Westworld Chcete navštívit Westworld? Informace, které potřebujete vědět

Chcete navštívit Westworld? Informace, které potřebujete vědět

Chcete navštívit Westworld? Informace, které potřebujete vědět

Pokud se doma nudíte a chcete zažít pořádnou dávku adrenalinového dobrodružství na divokém západě, Westworld je pro vás to pravé. Kolik peněz bude stát taková zábava a co všechno musíte podstoupit, abyste se tam dostali? Předtím, než zarezervujete místenku, si přečtěte tento článek.


38 0
19.10.2016

Kde se Westworld nachází?

To zatím není jasné. Filmový štáb natáčel seriál v Castle Valley v Utahu, to ale hned nemusí být seriálovým místem fiktivního Westworldu. Výkonná producentka Lisa Joy však prozradila, že se očima postav během příběhu určitě dozvíme, co se děje i za jeho branami.

Jisté je, že zábavný park Westworld vlastní firma Delos Incorporated, jejíž futuristickou základnu jsme viděli už v první epizodě. Delos je ostrov, na kterém se podle řecké mytologie narodili bohové, dvojčata, Apollón a Artemis.


(Plná velikost obrázku. FOTO: DelosIncorpora­ted.com)

Apollón má moc nad světlem, Sluncem, uzdravením, uměním, lukostřelbou, věštbami či proroctvími. Je znám též jako vůdce Múz. Jeho sestra Artemis se narodila o den dříve a pomáhala matce při bratrově porodu, proto ji považují za panenskou ochránkyní matek. Nosila luk a šípy a je bohyní Měsíce a jeho svitu. Byla tak krásná, že se do ní zamiloval nejeden bůh.

Teď ale zpět do „reálného“ světa. Na obrázku můžete vidět, do jaké hloubky až sahá centrála Delosu. Na vrcholu jsou jednotlivé kanceláře a prochází se přes manufakturu až úplně dolů, kde je skladiště, v němž mimo jiné odkládají chybné konferenciéry.

Stránka Discover Westworld nám také poskytla mapu dalekosáhlé země, na které se rozprostírá celý park. Škoda, že z ní zatím moc nelze vyčíst, jelikož poskytuje velmi málo detailů o tom, co se kde nachází.

(Plná velikost obrázku. FOTO: DiscoverWestwor­ld.com

Kolik taková zábava stojí?

Strašně moc. Jak již Logan zmínil v nejnovější epizodě The Stray, jeden den ve Westworldu stojí návštěvníka minimálně 40 tisíc dolarů. Cestu si musíte na stránce DiscoverWestworld rezervovat několik týdnů předem a v parku se můžete zdržet maximálně 28 dní. Po přihlášení dostanou hosté na výběr ze tří balíků – standardního, stříbrného a zlatého.

 • Standardní: Při každém pobytu ve Westworldu budete mít k dispozici vše, co potřebujete. Před vstupem do parku dostanete soukromou konzultaci v jedné z našich předváděcích místností. Zde si vyberete dva nejdůležitější prvky pro vaši cestu – klobouk a zbraň. Důležitější než vzhled je vaše volba, která definuje váš účel v parku. Zbraň bude vaším prostředkem, kterým se ukážete v novém světě. Zvolte si moudře, ale nebojte se – dostanete množství příležitostí na vylepšení či změny, jakmile budete v terénu.
 • Stříbrný: Není to vaše první rodeo zde ve Westworldu. Jste připraveni na větší dobrodružství, které s naší pomocí chcete zažít. Ať už máte bílý klobouk a chcete se připojit k lovu na hledaného zločince, nebo černý klobouk prahnoucí po zlomyslných příležitostech. Stříbrný balíček vám poskytne prostředky nezbytné na tyto kritické mise a posune váš zážitek do neskutečných rozměrů.
 • Zlatý: Zlatý balíček je pro naše pokročilejší návštěvníky. Najít všechny atrakce Westworldu může jistou dobu trvat, tento balík však nabízí přístup k tajným cestám, které vedou přímo k okraji našeho parku. Tyto příběhy ale nejsou pro lidi se slabým žaludkem. Přijďte nepřipravení a buď vás oslepí záře spravedlnosti nebo vás příběh stáhne hlouběji do temnoty. Máte k dispozici vybavení z předešlých dvou balíčků spolu s nástroji pro odemknutí úrovní, o kterých jste dosud netušili.

(Tolik peněz například vyhodíte za prostřední stříbrný balíček)

Finanční částku můžete uhradit prostřednictvím prémiové bankovní karty, vybrané kryptoměny či zabezpečeného převodu. To, že v nabídce není možnost placení v hotovosti či kreditní kartou, může nahrávat verzi, že děj se odehrává v daleké a vyspělejší budoucnosti.

Producent seriálu Jonathan Nolan potvrdil, že příběh se definitivně odehrává v 21. století, ale neprozradil, v jakém roce. V jednom rozhovoru řekl, že to nechává na divácích a jejich fantazii.

Ve druhé epizodě jsme viděli zajímavý výběr pokrývek hlav. William se před zahájením své cesty převlékne do dobového oděvu a na konci si vybírá ze dvou barevných variant klobouků. To, jaký si vybere, určuje průběh jeho cesty a typ člověka, kterým ve Westworldu chce být.

Metafora zní jednoduše a jasně – pokud si zvolí bílý/světlý klobouk, bude hrdinou, když černý, tak zloduchem. Ani jedna barva však nemůže určit moralitu návštěvníka parku. Neznamená to, že William je automaticky dobrým člověkem a Logana nemůžeme odsoudit kvůli tomu, že si jen chce užít sex a zabíjení v plném doušku.

Hrozí mi nějaké nebezpečí?

Jasně, že jo. Před tím, než vůbec vycestujute za účelem zažít divoký západ, vás kontaktuje Delos, abyste podepsali smlouvu. Portál Pajiba si ji přečetl celou a vypsal nejdůležitější informace, o kterých byste před vstupem měli určitě vědět.

Park funguje již minimálně třicet let a není překvapením, že se v něm staly nějaké tragédie. Zde je seznam náhodných úmrtí, na které již lidé ve Westworldu zemřeli.

 • ušlapáni stádem bizonů
 • samo-kanibalismem
 • utonutím
 • oběšením
 • popálením třetího stupně
 • autoerotickou asfyxií
 • ránou tupým předmětem
 • na alergickou reakci
 • pádem z velké výšky
 • zavalilo je westernové křoví (to jako fakt?)

Smlouva dále uvádí informace o zbraních. Ty jsou v parku ve výhradním vlastnictví Delos Inc. Munice v pistolích obsahují ochranná opatření týkající se rychlosti střely. Víme, že návštěvníci dokážou zabit roboty, ale obráceně to nejde. Přesto však zanechají na lidech stopu a trochu je to štípne. Nolan potvrdil, že fíglem v tomto seriálu nejsou zbraně, ale právě náboje.

Všechna zvířata jsou vyrobena společností Delos, kromě hmyzu. Před vstupem musíte odevzdat všechny virtuální či holografické rekordéry a zařízení. Po konci 28 denního zážitku musí návštěvníci ještě týden zůstat v resortu Mesa Gold na vrchu centrály Delosu.

Temnější stránkou kontraktu je, že svým souhlasem se vzdáváte práv na svou DNA. Jediným vlastníkem se stává Delos Inc., a to konkrétně kožních buněk, tělesných tekutin, sekretů, exkrementů, vzorků vlasů, slin, potu, krve a dalších neuvedených tělesných funkcí. Vyhrazuje si právo použít je kdekoliv, kdykoliv a jakkoliv uzná za vhodné.

K čemu jim to bude? Určitě poslouží na zdokonalování umělé inteligence, mohou se však zneužít pro nekalé účely jako klonování či jiné podlé úmysly. Také se naskýtá zajímavá otázka, zda všechny výtvory Dr. Forda s Arnoldem jsou jejich vlastní, nebo jsou založeny na skutečných lidech.

Pokud vás tedy neodradila cena, určité nebezpečí a ani to, že vaše DNA již nebude jenom vaše, zarezervujte si místenku na zmíněných stránkách a zažijte kouzlo westernu.

Vítejte ve Westworldu!

Foto: HBO

Diskuze /6

Tomi Lee Morpheus

hmm, to o DNA je riadna divočina, na to im nikto normálny nemôže pristúpiť. zaujimavý by bol aj odhad čo stojí celkovo deň v parku – náklady.

a tá cena je sama o sebe mimo realitu, ale asi je v amerike dosť miliardárov, čo sú ochotný tam chodiť už 30 rokov?

neverím, môžte sem dať štatistiky aké majú výdaje ty miliardári na zábavu? za čo utrácajú svoje peniaze? a kolko ich v usa je?

#4 Molmon #5 VincS
22.10.2016 | 7:29:45
Bobe

Ved to je fikcia celý ten seriál na čo chceš reálne štatistiky miliardárov v USA :D Ked sa to aj tak neodohráva v roku 2016. Si pletieš reálny svet s tým v seriáli…

22.10.2016 | 14:19:19
MikeBredy

navíc jestli je to o 20,30 nebo 50 let později než dnes, tak platy můžou být i o 1000% větší než dnes i víc (viz v česku byl několik desítek let zpátky plat třeba 500kč a dnes je to 20000kč a koupí se za to stejné věci)

7.11.2016 | 18:00:09
Molmon

#1 Tomi Lee Morpheus: XDXDXDXD krok 1.vstaň od počítače. krok 2. Zavolej kamarádům. krok 3. Jdi ven a přestaň myslet na píč*viny!

7.11.2016 | 21:51:48
VincS

#1 Tomi Lee Morpheus: Neni to nemožné 30mil kč za měsíc není moc, jsou lidé kteří to mají jako denní, jako týdenní plat. :-)

#6 godzilak
13.11.2016 | 15:40:56
godzilak

#5 VincS: A jsou lidi (jako třeba já) kterým by 30mil kč stačilo do konce života :D

12.1.2017 | 1:02:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Vydejte se do Westworldu!

Chcete navštívit Westworld? Informace, které potřebujete vědět

Chcete navštívit Westworld? Informace, které potřebujete vědět

Pokud se doma nudíte a chcete zažít pořádnou dávku adrenalinového dobrodružství na divokém západě, Westworld je pro vás to pravé. Kolik peněz bude stát taková zábava a co všechno musíte podstoupit, abyste se tam dostali? Předtím, než zarezervujete místenku, si přečtěte tento článek.

Reklama

Hlídejte si nás

Nejoblíbenější postavy