je snad nekonečný a pak se překulila polovina a uteklo to hrozně rychle k poslední epizodě. Šíleně se těším na finále, ale zároveň nechci, aby to skončilo. Podle traileru to vypadá, že to bude pěkně nadupaný finále jako ve druhé a třetí sérii. Se tam zase odehraje tolik věcí, že nebudu stíhat lapat po dechu :-D.

Protože když se vrátím k předchozímu dílu, tak ten byl suprový. Konečně Jaka prokoukla chudák Vera, Chaning to je zkorumpovanej hajzl jak má být (no nejraději bych byla kdyby umřel on na konci :-). Óóó musím říct, že herečka Liz to v těch sprchách zahrála luxusně, to bylo až trochu jako z hororu. A ta vzpoura proti Freak byla úžasná i když víme, že se má objevit i v šesté sérii, tak stejně část ve mě věřila, že konečně umře :-D. Nakonec se vrátím ke Franky, protože i když to sní vypadá zle, tak teď byla badass. Ten proslov se mi mrtě líbil, bylo to i zároveň, takové připomenutí všech postav, které opustili seriál kvůli Freak. A bylo krásně vidět, jak při i po proslovu se všem otevřeli oči. No taky se mi moc líbila ta scéna Franky na ošetřovně, tam zase byla ta stará dobrá lišácká Franky :-D :-D.

18.6.2017 | 19:26:51
Alisha

Jsem snad jediná, komu ten díl přišel netradičně k ww nevyhrocený? Čekala jsem upřímně více dramatu od posledního dílu. Zase na obranu čekala jsem, že 5 season se spojí dějově s části se season 6, každopádně nevím, mám rozčarované emoce, 5 řada je na konci naprosto otevřená všemi směry, takže určit, co by mohla a nemohlo, je momentálně tabu. Chytře Kevin Carlin nechal dějovou stopu otevřenou, aby jsme prakticky absolutně neměli šanci malinkou prokouknout do děje 6 season a to se mi hodně libí, že ačkoliv konec 5 season byl oproti ostatním řadám méně vyhrocený – avšak konec je v mém ohledu zakončený brilantně takže to člověka nutí přemýšlet, proč a jak apod. Co se týče celé 5 season – která byla zaměřená ne neskutečném velkém poměru emotivních vyhrocení, chaosu, o moci a systému, tahle řada se člověku opravdu dokázala vrýt dokáže i kdyby člověk nechtěl, Takže hodnocení kladné, ale vzhledem k náporu emoci a dramatu v některých scénách vím jistě, že si čekáním na 6 season touhle řadou nebudu krátit domu, :)

#6 Deborah
20.6.2017 | 16:41:39
Deborah

#5 Alisha: Mně to teda přišlo neuvěřitelně dobrý. Na rozdíl od předchozích dílů to bylo o pocitech, ne úplně o akci, i když napjatá jsem byla jako struna. Bylo to vývoji postav (Liz a to, jak vyřídila Soniu, Vera, jak chladnokrevně stírá Jakea). Byla tam ta jiskřička naděje – ta scéna Franky s Bridget, ach bože! Ani ne minutová scéna, jak to sakra ty dvě mohly zahrát tak, aby v tom bylo úplně všechno, Libby Tanner navíc bez jediného slova? Jak to sakra mohli natočit tak, že si to furt přehrávám jako pitomec a málem brečím z toho, že je to ta nejromantičtější věc, co jsem kdy v životě viděla? Byl tam ten díl spravedlivé odplaty (úplně závěrečná scéna), přitom spojený se zvědavostí, jak se to bude dále vyvíjet, protože víme, že Freak bude hlavní postavou i v 6. sérii. Bylo tam několik úplně fantastických dějových zvratů (Jake a Will). Za mě je to teda v globále skvělé zakončení 6. série a myslím si, že tvůrci jsou géniové, protože tohle je přesně ten konec, který člověka navnadí, aby se koukal i na další, a přitom mu dá takový nějaký pocit uspokojení. Spousta otevřených témat, na která se můžeme těšit, a přitom taková zvláštní „uzavřenost“ té série. Je mi jasné, že je to děsně subjektivní záležitost, ale takhle to vnímám a žasnu, protože lépe si zakončení 6. série představit neumím. Po tomhle si už fakt koupím to fan tričko.

#9 LCEM
20.6.2017 | 20:17:27
Erwell

Tak já jsem také se zakončením velmi spokojená. Upřímně mě tato série nebavila, dávala jsem si kolikrát i týden pauzu a pak koukala na dva díly najednou, ale to zakončení to vynahradilo krásně. Hned bylo jasné, že k Franky nejde Allie, ale Freak, ale že by se stalo tohle jsem teda nečekala. Jsem ráda, že šla Franky za Bridget, i když je to největší hloupost, co by mohla udělat. Přece jen je to ale seriál a to se musí prominout, protože jsem si to i já pustila ne jednou. :) Moc se těším na další sérii.

#10 Deborah
20.6.2017 | 20:48:24
Alisha

Dobře asi jsem to špatně popsala, vůbec tím nemělo znít, že jsem byla ze závěrem nespokojená, jen člověk jak je ze zbylých řad zvyklý na drastické konce tak tady jsem byla spíše jen překvapená v opak, každopádně, já nemohu zase říci že by mě 5 řada nebavila, jen byla prostě hodně na emotivní bázi a člověk si musel občas dát pauzu od toho aby správně všechno pobral a připravil se na další vlnu toho nejlepší co opravdu tenhle seriál dokáže dát a umí! Každopádně ohledně scény s Franky a Bridget souhlasím s Deborah, nepobírala jsem jak ano, přesně říkáš Ty, jak Libby prakticky jedním pohledem dokázala zobrazit tolik emocí v tak krátký moment bez toho ještě aby neřekla ani slovo wow, taktéž jsem si to opakovaně pouštěla a měla jsem na kraji … Co se týče ale k tomu, co jsem nakousla, je to, že to nemělo být jako kritika, jen to bylo založené na jiné bázi než je člověk v seriálu (akort u 5 season) zvyklí tudíž mě to asi spíš ejen překvapilo a nečekala jsem závěr v takovém rozměru, každopádně, ano souhlasím, tenhle konec se mi hodně zamlouval protože aspoň člověka nechají v tkaové té napjaté setrvačnosti, kdy člověk prostě musí čekat, aby věděl co budě dál (y) !!! Ale jak říkám, 5 season mě bavila, ale na druhou stranu vím jistě, že já jako citlivý člověk bych si to znovu pustit nemohla, protože ty emoce jsou vážně záhul. Takže rekapitulace možná nižších serii :)

20.6.2017 | 21:10:25
LCEM

#6 Deborah:

Souhlasím s tebou zakončení této série bylo peckové. I jsem byla radši, že se spíše řešili ty emoce než nějaké extra zvraty. Opravdu se mi to moc líbilo. A několikrát jsem si pouštěla scénu s Franky a Boomer, to jak zavolala k sobě toho dozorce, aby jí pomohla, to bylo krásné. Pak dále jsem se rozplývala u té scény s Bridget, jako kdyby k ní přiběhla a objala ji a pošeptala jí to do ouška a nekřičela to přes ulici, tak to by bylo možná lepší, ale i tak to bylo super. A nečekala jsem že Liz bude schopná toho se takhle zbavit Soňi.

#11 Deborah
20.6.2017 | 21:11:42
Deborah

-#7 Erwell: Jo, to jsem si taky chvilku říkala – že to bylo hodně nerozumný jít za Bridget, ale na druhou stranu: určitě za Bridget půjde někdo od policie jako první, pokud jim to Vera práskne (nepředpokládám), případně za ní zajde Vera samotná (přepdokládám), a ona bude moct říct celou pravdu – že Franky na ni přes ulici zavolala a pak zase zmizela – aniž by jí to nějak výrazně uškodilo. Kdyby za ní Franky šla a chtěla od ní pomoct s ukrýváním nebo hledáním důkazu neviny (toho jsem se bála), byla by to pro Bridget koncovka. A mně teda nebylo hned jasné, kdo to vlezl do krabice s Franky, myslela jsem si původně, že je to Jake a že Franky podřízne nebo tak. A pak jsem myslela, že ji na konci pohřbívá taky Jake. Willa jsem teda nečekala ani náhodou. A musím přiznat, že Jake teda získal takový nepatrný plusový bod za to, že i když je hajzl, tak měl Veru fakt rád, a že potopil Freak. Mimochodem, nedá mi to dodat – já jsem to říkala, že ji potopí on!

20.6.2017 | 21:16:23
Deborah

-#9 LCEM: Mně to taky vyhovovala víc, bylo to skvělé vzhledem k tomu, jak mnoho se toho dělo v předchozích epizodách a jak končily předchozí série. A nene, ta scéna s Bridget a Franky byla takhle úplně dokonalá. Jakýkoliv větší kontakt s Bridget by ji mohl ohrozit. Bylo úplně nepopsatelně úžasný, že ji chtěla jen ujistit, že ji miluje, jen ji vidět, slíbit jí, že se vrátí, a zase zmizet. Jo, to s Booms bylo hodně dojemný, ona je takový velký dobrák. Vlastně i ten dopis Allie byl skvělý – když ho Franky začala číst, úplně ve mně zatrnulo, že tam bude nějaký šílený dějový zvrat ve smyslu „Allie je ve skutečnosti mrcha, co nechá Franky s krabicí na rozkaz Freak shodit do řeky“ (sorry, ale fakt víme, čeho je Freak schopná), i ta scéna s plačícím Jakem byla dost dobrá. Já jsem celkově vážně nadšená.

#12 LCEM
20.6.2017 | 21:21:29
LCEM

#11 Deborah:

No a scéna byla skvělá, ale kousek ve mě si přál, aby jí objala aspoň. I tak to bylo romantické, jako když se ohlédnu zpět, tak si mi i líbilo jak Franky řekla Kim, že Bridget miluje… Konečně v sobě probudila city, které v sobě na dobro pohřbila. A já na jejím místě, kdybych utekla z vězení, tak se taky rozběhnu najít člověka, kterého miluju, abych ho aspoň viděla. Boomer to je hromotluk a dobrým srdcem a pak na konci u toho sčítání jak kamera zabrala Boomer a Liz, ten jejich pohled „že jim chybí, ale doufají že se útěk vydařil“

20.6.2017 | 21:42:26
rumac

byl to úplně boží závěr série … takhle se mi to moc líbilo… tak nějak uzavřené a přitom otevřené všemu a dá „žít“ s tím, že další díly budou až za rok… Za mě spokojenost na N-tou :)

#14 Deborah
22.6.2017 | 13:28:15
Deborah

#13 rumac: No že jo? To je úplně přesně napsané: dá se žít s tím, že další série bude až za rok. Obávám se, že úplně otevřený konec bych asi nepřežila :-D

22.6.2017 | 13:44:28
mirdako

Já jsem si myslel, že bez Beae to už nebude ono. Ale to, že se tam vrátila Frankie, tak to mělo zase jiný náboj a závěr mně přišel naprosto dokonalý..

20.8.2017 | 18:30:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Titulky k druhé sérii

Epizoda S02E06: The Pink Dragon

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

7.epizoda se připravuje

Reklama